Metóda pre spontánne LD

Metódy, návody a pomôcky pre vedomé sny

Moderátor: Moderátori

Funguje Vám táto metóda?

áno
2
100%
nie
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 2

Miňo
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ut Jún 12, 2012 14:40

Metóda pre spontánne LD

Príspevok od používateľa Miňo »

Najskôr by som len úvodom napísal, že jedno z týchto uvedených činností mi v tom dopomohlo, alebo stále pomáha zažívať spontánne LD:
1. Absolvovanie kurzu Prechod Bránou I. Po ktorom som si uvedomil viac samého seba a o dosť sa mi zjemnilo vnímanie.
2. Pravidelné cvičenie 3-4x v týždni a prieskum ohnísk 10, 12. Prakticky všetko to, čo som sa naučil na kurze.
3. Každodenné počúvanie Hemi-Sync (Metamusic určené hlavne na meditácie a rozšírené vedomie)
Ani som ešte pred pár týždnami nevedel čo je to LD, resp. som si ich neuvedomoval a keby aj, tak som si ich nepamätal. Po prebudení som to všetko hádzal do krabice s nápisom sny a nezaoberal som sa nimi. Prvým dôvodom bolo poznanie, že je to určitý krôčik smerom k svojmu Ja a že sa môžem dozvedieť veci, ktoré sa o sebe nedozviem v bdelom stave vedomia. Keďže to ide spontánnou cestou, nebránil som sa tomu :grin: .
K veci: V obývačke máme krb na pelety so živým ohníkom, ktorá vydáva tlmený zvuk ventilátorov a je počuť až do spálne. Počas posledných týždňov chladných nocí sme ju mali pustenú i cez noc. Ten zvuk nás pri spaní neruší, ale je dobre počutelný v bdelom stave vedomia. Zistil som, že počas spánku prichádzajú fáze, pri ktorých je možné uvedomenie si, že som vo sne. Prišiel som na to, že pri každom prebudení aj v noci prechádzam cez iný stav vedomia (pre hrubé porovnanie- je to omnoho daľej ako ohnisko 12 pri bežných cvičeniach) to uvedomenie príde keď sa začínam uvedomovať, že sa preberám zo spánku a že nepočujem peletový krb. To uvedomenie že som pri vedomí a presnejšie tá úroveň (moment) kedy nepočujem peletový krb je znamenie, že sa nachádzam v zmenenom stave vedomia :grin: .

Návod: umiestnite si do vedľajšej izby nejaký prístroj, ktorý vydáva nerušivý zvuk (ale musí byť z miesta kde spíte počuteľný). Ak máte akvárium a v ňom vzduchovací motorček alebo niečo podobné. Tie zvuky by nemali byť rušive (silné), lebo práve rušivý zvuk ma zvykne veľmi rýchlo pritiahnúť zo spánku do bdelého stavu. Takisto by zvuk nemal byť ani príliš slabý.
My si chceme uvedomiť zmeneného stavu vedomia medzi tým. Najskôr si pár dní volne zvykajte na nový zvuk a o nič sa nesnažte nechcejte mať LD (je to dôležité). Počas prvých dní prebudenia si všímajte len prechodu nepočutia zvuku a počutia, keď sa preberáte. Zistíte, že sa Vám zo dňa na deň ten moment (nepočutia zvuku) predlžuje a s ním spojené snenie. Budete si môcť lepšie uvedomovať sny až nakoniec zistíte, že ich môžete pretvárať alebo sa v nich ovládať. Keď zvuk počujete, tak ste už v bdelom stave :grin: . Touto metódou sa mi uvedomovanie LD prehlbuje a dokážem často vstúpiť do LD spontánnou cestou. Držím palce všetkým hľadajúcim.
adi0905
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Po Jún 22, 2015 18:10

Metóda pre spontánne LD

Príspevok od používateľa adi0905 »

Zažil som niečo podobné, akurát som mal v izbe ventilátor a nie akvárium. V sne som počul zvuk ventilátora a hneď som si uvedomil že snívam, verím že táto metóda funguje
Napísať odpoveď