Senses Initiated Lucid Dream (SSILD)

Metódy, návody a pomôcky pre vedomé sny

Moderátor: Moderátori

madagaskar
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 149
Dátum registrácie: Ut Júl 12, 2011 20:04

Re: Senses Initiated Lucid Dream (SSILD)

Príspevok od používateľa madagaskar »

asi najlepšia technika akú som skúsil. Pri prvom pokuse bol výsledok tranz, ale s astrálnym telom som sa nejak nevedel dostať z fyzického, tak som to nechal tak a následne ráno 5 LD. Myslím, že s tým súvisí aj moja úspešná cesta v AC mimo dom, ktorá nastala dva dni po prvom pokuse. Druhý pokus mal výsledok 3 LD, čiže som veľmi spokojný
hubabuba
Návštevník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: St Jan 13, 2010 13:48
Bydlisko: BA

Re: Senses Initiated Lucid Dream (SSILD)

Príspevok od používateľa hubabuba »

ahojte,
poviem vam, ze po dlhej dobe co som mal naposledy nejaky LD som si povedal, ze to vyskusam.
Siel som spat cca o 22:20 a nastavil som budik na 02:40, ale mazelka ostala v obyvacke a citala nejaku knihu.
cca okolo 01:30 prisla do spalne pre pizamo a ja som sa zobudil( ale isla citat knihu dalej). Tak som zacal skusat uvedenu techniku cca 6 krat. Pri bode 2a som ziadne svetlo nevidel - sama tma. Pri bode 2b som pocul take piskanie v usiach - (vlastne to piskanie som pocul stale, stale dookola piskanie v usiach az kym som nezaspal). Na bod 2c som sa sustredil ale velmi tazko nakolko som stracal vedomie a zacal vidiet nejake obrazy, ale uvedomil som si hlavu nasledne brucho ako dycham atd... Po 6 opakovaniach som zaspal.
Nasledne som mal sen:
take ako falosne prebudenie a siel som do prace(ale to som este nevedel). Pri prichode som si vsimol, ze mam pri pracovnom PC ceveny hasiaci pristroj a za monitora sa dymilo. Tak som ho zacal zasit praskovym hasicakom. Nasledne prisla sefka co sa deje, ale za sefkou stal moj spoluziak zo strednej. Hned mi bolo divne co tu chce a ako sa tu dostal. Zacal som uvazovat ci to je sen alebo skutocnost. Tak som zacal s testom reality. Chodil som po stene, po strope a nasledne som sa zacal vznasat. Tak zacal moj LD 8-) .Po nejakom case som sa prebudil na divne pocity v hlave a hucanie-piskanie, ale problem bol, ze som sa nemohol pohnut. Celou silou som sa prevratil na stranu kde spi manzelka a nasledne som sa pozrel na svoju stranu ale nechapal som, ze tam niekto lezi. Sadol som si na jej stranu postele a obzrel sa este raz. No a zistil som ze som mimo, ze to bude asi OBE?. Trochu som pochodil po izbe, siel sa pozriet na syna, nasledne som si sadol na svoje vlastne telo, kde spalo pretoze som strasne slabo a divne videl. Ako keby som nemohol otovrit prave oko a na lave videl iba ciastocne. Nasledne som sa strasne strhol a potom zobudil cely nadseny, vyhukany a spoteny. To je asi vsetko co si pamatam.
Cele to netrvalo dlho, ale bol to super zazitok. Takze urcite tuto metodu budem dalej skusat. Dakujem
Používateľov profilový obrázok
ATA
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 219
Dátum registrácie: St Máj 18, 2005 17:47
Bydlisko: Litovel
Kontaktovať používateľa:

Re: Senses Initiated Lucid Dream (SSILD)

Príspevok od používateľa ATA »

Netesoval jsem primo metodu ale podle zkusenosti co mam navod neni uplne optimalni.

Efektivita se zvedne tim že se budeme soustredit jen na nefyzické smysly .
Dal se to da zvednout poradim soustrednim na smysy a naslednou vizualizaci.

Metoda pracuje na tom že po probuzeni v nosi mohou byt nefyzicke smysly dost aktivni pokud jsou vic než 50% tak se začnou zesilovat a stabilizuji nefyzickej stav. Když sjou ale okolo ted 50 tak to neudela nic a pri menši hodnote to bude jen probouzet tělo.

Selektivnim zamerenim pujde uspešnost zvednout.

Nejvetši sance ihned po probuzeni bez pohybu (ani oč) pak se bude snižovat

večer se opravdu použit neda v te forme jak je napsana nefyzickej signal je na to priliš slabej
Informací není nikdy dost

http://www.luciddreaming.wz.cz http://www.bookmarky.cz/users/Magic+Word
bezmenak
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 40
Dátum registrácie: So Jan 26, 2013 17:19

Re: Senses Initiated Lucid Dream (SSILD)

Príspevok od používateľa bezmenak »

prosim vas ako mam dychat vzdycky ked sa prebudim tak to poakzim dychanim a to ma preberie
alebo niaku radu ako sa udrzat tych 4-5 min aby som sa neprebral
Používateľov profilový obrázok
Shaman1982
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 108
Dátum registrácie: Po Aug 09, 2010 18:11

Re: Senses Initiated Lucid Dream (SSILD)

Príspevok od používateľa Shaman1982 »

Preco by si sa nemal prebrat? Ved ked sa zobudis tak sa mas aj trochu prebrat aby si hned nezaspal, mozes presnejsie opisat v com je problem?
Počet Lucidných Snov - 25, LD naposledy - 9/4/2013
bezmenak
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 40
Dátum registrácie: So Jan 26, 2013 17:19

Re: Senses Initiated Lucid Dream (SSILD)

Príspevok od používateľa bezmenak »

Shaman1982 napísal:Preco by si sa nemal prebrat? Ved ked sa zobudis tak sa mas aj trochu prebrat aby si hned nezaspal, mozes presnejsie opisat v com je problem?
že ja potom už nedaokažem zaspat teda nie hned dost mi to trvá už som to skusil dvakrat ale stale sa nič nestalo tato metoda je premna zbytočna asi.. mne skorej pomaha ked sa zobudim vnoci tak myslim na to že je to len sen a dostanem sa do takeho stavu že sa mi zdá že nespim iba rozmyšlam a pri tom som v akomsi slabom sne naprikllat ostatny ludia zanechavaju farby a podobne veci ako by som bol na hubičkach alebo lsdečku .. :D :D :D je to LD??
Používateľov profilový obrázok
Shaman1982
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 108
Dátum registrácie: Po Aug 09, 2010 18:11

Re: Senses Initiated Lucid Dream (SSILD)

Príspevok od používateľa Shaman1982 »

TheDreamingDead napísal:Ahoj. Takýto stav bol na fóre určite už opísaný.
Jedná sa hypnagogické halucinácie. Je to bežné, vraj to má väčšina ľudí (no neviem, podľa mňa si to tá väčšina neuvedomuje, tak tvrdí, že nie). Väčšinou sa jedná o obrazové halucinácie (farby, obrazy, úseky scén,..), ale môžu byť aj sluchové alebo spojené. Krátke, nestále, niekedy dosť živé výjavy..
Hypnagogický stav je stav medzi bdením a snením - t.j. uvedomuješ si, že zaspávaš a si schopný vnímať voľný tok predstáv pri tom.
V slovenčine som veľa o tomto stave nenašla, možno som zle hľadala, ale v angličtine nájdeš určite dosť. :)
Počet Lucidných Snov - 25, LD naposledy - 9/4/2013
bezmenak
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 40
Dátum registrácie: So Jan 26, 2013 17:19

Re: Senses Initiated Lucid Dream (SSILD)

Príspevok od používateľa bezmenak »

Dikiii
Napísať odpoveď