Hmyz v šamanizme a/alebo v mágii

Moderátori: RedHawk, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Effie
Návštevník
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Po Nov 20, 2006 20:25
Bydlisko: doma

Hmyz v

Príspevok od používateľa Effie »

V 90% prameňov sa tvrdí, že hmyz sa neuznáva ako silové zviera. Zatiaľ nikto poriadne nevysvetlil prečo. Aký máte na to názor? Stretli ste sa niekedy s niekým, koho silové zviera, prípadne sprievodca alebo strážca bol nejaký druh hmyzu? Konkrétne motýle, ale zaujíma ma všeobecný pohľad na vec. Vďaka.
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1872
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Hmyz v

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Všeobecne hmyz predstavuje energetických votrelcov, ktorí parazitujú na organizme človeka, čo sa môže prejaviť napr. zápalovými či nádorovými ochoreniami. Z toho dôvodu sú väčšinou adepti na šamanizmus upozorňovaní, aby sa hmyzu vyhýbali. Konkrétne si silný šaman môže spraviť spojenca aj z hmyzu. Takéto spojenectvo však môže byť veľmi rizikové.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
Hanawa
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 190
Dátum registrácie: Št Jún 10, 2004 13:06
Bydlisko: Krupina

Príspevok od používateľa Hanawa »

Všeobecne ... Nič nebráni tomu aby hmyz bol silové zviera. Vnímanie choroby šamanom je len jeho vlastná vizualizácia, kľudne by to mohli byť aj tyrkysové kosoštvorce. Alebo tiež netopiere, hady, škorpióny hoci tieto sú bežne silovými zvieratami.

Myslím si, že to varovanie vyhýbať sa hmyzu, zubatým rybám a starodávnym jašterom vyplýva z toho, že tieto tvory sú príliš vzdialené od nás (oproti cicavcom ako je napr. medveď) a preto ich vnímanie sveta a spôsob konania môže byť pre nás nebespečné ...
Executor
Návštevník
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Št Nov 18, 2010 11:08

Re: Hmyz v šamanizme a/alebo v mágii

Príspevok od používateľa Executor »

Ano, tiez na to hladim tak, ze starsie zivocisne formy su "vzdialenejsie" cloveku, su prepojene so starsimi atavizmami. Teraz si nie som isty... totiz hmyz ma v samanskom stave vedomia zobrazovat choroby, ale nezobrazuje v inom pripade aj rastliny ako tvrdil Harner?
executor.blog.cz
eternal.executor@centrum.sk
Napísať odpoveď