Videni se zavrenyma ocima

Činnosti a námety čo a ako robiť v sne

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
majk
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 486
Dátum registrácie: Po Jan 26, 2004 9:14
Bydlisko: morava cz

Videni se zavrenyma ocima

Príspevok od používateľa majk »

Dnes v noci se mi stalo to, ze sem videl se zavrenyma ocima. Probudil sem se cca 2:30 rano a oci sem mel porad zavrene a detailne sem videl cely pokoj. Pak jsem oci otevrel a videl sem jen hrube tmave obrysy pokoje, tak sem je zkusmo opet zavrel a uz nic.
Zkuste v noci, kdyz se probudite, neotvirat hned oci, ale vnimat prostor kolem Vas a je mozne za Vas az prekvapi jakym zpusobem "uvidite". Mam matny dojem, ze se mi to uz jednou stalo, ale to je spis jako deja-vu.
Používateľov profilový obrázok
Ali Agca
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Ne Sep 19, 2004 21:26
Bydlisko: Brno

vidění se zavřenýma očima

Príspevok od používateľa Ali Agca »

No nic takového se mi nestalo, ale myslím, že kdyby jo, tak by mě to asi docela vyděsilo... Ale teď se vždycky večer pokouším vědomě usnout a mám pocit, že jsem napůl ve snu a napůl v posteli a vůbec bych se nedivil, kdybyse mi něco takového taky stalo...
Používateľov profilový obrázok
kokopelli
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 77
Dátum registrácie: Št Júl 08, 2004 13:59

Re: Videni se zavrenyma ocima

Príspevok od používateľa kokopelli »

Mal som podobný zážitok, akurát keď som spal a vracal sa z OOBE späť do tela. tesne pred zapadnutím som si uvedomil, že sa pozerám na svoju izbu, a vtom som si uvedomil, že mám zavreté oči. Myšlienka na to, ako je to možné (v tej chvíli mi hneď nedošlo) ma prebudila úplne... :-)
PaloB
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 72
Dátum registrácie: Ne Jan 25, 2004 23:29
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa PaloB »

Rozmyslam , ze ci sa mi niekedy nieco podobne stalo.

Mam skor take zazitky, cca 2x do roka, ze spim potom sa zobudim tak kolo 3:00 , mam take videnie ze sa divam sam na seba ako spim, prebudim sa (neviem ci naozaj), som zmateny , zavrem oci a znova ten isty obraz. To bolo minuly rok.

Tento som sa zobudil raz v lete na to, ze sa mi snivalo ze mam nejake halucinacie, ( vsetko sa vlnilo alebo ako to mam povedat.) Otvorim oci (aj tento raz tazko povedat ci to bol sen) a obraz sa tak vlnil. Zavrem a potom znova.

Neviem co ktomu povedat, ale ak to boli sny, tak velmi realne.
Používateľov profilový obrázok
theking
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 143
Dátum registrácie: St Jún 21, 2006 20:38
Bydlisko: www.spin.wbl.sk
Kontaktovať používateľa:

Re: Videni se zavrenyma ocima

Príspevok od používateľa theking »

no neviem ci to nahodou nebol sen ale rano ked som sa zobudil som vydel orandzovu stenu nado mnou..ale myslim ze to bol skorej taky polosen
Všetko má svoje dôvody.
Naylin
Návštevník
Príspevky: 3
Dátum registrácie: So Apr 16, 2011 20:10

Re: Videni se zavrenyma ocima

Príspevok od používateľa Naylin »

Viem, že sa vyjadrujem k dosť starej téme, ale musím sa aj ja podeliť so svojou skúsenosťou.
Večer som šla spať a tak som si ľahla do postele. Nebola som ani veľmi unavená, tak som sa len tak dívala po obrysoch poličiek, obrazu, stola... proste, bežné nočné videnie. Potom som ale zistila, že mám zatvorené oči.
Neviem, čo to bolo. Nespala som. Ale podľa môjho názoru si len mozog dokresľoval to, "čo by kde mohlo byť" a tak som sa mohla "dívať" aj keď som mala oči zavreté.
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1872
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Videni se zavrenyma ocima

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Naylin, skús porozmýšlať nad tým, čo by to mohlo byť, ak by sa nejednalo o "dokresľovanie mozgom". 8) :wink:
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Naylin
Návštevník
Príspevky: 3
Dátum registrácie: So Apr 16, 2011 20:10

Re: Videni se zavrenyma ocima

Príspevok od používateľa Naylin »

Ja som skôr typ človeka, ktorý sa bráni vidieť za všetkým "niečo viac", hlavne keď je veľmi pravdepodobné, že nič viac za tým nie je. Nevylučujem túto možnosť, ale na druhej strane sa na ňu nechcem veľmi upínať... Bolo by pekné vedieť vidieť aj so zatvorenými očami, ale nemyslím, že toto bol ten prípad. A ak by som to za ten prípapad považovala a v skutočnosti by to bolo niečo úplne iné, tak by ma tieto "zlé informácie" asi neposunuli veľmi ďalej, skôr naopak.
Teda, neviem... keď som sa tak dívala na tie veci so zatvorenými očami a potom oči otvorila, mám pocit, že to, čo som videla "predtým" a "potom" sa až tak úplne nezhodovalo. Krátke vysvetlenie: Povedzme, že so zatvorenými očami bolo všetko "viac vľavo", teda to, čo som videla "priamo pred sebou", bolo v skutočnosti viac napravo. A to, či som videla na poličkách presne tie veci, ktoré tam boli, alebo či som ich videla menej/viac, to si už veľmi dobre nepamätám, bolo to dávnejšie.
Môžem to ešte niekedy vyskúšať a porovnať, do akej miery sa zhoduje to, čo vidím, so skutočnosťou. Ale neviem, či sa to podarí, keďže predtým som to robila nevedome a vôbec mi neprišlo zvláštne, že sa pozerám po miestnosti, keďže som zabudla na to, že mám oči zatvorené.
No, uvidíme, čo to spraví, keď sa o to pokúsim vedome :)
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1872
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Videni se zavrenyma ocima

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Je dobré ponechať si kritické myslenie, na druhej strane je tiež dobré vyhnúť sa nevideniu lesa pre jeden jediný strom. 8)
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
amethyst
Návštevník
Príspevky: 12
Dátum registrácie: St Mar 16, 2011 10:01

Re: Videni se zavrenyma ocima

Príspevok od používateľa amethyst »

white , pekna myslienka ta poslednáa, mam pocit ze to vase (aj moje) videnie cez zatvorene oci je len vizualizaaica, nic viac,.. mal som to uz mnoho kraat, nerobil som z toho nejakuu vedu,.. treba sa tesit z novych vecii ale ist dalej ,... podvedomie vizualizuje omhono lepsie, takze ak ste v takom polospanku alebo cerstvo prebudenii este v hladine alfa tak sa necudujem ze vidite taketo veci... potom budete vidiet pred ocami aj rozne texty , a budete ich moct aj citat, vizualizaacia.. mysel stale nieco vytvara...
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1872
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Videni se zavrenyma ocima

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Moja otázka znie, či vieš v tomto prípade identifikovať strom, pre ktorý nevidíš les. :wink:
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Napísať odpoveď