Fantázia alebo skutočná dimenzia?

Všetky ďalšie témy o astrálnom cestovaní

Moderátor: Moderátori

Oto
Návštevník
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ne Nov 25, 2012 19:33

Fantázia alebo skutočná dimenzia?

Príspevok od používateľa Oto »

Zdravím všetkých AC cestovateľov. O lucídnom snívaní som sa dozvedel pred niekoľkými mesiacmi. Postupným pátraním po informáciách som sa dozvedel aj o astrálnom cestovaní. Nikdy pred tým som o týchto veciach nepočul, ale celá táto tematika ma nesmierne zaujala. Cvičím prakticky každý deň aby som mal sny lucídne. Už som ich niekoľko mal takže viem o čom to je.
LD sen je len sen. Áno, „len“, je omnoho jasnejší, pestrejší atď. Ale stále je to len sen. Všetko sa odohráva v našej hlave, nie niekde inde, nie niekde vonku.
(aspoň tak tomu rozumiem ja. Ak ma niekto iné znalosti, opravte ma)

AC je iná kategória. Čítam o tom veľa. Rôzne zážitky, techniky... No stále mi ale nie je jasné nasledovné:

Keď človek astrálne cestuje – nabudí si len určitý stav v mozgu? Je to naša fantázia? Niečo ako sen?
Alebo je tzv. astrál skutočný a my môžeme reálne opustiť svoje telo a cestovať?

Pokiaľ je opustenie tela reálne (nie len predstava, sen či fantázia), existujú nejaké dôkazy? Dá sa to dokázať?
Napríklad tým že vám nejaká osoba schová niekde určitý predmet a s tým že je nemožné aby ste sa naň išli fyzicky pozrieť (napríklad kôli zamknutej miestnosti alebo príliš veľkej vzdialenosti), tak predmet odhalíte pomocou OBE. Myslím si že pri správnom plánovaní by to bol nevyvrátiteľný dôkaz. Hmm?
(Chcem podotknúť že krátke OBE som zažil raz. Je to super pocit a budem sa o to snažiť opäť. Pýtam sa čisto zo zvedavosti pretože ešte potrvá asi veľmi dlho pokým to dokážem úplne)

Väčšina AC cestovateľov tvrdí že astrál je absolutne reálny a že pokiaľ sa tam nedostaneme počas života tak to nevadí, pretože tam jednoducho ideme po smrti. Videl som už niekde dokonca akúsi mapku tejto, pre mňa stále záhadnej dimenzie.
Moja druhá otázka znie.

Ako si môže byť niekto istý tým, že astrál je naša ďalšia „destinácia“ po smrti, keď ešte neumrel?

Ešte by som mal takú doplňujúcu technickú otázku.
Aký je rozdiel medzi,
AC (astrálne cestovanie), AP (astrálna projekcia), OBE (mimoteľovy zážitok)?


Ďakujem za odpovede.
Oto
Návštevník
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ne Nov 25, 2012 19:33

Re: Fantázia alebo skutočná dimenzia?

Príspevok od používateľa Oto »

Trochu som sklamaný..., ešte žiadna odpoveď... :-(
Kladiem moc ťažké otázky?
LEVITATE
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Pi Mar 25, 2011 19:42

Re: Fantázia alebo skutočná dimenzia?

Príspevok od používateľa LEVITATE »

Astrálne cestovanie, Astrálna projekcia, mimo-telový zážitok, sú synonyma, pre tú, istú, vec, dá sa povedať, že pri projekcií, projektuješ svojho energetického duchovného dvojníka, ktorý je samostatne "ucelená jednotka" (ktorá pozoruje a pamätá si) bez fyzického tela.

Odporúčam prečítať ako pracuje odušie vyslané mimo telo , kedy je to skutočné a kedy si mozog vymýšľa, prelína sa to, aby to bolo možné vnímať s pochopením :
http://knihovna.orgfree.com/kafka/index2.html

Existuje nespočetný počet možnosti "vnímania" záleží od jedinca na čo zameriava a živý svoju pozornosť, záleží od presvedčenia a tej túžby čomu veríš, to sa stane, či to pokračuje, to sa uvidí až potom. Verím, že áno... a pre tých čo neveria tak zas nie.. každý musí veriť v niečo, aj keď si to neuvedomujeme...

Sníval som tak neskutočné­ neobyčajne­ dlhý sen, kde som prešiel skrze neho ešte ďalej do snovej skutočnost­i a už som sa nechcel vrátiť späť.

Všetko je skutočné ak pripustíš, že každá skúsenosť je skutočná... Ak nazeráš na svoj bežný život ako na niečo fantastické, všetko čo budeš vnímať bude fantastické.
Oto
Návštevník
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ne Nov 25, 2012 19:33

Re: Fantázia alebo skutočná dimenzia?

Príspevok od používateľa Oto »

Ďakujem za odpoveď. Plne súhlasím s tebou v tom že každá skúsenosť je reálna. Ja sa na to pozerám tak isto. Aj sny sú predsa reálne. Je to skúsenosť, existuje to... Chápeme sa... :-)
Viac ma to ale zaújima to prelínanie s našou 5 zmyslovou dimenziou. Ako som sa pýtal, napríklad či môže niekto mimo teľa navštíviť miesto na zemi ktoré nikdy predtým fyzicky nenavštívil a ani nevideľ v TV atď. Alebo či sa môžu 2,3... ľudia ktorý žijú na odlišných stranách planéty stretávať v Astrále a tam si vymienať inforácie s nášho fyzického života. (nahradiť tak telefón napríklad)...
Ak tieto dva príklady nie sú uskutočniteľné tak potom ide prakticky "iba o sen". hm?
Dúfam že ma chápete.
Viem že je toto moje filozofovanie veľmi povrchné, no prirodzene ma to zaujimá. Chápem že je to v podstate jedno a OBE zážitky sú jednoducho super bez ohľadu na odpovede. Tak či tak ale budem vďačný za každú ďaľšiu odpoveď vrátane tej, čo vás doviedlo k názoru že do Astrálu ideme všetci po smrti.
Ďakujem ešte raz a prajem veľa pekných ciest mimo vášho teľa.
bourne
Návštevník
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Št Jún 28, 2012 12:02

Re: Fantázia alebo skutočná dimenzia?

Príspevok od používateľa bourne »

Odporúčam ti prečitať knihu resp. knihy od Roberta Monroea, on sa presne zaoberal touto tematikou dokonca dokazoval na jednoduchych prikladoch ze ide o skutocnost a nie sen. On to testoval na svojich kamaratoch, kniha je zaroven aj akysi jeho dennik kde cituje sam svoje skusenosti napr. sa mu udajne podarilo v astrale stipnut jeho kamaratku za bieleho dna potom jej zavolal a povedal jej co spravil a ona skutocne mala modrinu na tom mieste a mnoho podobnych prikladov kde to testoval s časom na hodinach a pod.. sledoval cinnosti ludi kde sa nachadzali potom im zavolal povedal im to a oni v šoku vsetko potvrdili ako skutocnost ze sa tak stalo.. potom tam pisal aj nieco o tom ze sa mu raz podarilo dostat sa do nejakej alternativnej dimenzie kde sa ako keby vtelil do svojho alternativneho "ja" neco ako minuly ci buduci zivot a ze tam videl veci ktore si nedokazal predstavit normalne.. ze technologie co tam boli vyzerali staromodne ale zaroven boli moderne a inak pohanane a ze to jeho alternativne ja bol akysi vedec/konstrukter a ze ked sa donho vtelil tak sa snazil spravat normalne aby sa neprezradil jeho manzelke a pod.. http://www.ulozto.sk/x6a9Jkf/monroe-robert-rar
sheepeck
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Št Nov 18, 2010 22:16

Re: Fantázia alebo skutočná dimenzia?

Príspevok od používateľa sheepeck »

No, podle toho, co jsem četl já, tak podobné věci, které uvádíš jako důkazy toho, že AC "není v hlavě", prováděli jiní i v LD - také byli schopní navštívit jiné lidi a zjistit informace ze skutečného reálného světa, sejít se a vyměnit si hesla, nahlédnout do budoucnosti a podobně.
Proto si osobně myslím, že bavit se o rozdílnosti mezi AC a LD je jen ztráta času. Je důležité se tomu prakticky věnovat a teoreticky to neřešit.
LEVITATE
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Pi Mar 25, 2011 19:42

Re: Fantázia alebo skutočná dimenzia?

Príspevok od používateľa LEVITATE »

Súhlasím.
Napísať odpoveď