REM DREAMER

Metódy, návody a pomôcky pre vedomé sny

Moderátor: Moderátori

techdreamer
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ut Jan 12, 2010 23:05

REM DREAMER

Príspevok od používateľa techdreamer »

Zdravím každého,

fórum ma zaujalo preto som sa rozhodol pridať môj momentálny experiment z môjho dream labu a tým pádom zároveň predstaviť zariadenie REM DREAMER - http://remdreamer.com/

Zariadenie má okrem klasických funkcii ako Nova Dreamer aj rozhranie na pripojenie na PC, ktoré sa dá využiť na spúšťanie zvukových súborov na PC z ktorého výstup zo zvukovej karty sa tým pádom priviesť na sluchátka. Iste už tušíte o čo ide. Akonáhle sa dostanem do REM fázy, počítač spustí sugestívnu nahrávku, napríklad jednu z tých, ktoré som našiel tuná na fóre. Úspešnosť je veľmi vysoká a tým, že sugestívne nahrávky sú prehrávané len počas REM fázy nemáte rušené hlbšie spánkové fázy. Momentálne pracujem na sofistikovanejšom komunikačnom rozhraní - výstup na relé ktoré spustí reproduktory pripojené na MP3 prehrávač tzn. nemusí bežať celú noc počítač. Pikoška: Autor REM DREAMERU sľubuje v blízkej budúcnosti novú verziu software, ktorý bude graficky znázorňovať Vaše spánkové cykly.

Pre bližšie info píšte email.

Obrázok
techdreamer
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ut Jan 12, 2010 23:05

Re: REM DREAMER

Príspevok od používateľa techdreamer »

Ahoj,

chcel by som sa opytat, ako presne funguje REM DREAMER a ake je uspesnost LD?
Vies mi poradit, kde je mozne kupit koplet REM DREAMER aj s prislusenstvom na PC.
Mam o to zaujem, ale necham si radsej poradit od skusenejsich.

Dakujem za spatne info a prajem pekny den.

Lukas
pripadne mi mozes odpisat aj na xxxxxxxxxxxxxxxx@gmail.com


Zdravím,

rem dreamer funguje ako nova dreamer, skenuje fotosenzorom pohyb viečok, keď sa dostaneš do REM fázy,
začnu sa ti hýbať viečka, prístroj čaká asi 3 minúty kým sa sen rozvinie a potom ti začne do sna blikať a pípať
tak často a tak dlho ako si prednastavíš. Keď zachytíš jeho signál a uvedomíš sa tak budeš v sne online. Prístroj má aj funkciu
pre advanced dreamerov - zo sna mu môžeš dať povel viečkami aby prestal vysielať signály aby ťa nerušili
v LD priebehu sna. Vyžaduje to istý cvik - spätnoväzobný signál môže byť napríklad, že trikrát pomaly
pozrieš v sne dole a hore, tým pádom pohneš takýmto spôsobom aj fyzickými viečkami, prístroj to zachytí a
prestane ti posielať do sna signály. Čo sa týka úspešnosti LD to záleží ako vždy na tebe.
Musíš viackrát vyskúšať prístroj pri vedomí, na sucho, zvyknúť si na signály.
Trochu mi to trvalo kým som prišiel v sne na to, že silno svietace zapadajúce slnko pred ktorým neviem zavrieť
oči je vlastne signál z prístroja. Alebo som mal sen, že mi svietia oči ako baterky. Alebo som mal sen,
že som ten chlapík z X-men (ak poznáš ten film), ktorý musí nosiť okuliare lebo keď si ich dá dole tak
strieľa očami energiu :-D Alebo sa mi snívalo,že chodím z nasadeným prístrojom po ulici a ľudia sa čudujú.
Proste ti mozog veľmi rýchlo dorobí scénu ku signálom, nesmieš teda pokračovať v sne
ale uvedomiť si: "Aha, to je signál z prístroja." Iná záležitosť je nechať prístroj aby prehral nahrávku z PC.
Môže byť len vo formáte WAV ale to nevadí lebo do tohto formátu vieš skonvertovať hocičo, aj MP3, OGG, WMA
poprípade zmixovať si vlastnú nahrávku. Nevýhoda je že budeš okáblovaný. Jeden kábel je signálny - z prístroja
do PC cez USB, cez ten kábel vydá prístroj povel na prehratie nahrávky, druhý kábel zo zvukovej karty na sluchátká.
Celkovo ti pôjdu teda k hlave 3 káble: signálny, pravé sluchátko, ľavé sluchátko. Keď sa zvykneš v spánku prevracať
nebude to bohviečo. Vyriešil som to zachovávaním polohy v ľahu na chrbte a káble som vyviedol nad podušku s dostatočnou
vôľou na pohyb ale nie až takou aby sa dalo zamotať. Respektíve, keď vyvedieš zvuk na PC repro bude len jeden kábel.
Zariadenie má aj redukciu na infra prenos ale tú sa mi zatiaľ nepodarilo spojazdniť. Prístroj nemusíš mať na hlave celú
noc, treba sa v noci na chvíľu zobudiť (čo sa odporúča pri LD pokusoch aj všeobecne), nasadiť prístroj a v ľahu na
chrbte pokračovať v spánku. Prístroj má časovač kde sa dá presne na sekundu nastaviť odkedy má začať skenovať viečka.
Program typickej noci s REM DREAMEROM:
23:00 - spánok v ľubovoľnej polohe
3:00 - vztyk na polhodinu, nastavenie prístroja aby začal skenovať viečka o hodinu
3:30 - uložiť sa do polohy na chrbát, zaspať
4:30 - začína skenovanie viečok

Citlivosť senzora sa dá nastaviť, najlepšie je nastavená ak ti prístroj ráno vypíše 10-20 REM fáz cez noc.
Áno, prístroj ráta, koľko krát spustil LD signály počas noci ! Vždy ráno si to môžeš skontrolovať.

Okrem dreamera som aj obchodníkom, takže za províziu 10 EUR ti sprostredkujem prístroj aj s príslušenstvom
z môjho overeného zdroja. Zadarmo pridám zopár toboliek Galantamínu z moje druhej témy :-D

techdreamer
Zenny
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 382
Dátum registrácie: Ne Jan 28, 2007 11:00

Re: REM DREAMER

Príspevok od používateľa Zenny »

To stoji len 10€? Na tej stranke pise 147. Ci to je dokopy 157? :?:
RedHawk
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 652
Dátum registrácie: Ne Júl 10, 2005 21:56

Re: REM DREAMER

Príspevok od používateľa RedHawk »

techdreamer

3 prispevky a hned 3 reklamy?
techdreamer
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ut Jan 12, 2010 23:05

Re: REM DREAMER

Príspevok od používateľa techdreamer »

Hele vole, kde sú reklamy v mojich príspevkoch ?

1. Linky nie sú referenčné, sú obyčajné
2. V príspevku o Galantamíne nieje reklama ani náznakom, len link kde som to kúpil ja - bez referenčného kódu.
3. V príspevku o IDosere je zase bezreferenčný link na stránku dodávateľa, a keď píšem že netreba
kupovať ale obrátiť sa na mňa poprípade na rapidshare tak z toho ti malo dôjsť, že sa asi
dá vygúglovať plná kreknutá verzia poprípade MP3 na rapidshare. Obrátiť sa na mňa znamená,
že mi treba napísať a uploadnem niekde moju verziu IDosera aj s dávkami - samozrejme zadara,
mňa to nestálo ani jurocent.
4. V príspevku o REM DREAMERI sú zase bezreferenčné linky a odmena za sprostredkovanie 10 EUR
je pre tých čo si to nevedia sami objednať resp. nemajú konto u PayPal a skúsenosti s cehraničným objednávaním,
dodávakou, colnicou, poistením a reklamáciami.
theDreamer
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Št Dec 24, 2009 11:25

Re: REM DREAMER

Príspevok od používateľa theDreamer »

kolik to teda stojí ? na odkazu je asi miliarda a tady 10 euro .... huh ?
techdreamer
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ut Jan 12, 2010 23:05

Re: REM DREAMER

Príspevok od používateľa techdreamer »

Kde sa píše v mojom príspevku že REM DREAMER stojí 10 EUR ?
Používateľov profilový obrázok
ATA
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 219
Dátum registrácie: St Máj 18, 2005 17:47
Bydlisko: Litovel
Kontaktovať používateľa:

Re: REM DREAMER

Príspevok od používateľa ATA »

Ahoj docela by by me zajimalo jaka je uspešnost u tebe o kolik se zvedl počet Ld

Sem kdysi z nečim podobnym expedimentoval ale probelem byl v intenzite signálu bud me to plně probudilo nebo sem nic neznamenal
potřebna intenzita se v pruběhu noci dost měni.bophužel se mi Ld dosahnout nebovedlo ale zkoušel sem to jen par dni kdybich vydžel třeba by se uspěch dostavil.

Jak je to ze sinálem v LD zpusoby v tom nějaky změny v kvalitě nebo se signál vždy jen zakomponuje do prostredi
u me to prave vetšinou zpusobylo probuzeni tak sem premejšlel nad cestou jak nakopnout přimo LD -bdelost ve snu
mam jeden teoretickej napad alek realizaci to ma zatim daleko jedna se o tDCS (transcranial direct curent stimulation)
stimulace mozku slabym stejnosměrnym proudem presnejsi chci stimulovat DLPFC (dorsolateralni prefrontalni kortex)
podle par vyzkumu je tahle čast aktivni v LD ale ne v obyč snu ma na starosti bdělost uvedoměni si sebe sama ...
zatim mam oveřeno že tas timulace funguje jen v bdelim stavu tu čast mzku to dokaže nakopnout a projevy se to zmenou vnimani
k lešimu ,zvyšenim bdělosti.Zatim bohužel par technikej problemu jak to realizovat hlavne je probelm jak tu elektrickou stimulaci udělat bezpečnou .

Detekovat REM jde i jinejma zpusobama zjistil sem že stači i mikrofon během rem se tost měni rytmust dechu i jeho hloubka
a na začatku a konci rem sou vetšinou pohybove artefakty (převalovani) ty se daj snimat i treba pomoci mikrospinače nebo fotobunky.oboji by sed alo použit na detekci REm neni to sice tak dokonaly jako ten pristroj ale je to vpodsate zadarmo .
Pak sou i dalši možnosti detekce ale to už si chce za hrat z elktronikou nebo to ma jiny nevyhody.

V posledni dobe se spiš snažim jit cestou pres WILD indukce LD z bděliho stavu jak už rano tak třeba večer nebo kdybkoly bjhem dne v tom vidim enjelpši cestu protože LD pak pujde vyvolat kdykoly .Co se tyče REM na u už se tak moc nevažu sny sou i v NREM
a SOREM a covertREM fazich i kdyz sou trochu jiny takže by byla možan i šance se trafit nahodnym signálem bez nutnostii detekce .

Docela me zaujalo že ten pristroj ma i to astaveni pomoci signálu pohybem oči parkrat sem to zkoušel a povedlo se mi signal danej očima zaznamenat na EEG zaznamenal sem tam i mirnej narust v gamma mozkovejch vlnach ale nic prikaznyho chce to vic testu .

Pokud budeš mit zajem nekdy bych rad na tohle tema pokecal tady je kyžtak moje icq 345169964
Informací není nikdy dost

http://www.luciddreaming.wz.cz http://www.bookmarky.cz/users/Magic+Word
techdreamer
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ut Jan 12, 2010 23:05

Re: REM DREAMER

Príspevok od používateľa techdreamer »

No mňa to väčšinou budí, teraz experimentujem s nastavením signálov aby neboli také ostré a aby sa mi zakomponovali do sna. Potom ešte treba tieto zakomponované signály počas snívania odhaliť. Teda keď snívam, mal by som si uvedomiť, že sen o tom že mi z očí ide oranžové kuželovité svetlo je vlastne signál z prístroja. Uvedomenie si tohoto faktu je vlastne spúšťač LD. Ja vlastne iný spúšťač ako uvedomenie sa ani nepoznám. Budiaci efekt využívam aj aby som sa zobudil nadránom na takú polhodinu, zapísal doterajšie sny a pokúsil sa o LD pokračovaním v spánku. Otázka: aké máš EEG ? Ja rozmýšľam že by som si nejaké zaobstaral. Z tvojho textu vyplýva že sa s tým "docela" vážne zaoberáš. Mne súčasné aj minulé experimenty ukazujú, že problém prechodu do LD tkvie jedine v sebauvedomení. Snívam veľa, snívam často a vždy ráno si zanadávam že počas snov som mal minimálne milión priležítostí sa uvedomiť . . . ale nestalo sa tak.
Používateľov profilový obrázok
ATA
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 219
Dátum registrácie: St Máj 18, 2005 17:47
Bydlisko: Litovel
Kontaktovať používateľa:

Re: REM DREAMER

Príspevok od používateľa ATA »

Na Ld sou vlastě potreba 2 věci bdělost a přistup k nefyzickejm datum (tady je to komplikovanejši) z tema datama je probelm v tom
že existuje neco jako datovej kanál a ten obsahne jen určity množstyv informaci pri prechodu do LD nebo do AC se sniži tok fyzickej dat a uděla misto pro ty nefyzicky když je kanal plnej tak už se tam moc dalšich dat nevleze natom sou založeny i metodyna stabilizaci
LD kde jde o co enjvetši zapojeni snovejch smyslu aby se tam nedostly informace z fyzickejch .V pozdejšich fazich by melo byt možny fyz a nefyz vnimnai podle potreby přepinat a zvetšit i ten datovej tok . Sou kolem toho tuny informaci a metod zatim ale nevtšinu nemam odzkoušenoua je kolm toho spusty otázek .Docela se zajimam o to tDCS mohko by to nakopnout plně bdělost v LD bez spusteni probouzeci reace ale je to jen spekulace zatim to nikdo netestoval.


EEG mam bezdratovy 2 kanalovy stalo me kolem 20 000Kč ted sem bez peněz :) no aspon sem to neivestoval do blbosti
zatim sem toho z EEG moc netestoval zjistim se že je to taky naročnejši než sem puvodne čekal.
Obrázok
Program na analizu mam Bioexplorer de tam dost veci ale potreboval bych neco dokonalejšiho nebo umet programovat hodila by se trab progmavatelan neuralni sit na rozpoznavani specifickejch signálu .
Obrázok
na obrazku faze NREM2 sigma mozkovy vlny -spankova vřetenka

Obrázok

Obrázok
siganalni diagram

EEG pokud si chceš nejky poridit tak by bylo lepši vicekanálovy ale tam bohužel ceny pod 30 000 nejdou
kdybis mel zajem mohli by jsme se domuluvit a mohl bych ti pujčit na nejkou dobu to moje.
Informací není nikdy dost

http://www.luciddreaming.wz.cz http://www.bookmarky.cz/users/Magic+Word
techdreamer
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ut Jan 12, 2010 23:05

Re: REM DREAMER

Príspevok od používateľa techdreamer »

ďalšia komunikácia na ICQ
Napísať odpoveď