Oklam svoje telo ze uz spis!

Metódy, návody a pomôcky pre vedomé sny

Moderátor: Moderátori

winchester
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 78
Dátum registrácie: Ut Aug 02, 2011 0:35

Re: Oklam svoje telo ze uz spis!

Príspevok od používateľa winchester »

xTheRockx napísal:No veď počkaj keď sa ti to premietne do sna :D To bude teda adrenalínový sen :grin:
mne to vadit nebude, konecne budem mat zaujimavy sen, a mimochodm uz som bol aj vskutocnosti na takom " treningu"
"Co chceme, tomu taky ochotně věříme a doufáme, že si i ostatní myslí, co si myslíme sami."
Caesar Gaius Iulius
Fantasmic
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Pi Sep 17, 2010 17:08

Re: Oklam svoje telo ze uz spis!

Príspevok od používateľa Fantasmic »

Shaman1982 napísal:Ja som to zasa skusal ale zasa to iste ako vcera proste som pritom zaspal
No neviem ako ty, ale ja napríklad veľmi ťažko zaspávam keď ležím na chrbáte (musím byť naozaj unavený, aby som tak zaspal). Takže vyskúšaj nejakú, pre teba, menej pohodlnú polohu na zaspávanie. Ak patríš k ľuďom, ktorí bez problémov zaspia aj postojačky, tak ti asi moja rada moc nepomôže :grin:
Patrix85
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Ne Nov 01, 2009 19:11

Re: Oklam svoje telo ze uz spis!

Príspevok od používateľa Patrix85 »

xTheRockx napísal:
Patrix85 napísal:no mne no nejak failuje :D

vcera som to skusal a trvalo to asi aj 30 minut (tusim viac) co sa nehybal, ani neglgal atd. az som skoro zaspal ale ked som si vratil vedomie (alebo skor ma zobudilo co nasledovalo) tak mnou isli silne vibracie...pripominalo mi to nejaky skener, tie vibracie isli od hrude cez ruky, az dole k noham a nazad hore (predstavte si skener s asi 4 cm hrubym svetlom ako vas skenuje ale namiesto svetla a tepla su vibracie na takom uzemi styroch cm) a ked sa vibracie dostavali k hlave tak som to este drzal ale ked sa dostali k ociam tak oci mi zacali vselijak skakat a mykat sa a vselico mozne, snazil som sa to udrzat ale nedarilo sa, asi som bol blizko...neviem mozno k AC, mozno k snu s vedomim...neviem, ale dvakrat ma priviedol k vedomiu tichy bzukot...zaujimave..ak ked sa dostavili tie hipnagonicke tvary tak som drzal oci rovno

PS: je to strasne chaoticky napisane tak mi musite prepacit ale pisal som to velmi narychlo...ak nieco nebude jasne tak napiste



Dostával si sa do tranzu.

sakra prace :D ale co s tymi ocami...to je tak stale? lebo keby nie tych mykajucich sa oci tak to ustojim :(...a co by islo...AC alebo sen s bdelou myslou teda LD? :/
"Viem, že nič neviem." Sokrates
xTheRockx
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 16
Dátum registrácie: So Jún 25, 2011 11:10

Re: Oklam svoje telo ze uz spis!

Príspevok od používateľa xTheRockx »

Patrix85 napísal:
sakra prace :D ale co s tymi ocami...to je tak stale? lebo keby nie tych mykajucich sa oci tak to ustojim :(...a co by islo...AC alebo sen s bdelou myslou teda LD? :/


U každého sa to prejavuje inak .. Ja som necitil žiadne vibrácie pri očiach ale zato sa mi gúľali dosť :roll: ..
Išlo by to, čo by si chcel 8)
Používateľov profilový obrázok
Shaman1982
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 108
Dátum registrácie: Po Aug 09, 2010 18:11

Re: Oklam svoje telo ze uz spis!

Príspevok od používateľa Shaman1982 »

Predvcerom som zasa zaspal jak poleno, ale vcera som skusil lezat na boku (najlepsie sa mi zaspava na chrbte) a straaaasne dlho som lezal a telo nie a nie zaspat potom asi po 40 minutach som zacal pocitovat euforicke stavi, potom mi otazeli niektore casti tela a potom som si vobec necitil ani ruky ani nohy a mysel som mal uplne prebudenu, ale vtom mi zacali nieko preblikavat oci pripadal som si ako by som ich mal otvorene. Snazil som sa vyzualizovat sen ale stale to bola len moja predstava, nic do coho by som mohol vstupit. Potom som to nejak vzdal a zaspal.

Ked som cital o tejto metode prvi krat tak mi to pripadao uplne jednoduche ale nieje to len tak, chce to trening, ale myslim ze by som snou mohol mat uspech, uz som bol blizko.
Počet Lucidných Snov - 25, LD naposledy - 9/4/2013
Používateľov profilový obrázok
Shaman1982
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 108
Dátum registrácie: Po Aug 09, 2010 18:11

Re: Oklam svoje telo ze uz spis!

Príspevok od používateľa Shaman1982 »

Patrix85 napísal:sakra prace :D ale co s tymi ocami...to je tak stale? lebo keby nie tych mykajucich sa oci tak to ustojim :(...a co by islo...AC alebo sen s bdelou myslou teda LD? :/
Inak teoreticky by ten pohyb oci namal vadit, pretoze oci sa hybu aj pocas REM fazi tak telo by podla oci nemalo vyhodnocovat ci uz mysel spi alebo nie.

Ked pohnes ocamy skus sa tvarit akoze nic ako by to bola sucast spanku (ved aj je), mozno ze len to ze nato myslys ta brzdi dostat sa dalej.
Počet Lucidných Snov - 25, LD naposledy - 9/4/2013
Patrix85
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Ne Nov 01, 2009 19:11

Re: Oklam svoje telo ze uz spis!

Príspevok od používateľa Patrix85 »

Shaman1982 napísal: ale vtom mi zacali nieko preblikavat oci pripadal som si ako by som ich mal otvorene.

toto sa mi stalo parkrat ked som skusal AC tak rychlo mi zacali klipkat ze sa to nedalo ani zastavit...

a vcera som zasa chcel vyskusat tuto metodu ale zaspal som skoro hned ako som lahol lebo som bol dost unaveny :/
"Viem, že nič neviem." Sokrates
winchester
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 78
Dátum registrácie: Ut Aug 02, 2011 0:35

Re: Oklam svoje telo ze uz spis!

Príspevok od používateľa winchester »

no dalsi moj pokus stroskotal na mojej voli, proste som nedokazal to nepohybovanie udrzat dlhsie ako 5min, nie preto zeby som sa proste nechtiac poskrabal alebo nieco ale uz som nemal vôlu v tom pokracovat, asi prenecham testovanie tejto metody skusenejsim :D
"Co chceme, tomu taky ochotně věříme a doufáme, že si i ostatní myslí, co si myslíme sami."
Caesar Gaius Iulius
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Oklam svoje telo ze uz spis!

Príspevok od používateľa dr.Katz »

Myslím, že bude lepší to zkoušet uprostřed noci, když se náhle probudíte ze sna. Zůstat nehybně ležet a čekat na ten neodbytný signál ať se otočíte na druhou stranu. Signál ignorovat (i když to je někdy až nelidsky obtížné) a čekat co se stane. Sám jsem to zkoušel - neúspěšně :? Nepřišel jsem téhle metodě na chuť.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Patrix85
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Ne Nov 01, 2009 19:11

Re: Oklam svoje telo ze uz spis!

Príspevok od používateľa Patrix85 »

to uz rovno ked sa mi podari zobudit bez pohnutia tak budem skusat tie fantomove pohyby a bude AC :D

ale je obtiazne aj jedno aj druhe...
"Viem, že nič neviem." Sokrates
Fantasmic
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Pi Sep 17, 2010 17:08

Re: Oklam svoje telo ze uz spis!

Príspevok od používateľa Fantasmic »

Raz keď som sa zobudil z krátkeho LD, (v postate hneď ako som si uvedomil, že som v sne, tak som sa prebudil), tak sa mi podarilo nehybne ležať na chrbte. Začal som sa sústrediť na poslednú snovú scénu a za chvíľu som tam bol naspäť. Mal som už viacero lucidnych snov, ale zrovna tento kde som úmyselne "vstupil" bol zatial najlepší a myslím, že aj najdlhší. No zatial sa mi takouto technikou podarilo navodiť LD iba raz.
winchester
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 78
Dátum registrácie: Ut Aug 02, 2011 0:35

Re: Oklam svoje telo ze uz spis!

Príspevok od používateľa winchester »

Fantasmic napísal:Raz keď som sa zobudil z krátkeho LD, (v postate hneď ako som si uvedomil, že som v sne, tak som sa prebudil), tak sa mi podarilo nehybne ležať na chrbte. Začal som sa sústrediť na poslednú snovú scénu a za chvíľu som tam bol naspäť. Mal som už viacero lucidnych snov, ale zrovna tento kde som úmyselne "vstupil" bol zatial najlepší a myslím, že aj najdlhší. No zatial sa mi takouto technikou podarilo navodiť LD iba raz.
njn tazko je si naplanovat zobudenie ked si uvedomis ze snivas, to bolo taka nahoda, podla mna ako ked sa ti to podari nahodou tak dobra technika ale na bezne pouzivanie nepouzitelna
"Co chceme, tomu taky ochotně věříme a doufáme, že si i ostatní myslí, co si myslíme sami."
Caesar Gaius Iulius
Sparkie
Návštevník
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ne Jan 08, 2012 3:49

Re: Oklam svoje telo ze uz spis!

Príspevok od používateľa Sparkie »

Dobry den, ja by som chcel reagovat na jednu vec. Ked je vlastne nebezpecne pre telo, aby zaspalo skor nez mozog, preco sa o to ludia pokusaju? Nieje to hazard? Pokial telo zaspi, vsetky zivotne funkcie sa spomalia.Ak ostane mozog bdely, moze spomalene dychanie a slabsie prudenie krvi do mozgu sposobit poskodenie nervovych buniek alebo ine hendikepy? Nakolko mozog funguje na 100%, ale ziviny, ktore mu dodavaju organy v obmedzenom mnozstve nestacia na jeho spravnu funkciu.
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1872
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Oklam svoje telo ze uz spis!

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Nie, nie je to hazard a nie je to ani nebezpečné. Mozog nie je vôbec ohrozený, to by bol ohrozený aj počas noci. :wink: Čo rozumieš pod pojmom "mozog funguje na 100%".
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Sparkie
Návštevník
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ne Jan 08, 2012 3:49

Re: Oklam svoje telo ze uz spis!

Príspevok od používateľa Sparkie »

Pocas spanku najskor zaspi mozog a potom telo, ako to opisuje Shaman1982, takze ma udivuje, ze to nieje nebezpecne :| :
Vyzera to tak ze sinchronizacia medzi myslou a telom nieje az taka silna ako by sme si myslely. Telo nevie kedy presne mysel upadla do spanku, a z dvovodou prezitia by bolo pre telo nebezpecne zaspat skor ako mysel.

Takze sa deje to ze telo testuje mysel aby zistilo ci uz zaspala. Ak si lahnes s kludnou myslou a bez pohybu asi na 25 minut a si stale kludny, tvoje telo zacne posielat tvojej mysly velmy silny signal hovoriaci "Citim sa nepohodlne, prosim zmen polohu lezania v posteli."

Ale to je len test! Telo sa v skutocnosti neciti nepohodlne, je to len testovanie aby zistilo ci dostane nieaku odozvu od mysle. Ak tento signal odignorujes, tvoje telo pocka par sekund a povie "Hmm, mysel uz urcite zaspala. Uz je cas aby som urobilo to iste."
Inac to fungovanie mozgu na 100% som mal namysli iba bdely stav - pri vedomi :)
Napísať odpoveď