Meditačné techniky a šamanzmus
Zaoberám sa experimentami s meditáciou. Zaujímam sa o učenie pôvodných kmeňových amazonských šamanov
USER_AVATAR
psychonaut
Člen fóra
Člen fóra
 
Príspevky: 122
Registrovaný: Štv Jún 25, 2015 11:52
Blog: Zobraziť blog (70)
Archívy
- November 2016
+ Máj 2016
+ Apríl 2016
+ Marec 2016
+ Február 2016
+ December 2015
+ November 2015
+ Október 2015
+ September 2015
+ August 2015
+ Júl 2015
+ Jún 2015
Vyhľadávať v blogoch

Základy filozofie šamanizmu

Stály linkod psychonaut v Ned Apr 03, 2016 15:57

Základy filozofie šamanizmu
Toto poznanie o ktorom tu budem písať by sa zdalo snáď nazvať aj určitými pravidlami etiky (aj keď nielen to), ktoré sa avšak významne líšia od kresťanskej etiky.

V šamanizme platí, že akými energiami so seba vyžarujem na okolie také sa mi vrátia, to ako rozmýšľam o druhých to sa uskutoční a mne v mojom živote.

Základom šamanizmu je láska a prajnosť
Avšak ide u úplne inú "lásku" ako hlása kresťanstvo. Kým kresťanstvo hlása lásku v činoch (môže ísť napr. o nezištnú pomoc, filantropiu), v šamanizme ide hlavne o lásku k druhým v mysli a v energeticko myšlienkovom vyžarovaní so seba. V šamanizme sú myšlienky vnímané za veľmi skutočné a myšlienkami pomôžeme druhým ľuďom viac ako činmi.
Úlohou "šamanského" človeka je priať druhým väčší úspech ako by som si doprial sebe a priať druhým menej utrpenia ako mám v živote ja. Treba byť silne prajným človekom. Opak prajnosti je závisť. Závisťou človek vyžaruje so seba energie neprajnosti a neprajnosť sa mu aj vráti. Neprajnosťou a závisťou človek preklína sám seba. Ak človek vyžaruje so seba smerom k druhým prajnosťou, má na adresu druhých v sebe prajné myšlienky, prajnosť sa mu vráti. Prajný človek bude v živote skôr úspešným a bohatým. Závistlivý človek bude svojou závisťou ešte viac neúspešný a chudobný ako bol doteraz. Netreba závisieť bohatým ľuďom, ale treba im priať ešte viac finančného úspechu ako mali doteraz.
_______ Kresťania sa len ako herci navonok tvária, že je v nich láska, avšak v skutočnosti je v nich závisť a neprajnosť. Kresťanovi jeho temné náboženstvo spôsobuje neschopnosť mať v sebe skutočnú lásku a prajnosť - aj kedy sa o takéto cnosti pokúšal, nie je ich schopný. Kresťania, ktorí sa pojmom láska najviac oháňajú, sú v skutočnosti od nej najďalej. A to nehovorím, len o druhých ale aj o sebe - kým som bol kresťanom nedokázal som mať k druhým skutočnú lásku, ale potom ako som sa zbavil jedu náboženstva, už skutočnej lásky a prajnosti som schopný.

Súcit s neúspešnými a trpiacimi
Ak je niekto neúspešný, trpiaci alebo ho zastihol nejaký negatívny osud, tendencia ľudí (hoci to mnohí navonok nedajú najavo) je v myšlienkach si pomyslieť "dobre mu tak". A s istotou viem povedať, že kresťania nie sú v tejto veci o nič viac etický ako nenáboženskí ľudia.
Úlohou "šamanského" človeka je k človeku ktorého zastihol negatívny osud alebo má nejaké utrpenie byť maximálne súcitný, snažiť sa vžiť do jeho trápení a priať mu to, aby sa s ťažkostí dostal čo najrýchlejšie von alebo aby sa mu ťažkosti a utrpenie aspoň čo najviac zmiernilo.
______ Súcit človeka úzko súvisí so srdcovou čakrou, ako hovoria amazonskí šamani - je dobré veľa pracovať so srdcovou čakrou a maximálne si ju aktivizovať.

Ak bude človek pomáhať druhým bude mu pomohnuté
V skutočnosti viac človek pomôže druhým ľuďom energetickými šamanskými technikami ak fyzickou nezištnou pomocou ako to hlásajú kresťania.
Správne je treba pomáhať ľuďom na energetickej úrovni a to môže ísť o rôzne energetické šamanské meditácie na pomoc druhým ľuďom.

Moja osobná skúsenosť: raz som sa rozhodol ísť jeden kopec, ktorý je energetické silové miesto a energetickým uzlom s úmyslom, že keď mám ja dosť veľa problémov a sám sebe si pomôcť v mnohom nedokážem, môžem pomôcť aspoň druhým, aby mali menej utrpenia a viac úspechu. Avšak jedna bytosť, ktorá mi s týmito šamanskými technikami pomáhala, mi telepaticky povedala, že "akými energiami žiariš ty a aké energie vysielaš, také sa ti vrátia" - to teda v praxi znamená, že tým, že som pomáhal druhým aj mne bolo pomohnuté. Sám som cítil ako silné energie lásky a prajnosti sa mi vracali naspäť a posilňovali ma. Neskôr sa tie energie aj pozitívne hmotne premietli v mojom živote.
_______ Odporúčam aj druhým ľuďom aby robili podobne: získate z toho veľké výhody.

Moja osobná skúsenosť 2: hoci náboženských ľudí je možné vnímať ako zrobotizovaných úbožiakov, ktorými je možné len pohŕdať, predsa sa len snažím mať k tým to ľuďom úprimnú lásku a snažím sa im nezištne pomôcť počas omše v kostole pomocou energetických techník. Démonické bytosti supai vysávajú s ľudí v kostole veľké množstvo energie, pri modlitbe veriaci človek dobrovoľne odovzdáva bytostiam supai veľa energie. Ja som však energetickou technikou pomocou bytostí svetla zabránil bytostiam supai čerpať od veriacich energiu a vytvoril som akési zrkadlo, ktoré im vracalo životodarne energie naspäť (a to v ešte väčšom množstve ako odovzdali), ktoré chceli pôvodne odovzdať bytostiam supai.
Môj prístup k veriacim nebol taký, že dobre tak tým hlúpym kostolným ovciam dobre si zaslúžia, že od nich čerpajú energiu tí démoni - naopak snažil som mať k nim lásku.
Znovu som mal jasnú víziu od bytostí svetla: "keď si pomohol druhým, bude pomohnuté tebe s tvojimi problémami". Ak človek energeticky druhým ľuďom pomáha (aj ľudí odmanipulovať od otroctva náboženstva), tak sa mu to vráti. Čím človek žiari, to sa mu vráti.

Čierna mágia
Petr Chobot vysvetľuje aj energetické techniky čiernej mágie. Čierny mág môže robiť svoje povolanie len krátko, pretože rýchlo sa opotrebuje a dopadne veľmi zle s veľkým utrpením. Aké energie čierny mág so seba vyžaruje také sa mu vrátia. Robiť čiernu mágiu je extrémne nebezpečné. Čiernomagický energetický úder sa mágovi okamžite vráti a môže zabiť aj samotného čierneho mága. Obzvlášť zle dopadne čierny mág ak je obeť dobre chránená, vtedy energiu naspäť vyrazí príliš silne a môže ho to zabiť.
A samozrejme všetko platí aj opačne, ak vysielame so seba na druhých ľudí pozitívne energie, prajnosť atď.

Korupcia: bohatnúť na úkor druhých
(až tak priamo to s článkom nesúvisí ale dal som to tu)
Na Slovensku je korupcia extrémne vážnym problémom. Len pre zaujímavosť na Slovensku na zdravotníctvo na obyvateľa ide ešte viac peňazí ako v Česku a napriek tomu je zdravotníctvo v stave ako pomaly v krajine tretieho sveta. Politici sú veľmi nešťastní ľudia plní utrpenia - tým že ľudia na politikov nadávajú, robia na nich čiernu mágiu.
Každý človek, ktorý sa obohacuje na úkor druhých, má na sebe veľmi ťažkú karmu a zarobené peniaze mu nikdy šťastie neprinesú. Podľa môjho názoru väčšina ľudí, ktorí zarobili peniaze na úkor druhých si je úzkostlivo ponechávajú peniaze na bankovom vklade a ani tie peniaze neutrácajú. Alebo si za tie peniaze kúpia veci, ktoré sú im viac na prekážku ako na úžitok - teda peniaze poutrácajú len na veci, ktoré ich robia ešte menej slobodnými a viac nešťastnými.
Karma sa na ľuďoch podieľajúcich sa na korupcii prejaví zväčša ešte v tomto živote a to veľkým utrpením. Kradnúť sa nevypláca.

Blogy meditačných technikách a šamanizme si môžete pozrieť tu blog.php?u=1604
0 komentárov Zobrazené 1163 krát

Kto je on-line

Registrovaní užívatelia: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný

cron