Výborná pomôcka k LD: špeciálny budík

Metódy, návody a pomôcky pre vedomé sny

Moderátor: Moderátori

Dobroslav
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Pi Máj 23, 2014 14:26

Výborná pomôcka k LD: špeciálny budík

Príspevok od používateľa Dobroslav »

Výborná pomôcka k LD: špeciálny budík
V tomto príspevku budem hovoriť o širších témach. LD je duchovná meditácia na dosť vysokej úrovni, ktorú nie je s princípu robiť „nejasnovidný“ človek, teda iba ľudia, ktorí majú výnimočne čisté čakry. Každý človek, ktorí ovláda LD, pri troche snahy je schopný astrálne cestovať za použitia patričných metód.

Ja ako „nejasnovidný“ človek som sa pokúšal o LD, ale samozrejme neúspešne. V ideálnej situácii – niečo medzi bdením a spánkom som sa ocitol len veľmi krátku chvíľu, potom spánkový hormón ma prudko ťahá do spánku. Dávať si budík/časovať každých 15-30 minút tiež nebolo k LD nijak nápomocné.
************************************
Peter Chobot hovorí, že pri spánku každý človek tzv. nevedomo astrálne cestuje (duch sa nachádza tesne nad telom), samozrejme si to človek nepamätá a navyše je vtedy človek veľmi zraniteľný voči rôznym negatívnym energiám či zlým bytostiam. Už len samotné bezvedomie pri spánku je pre človeka istým spôsobom nevýhodné a nebezpečné. Naopak vedomé astrálne cestovanie je niečo pozitívne a bezpečné.
Raz som urobil experiment, že počas celej noci každých 25 minút mi zazvonil budík, v programe Optimus Alarm Clock na mobile som využil funkcie Snooze, teda len jednoduchým stlačením po zazvonení, bude budík zvoniť po ďalších 25 minútach (alebo iný čas, keď ho nastavíte). Samozrejme pri každom zazvonení sa samozrejme duch musel vrátiť späť do tela. V takomto prerušovanom spánku bolo viac bdenia a tak sa čas nevedomého astrálneho cestovania významne obmedzil. Zobudil som sa celkom svieži (čo bolo vzhľadom k nepríjemnému prerušovaniu spánku prekvapivé a navyše môj spánok v žiadnom prípade nepripomínal tranz), mal som v sebe výnimočne veľa sexuálnej energie (čo je ďalšia pozitívna okolnosť – je to dôkaz vytality) a čakal ma úspešný deň (čo je dôkaz že v čakrách bolo negatívnej energie menej). Takže názor Petra Chobota sa potvrdil v tom zmysle, že z bezvedomým sa spájajú negatívne veci a ak je počas spánku viac vedomia, nadobudnú sa tým určité výhody – človek je tak o niečo menej zraniteľný
************************************
V návodoch na LD sa odporúča nasledovná metóda:
po zobudení z klasického spánku sa človek nesmie pohnúť ani otvoriť oči, ale z tohto stavu sa pokúsi prejsť do LD.
Mne osobne sa ale žiaľ tohoto dosiahnuť nepodarilo, vždy po prebudení otvorím oči a pohnem telom.
Avšak, keď som mal v noci budík, tesne po zazvonení budíka som prežíval dosť zaujímavé stavy, ktoré neviem dopodrobna popísať pretože si ich nepamätám. Čo ale predpokladám, iste išlo o taký stav, kedy duchovné telo po jeho nevedomom astrálnom „cestovaní“ešte úplne k fyzickému telu nepriliplo/“neprilepilo sa“. Na moju smolu, musel som vypnúť a znovu nastaviť budík, teda musel som sa pohnúť, takže onému zvláštnemu stavu som sa už viac nemohol venovať a po pohnutí tela, bolo všetko zmarené. Stav kedy po dosiahnutí bezvedomia (t.j. klasického spánku) a potom po neúplnom prebudení, keď duchovné telo sa ešte celkom dokonalo neprilepí k fyzickému, je určite veľmi vhodný na LD a AC
Aby človek mohol dosiahnuť takýchto stavov je nevyhnutné, aby sa človek po zazvonení budíka nemusel pohnúť s telom a vypnúť budík na mobile. Preto je vhodné, ak budík zazvoní každých niekoľko minút, pričom doba zvonenia bude krátka – niekoľko sekúnd. Teda doba zvonenia budíka bude obmedzená na krátku chvíľu a teda zvonenie sa vypne samo. Preto nebude potrebné pre vypnutie budíka sa pohnúť.
Túto funkciu umožňuje program Caynax Alarm Clock, funguje na mobile alebo tablete, operačný systém Android. Stiahnuť si ho môžete tu, je tam aj jazyk slovenčina: http://uloz.to/x6DBptKs/caynax-alarm-clock-pro-v6-9-apk
Súbor vložte do mobilu s ľubovoľným umiestnením a jednoducho program nainštalujte. Pripojenie na internet vôbec nie je potrebné.
Obsluha programu, stručne:
zvoľte funkciu časovač, nastavte hlasitosť a melódiu. Doba zvonenia sa dá nastaviť na najmenej 15 sekúnd, čo je výborné. A aj týchto 15 sekúnd sa dá zdanlivo skrátiť aj nastavíte postupné zhlasovanie. Samozrejme tieto nastavenia si zvoľte podľa vášho individuálneho priania, pre každého sú vhodné iné nastavenia .
Týchto časovačov sa tam dá nastaviť viac. Napr. ak chcete, aby vám časovač zazvonil každých 20 minút, tak prvý časovač nastavte na 20 minút, druhý na 40, tretí na jednu hodinu, atď. Každý časovač má dosť zložité nastavenia, preto si uľahčite robotu kopírovaním časovačov, urobí sa to dlhým stlačením na už nastavený časovač.
Na koniec ako posledný časovač môže byť hlasný, s inou melódiou, s dlhým časom zvonenia, aby vás definitívne zobudil. Potom môžete zhodnotiť a porozmýšľať nad vašimi zážitkami – či vám to išlo, nešlo, čo ste zažili, atď.
Ak budete chcieť použiť časovače viac krát, aj na ďalšie noci (čo predpokladám), v takom prípade alarmy nemažte, ale znovu ich „zafajknite“ a tak ich spustíte. Ušetrite si tak námahu a čas s pracnými nastaveniami.
Ak vám nastavenia z predchádzajúcej noci nevyhovovali, môžete všetky časovače zmazať, dať tam iné nastavenia, ktoré vám budú vyhovovať

Tento spôsob je myslím veľkou pomocou v LD. Môže sa podariť teoreticky aj vedomé AC s takouto pomôckou. Ak by sa aj nepodarilo LD, môže sa podariť napr. zmenený stav vedomia, ktorý je veľmi výhodný pre prečisťovanie čakier (dýchanie cez čakry).
S touto pomôckou by teoreticky mohol byť schopný astrálneho cestovania aj „nejasnovidný“ človek. Čo ale viem povedať určite určite spomínaný program s uvedenými nastaveniami dokáže významne rozšíriť percento ľudí schopných LD aspoň o niečo

PS: ja osobne žiaľ nemôžem robiť tieto experimenty v dohľadnej dobe. Nemám na to dobré podmienky, kvôli horúčavám musím mať v noci otvorené okno a pri rušivých zvukoch ako sú autá a brechot psov, budík nemá veľký význam. V budúcnosti ale môžem napísať, ako sa mi s takýmito experimentami darilo
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Výborná pomôcka k LD: špeciálny budík

Príspevok od používateľa Pali »

Dobroslav,

Len malý poznatok z mojich skromných skúseností - veľmi často si romantizujeme alebo v rôznych smeroch zveličujeme veci alebo zážitky, po ktorých veľmi túžime.

Najväčšia bariéra sú naše očakávania. Neviem čo všetko ty myslíš ak hovoríš o "jasnozrivých" ľuďoch, ale podľa mňa sa všetci rodíme s viac-menej rovnakým potenciálom. Je len na nás, ako ho v sebe vypestujeme.
Keď prestaneš rozlišovať vo svojom vnútri (podvedomí) medzi rôznymi zaškatuľkovanými konceptami ako je LD, OBE, AC, ... a čo ja viem čo ešte, umožníš si spoznať že je všetko tak jednoduché a prirodzené.

Akonáhle sa "odsúdiš" na kategóriu "ne-jasnozrivých", sťažuješ sám sebe touto vierou svoju cestu.
Ak nefunguje napríklad na LD jedna technika, ktorú si disciplinovane, uvoľnene - hravo a bez očakávaní skúšal po dobu povedzme aspoň 4 týždňov, skús inú. Alebo si daj pauzu na mesiac a znova skús potom ďalšie 4 týždne.

Všetko to má byť zábava a radostné spoznávanie. Vytvorenie si viery vo svojom vnútri (podvedomí) v čokoľvek iné, je kontraproduktívne pre akúkoľvek snahu. Vtedy je dobré identifikovať danú vieru a za ňou schovaný strach a snažiť sa cez pochopenie a akceptáciu od toho strachu oslobodiť.

Všetko je to jednoduché, dostupné a prirodzené. Ak nie je, tak si si z nejakého dôvodu sťažil podmienky.
Treba sa preto pozrieť dnu cez úplne obyčajnú meditáciu a pracovať tak dlho, až kým sa "nevyčistí" sebou-vytvorená prekážka. Znova - čistí sa cez porozumenie, akceptáciu a prekonanie. Nie cez vzdorovanie, kontrolu, boj a manipuláciu - to nevedie produktívnou cestou, aj keď to môže dočasne fungovať.
Dobroslav
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Pi Máj 23, 2014 14:26

Re: Výborná pomôcka k LD: špeciálny budík

Príspevok od používateľa Dobroslav »

Pali: tak žiaľ s tým z tebou nemôžem ani v tom najkrajnejšom prípade súhlasiť, čo hovoríš. AC a LD je schopných len malé percento ľudí, ktorí majú výnimočne čisté čakry (ja týchto ľudí nazývam "jasnovidnými"). Ostatní ľudia musia robiť určité dosť pracné energetické meditácie/cvičenia na čistenie čakier, aby to mohli dosiahnuť týchto schopností. Viac hovorím o tom aj v nasledovnom príspevku http://www.3oko.sk/viewtopic.php?f=2&t= ... 469#p19469
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Výborná pomôcka k LD: špeciálny budík

Príspevok od používateľa Pali »

Je to tvoja slobodná voľba súhlasiť alebo nesúhlasiť s čímkoľvek.

Počul som pekné prirovnanie, ktoré by som ti rád ponúkol:
Naučiť sa pristupovať do "väčšej reality" a robiť zdanlivo paranormálne veci, je ako naučiť sa hrať na klavíri.
Veľmi veľa z nás má možnosť naučiť sa hrať na klavíri, máme taktiež možnosť dosiahnuť v hraní na klavíri majstrovskú úroveň.

Avšak málo z nás sa toho ujme, lebo sa to zdá byť nezaujímavé, nepraktické, nedosiahnuteľné alebo niečo iné "ne-". Niektorí z nás to skúsia a po 3 lekciách vo forme 3 týždňov snaženia to vzdajú ako nemožné - nemožné stať sa klaviristom a už duplom nemožné dosiahnuť majstrovskú úroveň. S tým prístupom pre daného jedinca je to naozaj zdanlivo nemožné ;)

Takto to zo svojich skúseností vnímam aj ja s mimotelovými zážitkami a ostatnými skratkami/škatuľkami.
Momentálne mám 31 rokov. Do obdobia pred asi 3 rokmi som si nikdy nepamätal ani sny. Otvoril som sa však novým možnostiam, pustil som mnohé staré viery, ktoré mi už neslúžili. Začal som sa venovať primárne objavovaniu, spoznávaniu a spracovávaniu svojich strachov.
Potom sa všetko začalo diať čoraz rýchlejšie a pokračuje to aj dodnes. Stále sa považujem za začiatočníka, ale moja realita je niekoľkonásobne väčšia, ako keď som sa začínal venovať práci na sebe samom.

Ako tak pekne hovorí Tom Campbell, ktorý je môj preferovaný "učiteľ", jediné čo nás drží pri zemi sú naše strachy. Je našou skutočnou podstatou byť nespútaný, hravý, slobodný individualizovaný kúsok "Systému vedomia".
"Systém vedomia" je len pomenovanie/metafora pre celok - všetko čo je - Boh - Krishna - éter - prázdnota - .... vyber si svoju preferovanú metaforu. Všetci sme súčasťou toho celku, ale zároveň sme sebestační a nachádzame si vlastnú cestu k optimálnemu vývinu a učeniu sa jednej veľmi jednoduchej a všadeprítomnej pravdy.

Ak chceš naozaj vzlietnuť, nesnaž sa krvopotne a silovo stále silnejšie a silnejšie mávať rukami. Nesnaž sa hľadať techniky ako čo najefektívnejšie hýbať rukami za účelom vzlietnutia. Len konečne odopni zo seba tie závažia vo forme strachov a vzlietni ako Superman bez potreby čímkoľvek mávať.
Stačí si uvedomiť že našou podstatou je "lietať" v rôznych realitách, podobne ako je lietanie prirodzené pre jastraba.

Hovorím ti z vlastnej skúsenosti a nemám žiaden postranný motív - zober si čo chceš z toho čo ponúkam a ostatné nechaj ležať na "stole". Možno sa k tomu vrátiš inokedy a bude to pre teba užitočné neskôr.
reincarnate
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 140
Dátum registrácie: So Sep 01, 2012 21:47

Re: Výborná pomôcka k LD: špeciálny budík

Príspevok od používateľa reincarnate »

V tomto príspevku budem hovoriť o širších témach. LD je duchovná meditácia na dosť vysokej úrovni, ktorú nie je s princípu robiť „nejasnovidný“ človek, teda iba ľudia, ktorí majú výnimočne čisté čakry. Každý človek, ktorí ovláda LD, pri troche snahy je schopný astrálne cestovať za použitia patričných metód.
nesúhlasím , LD je jednoduchá vec a plne závislá od toho ako žijeme cez deň, ak človek vykonáva cez deň kopec chaotických a nezmyselných vnútorných dialógov a predstáv a neuvedomuje si ani to čo robí tak potom to pokračuje aj v snoch sme tam neuvedomelí a sny sú často krát chaotické a nieje si ich možné v podstate ani riadne zapamätať, ak je človek cez deň bdelí a vedomí si toho čo robí a na čo myslí a vie kontrolovať svoje myšlienky tak sa to odrazí v snoch = LD
Ja ako „nejasnovidný“ človek som sa pokúšal o LD, ale samozrejme neúspešne. V ideálnej situácii – niečo medzi bdením a spánkom som sa ocitol len veľmi krátku chvíľu, potom spánkový hormón ma prudko ťahá do spánku. Dávať si budík/časovať každých 15-30 minút tiež nebolo k LD nijak nápomocné.
:) ak je človek na vysokej duchovnej úrovni a veľa toho ovláda neznamená to že to čo tvrdí je pevne dané pravidlo pre všetkých , ja mávam LD dosť pravidelne a nie som tiež jasnovidný jedinec . netreba zabúdať že hranice si vytvárame sami

upozornenie : pravidelné prerušovanie spánku budíkom narušuje spánkový rytmus čo môže v konečnom dôsledku spôsobiť kopec psychických a biologických problémov , treba sa naučiť byť vnímavejší a človek sa následne bude prebúdzať prirodzene po každom spánkovom cykle
Dobroslav
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Pi Máj 23, 2014 14:26

Re: Výborná pomôcka k LD: špeciálny budík

Príspevok od používateľa Dobroslav »

S tou prvou poznámkou môžem z väčšej časti súhlasiť

pojem "jasnovidný" píšem v úvodzovkách. Každý človek, ktorý dokáže LD, má už malý kúštik k AC, stačí ak sa bude len o to trochu namáhať a chcieť to.

Narušenie bioritmu pri tejto konkrétne metóde určite nehrozí!. Bioritmus by mohlo narušiť len kolísanie hladiny spánkového hormónu melatonínu a to môže nastať len za podmienky, ak by bol človek opakovane budený svetlom, alebo by musel opakovane počas noci na krátku dobu vstávať.
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Výborná pomôcka k LD: špeciálny budík

Príspevok od používateľa Pali »

Ohľadom spánku by som odporučil neveriť tomu že dnešné normy sú správne a zdravé.
Pre anglicky rozumejúcich je v tomto 3-minutovom videu stručne zhrnuté z najnovších historických výskumov že ľudia v doposiaľ známej pre-industriálnej civilizácii spali 2-fázovo. Znamenalo to spať 4 hodiny, potom byť hore a neskôr ďalšie 4 hodiny. Čas po prvej fáze mohol byť údajne dôležitý na sebareflexiu, komunikáciu s životným partnerom a podobne - veci ktoré sú dnes zanedbávané, lebo nie je čas.

How Much Sleep Should We Get?
http://youtu.be/c4DJGFI-Nxs

Synchronisticky k tomuto videu som si práve v daný deň prečítal časť z tejto knihy (v češtine), kde sa o tejto téme práve hovorilo:
http://ulozto.sk/xi2SmVD/roberts-jane-s ... -1972-docx

Kto nepozná Jane Roberts a channeling Setha, odporúčam - jednoznačne píše zaujímavé veci, ktoré majú potenciál rozšíriť realitu/vedomie jednotlivcov. Každý si zoberie to čo práve potrebuje - netvrdím že treba všetkému tam veriť.

V skratke tu "Seth" odporúča cieľene rozdeliť spánok aspoň na 2 segmenty, kde dlhší 4-6 hodinový, odporúča na noc a druhý kratší odporúča na poobedie. Možno ešte lepšie by bolo dať si 6-2-2, kde jeden spánkový cyklus je údajne okolo 1.5 hodiny a 0.5 hodiny by bolo rezervovaných na rituál "zaspávania", ktorý sa dá vytvoriť a cielene aplikovať ako "nástroj".

"Seth" v knihe tvrdí že dlhší spánok (6-8 hodín a viac) nám nerobí dobre, lebo naše vedomie/duša opúšťa telo na dlhšiu dobu, čo v rôznych prípadoch pôsobí negatívne. Zároveň odporúča aj nejakú fyzickú aktivitu po prvom-dlhšom spánkovom cykle, aby sa vytvoril väčší balans a aby sa zotreli bežné umelo vytvorené bariéry medzi vedomím a podvedomím. Toto vraj pôsobí priaznivo ako na zdravotný stav tela, tak aj na spirituálny vývoj. Jednou z výhod je vraj lepšie pamätanie si lekcií zo snov, keďže sú rozdelené do viacerých cyklov.

Mnohé mi znie logicky, ale nemám to zatiaľ doslova vyskúšané. Preto ponúkam na individuálne zváženie a vyskúšanie informácie.
Pravidelne sa budím po 3-4 hodinách a cítim sa byť OK. Vtedy môžem meditovať hodiny, pričom "riskujem" spánok, v ktorý aj dúfam, ale obvykle nezaspím. Niekedy si prečítam časť knihy nejakých 20-40 minút a potom idem spať.
Asi najbližšie začnem skúšať tú fyzickú aktivitu a uvidíme ako ma to ovplyvní do zvyšného dňa.
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1872
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Výborná pomôcka k LD: špeciálny budík

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Ja odporúčam pozrieť si toto video TED konferencie Russell Fostera: Prečo spíme?
http://www.ted.com/talks/russell_foster ... anguage=sk

Video je v angličtine so slovenskými titulkami.

Russell je cirkadiálny neurovedec – študuje spánkové cykly mozgu. A pýta sa, čo vieme o spánku? Dokazuje nám, že toho nie je veľa, pritom ide o tretinu nášho života. V tejto prednáške Foster zdieľa tri populárne teórie o tom, prečo spíme, rozbíja niektoré mýty o tom, koľko spánku potrebujeme v určitom veku a poukazuje na niektoré nové smelé využitia spánku na predpoveď stavu duševného zdravia.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Napísať odpoveď