Spánková paralýza /SP/ - vyvolanie

Všetky ďalšie témy o astrálnom cestovaní

Moderátor: Moderátori

reincarnate
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 140
Dátum registrácie: So Sep 01, 2012 21:47

Spánková paralýza /SP/ - vyvolanie

Príspevok od používateľa reincarnate »

Ahoj ,
otázočka. . . existuje spôsob ako prebudiť vedomie skôr než doznie SP ? Nikdy som nemal prirodzené zážitky vedomej SP takže či je možné vyvolať to ak nemám takéto predispozície k týmto stavom vedomia.

diki za odpovede
Forte
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2012 19:04

Re: Spánková paralýza /SP/ - vyvolanie

Príspevok od používateľa Forte »

áno dá sa .. ja som s tým pracovala pred rokom ale potom som to už tak pripisovala spontánnosti že to nakoniec prestalo .. :) podstatné je chcieť to- musíš byť pripravený aj na to, že sa možno zľakneš, ale to je v poriadku, tiež som sa spočiatku naľakla ale potom som to ignorovala a všímala si tie zvuky, oťaženie tela,tmu všetko ..raz (RAZ!) sa mi fakt že podarilo vyvolať ju počas dna.. predtým stále sa mi darilo nadránom okolo štvrtej ráno ... proste tak ma to fascinovalo celé, hovorila som si že ju musím mať,stačí len veriť fakt.. môže ti to príst aj počas sna... snívaš- ocitneš sa v spánkovej paralýze vedome. Sú rôzne spôsoby na to ako sa to u teba môže prejaviť nemusí byť také ako u mňa :)
reincarnate
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 140
Dátum registrácie: So Sep 01, 2012 21:47

Re: Spánková paralýza /SP/ - vyvolanie

Príspevok od používateľa reincarnate »

dostal som radu že to mam skúsiť vyvolať cez auto-sugesciu tak uvidím či sa niečo stane :D
Forte
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2012 19:04

Re: Spánková paralýza /SP/ - vyvolanie

Príspevok od používateľa Forte »

presne tak :) ja som verila 2 týždne a mne to prišlo samovoľne, neviem teda jak u teba.. ale veľa štastia.. a budem to skúšať aj ja lebo to mám už zanedbané :)
reincarnate
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 140
Dátum registrácie: So Sep 01, 2012 21:47

Re: Spánková paralýza /SP/ - vyvolanie

Príspevok od používateľa reincarnate »

tak cez sugescie som mal lucidné sny dosť často tak teoreticky by to mohlo fungovať aj s paralýzou :D dúfam
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Spánková paralýza /SP/ - vyvolanie

Príspevok od používateľa Pali »

Tak tak .. nezáleží na metóde, záleží len na tom, čo mi sami považujeme za "správnu metódu" aby sme si dovolili zažiť to, po čom túžime.
Potom do tej zvolenej "správnej metódy" musíme len pravidelne dávať snahu=energiu cez kreatívne procesy emócií, myšlienok, slov a činov - a je to len otázka času, kým dosiahneme zvolený cieľ.
Daj potom vedieť ako rýchlo sa ti to podarilo Reincarnate. ;)
reincarnate
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 140
Dátum registrácie: So Sep 01, 2012 21:47

Re: Spánková paralýza /SP/ - vyvolanie

Príspevok od používateľa reincarnate »

včera som mal svoje prvé SP v živote :, a to som trénoval pôvodne WILD po prebudení okolo 4 hod. ráno :)
a začínam nadobúdať dojem že tieto zážitky zmenených stavov vedomie sú schopné prichádzať aj prirodzene po tom čo človek prejaví vyšší záujem o skúsenosť s takými stavmi
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Spánková paralýza /SP/ - vyvolanie

Príspevok od používateľa Pali »

Gratulujem Reincarnate,

Koľko si sa zaoberal dosahovaním SP?
Ako často si si za deň spomenul na to že chceš zažiť SP?

Súhlasím s tebou že sa s dosahovaním zážitkov stáva ďalšie dosahovanie nových zážitkov jednoduchším. Je to podľa mňa preto, lebo sa s časom a zážitkami potvrdzuje náš predpoklad že realita je väčšia ako sa vo všeobecnosti predpokladá v našej spoločnosti. Či si to uvedomujeme, alebo nie, sme produktom tejto spoločnosti a máme teda od nej prevzaté obmedzujúce viery, normy, predsudky a očakávania. Tieto nám obvykle zo začiatku bránia v čomkoľvek čo je považované za nemožné, halucináciu alebo nekonvenčné/nenormálne. Čím dlhšie sa človek zaoberá spirituálnymi témami, tým viac sa mu potvrdzuje že sú skutočné. O to viac sa následne otvára väčšej realite a dostáva čoraz častejšie lekcie.
S učením sa zväčšuje poznanie, vďaka ktorému vnímame/vidíme a chápeme viac. To následne zrýchľuje učenie sa a celý kolobeh s vnímaním a chápaním sa opakuje až kým si neakceptujeme alebo nevytvoríme obmedzenia/bariéry, ktoré náš rast spomalia.

Všetko čo podporuje rast a učenie sa, je Väčším Systémom Vedomia podporované a umocňované. Experimentovanie s vlastnou subjektívnou realitou cez tento druh subjektívnych zážitkov, ktoré nás otvárajú ďalším zážitkom, učeniam a rastu, je jednoznačne podporované.

Najhlavnejšie je podľa mňa pochopiť že všetko je tu pre nás, aby nám umožnilo vnútorne pochopiť jednoduchú pravdu - sme tu, aby sme sa učili princípom lásky a oslobodili od všetkých obmedzení vo forme viery, strachu, noriem očakávaní = teda ega.
Nezáleží na aktivite ktorú robíme, ale na úmysle s ktorým danú vec robíme.
Ak pochopíme toto, zrazu začneme vidieť a chápať svet so všetkým v ňom - prečo ľudia robia to, čo robia a majú to čo majú. Prečo majú utrpenie a ako sa ho zbaviť. Ako sa stať úspešný a šťastný.
Potom sa život môže stať plným hodnotných lekcií - zrazu zmiznú nálepky "zlé" a "dobré" a zostane len lekcia, ktorej úspešné absolvovanie/pochopenie nás posúva k ďalšej a ďalšej. S tým sa stáva život radostným a úspešným vo všetkých smeroch na ktorých naozaj záleží.
reincarnate
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 140
Dátum registrácie: So Sep 01, 2012 21:47

Re: Spánková paralýza /SP/ - vyvolanie

Príspevok od používateľa reincarnate »

reálne som sa začal zamýšľať nad využitím stavu SP zhruba deň pred tým než som sem hodil tento topic , a občas počas dňa som sa rozprával s jedným mojim známym o jeho prirodzených SP zážitkoch, tak možno ma to nejak naladilo na ten zámer, ale sugescie a pod. veci som neskúšal pretože s tým nemám bohvie aké dobre skúsenosti , to SP som tiež nečakal že príde počas trénovania WILD
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Spánková paralýza /SP/ - vyvolanie

Príspevok od používateľa Pali »

Super :)
Myslím že všetci, ktorí sa dajú na cestu spoznávania väčšej reality si veľmi rýchlo uvedomia, že tie najlepšie a subjektívne najpodstatnejšie zážitky pre osobný rast, prichádzajú nečakane.
Akonáhle niečo očakávame, kazíme si celé učenie sa.
Sústredíme sa na našu predstavu toho, čo si myslíme že má prísť a prehliadame pri tom všetko čo sa skutočne deje. Neraz je to čo prehliadame dôležitejšie a krajšie ako to čo si myslíme že hľadáme alebo potrebujeme.

Preto sa ja sám práve v súčasnej dobe zaoberám pozorovaním a rozpoznávaním svojich vier, očakávaní a strachov. Tie mi totiž skresľujú náhľad na to, čo sa skutočne deje a obmedzujú ma v tom, čo môžem zažívať. Už som veľa krát objavil skryté, jemné očakávania, ktoré mi neraz aj dnes bránia vo vnímaní veľa vecí. Jednoducho sa snažím pustiť ich cez pozorovanie a ich vedomé uvoľňovanie z mojej mysle.
Ja musím pracovať cez intelekt, lebo som tak nastavený. Iní ľudia fungujú na intuitívnej rovine poznania a sú iste rovnako úspešní v učení sa, alebo možno aj úspešnejší.
Používateľov profilový obrázok
Azizi
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 28
Dátum registrácie: St Sep 06, 2006 1:00

Re: Spánková paralýza /SP/ - vyvolanie

Príspevok od používateľa Azizi »

reincarnate: Ja mávam posledný rok SP dosť často (niekedy aj viac krát do týždňa). Zvláštne je, že predtým som ju nemávala nikdy. V každom prípade, moja najvýraznejšia SP (dlhá, s výraznými vibráciami a dosť bdelým vedomím) vznikla práve počas WILD (práve táto metóda je totiž častým spúšťačom SP). Teda nie že by som to robila vedome, o tej metóde som síce vedela, no už nie to ako funguje. To som si prečítala až potom a dosť to na mňa sedelo. Zaspala som totiž na gauči a zobudila sa nadránom s tým, že mi je nepohodlne. Išla som sa naraňajkovať a potom sa mi znova "podarilo" zaspať na gauči. Okamžite nastala spánková paralýza. SP vzniká jednak na princípe fungovania WILD, ďalej pri nepravidelnom spaní, spánku cez deň, prípadne pri nepohodlnom spánku. Aspoň teda tieto veci som o nej čítala a na mňa to aj veľmi sedí, v týchto prípadoch mávam totiž SP najčastejšie. Aj keď teda v poslednej dobe ju mávam dosť často aj bezdôvodne.
KamilPatrak
Návštevník
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Pi Apr 10, 2015 9:26

Re: Spánková paralýza /SP/ - vyvolanie

Príspevok od používateľa KamilPatrak »

K mým zážitkům s SP, jednalo se u mě o relativně klasickou záležitost, kterou jsem prožíval každoměsíčně. První zážitek, který si spojuji se spánkovou paralýzou byl cca v 8-9ti letech, kdy jsem se po probuzení nemohl hýbat a viděl jsem ducha cukráře. Měl jsem s ním krátkou konverzaci na téma, jestli chci zmrzlinu :D. Ačkoliv to zní strašně, byl to otřesný zážitek při kterém jsem prožíval hodně strachu. Při druhé SP jsem viděl skřítka, který mi říkal že příští den zemřu... To bylo okolo 13ti let - hrůza.

Pak se to trošku utlumilo a já slýchával hlasy či viděl postavy velice zřídka. Časem když mě přešel strach, jsem se pokoušel se spánkovou paralýzou pracovat a pokusit se o OOBE. Jednou se mi to povedlo, takovým způsobem, že bylo moje vědomí vystřeleno z těla, skrz střechu našeho baráku a já se následně "prolétával" v okolí mého domu na jednom rušném náměstí v Praze.

Následně se začali vracet nepříjemné stavy a vize postav. Rozhodl jsem se, že jsem prožil již to hezké co mi spánková paralýza nabízí a chtěl jsem tomu učinit přítrž. Pořídil jsem si přípravek na přírodní bázi (mučenku) - http://www.arkokapsle.cz/produkt/mucenka-31 a od té doby mám hloubější a ničím nerušený spánek. Přišel jsem tím o zajímavý dar, ale získal jsem klid. Navíc, kdybych chtěl experimentovat, předpokládám že po vysazení se stavy vrátí :). Toť můj příběh.
Napísať odpoveď