ustalenie sna a testy reality v tme

Metódy, návody a pomôcky pre vedomé sny

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Anax
Návštevník
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Pi Máj 22, 2015 10:46

ustalenie sna a testy reality v tme

Príspevok od používateľa Anax »

Ahojte, chcela by som sa podeliť o metódu ustálenia sna, ktorá mi celkom dobre funguje a zatiaľ som tu o nej nečítala. Inšpiroval ma Raduga a tak pri strácaní lucidity začnem ohmatávať okolité predmety. Trochu to ale niekedy vedie k drobnému problému, že sa zrazu okolo mňa objaví obrovské množstvo rôznych predmetov, ktoré majú tendenciu zahltiť pozornosť. Druhá metóda ktorá mi prekvapivo dobre funguje je pozretie sa na zem. A najnovšie som tieto skombinovala, keď chcem sen prehĺbiť siahnem na zem a ohmatám povrch.
Mam však otázku na test reality. Neviete mi niekto poradiť ako riešite situáciu zisťovania ze ste vo sne keď je tma a ležíte v posteli? Mnohokrát sa mi stane falošne prebudenie, je tma, a ja to skratka neviem zistiť. Skúšala som príkaz na levitáciu ale bez úspechu. Možno by to chcelo spávať so svietiacimi hodinkami na ruke :D dik
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: ustalenie sna a testy reality v tme

Príspevok od používateľa Pali »

Celkom fajn je skúsiť, či sa vieš rukou vnoriť do nejakého povrchu - to je vlastne podobné ako tá "levitácia". Prípadne si skús spraviť svietiaci objekt/predmet ako pomôcku.
Ja mám obvykle videnie aj v najtmavšej tme, ak som už raz vo "fáze" - je to minimálne koncepčné vnímanie čo je okolo mňa, ale je to detailnejšie/presnejšie, ako to poznám z tejto reality.

Hlavne si treba zapamätať, že "lietať" z okna alebo z balkóna na vyššom poschodí AŽ POTOM, keď sa podarí vzlietnuť z miesta ;).
Používateľov profilový obrázok
Anax
Návštevník
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Pi Máj 22, 2015 10:46

Re: ustalenie sna a testy reality v tme

Príspevok od používateľa Anax »

mhm,, vnáranie ruky bežne používam ako test reality, ale len v priestore kde vidím. Keď sa zobudím do toho tmavého typu snenia, že som v posteli v izbe, tak je tma tmavšia než bežne, ťažko by som hľadala niečo cez čo prejdem rukou. =) vidím to ozaj na tie svietiace hodinky. Alebo ak by som bola ostražitejšia pri akomkoľvek zobudení, tak si viem predstaviť, že to časom rozoznám podľa pocitu z vecí, keď ich ohmatám, aj po tme. Ten typ fázy, keď sa zobudím do sna v izbe v ktorej spím,je pre mňa celý akýsi najpodivnejší, najťažšie rozpoznateľný aj ovládateľný. Niekedy je tma úplne čierna a pohyb je možný len s odporom, ako v hustej vode. Nehovoriac o čiernych mačkách, postavách pri posteli a podobných lahôdkach. =)
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: ustalenie sna a testy reality v tme

Príspevok od používateľa Pali »

Dnes ráno mi niečo "svitlo" k tomu čo a ako píšeš Anax:
Myslím že máš vieru že v tme nevieš vnímať. Je to viera spojená s vnímaním vo "fyzickej" realite očami.
Ale mi vnímame aj tuto oveľa viac zmyslami, ak sa to naučíme.

Skús sa oslobodiť od viery/očakávania že v tme "nevidíš".
Ak si vedome uvoľníš toto očakávanie výsledku/vieru, budeš vedieť vnímať svoje okolie v noci viac ako v tejto realite, tak aj v nefyzickej realite (fáze).

Myslím si že ak povolíš takéto niečo vo svojom vnútri, zistíš že budeš veľmi jasne vnímať rozdiel medzi tmou v tejto realite a tmou vo fáze (nefyzickej realite).
Používateľov profilový obrázok
Anax
Návštevník
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Pi Máj 22, 2015 10:46

Re: ustalenie sna a testy reality v tme

Príspevok od používateľa Anax »

nakoniec sa to vyriesilo zavedením noveho testu reality - test dychania zo zapchatym nosom, skvela vec. funguje aj po tme a vzdy je po ruke. ked som uz vedela ze som 100% vo faze, tak som si vedela poradit aj s tmou bez problemov. odhalila som dve falosne prebudenia za sebou. faza v nich bola tak realna ze po skutocnom prebudeni som prvy krat robila testy kvoli tomu aby som sa uistila ci som skutocne hore. :) uz chapem preco sa z okna vyskakuje len po vzlietnuti zo zeme a preco je lepsie mat kvalitne digitalky. :grin:
Napísať odpoveď