Salvia divinorum

Moderátori: RedHawk, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1872
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Salvia divinorum

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Šamana nerobia šamanom zážitky, ale to čo s nimi spraví. Stále sa tu točíte okolo metódach vstupu do niekaždodennej reality, no podstata šamanskej práce Vám uniká.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
Shaman
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 54
Dátum registrácie: St Máj 18, 2005 16:24

Príspevok od používateľa Shaman »

Ja nemam zaujem sa s niekym hadat ci drogy ano alebo drogy nie. Uz velakrat tu bolo pisane ako drogy niekomu pomohly ktomu a by sa uvedomyl a zacal novy sposob zivota tipu meditacia LD ci OBE a prmyslanie nad zmyslom svojho zivota ale tiez tu bolo velak krat pisane ako drogy niekomu zivot znicili. Ale najviac ma mrzi ze vela ludi hadze vsetky drogy do jedneho vreca.Niesu drogy ako drogy.

Ja som mal salviovy exrakt uz vyse 15 krat nepametam si presne cislo ale predtim nez som si dal salviu prvy krat, som si onej dost prestudoval to robym vzdy ked idem do niecoho noveho co esce nepoznam a preto sa ani nepustam do absurdnych drog ako su narkotika a pod. O salvii som zistil na nete ze vela ludom ukazala skutocny polad na tzv. "realitu" a to ma na nej najviac lakalo, ale esce som zistil ze ked ju chce clovek typu "nafetujem sa a bude sranda" pouzit za takymto ucelom tak salvia mu nigdy tento ucel nesplni pretoze to co ten clovek prezije bude bud take neprijemne ze uz ju nigdi viac nebude chciet alebo mu nic stoho nebude v rep. nic si nebude pametat. Ked som si ju dal prvi krat vtedy som esce nevedel aky je ten extrakt silny a nalozil som si asi o vela viac ako bolo treba ked som si dal sluka s bonga asi po par sekundach ani neviem ako ale zrazu som sa ocitol ako keby na hranici reality vyzeralo to ako obrovska priepast stale som stal vo svojej izbe ale bola cela prerezana a pod podlahou bolo vydiet do dalsich realit a nadomnou bolo to iste bolo ich tam tak vela ze som nevydel na koniec nemohol som sa ani pohnut lebo som bol strasne ohromeny stoho vsetkeho. Ta hranica bolo nestala a pohybliva to asi preto ze som ju vydel len pod vplivom salvie a cim viac salvia zo mna prchala tim vyac sa hranica deformovala az sa nakoniec stratila a asi po 30 sekundach bolo po vsetkom. Inokedy ked som si dal salviovi extrakt znova salvia my vzdy akokeby ukazala princip alebo mechanizmus realiti tak ze som realitu vydel s nadhladom pochpil som ako funguje ale vzdy ked salvia zomna prchala tak sa to chapanie zomna vytracalo aj snou.
A tiez mam skusenosti ze ked ju chces pouzit len tak zo srandy mozes prezit muka. Stalo sa to aj mne vedcinou su to vyzie ako ta nieaky mechanyzmus reze na kusi. Raz sa my stalo se som lezal na gauci a po par slukoch s fajky som vydel energeicku stenu ako sa blizi kumne, ked prechadzala cezomna zobrala si zo sebo moje nohy od kolien dole potm isla dalsia a a zomna odkrojila stehna a takto sa to opakovalo as dekedy som nezmyzol celi ked mi zostala len hlava uz som vedel ze pride posledna a vymaze ma uplne celeho, ked cezomna presla bolo to ako ked sa vypne televyzor len sa celi moj pohlad zuzil na tenku ciarku a ta sa suzila na malu bodku ktora pomali zmizla. Potom som sa postupne zacal zo vsetkeho prebudzat. Podobne zazitky malo vela mojich kamosou a tiez zazioli ako ich nieaky mechanizmus trha nakusi a nikto z nich uz salviu nigdy viac nechce.

A nemyslim si ze salvia je droga, lebo pod pojmom droga si predstavujem nieco co sposobuje zavislost ci uz fizicku alebo psichycku a ani jednu znich salvia nevyvolava to vam garantujem.Myslim ze vela ludi si mysli ze droga je to co vyvola nieaky ucinok ci psichycky alebo fizicky ale taketo ucinky sposobuje uplne vsetko co clovek do svojho tela prijma.
Kazda udalost je nevyhnutna, keby nebola tak by sa nestala...
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1872
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Shaman napísal:Stalo sa to aj mne vedcinou su to vyzie ako ta nieaky mechanyzmus reze na kusi. Raz sa my stalo se som lezal na gauci a po par slukoch s fajky som vydel energeicku stenu ako sa blizi kumne, ked prechadzala cezomna zobrala si zo sebo moje nohy od kolien dole potm isla dalsia a a zomna odkrojila stehna a takto sa to opakovalo as dekedy som nezmyzol celi ked mi zostala len hlava uz som vedel ze pride posledna a vymaze ma uplne celeho, ked cezomna presla bolo to ako ked sa vypne televyzor len sa celi moj pohlad zuzil na tenku ciarku a ta sa suzila na malu bodku ktora pomali zmizla. Potom som sa postupne zacal zo vsetkeho prebudzat. Podobne zazitky malo vela mojich kamosou a tiez zazioli ako ich nieaky mechanizmus trha nakusi a nikto z nich uz salviu nigdy viac nechce.
A k čomu si po tomto zážitku dospel? :grin: Mimochodom, šamani takéto zážitky vedome vyhľadávajú, pretože chápu širší význam o čom to rezanie/štvrtenie je. 8) Znovu opakujem, nie sú dôležité zážitky samotné, ale to čo s nimi spravíme.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
Shaman
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 54
Dátum registrácie: St Máj 18, 2005 16:24

Príspevok od používateľa Shaman »

K comu som dospel? No omoc mudrejsi som potom vsetkom neni akurat som si overil to co som si myslel uz predtim a esce to ocom ta salvia vlastne je.Ale nemyslim si ze salvia je dobra na AC lebo jej ucinok je moc kratky a nemozes si byt isty ci AC snou dosiahnes pretoze nema vzdy rovnaky ucinok.Ale ked uz si sa ma opital k comu som dospel mozem sa opitat ja teba kcomu si dospel ti s nieakym zazitkom? Ja som sa k AC esce nedopracoval pretoze my chyba odhodlanost a ciel hovori sa ze len zo zvedavosti sa to nedary ale pomocou "barliciek" to ide aj zo zvedavosti. Ked pridem na nieky hlbsi dvovod pre AC tak sa ktomu odhodlam a mozno to aj dokazem aj bez nich uz sa my stalo par krat ze som nebol ktomu daleko. A esce by som sa ta WW6 chcel spitat aky dvovod mas pre AC ti ak ti to nevadi.
Kazda udalost je nevyhnutna, keby nebola tak by sa nestala...
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1872
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Shaman napísal:K comu som dospel? No omoc mudrejsi som potom vsetkom neni akurat som si overil to co som si myslel uz predtim a esce to ocom ta salvia vlastne je... Ale ked uz si sa ma opital k comu som dospel mozem sa opitat ja teba kcomu si dospel ti s nieakym zazitkom?
Dôležité na šamanizme (aj na AC) je zámer, s ktorým sa na "cestu" vydávaš. Ak je ním dosiahnutie zážitku, OK, môžeš ho dosiahnúť, no ako taký Ti nemusí byť na nič, ak ho nevieš včleniť do svojho života. Aj preto z vysoka kašlem na halucinogény, pretože tie síce zostrujú zmysly a prinášajú silné zážitky, no zároveň zahmlievajú zámer, s ktorým sa na cestu vydávaš. Aj taký proces štvrtenia, ktorý si opísal, má svoj význam. Je to proces, na ktorý sa šaman vydáva vedome s prosbou o šamanské štvrtenie, pretože je to spôsob očisty a liečenia. Častokrát to býva oveľa drastickejšie, než to čo si opisoval, no dôležitý je záver celého procesu, keď Ťa znovu poskladajú dohromady. Ak ten proces zo strachu prerušíš, nezomrieš, :wink: no nedokončíš dôležitý proces, ktorý Ťa môže posunúť o úroveň vyššie.
Shaman napísal:Ja som sa k AC esce nedopracoval pretoze my chyba odhodlanost a ciel hovori sa ze len zo zvedavosti sa to nedary ale pomocou "barliciek" to ide aj zo zvedavosti. Ked pridem na nieky hlbsi dvovod pre AC tak sa ktomu odhodlam a mozno to aj dokazem aj bez nich uz sa my stalo par krat ze som nebol ktomu daleko. A esce by som sa ta WW6 chcel spitat aky dvovod mas pre AC ti ak ti to nevadi.
Ja šamanizmus i AC používam zväčša keď pracujem s klientom, ktorého liečim. Takto pracujem už od samého začiatku, preto sú moje cesty účelné s jasným zámerom dozvedieť sa niečo konkrétne a priniesť to späť pre prospech klienta.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
sammy
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 66
Dátum registrácie: Po Júl 11, 2005 23:46
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Salvia divinorum

Príspevok od používateľa sammy »

2 WW6: take liecenie aj nieco stoji?

2 shaman: Po dozneti ucinkov Salvie sa vzdy citim taky uvolneny a unaveny ako keby sa hodinu uvolnujem doma v posteli. Preto som hovoril, ze ju pouzivam k AC.
Antes de morir veras el aro..
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1872
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Salvia divinorum

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

sammy napísal:2 WW6: take liecenie aj nieco stoji?
Áno, ale o tom len súkromne, cez SS.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
Shaman
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 54
Dátum registrácie: St Máj 18, 2005 16:24

Príspevok od používateľa Shaman »

Tiez som premyslal nad tim ze by som niekoho liecil pomocou AC ale viem ze bez suhlasu "pacienta" to robyt nemozem a vedcina ludi co poznam a aj by liecbu mozno potrebovali by ma akurat tak vysmiali keby som im to navrhol. A ini dvovod ma uz nenapada mozno ten ze by som sa chcel skontaktovat so svojim duchovnym sprievodcom a spitat sa o na zopar veci.
Myslis ze je toto dostatocny dvovod k AC?
Kazda udalost je nevyhnutna, keby nebola tak by sa nestala...
Používateľov profilový obrázok
Shaman
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 54
Dátum registrácie: St Máj 18, 2005 16:24

Príspevok od používateľa Shaman »

A esce ktomu svtrteniu. Napisal si ze ked ten proces zo strachu prerusis tak sa nedokonci ta ocista a to je dalsia blba vec na salvii. Pretoze ked si pod jej vplivom mozes mat strach akykolvek ale tomu procesu sa nevyhnes nech urobys cokolvek jedina moznost je cakat kym to skonci v resp. kim salvia vyprcha.

S cistou hlavou to ukoncis kedy chces.
Kazda udalost je nevyhnutna, keby nebola tak by sa nestala...
Používateľov profilový obrázok
Shaman
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 54
Dátum registrácie: St Máj 18, 2005 16:24

Príspevok od používateľa Shaman »

sammy zazil si uz na salvii taketo stvrtenie alebo rezanie? Ja ten pocit presne poznam.
Je to ako keby sy postavil tabulu plechu hrubeho asi milimeter a prehodil cez neho latkovu plachtu potom by si sa postavyl bosimy nohamy na hranu toho plechu a niekto by zacal tahat tu plachtu citil by si tlak a skriabanie a podobny pocit som pocitoval ked cezomna prechadzala ta stena ale ona ma skriabala po celom obvodde tela ako keby ma strhal struhak bol to asi jeden z najneprijemnejsich zazitkov.

Doporucujem pre sadomasochytov :grin:
Kazda udalost je nevyhnutna, keby nebola tak by sa nestala...
Používateľov profilový obrázok
sammy
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 66
Dátum registrácie: Po Júl 11, 2005 23:46
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Salvia divinorum

Príspevok od používateľa sammy »

Nie.. pravdupoediac som este so Salvie nemal ziadne psychadelicke stavy.. mozno to zle fajcim :)

Zatial som iba prisiel na to, ze kazdy z nas zije vo svojich iluziach a pritom realita je uplne ina..
Antes de morir veras el aro..
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1872
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Shaman napísal:Tiez som premyslal nad tim ze by som niekoho liecil pomocou AC ale viem ze bez suhlasu "pacienta" to robyt nemozem a vedcina ludi co poznam a aj by liecbu mozno potrebovali by ma akurat tak vysmiali keby som im to navrhol.
Možno zo začiatku by sa na Teba pozerali zvláštne a možno by Ťa aj vysmiali. No a? To Ťa takáto vec dokáže odradiť?
Shaman napísal:A ini dvovod ma uz nenapada mozno ten ze by som sa chcel skontaktovat so svojim duchovnym sprievodcom a spitat sa o na zopar veci.
Myslis ze je toto dostatocny dvovod k AC?
Na začiatok aj hej. :wink:
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
loneman
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 28
Dátum registrácie: So Nov 18, 2006 14:22

Re: Salvia divinorum

Príspevok od používateľa loneman »

SagitaX napísal:myslim si ze je to skor naopak, psychadelika su len nudzovou alternativou tam kde napr. bubny nepomahaju alebo kde "saman" nevie (alebo je neskuseny) a potrebuje nieco umele...


zase ja sa nevyznam takze sa mozem mylit...
Chod to povedat curanderos do mexika alebo do amazonskej dzungle, zober aj svoj bubon, mozno budes prekvapeny ;)
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1872
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Salvia divinorum

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

loneman napísal:Chod to povedat curanderos do mexika alebo do amazonskej dzungle, zober aj svoj bubon, mozno budes prekvapeny ;)
Zabúdaš, že šamani nežijú len v amazónii, ale aj v Ázii, Austrálii, Afrike, Severnej Amerike, či severnej časti Európy a tí všetci väčšinou používajú bubny alebo iné perkusie ako základný šamanský nástroj.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
loneman
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 28
Dátum registrácie: So Nov 18, 2006 14:22

Re: Salvia divinorum

Príspevok od používateľa loneman »

WhiteWolfSix napísal:
loneman napísal:Chod to povedat curanderos do mexika alebo do amazonskej dzungle, zober aj svoj bubon, mozno budes prekvapeny ;)
Zabúdaš, že šamani nežijú len v amazónii, ale aj v Ázii, Austrálii, Afrike, Severnej Amerike, či severnej časti Európy a tí všetci väčšinou používajú bubny alebo iné perkusie ako základný šamanský nástroj.
Neboj nezabudam. V Azii, maju sibirski samani muchotravky, africky maju ibogu, Severna Amerika - peyotl, samozrejme mas aj ty pravdu - nie vsade psychedelicke rastliny a huby rastu, tam sa pouziva bubon a ine perkusie. No rastliny su mocni spojenci, preto kde sa da ich preferuju pripadne kombinuju s bubnovanim, tancovanim a inymi extatickymi technikami.
Ale musim dodat ze praca s psychedelikami nie je bez rizika a vonkoncom nie pre kazdeho - tak ako zapalky nie su pre deti. Ich spektrum aplikacie je vsak sirsie - okrem samanizmu sa mozu vyuzivat v mystike, regresnej terapii a podobne.
Napísať odpoveď