Sme celok, castice a ako to suvisi s minulymi zivotami?

Moderátori: RedHawk, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
el_nino
Návštevník
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Pi Júl 16, 2004 19:35

Sme celok, castice a ako to suvisi s minulymi zivotami?

Príspevok od používateľa el_nino »

..prave dnes som sa vratil z dovolenky, tak som si isiel po case s kamosmi trochu odviazat mysel.Dal som si dnes nejake ganja-bongy a tiez som vypil nejaky alkohol.Po navrate domov som isiel vyvencit psa [ i ked aj pred tym...].A zacal som rozmyslat; nad tym cim vlastne sme.Zrazu ma napadla zaujimava myslienka; kedze sme jednen celok[ Gaia je celok [ale moze byt sucastou dalsieho>Celku<]]znamena to, ze napr. po smrti sa spojime [ dusa sa spoji] s celkom.Ale to este neznamena ze zase ta ista cela dusa [kedze sa spoji-zhomogenizuje, tym padom sa "premiesa s ostatnym"] sa "vnori" do dalsieho ziveho organizmu.Pre lepsie vysvetlenie by som to prirovnal nasledovne:Dusa je zlozena z [vela] casti[c] ktore su v neustalom pohybe [premene] tym padom kazde nove stvorenie moze byt "nabite" inymi casticami ako bolo v minulom "zivote";Napr. sa do tohoto noveho organizmu dostali tie "castice" ktore boli najblizsie stvorenia [?oplodnenia] tohoto organizmu.Ale aj tak velmi zaujimave pokladam toto;ked som uvazoval nad timto vsetkym vencil som psa.Na tom by nebolo nic zvlastne, ale po stretnuti prvych ludi na prechadzke sa ma zmocnoval zvlastny-stastny/radostny pocit ked som s tymito ludmi komunikoval [asi 5-10 minut sa maznali s psikom].Neviem ci je to vsetko vyplod mojej fantazie alebo na tom skutocne nieco bude...Rad by som vedel ako niekto z vas zareaguje na tento prispevok...neviem..
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1872
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Neviem, neviem :)

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Neviem prečo by to mal byť výplod fantázie :wink:, veď stretnúť spriaznené duše aj medzi neznámymi ľuďmi nie je nemožné :) Či sa jedná o spriaznenosť na základe "premiešania" častí duší ako si to popísal Ty alebo na základe vibračnej harmónie ti neviem povedať, no myslím si tiež, že to nie je ani podstatné :)
Používateľov profilový obrázok
MSG
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 114
Dátum registrácie: Po Jún 21, 2004 16:13
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa MSG »

no, pokud se zhulíš a ještě napiješ, tak piš do "zážitky po vlivem" nebo Erowid:-) známe to asi každý z vlastní zkušenosti. Jinak s těma dušma je to zajímavý, potože tak před 8 lety jsem řešil naprosto stejný problém - jak se vlastně ty duše mýchaj a převtělujou a k ničemu jsem nedošel a myslím, že to asni nejde, je to moc materialistické pojetí světa; jako popisovat PC na principu něj. mechanického stroje. Takže to radši zahoď a neuvažuj o tom.
Stejk
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 33
Dátum registrácie: St Sep 28, 2011 18:28

Re:

Príspevok od používateľa Stejk »

MSG napísal:no, pokud se zhulíš a ještě napiješ, tak piš do "zážitky po vlivem" nebo Erowid:-) známe to asi každý z vlastní zkušenosti. Jinak s těma dušma je to zajímavý, potože tak před 8 lety jsem řešil naprosto stejný problém - jak se vlastně ty duše mýchaj a převtělujou a k ničemu jsem nedošel a myslím, že to asni nejde, je to moc materialistické pojetí světa; jako popisovat PC na principu něj. mechanického stroje. Takže to radši zahoď a neuvažuj o tom.
Strašně se pleteš, právě že přesně tak to funguje
Používateľov profilový obrázok
TheDreamingDead
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 201
Dátum registrácie: Ut Apr 21, 2009 15:41
Bydlisko: Bratislava

Re: Neviem...

Príspevok od používateľa TheDreamingDead »

hmm, tá teória stojí za zamyslenie :idea:
Stejk
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 33
Dátum registrácie: St Sep 28, 2011 18:28

Re: Neviem...

Príspevok od používateľa Stejk »

Na tomhle principu funguje celý vesmír, vše kolem nás, mi samotní i židle na který právě dřepíme :)
Napísať odpoveď