Meditačné techniky a šamanzmus
Zaoberám sa experimentami s meditáciou. Zaujímam sa o učenie pôvodných kmeňových amazonských šamanov
USER_AVATAR
psychonaut
Člen fóra
Člen fóra
 
Príspevky: 122
Registrovaný: Štv Jún 25, 2015 11:52
Blog: Zobraziť blog (70)
Archívy
- November 2016
+ Máj 2016
+ Apríl 2016
+ Marec 2016
+ Február 2016
+ December 2015
+ November 2015
+ Október 2015
+ September 2015
+ August 2015
+ Júl 2015
+ Jún 2015
Vyhľadávať v blogoch

Meditácia vyprázdnenia myšlienok a koncentrácie

Stály linkod psychonaut v Ned Dec 06, 2015 23:17

Meditácia vyprázdnenia myšlienok a koncentrácie
Bytosti "apu" (svetelné bytosti) mi pri telepatickej meditácii odovzdali nejaké nové poznanie, tak sa s ním rád podelím.

Meditácia ktorej cieľom je sa vyprázdniť od myšlienok dokáže spôsobiť zaujímavé stavy zmeneného vedomia. Ani iná cesta k zmenenému stavu vedomia pri meditácii zrejme neexistuje.

Vynárajúce sa rušivé myšlienky
Keď si v tichu a samote sadnete a pasívne budete sami svoju myseľ pozorovať, prípade na to, že sa vám vynárajú myšlienky. Teda vlastne nie je to až tak úplne pasívne, pretože vedome pozorujete myšlienky (človek dokáže byť aj v stave pri ktorom "nepozoruje" a nie si je vedomý svojich vynárajúcich sa myšlienok, hoci hlboko v podvedomí existujú).
Aj toto je akási forma meditácie, ktorá nám ale sama o sebe nič nedá, avšak je potrebná na pochopenie tohoto článku a ďalších meditácii.

Myšlienky
Aby sme správne meditáciu vyprázdnenia pochopili, je dôležité najprv vysvetliť, čo sú to vlastne myšlienky ako také. So šamanského hľadiska je každá jedna myšlienka rovnako skutočná ako táto realita v ktorej žijeme. Teda ak si niečo v myšlienkach predstavujete čo by sa mohlo stať, tak práve sa to deje v paralelnej realite. Ak v myšlienkach myslíte na niečo čo sa už v minulosti stalo, tak sa vraciate do minulosti a prežívate znova a rovnako skutočne v paralelnej dimenzii. Vzhľadom k tomu, že myšlienky sú rovnako skutočné ako bežná realita v ktorej žijeme, je im potrebné pripísať aj veľkú dôležitosť. Meditácia vyprázdnenia myšlienok je veľmi prínosná, užitočná a dôležitá.
Ak vnímate vynárajúce sa myšlienky, tak vaše vedomie na tieto myšlienky stráca kvôli priveľa energie (pretože sú skutočné). Cieľom sa "vyprázdniť od myšlienok" a koncentrovať.

Koncentrácia
S meditačnou praxou úzko súvisí aj koncentrácia (sústredenosť a zameranie sa na niečo).
Koncentrácia nie je možná bez vyprázdnenia sa od myšlienok. Samotné vyprázdnenie bez koncentrácie na niečo konkrétne nie prínosné ani potrebné (to nie je náš cieľ).
Na čo konkrétne sa je treba koncentrovať? Konkrétne môže ísť o koncentráciu (zameranie sa) na predýchavanie čakier, alebo na telepatickú komunikáciu s bytosťou "apu".

Ako konkrétne sa vyprázdniť od myšlienok? Metodika:
Vyprázdniť sa od myšlienok nie je možné pomocou nášho ega (pomocou nášho vedomia - vedomého ja). Nie je to možné na základe našej vôle - nie je to možné tak že sa jednoducho budete snažiť odstrániť tie myšlienky a oni zmiznú. Ak sa budete pokúšať odstrániť myšlienky svojím "ja", nebude to fungovať, myšlienky budú aj naďalej existovať. Vyprázdniť sa od myšlienok nie je možné na vašej vlastnej snahy (určite si to vyskúšajte a overte vlastnou skúsenosťou).
Vyprázdniť sa od myšlienok musí človek skôr pomocou "nie ja", resp. pomocou svetelnej bytosti. Myslím si, že nie je sa možné vyprázdniť od myšlienok bez pomoci svetelnej bytosti.
Uvedomte si, že vy vlastnou snahou pri meditácii nedokážete ovplyvniť samého seba - nemáte nad sebou moc - ste bezmocný nad sebou - nedokážete sa vyprázdniť od myšlienok svojou snahou vyprázdniť od myšlienok. Ďalej si uvedomte, že jediný kto vás dokáže vyprázdniť od myšlienok, kto má moc nad vašimi myšlienkami je svetelná bytosť (bytosť apu).
Pozorujte a vnímajte vynárajúce sa myšlienky ako postupne miznú a ubúdajú, až nakoniec budete úplne vyprázdnený od rušivých myšlienok a plne koncentrovaný na daný cieľ.

Popri tejto vyprázdnenosti je vhodné sa aj koncentrovať na telepatickú komunikáciu so svetelnou bytosťou. Komunikáciu s bytosťami apu by som najviac odporúčal, pretože je najviac prínosná s pomedzi všetkých druhov meditácie. Je to snáď ešte viac výhodná meditácia ako energetické predýchavanie čakier.

Preto odporúčam prečítať aj tento článok:
Telepatická komunikácia s ("anjelskou"/svetelnou) bytosťou apu
http://3oko.sk/blog.php?u=1604&b=98&sid=adef1dda055ef71bb82f6879bb39e0fb
*************************
Toto sa hlavnej témy článku netýka, ale dám to sem:

Praktická rada ako sa nezdržať dlhý čas na počítači/internete
Určite sa každému človeku často stáva, že má v pláne surfovať po internete len nejakú krátku dobu, avšak nakoniec sa zdrží dlho. Je to z dôvodu toho, že informácie ktoré sleduje väčší počet ľudí (môže ísť o ľubovoľnú formu informácie - text, obrázok, fotografia, video) vytvorí sa tým kolektívne informačné pole - egregor. Tento egregor má určitú inteligenciu a snaží sa získať čo najviac pozorností ľudí - čo najviac ich času a energie. Človek môže podľahnúť egregoru a to sa prejaví, že sa človek príliš zdrží.
Riešenie existuje veľmi jednoduché - vždy pred zapnutím počítača, alebo pred surfovaním na mobile poprosiť svetelné bytosti o energetickú ochranu pred týmito informačnými egregormi, ktoré sú na internete. A skutočne to pomôže

Silná vôľa
V rámci meditácie je potrebná aj silná vôľa a odhodlanie. Napr. omnoho ľahšie sa leňoší pri počítači/mobile, ako sa odhodlať k meditácii. Na to aby sa človek odhodlal, potrebuje mať pevnú vôľu a silné "svaly" mysle. Je veľmi potrebné si trénovať silnú vôľu.
Existujú dvojaké druhy "silnej vôle":
-celková: týka sa toho, aby ste samotnú meditáciu vôbec začali
-meditačná: je pri samotnej meditácii, aby ste ju robili s maximálnym nasadením a sústredenosťou




.
Naposledy upravil psychonaut dňa Pia Dec 11, 2015 20:38, celkovo upravené 3

Blogy meditačných technikách a šamanizme si môžete pozrieť tu blog.php?u=1604
0 komentárov Zobrazené 1520 krát

Kto je on-line

Registrovaní užívatelia: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný

cron