Gnoza

Všetky ďalšie témy o astrálnom cestovaní

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
WhiteRider
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Pi Mar 07, 2014 13:38

Gnoza

Príspevok od používateľa WhiteRider »

Zdravím mam 16 rokov a chcel by som vam niečo ukázat a zároveň sa aj opýtať,o AC som prvý krát počul ked som mal približne 14 rokov od môjho majstra bojových umení,no vtakom mladom veku som to nejako neriešil.Približne pred 5 mesiacmi som mal prvú spankovú paralýzu čo ma veľmi vystrašilo,niečo sa mi smialo do ucha a pod.najprv som si myslel že to je démon,a tak som začal hladat na googli članky až som sa dostal k astralnemu cestovaniu.Mam už nejaké tie zážitky ked som sa pokušal opustit telo no splným vedomím sa mi to ešte neporadilo,tie zážitky boli fascinujúce!Mal by som zatial len jednu otázku a to ako dlho ste vydržali v astrale a či možem nahradit spanok s AC....

Veľmi zaujímavá stranka odporúčam ju prečitat celú ale teraz k téme http://gnoza.cz/Slovak-html/snova%20jog ... ekcia.html
reincarnate
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 140
Dátum registrácie: So Sep 01, 2012 21:47

Re: Gnoza

Príspevok od používateľa reincarnate »

počas AC je tvoje telo v stave spánku takže je to plnohodnotná náhrada , dokonca sa tvrdí že počas AC je telo ešte viac uvoľnenejšie ako počas bežného spánku
Používateľov profilový obrázok
WhiteRider
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Pi Mar 07, 2014 13:38

Re: Gnoza

Príspevok od používateľa WhiteRider »

Takže môžem celú noc vedomo cestovať?Lebo som čital že najdlhší čas mimo telo je 15min a aj to dokažu len majstri,takže som z toho dosť zmetený.Logicky mi 15min nedáva vôbec zmysel Keďže počas spanku si tiež lietaš niekde vo vyšších svetoch...
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Gnoza

Príspevok od používateľa Pali »

WhiteRider,

Ako vieš, že to čo si čítal je pravda?
Ak by to bola aj pravda z pohľadu väčšiny "odborníkov" alebo "majstrov", ako vieš že ich skúsenosti nie sú obmedzené nejakou vierou, zdedenou od ich majstrov, v obmedzený čas "mimo telo"?

Podľa mňa je nemožné vedieť, pokiaľ sami neskúsime a nezažijeme. Všetky informácie "z vonka" sú len intelektuálnymi poznatkami bez hodnoty pre nás samotných. Len ak sa ich nejakou formou rozhodneme overiť alebo zažiť, sa stávajú skutočnými poznatkami pre nás.

Odporúčam nenechať sa zmiasť intelektom, ktorý je pod kontrolou strachu (teda egom). S prílišným analyzovaním sa budeš točiť na mieste ako pes naháňajúci svoj chvost.
Vyber si jednoducho nejakú formu akou chceš dosahovať to, čo ťa zaujíma. Následne sa snaž uvedomiť si akékoľvek viery, očakávania, normy alebo strachy spojené s dianím vo svojom živote a najmä spojené so skúmaním nefyzických/snových realít.
A potom investuj čas a úsilie do dosiahnutia toho, po čom túžiš. Neakceptuj žiadne zážitky ako dané - spochybňuj všetko aby si sa nezasekol v nejakej slepej uličke vo forme viery v "je to tak a nijak inak".
Neexistuje žiadna univerzálne najlepšia forma na dosahovanie čohokoľvek - to platí pre LD, OBE, liečenie, .... Pusti z hlavy motiváciu nájdenia "najlepšieho procesu". Všetky nástroje vo forme rituálov čo môžeš robiť, sú rovnocenné vo svojej schopnosti dostať ťa tam, kam chceš. Sú samozrejme rituály, ktoré ti však nebudú vyhovovať a iné, ktoré ti budú vyhovovať viac. Preto je podstatné riadiť sa pocitom a intuíciou, pričom treba dať dostatočnú šancu a čas všetkému, čo skúšaš. Dostatočný čas je aspoň 2-3 týždne pravidelného testovania. Netreba sa nikam ponáhľať.

Viem že začať s čímkoľvek bez znalosti presného postupu a približného pokroku sa zdá byť nemožné z pohľadu intelektu. Avšak začať akokoľvek je preukázanie nášho úmyslu. Potom, s trochou pozorovania a načúvania svojej intuícii, sa už cesta začne vynárať sama. Náhodne sa dostavia informácie z rôznych zdrojov a nápady ako tieto informácie využiť za účelom dosiahnutia našich cieľov.

na záver: sleduj svoje motivácie. Podstatnejšie ako činnosť je motivácia/zámer/úmysel pre danú činnosť. Všetky motivácie sú niekde na najnižšej úrovni motivované strachom alebo "láskou". Čím viac sa vzdiališ na danom spektre motivácií od strachu, tým viac sa ti v živote bude dariť z dlhodobého pohľadu a o to šťastnejší budeš. Na ujasnenie - slovo "láska" je metafora pre procesy zvyšujúce úroveň organizácie a dlhodobej funkčnosti systémov: spájanie, komunikácia, zdieľanie/sharovanie, nesebecká pomoc druhým, rozdeľovanie moci druhým, ...
Metafora "strach" je opak lásky - procesy strachu vedú z dlhodobého pohľadu ku pokazeniu systémov a následnému zníženiu úrovne organizácie.
Systémy sú všetko okolo - naše bunky, telo z buniek, rodina, komunita, mesto, štát, ľudstvo, ....
Používateľov profilový obrázok
WhiteRider
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Pi Mar 07, 2014 13:38

Re: Gnoza

Príspevok od používateľa WhiteRider »

Pali

Musel som si to viackrát prečitat aby som to pochopil,ale pochopil som.Ďakujem pekne..
Napísať odpoveď