Ako zlepsit pamat na sny?

Metódy, návody a pomôcky pre vedomé sny

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Tesla
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 270
Dátum registrácie: Pi Dec 09, 2005 22:26
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať používateľa:

Ako zlepsit pamat na sny?

Príspevok od používateľa Tesla »

Zdravim,
Potreboal by som radu, ze ako si budem pamatat viac snov, a ako sa mi bude viac snivat.
A ako mi v tom pomoze snovy dennik(hadam nocnik :) )
Používateľov profilový obrázok
SagitaX
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 298
Dátum registrácie: So Jan 21, 2006 14:39
Bydlisko: Sásová, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako zlepsit pamat na sny?

Príspevok od používateľa SagitaX »

to by sa aj mne zislo...
ale mne funguje metoda 'pamatam si svoje sny'... zatial funguje ale neviem na ako dlho... a s tym snovym nocnikom- ten bohvieako nefunguje pretoze sa mi nechce tam zapisovat vsetko co sa mi sniva na to mam malo casu rano :)

inak spravil som statistiku:
ak si nieco sugerujem mam na 100% aspon 2 sny za noc
ak si nic nevravim tak mam bezsennu noc
skusal som to dost dlho a funguje to...
btw: musim si to vraviet kym nezaspim, ked som to skusal iba napr. 3x opakovat a spat tak ziadny ucinok
Môžeš si pomyslieť, že máš len 17 a vo veku tých, čo hovoria, že vedia málo, toho budeš vedieť aspoň o trošičku viac. ©
Používateľov profilový obrázok
Ali Agca
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Ne Sep 19, 2004 21:26
Bydlisko: Brno

Re: Ako zlepsit pamat na sny?

Príspevok od používateľa Ali Agca »

No kromě toho deníku, který funguje poměrně spolehlivě, je v tom kurzu LD zmíněno ještě dalších pět metod. Ve stručnosti:
1) Spánek navíc (buď večer dřív nebo ráno později)
2) Stanovení záměru / sugesce
3) Připomínač. Třeba nějaký snový polštář :-)
4) Probudíteli se v noci, tak si klást otázku: "O čem jsem snil?"
5) Sny se zdají každých 90 minut, takže si nastavit budík na 3 hodiny od usnutí, pak 4,5 a 6 případně 7,5 hodiny...

Osobně si myslím, že není důležité mít co nejvíce snů. Pokud má člověk klidnou mysl, tak se mu každý den může zdát jen jeden dlouhý sen, který další REM periodu pokračuje. Osobně to tak mám vyzkoušené, že od té doby, co provádím meditaci před spaním, tak se mi zdá jeden dlouhý sen. Tato psychická "stabilita" se pak hodí při ovládání snů, že se člověk tak rychle neztratí (neztratí své uvědomění snění).
Používateľov profilový obrázok
Tesla
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 270
Dátum registrácie: Pi Dec 09, 2005 22:26
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako zlepsit pamat na sny?

Príspevok od používateľa Tesla »

No jo skor potrebujem pamatat si LD, lebo som urobil ednu vec, a uz som zabudol ako :

Mal som LD -> pridem do nejakeho skladu, a bola tam tma. Prisla tam nejaka prisera - bolo to ako pes, lenze hnede a bez koze(podoba na psov vskor resident evil).Tak som sa zlakol a hovorim si Ach nie, toto ma napadne tak tento sen sa neskonci dobre -> zastavil som cas, a zmenil som prostredie a pritom zachoval vedomie.
Bolo to velmi zaujimave, hlavne ta zmena prostredia - ta bola najzvlastnejsia: to som bol vlastne v uplnej temnote a vznasal tam asi som nemal ani telo.
Mam na to dost slabe spomienky.
A vcera som si hovoril "Ovladam svoj sen" a snivala sa mi taka blbost, ze to nieje mozne...
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Ako zlepsit pamat na sny?

Príspevok od používateľa dr.Katz »

já to dělám tak, že když se vzbudím a myslím si, že jsem neměl žádný sen, tak pět minut usilovně hledám v paměti alespoň nějakou stopu po snu, třeba jenom pocit. Většinou si vzpomenu alespoň na malý fragment a toho se pak chytím a zase se snažím usilovně vzpomínat, co bylo dál. Když se snažím dostatečně, tak si sen vybavím i když jsem se vzbudil s tím, že se mi nic nezdálo. Samozřejmě snový deník je základ, nejíst před spánkem, meditace, sugesce.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
mnich120
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Pi Feb 03, 2006 19:29
Bydlisko: BB

Príspevok od používateľa mnich120 »

mne funguje to ze hned ako sa rano zobudim neotvaram oci a premyslam nad mojim snom vecsinov si spomeniem tak behom 10 sekund na niaky moment a potom uz len pocas dna rozmyslam a nadvezujem na zaciatok. este sa my nestalo ze som si nespomenul :D
Pravda je relativna nie absolutna
Dandy96
Návštevník
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ne Sep 01, 2013 10:50

Re: Ako zlepsit pamat na sny?

Príspevok od používateľa Dandy96 »

Ja si píšem snový denník a niekedy sa mi stáva že si pamätám aj 3 alebo 4 sny za noc.
reincarnate
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 140
Dátum registrácie: So Sep 01, 2012 21:47

Re: Ako zlepsit pamat na sny?

Príspevok od používateľa reincarnate »

ja si píšem tiež už dlho niekedy mám pekne epické sny a niekdy mam aj týždeň okno :D
Napísať odpoveď