Mam otazku ohladne LD

Činnosti a námety čo a ako robiť v sne

Moderátor: Moderátori

denoo9
Návštevník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: So Jún 09, 2012 18:01

Mam otazku ohladne LD

Príspevok od používateľa denoo9 »

Dobry den, chcel by som zacat luciidne snivat, dneska idem skusat a chcel by som sa spytat ake to je..
Ak som spravne pochopil, tak luciidny sen je ako skutocny zivot? Napriklad ze teraz pisem a mozem vyskocit z okna a lietat nad dedinou :D ?
A chcel by som sa spytat, mozem si vykuzlit babu a normalne snou sexovat ? Budem zazivat take iste pocity?
Používateľov profilový obrázok
Shaman1982
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 108
Dátum registrácie: Po Aug 09, 2010 18:11

Re: Mam otazku ohladne LD

Príspevok od používateľa Shaman1982 »

Ano, ano, ano a ano :)

Povedal by som ze je to esce skutocnejsie ako skutocne, proste vyspickovana realita, ale maj na mysly aj to ze cim intenzivnejsi zazitok tim vysia sanca ze sa zobudis :)
Počet Lucidných Snov - 25, LD naposledy - 9/4/2013
denoo9
Návštevník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: So Jún 09, 2012 18:01

Re: Mam otazku ohladne LD

Príspevok od používateľa denoo9 »

Prosimta mas skype? Chcel by som pokecat z niekym kto sa tomu rozumie.. Ja som o tom pocul pred 2 rokmi ale to som si myslel ze to je obycajny sen taky ze si z neho ani nic nepamatas a ze ho nemozes ovladat ..
Mohol by si mi dat nejaky kontakt? Steam , Skype ?
Používateľov profilový obrázok
Forte6
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Ut Mar 24, 2015 22:46

Re: Mam otazku ohladne LD

Príspevok od používateľa Forte6 »

Ahojte :)

Dnes v noci pred tým než som išla spať, som zistila, ako často mávam LD. Až ma prekvapilo že v poslednej dobe ich mám naozaj veľakrát- lenže to nevyužívam. Stále si uvedomím že som vo sne práve vtedy keď prežívam čosi nepríjemné- napríklad bolesť. A jediné čo vtedy robím je že čakám, kedy sen skončí a prebudím sa.

Má to z vás niekto takto ? A aj keď nie, nevadí, akýkoľvek radca z vás mi pomôže :)
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1872
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Mam otazku ohladne LD

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Ak si uvedomíš, že si v sne, keď prežívaš čosi nepríjemné, nemusíš čakať kým sen skončí, môžeš to zmeniť okamžite na niečo pozitívne, príjemné. Je to len zmena pohľadu na to, čo sa Ti deje a keď sa to naučíš v LD, naučíš sa to aj v reálnom živote.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
adi0905
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Po Jún 22, 2015 18:10

Re: Mam otazku ohladne LD

Príspevok od používateľa adi0905 »

Zdravím. Mám pár otázok, ale zdá sa mi zbytočné zakladať ďalšiu tému, tak sa spýtam tu. Mám 14 rokov, za 3 mesiace budem mať 15 a chcem sa spýtať, že či to, že mám málo rokov, môže dajako ovplyvniť dobu, kým dostanem prvé LD. Či by nebolo lepšie počkať, alebo naopak, či je väčšia šanca na LD, kým som ešte "mladý"? :D A druhá otázka. Môže masturbovanie pred spaním opvlyvniť LD? Ak áno, tak k lepšiemu alebo naopak k horšiemu?
guide
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Ut Okt 21, 2014 13:38

Re: Mam otazku ohladne LD

Príspevok od používateľa guide »

Dovolim si tvrdit, ze vek po 15-tke v tom uz nezohrava rolu. Pod 15 neviem, to som nikdy nesledoval..
Kazdopadne co sa tyka toho orgazmu, viackrat sa mi stalo, ze sa mi spustil LD prave noc po sexe.. takze mam za to, ze to moze ovplyvnovat. Kazdopadne neviem ci pozitivne, alebo negativne. Zadarilo sa mi to takto asi 5 krat. Prislo mi to akoby som tym rozhybal sexualnu energiu a nastartoval luciditu, ale to je len moja domnienka, lebo dalsich mnohokrat sa to zas nepodarilo. Skutocnu pricinu vsak nepoznam. Kazdopadne neodporucam zbytocne plytvat sexualnou energiou, aj ked viem, ze v tomto veku je to pomerne tazke.
Zamknuté