Skúsanie psychiky ludi v LD

Činnosti a námety čo a ako robiť v sne

Moderátor: Moderátori

Vedec
Návštevník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pi Nov 02, 2012 18:06

Skúsanie psychiky ludi v LD

Príspevok od používateľa Vedec »

Mam otazku ohladne ludi v LD ,vsetci okrem jednej sa so mnou nechcu rozpravat ked sa ich nieco opytam bud mi povedia ze si mam odpovedat sam bud ma odstrcia alebo mi povedia ze som opyty a mal by som sa vyspat tak vas chcem poprosit aby ste mi pomohli skusat reakcie ludi na urcite udalosti napriklad vystrasenie alebo nadprirodzene javy proste co vas napadne.
Používateľov profilový obrázok
sorer
Admin
Admin
Príspevky: 859
Dátum registrácie: Pi Dec 12, 2003 12:29
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Skúsanie psychiky ludi v LD

Príspevok od používateľa sorer »

To je normalne ze tak ludia v LD reaguju. Vacsinou ti nebudu verit ze mas LD alebo ta nebudu vobec vnimat a zacnu rozpravat o niecom inom.
Aiy
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Pi Sep 13, 2013 17:40

Re: Skúsanie psychiky ludi v LD

Príspevok od používateľa Aiy »

V lucidných snoch som skúšal reakcie snových postáv na javy nerealizovateľné vo fyzickej realite - konkrétne lietanie a prechod objektmi. Reakcie väčšiny boli rovnaké - ignorácia. Niekedy bola reakcia iná - snové postavy mi ukázali že sú tiež schopné týchto vecí, a je to pre ne bežnou nezaujímavou vecou. Usudzujem, že vedomie a myseľ snových postáv nie je len projekciou častí mojej mysle, ale niečo podstatne zložitejšie. Snové postavy občas prejavujú že majú prístup k časti mojich spomienok, ale nie k všetkým.
guide
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Ut Okt 21, 2014 13:38

Re: Skúsanie psychiky ludi v LD

Príspevok od používateľa guide »

Snove postavy su rozneho charakteru, takze tam stretnes velmi siroke spektrum. Od projekcii tvojich strachov, emocii a pododbnych veci az po inteligentne samostatne entity, ktore mozu do snov vstupovat, maju vlastnu existenciu atd.

Co sa tyka tejto interakcie, ja osobne im vobec nehovorim, ze je to sen, nevidim na to absolutne dovod. Ak s nimi potrebujem nieco riesit, tak riesim, ale ci je to sen, alebo nie je uplne irelevantne. Najma teda z pohladu existencie vedomia a interakcie s hmotou. Jediny rozdiel je v tom, ze tu interagujeme s vyssou hustotou s k tomu prisluchajucim telom a tam fungujeme v jemnohmotnej rovine s mierne odlisnymi zakonitostami, inak ide v podstate o to iste.
Aiy
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Pi Sep 13, 2013 17:40

Re: Skúsanie psychiky ludi v LD

Príspevok od používateľa Aiy »

Predpokladám, že väčšina snových postáv sú projekcie nejakých javov v podvedomí, ktorých cieľom je utvárať dej a atmosféru konkrétneho sna, aby sen plnil svoju funkciu - príprava na situácie vo fyzickej realite. Tento typ postáv odmieta komunikovať, drží sa deja sna. Po nadobudnutí vedomia v tomto sne často zmiznú. Neprejavujú zvedavosť ani uvedomenie.
Pár krát som stretol aj postavy, ktoré si uvedomovali situáciu a dej sna považovali za akúsi simuláciu situácie ktorá by mohla nastať vo fyzickej realite. Tvrdili, že bez snov by som nezvládol mnohé situácie v živote. Ich odpovede väčšinou majú logiku (pravdivosť overiť neviem), často vychádzajú aj zo znalostí ktoré mám v pamäti. Dokážu sen ovplyvňovať, prípadne ukončiť. Na nadobudnutie vedomia reagujú rôzne, niekedy sa ma snažia znovu vtiahnuť do deja, a ak sa to nepodarí nastáva falošné prebudenie. Inokedy len pozorujú moje reakcie na sen.
Toľko môj názor na snové postavy na základe pár desiatok rozhovorov v lucidných snoch.
Poznáte niekto aj iné typy snových postáv?
Používateľov profilový obrázok
Anax
Návštevník
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Pi Máj 22, 2015 10:46

postavy

Príspevok od používateľa Anax »

ja som to mávala tak typovo podobne. bud boli take postavy čo ma viac menej ignorovali ale dal sa aj vynutit nejaky ten rozhovor v škále od normálneho ako v bdelej realite až po totalne absurdný. raz som stretla postavu ktora bola tak nadsena ze sa niečo pytam, že na mna spustila prud informacií typu kde bola , čo robila ...
potom stretavam akesi vedomejsie postavy ktore maju prehľad o situacii, vedia mi zodpovedat otazky alebo ma niečo naučia či mi niečo ukazu.
a posledny typ sa mi začal stavať nedavno a je to dosť haluz. stretavam postavy ktore poznam ale nie z tejto reality ale zo snovej. ked sa mi s takou postavou sniva viem ze uz sa mi s nou snivalo v inom sne. často si to aj napriklad povieme a je to akoby som stretla starého kamaráta, osobne sa poznáme. je to velmi zvlastne a pocitovo zasahujúce. vrhá ma to do úvah či nežijeme v paralelnej realite nejaký život s inými bytosťami o ktorom len nevieme. ale ešte to nemám prebádané takže mám aj úvahy či to nemôžu byť nejaké aspekty mňa samej, niečo ako napr. ja v stave vedomia ktorý som mala pred desiatimi rokmi alebo nejaká moja časť.

máte niekto podobné skúsenosti? aj by ma zaujímalo či nemá niekto takú skúsenosť že tam začal vytvárať nejakú ako tak konštantnú realitu do ktorej sa je schopný vracať.
reincarnate
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 140
Dátum registrácie: So Sep 01, 2012 21:47

Re: Skúsanie psychiky ludi v LD

Príspevok od používateľa reincarnate »

v jednej publikácií o lucidných snoch som čítal že existujú 3 základné druhy snových postáv.

1. skupina Somnambul - sú postavy ktorým chyba vedomie, zvyčajne tvoria len akési kulisy v sne a prípadná komunikácia s nimi zvyčajne končí tak, že keď im položíte otázku tak vám odpovedia štýlom že ani nemusíte rozumieť o čom točia. Sú názory že tieto nevedomé postavy môžu byť iný snívajúci v nevedomom stave.

2. skupina Priateľ - postava s čiastočným vedomím, komunikujú na úrovni a dokonca sa zvyknú aj vypytovať. Ak sa ich spýtate či vedia o tom že sa nachádzajú v sne tak nebudú rozumieť alebo vám povedia niečo v štýle že je to nezmysel alebo sa vás ako psychopata spýtajú "áno ?" a ďalej to neriešia. Zvyknú podávať pomocnú ruku v snoch v prípade nočnej mory. Tiež predpoklad že môže isť potencionálne o práve spiaceho človeka s čiastočne vyšším vedomím v sne.

3. skupina Sprievodca - ich vedomie a informovanosť môže prevyšovať to naše. Zvyčajne sú zvestovatelia dôležitých informácií pre náš život. Niekedy nositelia vizionárskych snov. Ich prítomnosť v sne ma zvyčajne vedľajší efekt vo forme ostrejšieho vnímania snov, vyššieho vedomia, prehlbovania lucidity a pod. Ako keby ich prítomnosť ovplyvňovala samotné vnímanie snov. Ak ste v LD je dobre takú postavu vyhľadať , môže pomôcť s reálnymi problémami nie len so snovými.


a tých postav bude zrejme ešte viac ale základné rozdelenie je vraj takéto
Aiy
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Pi Sep 13, 2013 17:40

Re: Skúsanie psychiky ludi v LD

Príspevok od používateľa Aiy »

Môžeš nejako bližšie popísať tú publikáciu? Dá sa dohľadať?
reincarnate
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 140
Dátum registrácie: So Sep 01, 2012 21:47

Re: Skúsanie psychiky ludi v LD

Príspevok od používateľa reincarnate »

Napísať odpoveď