Meditačné techniky a šamanzmus
Zaoberám sa experimentami s meditáciou. Zaujímam sa o učenie pôvodných kmeňových amazonských šamanov
USER_AVATAR
psychonaut
Člen fóra
Člen fóra
 
Príspevky: 122
Registrovaný: Štv Jún 25, 2015 11:52
Blog: Zobraziť blog (70)
Archívy
- November 2016
+ Máj 2016
+ Apríl 2016
+ Marec 2016
+ Február 2016
+ December 2015
+ November 2015
+ Október 2015
+ September 2015
+ August 2015
+ Júl 2015
+ Jún 2015
Vyhľadávať v blogoch

Meditácia: vyššie "Božské" Ja

Stály linkod psychonaut v Štv Apr 28, 2016 11:22

Celý tento článok je potrebné vnútorne pochopiť. Odporúčam pozorne čítať každé jedno slovo. Veľa energie a času venovať do pochopenia tohoto článku sa oplatí.

Základ šamanizmu je pochopiť svoje vyššie Božské Ja. To sa mi v poslednom čase podarilo lepšie pochopiť.

K tejto téme pripomínam toto:
Tomášovo evanjelium:
Ježiš povedal: Keď vám tí, ktorí vás vedú, vravia: "Hľa, kráľovstvo je v nebi", tak vás predídu vtáci. Keby vám vraveli: "Je v mori", predídu vás tam ryby. Ale kráľovstvo je vo vás, ale (vy ho vidíte vo) vašich očiach vonku. Keď poznáte seba, budete poznaní a uvedomíte si, že ste deťmi živého Boha. Keď však sami seba nepoznáte, ocitnete sa v chudobe a sami budete ochudobnení.
(tento preklad je robený podľa najvernejšieho interlineárneho prekladu http://gospel-thomas.net/keywords/Lnn_all.htm, http://gospel-thomas.net/keywords/Lnn_all.htm#L003)

Hľadať "Božské" Ja v nevedomí/podvedomí sa ukázalo po viacero experimentoch a skúsenostiach s meditačnými technikami ako nesprávne, hoci aj na neho sa je možné vyladiť.
Ako správne sa ukázalo hľadať "Božské" Ja vo vedomí, ktoré sa môže inými slovami nazvať aj ego. "Božské" Ja teda hľadáme vo svojej mysli, vedomej mysli (to znamená nie v nevedomej "skrytej" mysli).

Našou úlohou je robiť meditačnú techniku pri ktorej si uvedomíme svoje "Božské" ja a naladíme sa naň.
Podľa poznania šamanizmu nie sme človekom ale sme Vedomým - Vedomým ktoré prebýva v tomto svete a ľudskom tele.
V rámci meditačnej techniky si uvedomujeme, že všetko je pre nás nepodstatné, všetko je pre nás ilúzia okrem myšlienky/myšlienok a vnemov v danom prítomnom okamihu.

Pojem vnem je vysvetlený tu:
vnem (slovník), vnem wikipédia
Ja osobne meditujem s otvorenými očami takže vnem je pre mňa predovšetkým zrakové vnímanie - to čo vidím pred sebou. Ak cítite pri meditácii nejaké intenzívnejšie pocity aj to je vnem v tomto kontexte.


Pri meditácii si uvedomujte nasledovné že vaša ľudská podstata je nereálna/iluzórna a reálna je len aktuálna myšlienka alebo vnem. Spomeňte si na utrpenie, komplikácie a problémy vo svojom živote (vrátane komplikovaných medziľudských vzťahov). Avšak nakoľko je vaša ľudská podstata iluzórna, tak aj vaše utrpenie je nereálne a iluzórne.
Uvedomte si že vaše vyššie Božské vedomie len pozoruje vašu ľudskú podstatu, vaše telo, váš život. Je pozorovateľom. Všetko čo sa vo vašom živote deje, nemožno brať vážne - vás sa to netýka - váš život sa týka niekoho iného. Vaše telo je niečo cudzie, čo len pozorujete.
Aby sa vám dala celá táto vec lepšie pochopiť, vysvetlím to na nasledujúcom príklade: Predstavte si, že pomocou astrálneho cestovania vyhľadáte mimozemskú planétu a na nej si vyhliadnete jednu "mimozemskú" bytosť. Ste schopní sa úplne prepojiť s myšlienkami a vnemami tejto bytosti. Vaše vedomie a vedomie tej bytosti akoby splynie a život tejto bytosti pozorujete. Ale teraz sa vráťme späť k meditácii. Uvedomte si v meditácii, že vaše vlastné telo a váš vlastný život sa vás netýka - je vám cudzí. Váš život a vaše telo berte rovnako vážne akoby to bol život spomenutej mimozemskej bytosti, ktorú pozorujete.

Som Absolútno
Ďalej meditáciu (dané jedno meditačné sedenie) dopĺňame aj o ďalší prvok. Uvedomenie si toho, že sme Absolútno-Boh. "Boh" (Absolútno) má neobmedzenú moc. Mali by ste si uvedomiť, že ste veľmi mocná bytosť. V promluvách Petra Chobota sa to, že sme mocné bytosti spomína dosť často
http://petr-chobot.eu/cs/promluvy-8/a/

Meditačná technika vyprázdnenia od myšlienok
Uplatnenie uvedomenia si toho, že sme bytosť, alebo lepšie povedané, že sme vedomie s neobmedzenou mocou nadobúdame v meditačnej technike vyprázdňovania vedomia od myšlienok. (až pri tejto metóde sa mi prvý krát podarilo úspešne vedomie vyprázdniť od myšlienok takým spôsobom že som aj cítil, že mi to niečo prináša a niečo dáva)
Ak si neuvedomíte, že ste neobmedzene mocnou bytosťou, ľahko zistíte že vynárajúce sa rušivé myšlienky pri meditácii sú mocnejšie ako vy sami. Uvedomte si, že ste neobmedzene mocná bytosť/vedomie, ktoré bez najmenšej námahy s úplnou ľahkosťou odstráni rušivé vynárajúce sa myšlienky s vášho vedomia.

Pri meditácii si uvedomte, že vynárajúce sa rušivé myšlienky si snažia podmaniť alebo podriadiť vaše vedomie (/našu bytosť) a tak nás "zotročiť". Vy si však nezabúdajte pripomínať, že ste ste neobmedzene mocná bytosť, ktorá si dokáže s myšlienkami "poradiť" bez najmenšej námahy. Je to akási "gnosticko"-dualistická vojna medzi naším "Vedomým" a vynárajúcimi sa rušivými myšlienkami.
**************************************
---Túto meditačnú techniku je možné robiť v spojení s energetickom technikou predýchavania čakier.
---Uvedomte si, že všetky prekážky si vytvárate sami vo svojej mysli.
---Dôkaz toho, že meditácia vám ide dobre, že ste ju dobre pochopili, dokážete intuitívne cítiť tak, že vám to bude prinášať harmóniu. To je spoľahlivý indikátor toho, či robíte meditáciu správne.

Blogy meditačných technikách a šamanizme si môžete pozrieť tu blog.php?u=1604
0 komentárov Zobrazené 1207 krát

Kto je on-line

Registrovaní užívatelia: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný

cron