Meditačné techniky a šamanzmus
Zaoberám sa experimentami s meditáciou. Zaujímam sa o učenie pôvodných kmeňových amazonských šamanov
USER_AVATAR
psychonaut
Člen fóra
Člen fóra
 
Príspevky: 122
Registrovaný: Štv Jún 25, 2015 11:52
Blog: Zobraziť blog (70)
Archívy
- November 2016
+ Máj 2016
+ Apríl 2016
+ Marec 2016
+ Február 2016
+ December 2015
+ November 2015
+ Október 2015
+ September 2015
+ August 2015
+ Júl 2015
+ Jún 2015
Vyhľadávať v blogoch

Egregory - kolektívne manipulatívne myšlienkové pole

Stály linkod psychonaut v Ned Okt 25, 2015 13:05

Veľmi odporúčam to prečítať/vypočuť
https://vimeo.com/146752943
https://vimeo.com/146753436
http://uloz.to/xQF9quu4/ergegory-anatolij-nekrasov-pdf

Ideológie
Silná fanatická a horlivá zapálenosť za alebo proti nejakej ideológii alebo proti niečomu je veľmi silný manipulatívny egregor. Ide o rôzne náboženstvá (hlavne kresťanstvo a islam) či politické systémy ako nacizmu, komunizmus.
Môže ísť napr. o fanatické fandenie Rusku, Putinovi, Amerike-americkej vláde, alebo naopak fanatické nenávidenie Ruska či Ameriky.
Patologicky nebezpečnú a okatú manipuláciu je vidieť hlavne v rádiu Slobodný vysielač. Samotní moderátori sú úbožiaci a obete manipulatívnych egregorov a pri samotných poslucháčoch je to ešte omnoho horšie.
Silná fanatická zapálenosť za rôzne ideológie spôsobia to, že daný človek na svoju ideológiu nie je schopný prijať akúkoľvek kritiku, hoci by to mohla byť jednoznačne dokázaná pravda. Na Slobodnom vysielači sa nikdy nepriznala žiadna kritika Putina ani Ruskej vlády. Poslucháči sú tak extrémne zmanipulovaní a zmagorení, že v Rusku je naprostá cenzúra médii, cenzúra internetu a mnoho ďalšieho im vôbec nevadí a neprekáža. Avšak naopak neobjektivitu západných médii veľmi ostro kritizujú – akýsi dvojaký meter....
A podobný princíp vidíme aj na náboženstvách – ľudia si na svoje náboženstvo žiadnu kritiku nepriznajú, ale naopak radi vidia chyby na iných náboženstvách. Je jedno či ide o náboženský alebo ideologický egregor – oboje fungujú na rovnakom princípe.
Zaujímavý príklad egregoru je aj veľmi známy publicista žijúci na Slovensku Sergej Chelemendik otvorene ospevuje a uznáva Stalina. Sergej Chelemendik je človek ktorý má energetické centrá a auru vo veľmi zlom stave. Aj pred tým ako som o ňom vedel, že velebí Stalina, som z neho cítil veľa negatívnej energie.

Ateizmus a materializmus ako egregor
Aj ateizmus-materialzmus je možné vnímať ako egregor. Hoci ateistov-materialistov nespája žiadna spoločná organizácia (cirkev), napriek tomu je ateizmus kolektívne energeticko informačné pole, ktoré je egregorom.
Rovnako ako náboženský človek, tak aj ateista otročí svojmu egregoru a egregor ním manipuluje.
************************************************
Ľudia, ktorí sa stali obeťami nejakej ideológie (resp. dali sa vtiahnuť do nejakej ideológie (alebo náboženstva)), sú ťažko energeticky zaťažení a ich energetické centrá sú silne znečistené.
Takíto ľudia si myslia o sebe, že najviac so všetkých poznajú kde je pravda, myslia si o sebe, že poznajú absolútnu pravdu a za túto pravdu sú ochotní aj položiť život. S týchto ľudí je aj cítiť veľa negatívnej energie a to najmä pri tom, keď si obhajujú svoju ideológiu. Človek vtiahnutý do ideológie rozmýšľa len čiernobielo a na svoju ideológiu nie je schopný si vypočuť kritiku. Nie je schopný si vypočuť iný názor a vziať ho do úvahy. Len neustále bude bojovať za svoju pravdu.

Silnú ideologickú zapálenosť je vidieť hlavne pri silne proruských poslucháčoch Slobodného vysielača (poprípade iných alternatívnych médii) alebo pri všetkých priaznivcoch alternatívnych médii, ktorí boli silne zapálení za referendum o rodine.

Človek, ktorý sa nedal vtiahnuť do nejakej ideológie si až tak veľmi nemyslí že vie kde je pravda, nevidí veci čiernobielo a vie počúvať a vziať do úvahy názory s oboch strán.
Ideologicky zapálený človek hoci si myslí že najviac so všetkých vie kde je pravda, v skutočnosti je od pravdy najďalej.

Forma ideológie je aj náboženstvo:
.hlavne dogmatické náboženstva ako kresťanstvo a islam si o sebe myslia, že najlepšie vedia kde je pravda. Náboženstva sú organizácie, ktoré sa najviac so všetkých oháňajú slovom pravda, avšak v skutočnosti sú od nej najďalej. Slovo pravda sa sprofanovalo - toto slovo sa už stalo akoby nadávkou.

Ako krásnu ukážku ideologickej zapálenosti uvediem nasledovný príklad človeka, ktorí by aj život položil za Kotlebu a snaží sa argumentovať proti všetkých ľuďom, ktorí Kotlebu kritizujú (aj zapálenosť za Kotlebu je možno vnímať ako ideológiu). Tu sú jeho dve komentáre. Z jeho komentárov je cítiť negatívnu energiu:

“Kotleba nie je ani náhodou príčinou, je len symptómom choroby našej spoločnosti.”
Prečo si to myslíš? Každý občan predsa má právo voliť (koho uzná za vhodné) a byť volený, nazývať toto právo symptómom choroby je nemiestne. Ak by som s takouto argumentáciou súhlasil, potom sa za symptóm choroby dá považovať skôr voľba strán štandardného politického spektra, pretože po štvrťstoročí demokracie je nad všetky pochybnosti zrejmé, že ide iba o bandu zlodejov a poskokov v službách oligarchov a zahraničných záujmov. A ak toto nie je rakovinou tejto krajiny, potom ňou nemôže byť ani Kotleba, ktorý na rozdiel od menovaných nič neukradol, nesprivatizoval a neskláňa sa pred diktátom US ambasády a Bruselu.

Voľby nie sú súťažou Miss Sympatia. Politika je o záujmoch, preto mi je ukradnuté aký má Kotleba profil osobnosti, podstatné je, že nekradne a plní svoj program. Jeho agenda, ktorú v rámci svojich možností plní do bodky je mi oveľa bližšia ako výsledky politík kleptomanov a vlastizradcov zo štandardného spektra.
Alternatíva, ktorá by bola pre mňa prijateľná, v súčasnosti na politickej scéne neexistuje.


Katastrofálny konkrétny príklad manipulačných egregorov – Norbert Lichtner
Bývalý moderátor rádia Slobodný vysielač má energetické centrá a auru v tak hroznom stave, že tento človek slobodnú vôľu prakticky vôbec nemá. Tento človek vo svojom živote urobil už nesmierne veľa veľmi bláznivých vecí, ktoré určite z jeho slobodnej vôle nevychádzali. Najväčší problém je ale v tom, že tento človek má vplyv na desiatky tisíc poslucháčov, ktorých veľmi negatívne ovplyvnil – a tu už prestávajú byť žarty. Išlo o mnoho konkrétnych vecí – len stručne môžem povedať že Lichtner dal urobiť extrémne predražený, neefektívny a nevyužívaný klub Slobodného vysielača s kaviarňou – ešte hlúpejší nápad mať nemohol – je naozaj nepochopiteľné z kade sa sa v ňom mohlo zohnať toľko hlúposti. Šíril jednoznačne nepravdivé poplašné správy o „údajnom“ predaji vody. Ďalej robil úplne šialené, bláznivé a nedôstojné komédie okolo náboženského referenda od Aliancie za rodinu.
Pri Norbertovi Lichtnerovi som si mnohokrát opakovane uvedomil, že tento človek naozaj nekoná slobodne, ale že je v moci a v otrockom zovretí manipulatívnych energetických programov a egregorov – pri tomto človeku to je príliš nápadné a silné.

Davová psychóza. Katastrofálny konkrétny príklad egregoru. Egregor ktorého sa zľakol aj premiér
Pomocou davovej psychózy sa veľmi ľahko vytvárajú veľmi silné egregory. Tento prvok je silný v náboženstvách – v sektách alebo v kresťanských spoločenstvách, kde je autoritatívny kazateľ, ktorý manipuluje s určitým počtom ľudí.
Takto manipulovať sa ale dá aj cez rádio. Svedkom desivého príkladu som bol aj pri rádiu Slobodný vysielač. Naozaj niečo hrozné. Celé je to nesmierne a zložité čo sa ta stalo, ale pokúsim sa to nejak v stručnosti vysvetliť, nech aspoň čiastočne pochopíte o čo tam išlo.
Predaj vody do zahraničia vôbec nebol regulovaný zákonmi. Preto sa vláda rozhodla obmedziť a regulovať predaj vody do zahraničia zákonmi. Istý hlúpy človek - aktivista bez najmenšej právnickej gramotnosti si to kvôli svojej právnickej nevedomosti interpretoval presne opačne, že doteraz bol predaj vody do zahraničia úplne zakázaný a že vláda sa rozhodla vydať novelu, ktorá naopak bude predaj vody umožňovať a povoľovať. Túto dezinformáciu začal šíriť v rádiu. Norbert Lichtner tejto dezinformácii uveril a začal túto dezinformáciu a poplašnú správu šíriť veľmi fanatickým spôsobom, že človek mal pocit akoby sa udial úplný koniec sveta, akoby sa mal udiať najväčší politický zločin v histórii politiky Slovenska. A všetci ľudia tejto bláznivej paranoji a davovej psychóze a paranoji naozaj uverili a dali sa do toho vtiahnuť. Sociálnymi sieťami státisíce ľudí šírilo túto dezinformačnú paranoju a šírila sa úplne zbytočná šialená extrémna a bláznivá nenávisť voči politikom, že čo „hrozné“ sa chystajú spraviť.
Neskôr sa premiér so strachu so Slobodného vysielača rozhodol novelizovať ústavu, v ktorej definoval zákaz vývozu vody do zahraničia. Ale paranoja so Slobodného vysielača neustala ani vtedy. Znovu sa šírili dezinformácie, že vláda ľudí oklamala, že ani táto novela v ústave vodu pred jej vývozom neochráni. Znovu sa šírila zbytočná a neopodstatnená nenávisť voči politikom.
Čo je smutné, že ľudia pri egregore davovej psychózy nedokážu používať rozum, nedokážu si preverovať informácie – ľudia tomu slepo verili hoci to bolo klamstvo. Pri šírení tejto paranoje sa nenašiel ani jeden človek ktorý by sa na Facebookovej stránke rádia ozval, že šíria dezinformáciu (ja osobne nemám FB účet, takže som sa nemohol ozvať).
Za všetkou touto bláznivou paranojou stála jedna osoba – Norbert Lichtner – zaujímavé že tento človek hoci mal dobrý úmysel, nakoľko má veľmi slabú auru presiahnutú rôznymi ťažkými energiami a egregormi, dokázal urobiť takého bláznivé veci. Najhoršie a najsmutnejšie na tom bolo zbytočné šírenie nenávisti, zlosti, strachu a negatívnej energie po celom Slovensku.
Najnebezpečnejší je taký človek ktorý sa domnieva, že robí dobro, ale v skutočnosti robí zlo – a takýmto človekom je Lichtner. Aj islamisti si vo svojom fanatizme myslia, že robia dobro, keď šíria islam násilím.
Toto čo tu píšem vyzerá ako sci-fi, znie to naozaj neuveriteľné – ale naozaj sa to reálne na Slovensku udialo.

Slobodný vysielač ako egregor, všeobecne
Rádio Slobodný vysielač je veľmi nebezpečný a negatívny egregor, hoci vznikol s dobrým úmyslom. Ide o rádio kde sa pestuje nenávisť voči politikom, je to rádio negativizmu, zlosti a pesimizmu. Toto rádio je spájané s veľmi negatívnymi energiami.

Každý egregor spája ľudí s rovnakým zmýšľaním. Slobodný vysielač predovšetkým spája ľudí ktorí sú plní pesimizmu, negativizmu a zlosti (sú to úbožiaci, ktorý majú slabé a znečistené energetické centrá a slabú auru). Je to veľmi nebezpečný projekt, ktorý Slovensku nesmierne škodí.
Slobodný vysielač šíri po celom Slovensku negatívnu energiu. Problém je ale v tom, že negatívna energia nie je len niečo teoretické, ale aj to, čo sa „zhmotní“ a prejaví sa v živote človeka napr. tým, že bude mať v živote viac utrpenia a bude ho prenasledovať v živote viac negatívnych „náhod“.
Ďalej v Slobodnom vysielači vystupujú kontroverzní ezoterickí šarlanáni ako úbožiak Emil Páleš či Tomáš Lajmon.
Emil Páleš sa v niektorých celých reláciách sám seba vychvaľoval aký je úžasný a obhajoval si sám seba pred svojimi kritikmi. Veľmi egocentricky zamerané celé relácie. Takýto psychicky narušený človek je braný v Slobodnom vysielači úplne vážne a ani v komentároch na FB ho nikto nekritizuje, pretože poslucháči sú ním úplne zmanipulovaní a zmagorení.

V Slobodnom vysielači bol jeden z najviac vplyvných moderátorov aj psychicky narušený človek menom Martin Urminský. Tento človek zámerne neplatil alimenty, aby mohol byť v base. Z tohto človeka som vždy cítil nesmierne veľa negatívne energie a každý kto tohto človeka počúval prijal do seba veľmi veľa negatívnej energie. Takéhoto úbožiaka počúvali tisíce ľudí a tento človek mal na ľudí nesmierne negatívny vplyv.

Celkovo Slobodný vysielač je energeticky veľmi nízky ergegor (pomaly vibrujúci).

Ideológia proruskej propagandy
Slobodný vysielač urobil s ľudí totálne psychické trosky, ktorí nie sú schopní prijať akúkoľvek kritiku na Ruskú vládu - boli by schopní položiť aj život za Ruskú propagandu. A radšej by sa títo ľudia obesili, akoby mali prijať nejakú kritiku na Ruskú propagandu. Zmanipulovaní ľudia proruskou propagandou Slobodným vysielačom doslova fanaticky bojujú za proruskú propagandu.

Nenávisť v Slobodnom vysielači
A všetci tí najskalnejší a najpravovernejší poslucháči SV sú psychické trosky.
Rádio Slobodný vysielač urobilo s ľudí psychické trosky, ktoré len vedia na všetko nadávať a všetko preklínať.
Dokonca aj keď bol v relácii vtedy ešte apolitický človek s alternatívnymi názormi Boris Kollár, tak hneď sa na Facebooku objavili závistlivé a zlostné komentáre proti nemu.

Súvisiace videá
Psychotronické manipulačné zbrane Ruskej rozviedky. Totálny brainwashing. Kremeľ manipuluje s vedomým ľudí
https://vimeo.com/145488475

Americká vs Ruská propaganda
https://vimeo.com/145489174
************************************************************
************************************************************
Apríl 2016
Ďalší príklad paranoidnej davovej psychózy:
Darebák Smatana zničí všetky alternatívne weby!!!

A alternatívnych médiach je momentálne obrovský poplach a paranoja, pretože sa v nich píše nasledovné:
iniciatíva darebáka Smatanu zničí všetky "konšpiračné" weby, pretože budú odstrihnuté od prijímov z reklamy!!! Veľmi nenávidíme darebáka Smatanu, ktorý za tým všetkým stojí!! Blíži sa najväčšia katastrofa v dejinách Slovenska, pretože zakážu slobodu prejavu!!!

Aká je ale pravda?
Iniciatíva Juraja Smatanu je úplne neškodná, pretože jednak drvivá väčšina podnikateľov alternatívnym médiám fandia a druhá vec je to, že ak je niekto podnikateľ tak jeho prioritou je zarobiť čo najviac peňazí a preto nemá najmenšiu motiváciu reklamy obmedzovať pretože by išiel sám proti sebe!! A 99,9% podnikateľov a spoločností ktoré s alternatívnymi médiami nesúhlasia, nemá najmenší problém s tým, aby boli ich reklamy aj na týchto weboch, pretože inak by išli sami proti sebe sami proti vlastnému biznisu!!!

Paranoja v alternatívnych médiach je niečo naprosto úbohé a psychopatické. Je to smutný príklad ukážkovej paranoidnej davovej psychózy, ukážka toho ako ľahko sú ľudia manipulovateľný, ako ľahko ľudia splynú s davom, ako si ľudia nedokážu overovať informácie. Na tieto paranoidné dezinformácie naletelo státisíce ľudí. Ľudská hlúposť nepozná hraníc. Je to obrovská moc davovej psychózy. Ľudia sú plné nenávisti ale informácie si vôbec neoverujú. Táto aféra je príkladom toho, ako ľudia, masy ľudí za určitých okolností vôbec nie sú schopní používať rozum a nevedia rozmýšľať. Ako ľahko sa dajú ľudia vtiahnuť do paranoje davovej psychózy. Táto aféra ukazuje to, ako sú ľudia ľahko manipulovateľní a to nielen so strany mainstreamových médii ale aj so strany alternatívnych médii.

Na podobnom princípe davovej psychózy fungujú aj náboženstva. Ľudia bez najmenšej kritickosti veria v nábožebské dogmy, ktoré sú v úplnom rozpore so zdravým rozumom.

*******
Zdroje informácii:
http://aeronet.cz/news/smatana-reloaded-na-slovensku-vznikl-novy-seznam-zavadnych-webu-k-likvidaci-jejich-financovani-v-pozadi-absolventi-skoly-george-sorose-kundra-strikes-back/
http://www.hlavnespravy.sk/hlavne-spravy-opat-tercom-spinaveho-utoku-obava-sa-dennik-sme-o-svoj-podiel-na-reklamnom-baliku/769322
http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Skandalozny-utok-na-Parlamentne-Listy-Drsne-odkazy-politikov-a-analytikov-Ide-o-kadrovanie-znak-psychotickych-diktatur-paranoidny-zoznam-a-bolsevicka-mentalita-Chcu-vam-poskodit-povest-266793
https://www.konspiratori.sk/

Z facebookovej stránky Slobodnévy vysielača:
Najnovšia aktivita konšpiračných bojovníkov. Kliknite si hlavne na ,,komisiu odborníkov,, ktorá bude ako inak samozrejme objektívne rozhodovať o zaradení konšpiračného webu na ich nový zoznam.... Keď ale opustíme svet žartov, tak treba skoštatovať, že ide o nebezpečný spôsob odtránenia konkurencie tým, že ju odstrihnete od príjmov z reklamy. Keďže rádio SV funguje bez reklamy, nás sa táto najnovšia aktivita Smatanovcov nijako nedotyka. Pre mnohé weby môže byť však takáto taktika likvidačná. Navyše, je tu ešte jeden moment. Tvorcovia tohto nového zoznamu navyše robia to, že hodia do jedného vreca evidentne šialene weby so serióznymi, ktoré sa dopustili prehrešku jedine tým, že odmietli papagájovať oficiálnu propagandu. No a týmto zmiešaním vznikne maglajz, z ktorého potom /aspoň tak tomu tvorcovia nového zoznamu veria/ bude čitateľ tak dezorientovaný, že nakoniec skonštatuje, že pravda sa hovorí len v proamerických liberálnych médiách typu SME, alebo DenníkN...

V preklade sa to dá povedať asi takto: Keď niekto nedokáže bojovať s konkurenciou férovo, uchýli sa k neférovým taktikám. Alebo ešte inak povedané, v našej spoločnosti existujú ľudia /viď. samozvaná odborná komisia stránky konšpiratori.sk/ ktorí nedokážu prijať fakt, že rastie počet ľudí, ktorým vadí oficiálna propaganda,mainstreamu. A keďže sa dlhodobo ukazuje, že propaganda režimu stráca na efektivite a verí jej čoraz menej ľudí, rozhodli sa samozvaní členovia odbornej komisie, že tento trend zvrátia. Keďže to nedokážu urobiť férovými prostriedkami /kvalitnou a objektívnou žurnalistikou/ rozhodli sa, že to urobia podpásovou a neserióznou formou. Odstrihnutím konkurencie od príjmov....
Naposledy upravil psychonaut dňa Pon Apr 25, 2016 17:34, celkovo upravené 14

Blogy meditačných technikách a šamanizme si môžete pozrieť tu blog.php?u=1604
0 komentárov Zobrazené 1687 krát

Kto je on-line

Registrovaní užívatelia: Google [Bot]

cron