Hladam pentagram v BA

Predajne z ezoterickými knihami a pomôckami. Aj internetové.

Moderátor: Moderátori

Wotan
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Pi Jan 06, 2006 13:51

Príspevok od používateľa Wotan »

Anubis napísal:Vo všeobecnosti má v dobrej vôli darovaný predmet mnohokrát vyšší účinok ako kupovaný v obchode. S najväčšou pravdepodobnosťou nebol vyrobený v správny čas, správnym človekom a zo správneho materiálu. Hociaká cetka, ktorú si vyrobíte sami bude mať asi silnejší účinok ako kupovaný pentagram.
Netvrdím, že pentagram je bez účinku. Ale jeho ochranný faktor je tak 3 - keď to prirovnám ku krémom proti slnku. Takže je to skôr módny doplnok ako ochrana. :lol:
:lol: heh, ze modny doplnok, ked sa na to pozriem zo psychologickeho hladiska, tak jeho sila je v podstate obmedzena len samotnym clovekom...
ale sakra, myslim ze by som mal od toho zasraneho psychologickeho principu odist, prestat vsetko takto triedit, ja viem, ale to nieje len tak lahke... predsa je vsade okolo mna ten skepticizmus a ja som svojimi nazormy tak odlisny od vacsinaňy, ako je to mozne a ty mi beres este tento pohlad :?
mam zo seba urobit totalneho blazna? :? teda sory, nie to blbo, nechcem ta urazit, ale divam sa na to ocami seba, verit nejakemu symbolu nezavysle na jeho psychologickom vplyvu je dost zvlastne teraz, aj ked je to mozne...


mozno ma psychika iba pomoct a davam jej privelku ulohu, bolo by to krasne, keby to tak bolo, ale ako to mam vediet, ako to ma niekto zivy vediet? :?
z pohladu psychiky je to jedno ci to ma silu na duchovnej urovni, alebo iba v nevedomi, ale tej mojej ubohej inteligencii to asi nejak vadi a chce na to dost aj ked je to nemozne :?

takze aj ja preklinam pretoze... :)
myslim ze sa mi vdaka tebe trosku zatvorili tie brany skepticizmu :heart:
a preklinam aj skepticizmus a chaosmagiu aj s jej posranymi teoriami na vsecko :grin:
Používateľov profilový obrázok
Anubis
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 36
Dátum registrácie: St Mar 22, 2006 23:14

Príspevok od používateľa Anubis »

Zdá sa mi to, alebo si naozaj prekročil Jordán. :ok: :grin:
Wotan
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Pi Jan 06, 2006 13:51

Príspevok od používateľa Wotan »

Anubis napísal:Zdá sa mi to, alebo si naozaj prekročil Jordán. :ok: :grin:
jordan nie, lebo chvilu na to ako som si toto priznal som ochorel a to som bol presvedceny o svojej imunite, ty ma dorazis :? :lol:
proste som si isiel zdriemnut a zobudil som sa chory, snad to nebude tymy klatbami co som tu povedal :lol:
este mi nieco vyvrat a zistim ze som mrtvy :grin: :hrob:

co inak mas za symboly? ja rozmyslam o ankhu, nejak ma zacina chytat egypt, aj ked mam co citat, tak sa tomu zacnem venovat az za nejaku dobu... najlepsie by bolo taky maly zlaty ankhicek :mrgreen:

mas nejaky symbol, ktory ma vyssi UV faktor? 8)
teda okrem salamunovej hviezdy?
ale ja rozmyslam, ze by som mal vediet nabijat najprv amulety, ked si ich chcem davat... :? > ale zase predpokladam, ze take symboly ako ankh uz maju svoju energiu a nabijat by ich bolo smiesne s mojimi dovednostami na urovni 0 :clown: ... mozno ich ocistit...
zase ked si dam na krk nejake srdiecko co nema velmi velku silu a nabijem si ho, tak to bude mat asi lepsi efekt... co o tom myslis?
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1872
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Chlapci, vy ste mi teda podarená dvojica. :grin: Píšte, píšte...
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Wotan
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Pi Jan 06, 2006 13:51

Príspevok od používateľa Wotan »

tusim je mocny amulet aj vlcia labka, len kdeeeeeeeeeeeeeeeee ju zohnat? :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1872
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Hladam pentagram v BA

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Prídi na stretko a okrem vlčej labky sa Ti zahryzne do zadku aj vlčí zúbok. :grin:
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
Anubis
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 36
Dátum registrácie: St Mar 22, 2006 23:14

Príspevok od používateľa Anubis »

:ok: :grin: :grin: :grin:

Dobré. :lol: :lol:

Aj srdiečko, krížik, pentagram, čokoľvek dobre nabité slúži. Totiž, samotný tvar je skôr nosičom. Dobrý príklad je ankh. Je to brutálny tvarový žiarič. To je zbraň, nie amulet. :lol: Ale samozrejme, musí sa očistiť a nabiť. Spomínal som to už inde. Ten starý ankh, čo som držal v rukách, to bola akási húfnica. Len vystreliť. Až z toho mrazilo.
Ja používam Šalamúnov pankatel - šalamúnovu pečať. Pozor, to nie je hexagram. Je to taký komplikovaný obrazec. Na druhej strane je hexaahram v hadovi zahryznutom do svojho chvosta. Ten amulet som dostal už dávno od strýka, praktika. :lol: Ochranný faktor - odhadujem tak 5 až 10 tisíc. Je vyše 300 rokov starý, darovávali si ich generácie mojich predkov.
Predmety a ich tvary môžu mať energiu získanú historickým nabíjaním tvaru či sysmbolu ako takého. Dobrým príkladom sú kríže. Ankh, akeltský kríž, klasický kríž. Onen klasický kríž používali mágovia tisícky rokov pred kresťanmi. Naproti tomu pentagram nebol až toľko používaný. A hexagram ? To bola do cca 500 rokov AD len ozdoba. Hexagram nemá s koreňmi kabbaly a židovstva prakticky nič spoločné. V súvislosti s židmi sa požíva možno 600 rokov. Sú to symboly silné, avšak ešte veľmi mladé. Samy o sebe nemajú v svojom tvare nabudenú potrebnú energiu. A veľa tomu vadí práve tá modernosť.
Spomenul som si na veselú príhodu. Moja sesternička z Moravy pre pár rokmi pola veľkou fanynkou skupiny Shalom - spieval tam Petr Muk. Za symbol si zvolili hexagram. Sesternička ho zháňala, ale nezohnala. A tak jej jej tatko - môj strýko, urobil hexagram sám. Veľký - cez pol hrude - strýko je srandista. A ona ho hrdá všade vláčila. Bol som v tom lete u nich na návšteve a v nedeľu ráno sa išlo do kostola. Šiel som s nimi. Sesternička s hexagramom. Sedeli sme v druhom rade. Ten flanďák, čo celebroval, zbadal ten hexagram. Asi nepoznal skupinu Shalom, lebo začal meniť farby. Po celkom úspešnom napodobení dúhy nás vykázal von. No ja viem, my sme sa snažili ešte pred kostolom vysvetliť sesterničke nevhodnosť toho obrovského symbolu, čo mala na krku v súvislosti s kostolom. Ale nedala si povedať - tvrdila že hudba nepustí - mala vtedy sladkých 14. No musím povedať, že tak rozčerteného flanďáka :evil: som ani pred tým, ani potom už nikdy nevidel. :lol:
Wotan
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Pi Jan 06, 2006 13:51

Príspevok od používateľa Wotan »

dobre vediet, thx

akurat aky kriz myslis, rovnoramenny ma podla teba aku hodnotu, kedze znazornuje aj 4 zivly (keltsky je v kruhu, ja len proti nedorozumeniu...)
a horovo oko?

inak keby som mal zavidet niekomu neico, tak asi ten tvoj rodinny amulet :grin:

a k tomu krestanskemu krizu> kto ho pouzival, aky narod? rad by som to vedel,alebo aka skupina ludi... :hrob: sice mne sa kriz nepaci, bude prevsiaknuty krestanstvom ale zaujimalo by ma to ajtak...
inak potom aj svastika ma riadnu silu, kedze ju vyuzivalo mnoho narodov, a este aj pokrivena svastika bola nacistickym symbolom... co ty na to? snad sa ti nezacne čkať :mrgreen:
a runy tiez, len tie ta asi nezaujimaju...

este sa ta opytam na vyrobu, lebo ty mas asi alchymisticku dielnicku a tam si mozes robit co chces, da sa daco take robit aj v kuchynskych podmienkach? :grin: teda tavit kovy... a liat ich do foriem... tusim treba poistit byt pred ohnom :lol: teda ak mas nejake rady na vyrobu, tak by som ta poziadal o nejake, aby to neskoncilo podpalenim mna sameho 8)
Používateľov profilový obrázok
nou
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 206
Dátum registrácie: Po Jan 30, 2006 22:57

Príspevok od používateľa nou »

na tavenie si staci zohnat hromadu tuzkovych bateriek ktore su obycajne. teda ked ich otvorite tak je vnutry suchy prasok-pasta a v strede uhlikova elektroda. plast je zo zinku. takze zoberieme tak 20 bateriek vyskriabeme salmiak zvnutra a nahadzeme do zeleznej kadicky. tu zohrievame na prpan butanovom kahane ktory ma takmer neviditelny plamen. daju sa kupit take chemicke. Zinok ma teplotu tavenia 419,5°C. Taktiez by sa dalo uvazovat o Hliniku ktory ma 660°C. Ak by ste chceli strieborny tak musite mat 960,5°C zlato 1063°C.

Odporucam platinu ta ma len 1769°C :grin: :grin:
Prídem si po teba.
Wotan
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Pi Jan 06, 2006 13:51

Príspevok od používateľa Wotan »

no zaujimave, hlinik povazujem viacmenej za podradny kov a ked mam z neho nieco tavit, tak potrebujem asi aj nieco do coho to budem odlievat, asi sadru, tym padom potrebujem mat dany predmet uz z dreva vystruhany, alebo niekde kupeny, aby som ho mohol odtlacit... no to je dost zlozite...
20 tuzkovych bateriek je dost, myslim ze sa viac oplatit kupit nejaku hovadinu z hliniku 8)
a hlinik je dost makky kov podla mojho gusta, to zas budu patalie, tusim radsej budem len nabijat, ked ozaj to nebudem potrebovat 8)
Používateľov profilový obrázok
Anubis
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 36
Dátum registrácie: St Mar 22, 2006 23:14

Príspevok od používateľa Anubis »

Wotan.
Čo sa týka symbolu. Musíš si vybrať sám. Tu ti nesmie nikto radiť. Tí, čo ti budú radiť, tí tomu nerozumejú. Tí, čo tomu rozumejú, ti nesmú radiť. Žiaľ, je to tak.
Kríž je dobrý rovnoramenný, ale v zásade môže byť aj ten "kresťanský".
Kresťania používajú kríž čosi okolo 2000 rokov. Kríž používali už egypťania, aj civilizácia URU. To je bratru takých 10-15 tisíc rokov. Takže sa neboj, že by tento symbol zprofanoval niekto za nejakých pár rôčkov.

Alchymistickú dielničku mám, ale len taku malilinkú - na chalupe. A môj sused oproti z kríža je umelecký kováč. Takže lejem čo sa dá. Samozrejme, keď má kamarát čas a to býva výlučne v januári, lebo vtedy nemá zákazky a robí si veci tak do forotky či pre radosť.

Vieš, treba pozrieť astrológiu, aký kov sa hodí k tebe a k účelu, na ktorý má byť amulet zhotovený. Často krát je to naozaj zlato. Ale to nevadí. Stačí do nosnej zliatiny, ktorou býva obvkle mosadz pridať trošičku onoho kovu a je to vybavené. Alchýmia predsa pozná i symboliku. Aj keď taký 10 kilový Ankh z 24 k zlata a ešte vysádzaný briliantami urobí svoje ... :lol: :lol: :lol:
Wotan
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Pi Jan 06, 2006 13:51

Príspevok od používateľa Wotan »

no aj viem ze si musim vybrat sam, pytal som sa na symbiliku, takze diks

ja skacem od jednej kultury k druhej, sice ked neviem hodinu narodenia tak je to pruser, inak som narodeny cez marsa co je zelezo, myslim ze by bolo lepsie vediet hodinu narodenia, ale co uz :cry2:
aj tak astrologicky vplyv nieje taky ze by som ho nemusel nejak vyrazne neprehliadat, mozno som v jupiterovi, ale to je pravdepodobne len scasti, aspon viem ze som narodeny v noci :mrgreen: mozno este v saturnovi, ale ja by som skor povedal ze idem k jupiterovi, aj ked nieje poriadne jasne o ktorej som sa narodil :cry2:

teda civilizacia URU, to bolo niekde v mezopotamii, nie?
ja mam aj tak scasti apatiu na kriz ´krestansky´ :angel:

inak aky mas nazor na alchymiu ducha(teda skor duse)? ja myslim ze budem sa venovat vylucne jej, teda ak na to budem mat schopnosti, ale snazit sa budem nejako :mrgreen:

no ja chcem zohnat taky maly ankhicek zo zlata, ale myslim ze strieborny pozlateny nieje zly, ale ked som to videl v e-shope, tak mi ten tvar nejako nesedel, tu je link
http://www.primaobchod.com/store/goodsd ... gyptPrivAu

sa mi zda byt taky umely, maju tam aj strieborny, ale ten teiz vyzera "uboho"
teda v dnesnych obchodoch sa da kupit vacsi kovovy aj s nejakym navodom, ja som chcel zlaty, to by so msa nedoplatil, viem ze sa to da vyrobit v zlatnictve, ale taky amulet je len dekoracia, pokial ho neviem poriadne nabijat 8)

a este s mojou energiou je to asi niekde medzi abysom a prdelou :lol:
sice vsetko si posobime samy, keby som apson vedome skodil, za ten udel, no ale ja som aj tak chuj 8)
Používateľov profilový obrázok
Eriker
Návštevník
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po Máj 22, 2006 13:27
Bydlisko: Rim. Sobota
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Eriker »

:help:
Ak viete niekto zohnať a poslať na Slovensku pentagram na krk,
asi v priemere tak 3,5 cm...
...taký kvalitný /nieže začne hrdzavieť/ a pekný,nielen nejaký "pliešok",
do 200 Sk prosím napíšte na mail.Potom by som sa dohodol ďalej.
Ako tak súrne...:help:
Nemôžte nič získať,bez toho,
aby ste niečo neobetovali.
Ak chcete niečo vytvoriť,
musíte obetovať niečo rovnocenné.
Toto je Zákon Zachovania.
Používateľov profilový obrázok
Tesla
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 270
Dátum registrácie: Pi Dec 09, 2005 22:26
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Tesla »

Hmm Lucenec od tvojho mesta nieje tak dleko, a je tu jeden "ezotericky" obchod. Neviem, ci maju pentagram, no maju tam kamene a ine veci...
Používateľov profilový obrázok
Anubis
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 36
Dátum registrácie: St Mar 22, 2006 23:14

Príspevok od používateľa Anubis »

Eriker.
Zaujímalo by ma, čisto štatisticky, prečo zháňaš ako tak súrne taký kvalitný a pekný pentagram na krk?
Napísať odpoveď