"Zbytočné" cvičenia pre dosiahnutie LD

Metódy, návody a pomôcky pre vedomé sny

Moderátor: Moderátori

Forte
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2012 19:04

"Zbytočné" cvičenia pre dosiahnutie LD

Príspevok od používateľa Forte »

Ahojte,chcela by som prispieť cvičeniami,ktoré by mali dopomôcť k LD. Narazila som na nich včera večer..Tieto cvičenia sú z knihy kurs lucidního snění od Stephen LaBerge. Možno to niektorí z vás poznáte :) troška som tam niečo aj doplnila .. ja som jedno z týchto cvičení skúsila,a zabralo to hneď na prvý raz :D počas čítania sa dozviete,ktoré to bolo :lol: takže teda tie cvičenia:
1) Na prázdny papier napíš 100x "budem bdelý/á." Píš sústredene a bez prerušenia.Neponáhľaj sa.
2) Postav sa na stoličku a stoj na nej aspoň 5 minút bez toho, aby si to považoval/a za blbé.Počas tohoto cvičenia nepočúvaj hudbu,nepozeraj televíziu,nečítaj.Nerob nič iné len sleduj okolie okolo seba (Otestované, hoc takto som vydržala stáť len jednu minútu. Do sna sa to prenieslo tak, že som hľadela na krajinu z vyššej perspektívy,pričom som akoby stála vo vzduchu.Už hneď zo začiatku sna mi došlo,že je to sen).
3)Potichu, ale zreteľne si opakuj: "dosiahnem to" -5 min.
4) Počas dňa pozdrav aspoň piatich neznámych ľudí.

Nech sa zdajú tieto cvičenia akokoľvek blbé (hlavne tá 2-ka :lol: ) myslím,že pre LD sa oplatia spraviť takéto cvičenia. Najlepšie je ich robiť večer, alebo vtedy keď sa vám najľahšie dostávajú informácie do podvedomia (U mňa je to od šiestej večer).Och a samozrejme,nemali by ste byť pri tom rušení.
Napísať odpoveď