Senses Initiated Lucid Dream (SSILD)

Metódy, návody a pomôcky pre vedomé sny

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Shaman1982
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 108
Dátum registrácie: Po Aug 09, 2010 18:11

Senses Initiated Lucid Dream (SSILD)

Príspevok od používateľa Shaman1982 »

Na dreamviews som nasiel tuto novu metodu, ktora je velmi podobna tej co vymyslel Michael Raduga (vid Škola cest mimo tělo) s tym rozdielom ze si netreba robyt starosti stim aby sme zostaly bez pohybu v momente prebudenia. Na tuto metodu je velky ohlas pretoze vela ludi malo s nou opakovany uspech a dokonca niektory znich dokazali mat ich prvi LD pomocou tejto metody uz po prvom spokuse. Clovek co ju vymyslel ju dal najprv na nieake cinske forum o lucidnych snoch a otvtedy ju skusilo stovky ludi z velkym uspechom. Hovoril ze jeden znich zaznamenal 200 LD pocas 8 mesiacov. Niektory boli zaciatocnici a niektory uz zabehnuty snilci a funguje u vedsiny ludi. Zevraj takmer 100% uspech.
Kto vie po anglicky nech si o tejto metode racej precita priamo na dreamviews.com su tam aj rozne rady pre tych co to robili nespravne a pod.

Takze tu je preklad SSILD metody:

1. Najvhodnejsi cas na skusanie metody je po 4-5 hodinach spanku. Mozes to skombynovat aj s metodou WBTB (wake back to bed - prebudit sa a is spet do postele po urcitom case) pre maximalny efekt, ale nieje to nutne. NESKUSAJ tuto metodu pred tim nez ides spat - NEBUDE TO FUNGOVAT! Jedina vynimka by bola pri poobednom zdriemnuti pretoze vtedy vstupis priamo do REM.

2. Opakuj nasledujuce cikly (2a,2b,2c) 4 alebo 5 krat. NESKUSAJ priliz vela opakovani aj ked nic necitis. Pamataj si, toto nieje WILD. Ty proste jednoducho pripravujes veci pre dosiahnutie OBE a LD pre neskor. Ak to budes opakovat priliz vela krat, mozes riskovat ze prestanez byt ospaly a znicis tim celu podstatu.

2a) Zo zatvorenimi ocami, pozoruj tmu na 15-20 sekund. Skus zachitit nieake farby, svetla alebo obrazi, ale nenamahaj svoje ocne svali. Ak nevidis nic, iba tmu, tak je to vporiadku. Esce raz podotikam, nesnazime sa dostat do sna z prebudeneho stav, takze to nesil. Je to uplne v poriadku ak nic necitis.

2b) Pocuvaj zvuky vo svojich usoch po dobu 15-20 sekund. Su tu sance ze budes pocut nieake lahke hucanie alebo bzucanie. Skus ci to mozes pocut viac jasnejsie. Ak nepocujes vobec nic, tak je to uplne v poriadku.

2c) Vsimaj si akekolvek divne pocity tela ako napriklad tazkost, brnenie a pohiby. Venuj pozornosť najmä na hlave, rukám, prstom, bruchu, noham a palcom. Opäť, je to úplne v poriadku, ak necítis nič divného.

Vyššie uvedené kroky by mali byť vykonávané uvoľnene, pomaly, lenivo a bez akychkolvek rocionalnych myšlienok. Ta 15-20 sekundova doba trvania je iba orientačna, takže NEPOCITAJ vo svojej hlave! Je pravdepodobne ze sa po niekoľkých opakovaniach začnes cítiť ospalí, a tak sa tvoja myseľ môže unášať preč a zabudne pokračovať v cvičení. Blahozelam, toto je presne ten efekt ktory chceme dosiahnut! Ked sa ti toto stane potiahni svoju mysel trosku spet a pokracuj tam kde sa ti to zacalo vymykat s podkontroly. Ak zabudnes pocet opakovani, tak proste zacni odzaciatku, to vobec nevadi.

3. Najdi si najpohodlnejšiu pozíciu a pokús sa zaspať čo najskôr! Čím rýchlejšie zaspís tym je väčšia pravdepodobnosť, ze sa ti podari uspiet neskôr vo svojich snoch!


Co sa stane?

Pocas cvicenia sa moze stat niekolko veci:

Potom, čo si zaspal, sa môžes zrazu prebudit s podivným pocitom. Budes sa cíti uplne prebudeny z bestiazovim telom. V tejto situacii jednoducho urob RC a zroluj sa z postele pre zapocatie OBE.

2. Prebudís sa s vibráciami a inimi podivnymi pocitmi. Drz sa týchto pocitov ktore ta zavedu do OBE.

3. Náhle sa uvedomis vo sne bez zjavných dôvodov, alebo tvoja mysel zacne mat podozrenie, že si vo sne.

4. Budes mat falosne prebudenie. Na rozdiel od prvej skúsenosti, môžete mať pocit, prebudenia, ale ešte stale budes ospalý. Falosne prebudenie sa stava často pri skusani SSILD, preto by si si mal nato zvyknúť a naucit sa to dobre identifikovať.

5. WILD alebo priame OBE. Vstup do fazi (faza je bud LD alebo OBE) môže dôjsť v priebehu opakovaní ciklov, zo stale prebudenou myslou. Keď sa to stane, mnoho z pocitov sa zosilneju. V tomto pripade by si mal prestať robiť ďalšie cvičenia, a začať zo zameraním na pocity, kým úspešne vstúpis do fázy.

6. Ak všetko ostatné zlyhá, môžes skúsiť nasledujúcu techniku ​​ako poslednu možnosť. Po znovu prebudení, čo sa nakoniec stane po kroku 3, skús uvoľniť hlavu a nechj ju sa potopiť do vankúša. Ak sa to urobí správne, vytvoria sa ti vibrácie a vstupis do OBE z plne prebudeneho stavu. Toto funguje, pretože SSILD pripravil tvoje telo a myseľ pre lahky vstup do fázy. V skutočnosti, ak zvýšiš počet opakovaní budeš mať možnosť to urobiť ešte predtým, než zaspíš pri kroku 3!

KONIEC PREKLADU

Zatial som tuto metodu skusal len raz, (vcera) ale problem bol v tom ze som sa zobudil len na asi 30 sekund a zacal som skusat cikly, bol som priliz ospali nato aby som mohol pokracovat a zaspal som skorej nez som dokoncil prvi ciklus.

Skuste a dajte vediet, ale doporucam si precitat navod po anglicky na dreamviews.com je tam okolo toho trochu viac + komenty a rady, ale uz sa mi nechcelo prekladat.
Naposledy upravil/-a Shaman1982 v Po Máj 28, 2012 12:13, upravené celkom 1 krát.
Počet Lucidných Snov - 25, LD naposledy - 9/4/2013
Fantasmic
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Pi Sep 17, 2010 17:08

Re: Senses Initiated Lucid Dream (SSILD)

Príspevok od používateľa Fantasmic »

Vďaka, znie to celkom zaujímavo, určite to vyskúšam a potom dám vedieť...
arzen
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 63
Dátum registrácie: Pi Sep 02, 2011 12:06
Kontaktovať používateľa:

Re: Senses Initiated Lucid Dream (SSILD)

Príspevok od používateľa arzen »

Aj ja to dnes určite vyskúšam.. :D
Svět je nádherná kniha, ale nemá cenu pro toho, kdo v ní neumí číst
winchester
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 78
Dátum registrácie: Ut Aug 02, 2011 0:35

Re: Senses Initiated Lucid Dream (SSILD)

Príspevok od používateľa winchester »

idem aj ja na to :wink:
"Co chceme, tomu taky ochotně věříme a doufáme, že si i ostatní myslí, co si myslíme sami."
Caesar Gaius Iulius
winchester
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 78
Dátum registrácie: Ut Aug 02, 2011 0:35

Re: Senses Initiated Lucid Dream (SSILD)

Príspevok od používateľa winchester »

no moj prvy pokus stroskotal na tom ze som sa nezobudil na budik, hadam zajtra
"Co chceme, tomu taky ochotně věříme a doufáme, že si i ostatní myslí, co si myslíme sami."
Caesar Gaius Iulius
arzen
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 63
Dátum registrácie: Pi Sep 02, 2011 12:06
Kontaktovať používateľa:

Re: Senses Initiated Lucid Dream (SSILD)

Príspevok od používateľa arzen »

(budík o 2:00) Ja som po opakovaní druhého bodu - počúvanie - dostal paralýzu a chcel som výjsť von ale nepodarilo sa mi to lebo som sa veľmi tešil, neveril som že táto metóda je taká účinná :D A nakoniec som zaspal :D
Takže určite skúsim aj nabudúce! :D
Svět je nádherná kniha, ale nemá cenu pro toho, kdo v ní neumí číst
Fantasmic
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Pi Sep 17, 2010 17:08

Re: Senses Initiated Lucid Dream (SSILD)

Príspevok od používateľa Fantasmic »

Ja som si budík nenastavoval. Išiel som spať cca o 23:30, zobudil som sa pred piatou ráno. Išiel som podľa návodu cca 5 opakovaní, no potom som mal trocha problém zaspať. Nakoniec sa podarilo, no žiadne ld/ac (popravde som úspech na prvý krát ani nečakal). Ešte možno jedna vec stojí za zmienku... chvíľu potom čo som zaspal (teda ťažko povedať aký čas vstutočnosti prešiel) som sa zobudil na to, že som "padol" z veľkej výsky na posteľ. V minulosti sa mi to už pár krát stalo, takže neviem či to priamo súviselo s týmto cvičením, ale určite to budem skúšať ďalej.
Fantasmic
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Pi Sep 17, 2010 17:08

Re: Senses Initiated Lucid Dream (SSILD)

Príspevok od používateľa Fantasmic »

Tak dnes som sa zobudil o 5:40 ráno, chvíľu som uvažoval, či už nie je neskoro začať s cvičením lebo som spal viac ako 6 hodín (bál som sa, že sa moc preberem a už nezaspím). Nakoniec som sa rozhodol, že to vyskúšam a spravil som dobre :). Počas cvičenia som viac krát stratil pojem o čase a o opakovaniach samotných cvikoch (čo je, ako som pochopil, práve cielom tohto cvičenia). Keď som si povedal, že už stačilo zaspal som o dosť rýchlejšie ako minule. Potom si pamätám ako sa prechádzam cez izbu mojej sestry a všimnem si, že jej okno je úplne krivé a vtedy mi to doplo. Povedal som si, že som v sne a tak som vyletel von oknom na ulicu, po chvíli som to prestal ovládať a začal som padať. Znova som mal ten pocit ako keby som padol z velkej výšky do postele. Tento krát to však malo aj pokračovanie. Dostal som paralýzu, po chvíli som mal pocit, že sa celá postel otočila o 180 stupňov. Cítil som akoby ma nejaký popruh držal stále na posteli, chcel som sa z toho dostať (dúfal som, že takto "vypadnem" z tela), ale asi som to moc silil a zobudil som sa. Takže toto považujem za taký malý úspech a teším sa na ďalšiu noc :)
02pecker
Návštevník
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Št Apr 26, 2012 9:31

Re: Senses Initiated Lucid Dream (SSILD)

Príspevok od používateľa 02pecker »

Veľmi dobré rady. Hneď to túto noc vyskúšam. Ja som nato išiel asi zle. Keď som sa pokúšal o niečo podobné po osemhodinovom spánku. Sa ani nedivím ze jedine čo som dosiahol boli jemné vybrácie, trocha zosilnený pulz a slabé straty stability na posteli. :) ja tu skúsim ale na AC. :D
winchester
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 78
Dátum registrácie: Ut Aug 02, 2011 0:35

Re: Senses Initiated Lucid Dream (SSILD)

Príspevok od používateľa winchester »

pockat ... toto je metoda na AC ? nie nahodou LD ?
"Co chceme, tomu taky ochotně věříme a doufáme, že si i ostatní myslí, co si myslíme sami."
Caesar Gaius Iulius
arzen
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 63
Dátum registrácie: Pi Sep 02, 2011 12:06
Kontaktovať používateľa:

Re: Senses Initiated Lucid Dream (SSILD)

Príspevok od používateľa arzen »

Veď od LD je už len krôčik k OBE či AC...
Svět je nádherná kniha, ale nemá cenu pro toho, kdo v ní neumí číst
Bato
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 29
Dátum registrácie: So Okt 01, 2011 10:55

Re: Senses Initiated Lucid Dream (SSILD)

Príspevok od používateľa Bato »

no ja som tu narazil na mensi problem

co mam robit pri 2a) ked vidim tie svetla? lebo nic sa o tom nepise, a pozorovat tak to uz skor smeruje k wild ci mild nie? lebo dnes som skusal a videl som tie svetla po kazdom prebudeni (3x som sa sam od seba zobudil kazde dve hodiny, zvlastne :D) prvy krat ani nvm ci som mal nejake pocity, ale svetla som videl, druhy krat uz som mal aj zvlastny pocit v tele ale nic sa nedialo a treti krat zasa len svetla...a v noci ziadne LD ani AC ale toto sa da povazovat za taky mini uspech...ale fakt neviem co s tym, pozorovat ci co :D

dik za odpoved ;)
Používateľov profilový obrázok
Shaman1982
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 108
Dátum registrácie: Po Aug 09, 2010 18:11

Re: Senses Initiated Lucid Dream (SSILD)

Príspevok od používateľa Shaman1982 »

Pri kolkatom cikle si zacal vydiet tie svetla?
Podla toho co som cital maz dve moznosti, prva je ta ze proste pokracujes podla planu a po 15-20 sekundach ides na dalsi krok, to ze nieco vydis je len dobre znamenie ze sa dostavas to tranzu. Uplne najidealnejsia situacia je, ze pri stvrtom alebo piatom cikle zaspis, pretoze tieto cvicenia su akoby udrzovanie si svojich zmyslov - zrak, sluch, hmat, ked sa ti tieto precvicene zmisli prenesu do spanku tak je velka pravdepodobnost ze ten sen proste precitis.

No a druha moznost je ako aj sam pises, ze sa proste zamerias na to co vidis, pocujes, alebo citis a cize bude stoho wild alebo mild, ale riskujes pritom ze sa to preteba stane moc intenzivne a ked sa ti to nevydary uplne stratis ospalost a potom ti nevyde ani jedno ani druhe. Takze by som tuto druhu moznost odporucal tim co uz dokazali uspesne wild-ovat alebo mild-ovat.

Ja sa nieako nemozem ktejto metode dostat pretoze chdim spat moc neskoro a potom uz nato nieje cas a ked idem spat skor tak sa mi nechce zaspat, asi by som mal vstavat skosie nech som potom ve cer ospali.
Počet Lucidných Snov - 25, LD naposledy - 9/4/2013
Bato
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 29
Dátum registrácie: So Okt 01, 2011 10:55

Re: Senses Initiated Lucid Dream (SSILD)

Príspevok od používateľa Bato »

no pravdupovediac tie svetla som videl uz ked som sa snazil zaspat, teda este vecer apotom som ich videl v kazdom cykle :/
winchester
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 78
Dátum registrácie: Ut Aug 02, 2011 0:35

Re: Senses Initiated Lucid Dream (SSILD)

Príspevok od používateľa winchester »

no dneska rano, budik po 4,5 hodinach spanku, precital som si este v rychlosti ten navod (3min), a isiel som na vec, a na moje prekvapenie uz v prvom cykle som zacal vidiet tie svetla a podobne veci, ale do LD som sa bohuzial nedostal, mozno si to len nepamatam, boh vie, no urcite pokracujem v testovani
"Co chceme, tomu taky ochotně věříme a doufáme, že si i ostatní myslí, co si myslíme sami."
Caesar Gaius Iulius
Napísať odpoveď