Petr Chobot: iný pohľad na AC

Všetky ďalšie témy o astrálnom cestovaní

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
TheDreamingDead
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 201
Dátum registrácie: Ut Apr 21, 2009 15:41
Bydlisko: Bratislava

Re: Petr Chobot: iný pohľad na AC

Príspevok od používateľa TheDreamingDead »

Dobroslav: Moja reakcia nebola mienená ako urazená :) zámerne som písala čo najkonštruktívnejšie, aby som to nenasmerovala do nejakého zbytočného sporu. Keby som mala zhrnúť myšlienku za textom: "mám pocit, že by si mohol skúsiť byť vnímavejší (k sebe aj okoliu) a možno by nebolo zlé skúsiť sa na to bližšie pozrieť".

O to, že by bolo konfrontovať pravdu nepríjemné mi nejde - to, že to nie je lízať med si dobre uvedomujem.

Keď sa snažíš o objektivitu, v tom prípade by bolo obohacujúce skúmať prečo si to tí ľudia myslia a čo by na tom mohlo a nemuselo byť pravdivé. Svoj názor momentálne máš... ale prečo ostatní majú iný? Aký majú názor iní ľudia, čo prešli kus cesty - okrem Petra Chobota?
Používateľov profilový obrázok
TheDreamingDead
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 201
Dátum registrácie: Ut Apr 21, 2009 15:41
Bydlisko: Bratislava

Re: Petr Chobot: iný pohľad na AC

Príspevok od používateľa TheDreamingDead »

Kerky: Je to dobrý nápad, síce budeme už OT (admini snáď prepáčia, alebo nás presunú). Mám dojem, že som tu na fórum písala dosť hmlisto a zmätene o sebe a veci sa pomenili časom - ale zas patrí to ku mne :) . Ani neviem ako by som Ti odpovedala - je toho veľa.

Začínala som pred 7 rokmi: najskôr som našla nejaké návody na psioniku, ktoré ma zaujali, potom som sa koncentrovala na LD a AC- začínala som asi ako kopec iných ľudí. Trochu som experimentovala s videním energii. Čakrám som sa tiež najskôr venovala, používala som tiež dosť nahrávky solfegio, sem tam som počúvala mantry. Spätne to beriem to ako užitčný nástroj na začiatok - jednak prekonávanie blokov, sebauvedomenie na novej úrovni, zväčšenie kapacít energie a zvnútornenie práce s ňou. Zaujímali ma neprebádané možnosti, poznanie a kontrola nad vlastným vedomím.

Používala som mierne aj Hemi-sync, ale s mojou vtedajšou angličtinou som to ďaleko nedotiahla. Napriek tomu niekedy zaspatie s nahrávkami mi prinieslo prebudenie sa v AC.

Potom som sa sústredila na vyslovene meditačné techniky, pomedzi to som začala skúmať náboženstvá a miestami subkultúry, čo je moje aj v súčasnosti dosť veľké hobby. Dalo mi to v prvom rade zvnútornenie toho, že nič nieje čierne ani biele, schopnosť pohybu v rozmanitosti a množstvo ďalších zaujímavých rozšírení obzorov a zážitkov.

V skutočnosti ešte krátko pred náboženstvami záujem o duchovno v kombinácii s mojou osobou vyústili do bádania v hermetickej literatúre, čo uspokojovalo moju faustovskú túžbu po teoretickom poznaní. Vlastne aj v súčasnosti, aj keď už mám iné prístupy, nachádzam potešenie v skúmaní v týchto smeroch a subkultúrach, ktoré sa dotýkajú poznávania týmto spôsobom - má to pre mňa stále svoje čaro, napriek tomu, že plávam skôr už v iných vodách.

Časom som pochopila, že dôležité je porozumenie, ponechanie a prax, nie kontrola a poznanie. Poznanie je len vedľajší dôsledok konania z Vyššej Vôle.

Postupne som prehĺbila meditácie a rôzne iné empirické skúmanie nefyzickej reality - komunikácii. Vrámci meditácie som sa pokúšala hlavne o rovnomerný vývoj koncentrácie, uvoľnenia a vnútorného ticha a tiež podľa možností o nejakú tú kalokagatiu. Pomedzi to som sa venovala skúmaniu polodrahokamov a miestami rastlín.

Minulý a tento rok som absolvovala Prechod bránou 1 a 2 čo vnieslo kúsok svetla a prijatia do toho všetkého čo sa so mnou deje. Dalo mi to odvahu jednať s nefyzickou realitou, s ktorou som už mala kontakt - neutekať od nej, že ešte nie som dosť pripravená.

Momentálne čo vlastne robím zhrnúť v kocke je celkom ťažká úloha, keďže som na dosť dynamických rozhraniach už nejakú tú chvíľu... Vychádzam podľa možností čo najviac z vlastnej skúsenosti. Uplatňujem asi dosť "naučila som sa, aby som mohla zabudnúť" - naučené techniky sa snažím doviesť do hladkej jednoduchosti a spontánnosti, nestrojenosti. Pojmy a štruktúry zjednodušujem, očisťujem od nanesených interpretácii, ktoré nevychádzali z praxe. (Preto napríklad už nepoužívam koncept čakier, pretože je pravzatý z jedného zo smerov hinduizmu. Paralelne s tým čakrovým sysetémom, ktorý je u nás známy existujú rôzne paralelné systémy v číne, v iných hinduistických odnožiach a tiež v západnej mystickej tradícii. Uznávam, že práca s rôznými centrami v tele je dôležitá, ale nefixujem sa už na koncept 7 čakier a ich presnú polohu)
Často vchádzam do zmenených stavov vedomia na stoličke, alebo počas činnosti. Jedným z mojich zámerov je zlúčiť fungovanie vo fyzickej realite a v nefyzickej (či snovej) - takýmto spôsobom približujem ich vnímanie a fungovanie v nich k sebe. Prináša to otvorenie ďalších strachov a drobných problémov, pomaly sa učím ako čo najladnejšie fungovať v takej kombinácii.
Či to nazve niekto meditácia, AC... neviem, slová ako "pohyb v stavoch zmeneného vedomia" alebo "pohyb v snovej realite" to celkom nekonfliktne zhrnú a sú v súlade s mojou snahou dekonštrukcie nanesených interpretácii.
Používateľov profilový obrázok
WhiteRider
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Pi Mar 07, 2014 13:38

Re: Petr Chobot: iný pohľad na AC

Príspevok od používateľa WhiteRider »

Dobroslav

Podľa toho čo si povedal asi patrím medzi drvivú menšinu :D mal som par krat LD do ktorého som sa dostal pomocou spánkovej paralýzi a to nasledujúcim spôsobom,pri paralýze som sa súdredil na vedomie a som sa sním vykotulal akokeby z tela do hoc akého smeru ktorý ma napadol,na chvílu citiš len prazdnotu kde nič nevidíš ale potom si kludne stači nasilu otvorit oči pomocou ruk a po vyjasneni obrazu robit čo chceš.Pravdepodobne budeš pri svojej posteli,kde si už len otvoriš okno a letiš :wink:

Naozaj neverím že potrebuješ prečistovat čakry,lebo pre mňa to logicky nedáva zmysel ked počas spánku nevedomo opúšťaš telo...

a ešte niečo,je tu jedna metóda na AC z ktorou mám jednu malú skúsenosť,tu je odkaz a určite si to prečitaj a skús...
http://www.gnoza.cz/Slovak-html/snova%2 ... ekcia.html
Dobroslav
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Pi Máj 23, 2014 14:26

Re: Petr Chobot: iný pohľad na AC

Príspevok od používateľa Dobroslav »

Naozaj neverím že potrebuješ prečistovat čakry,lebo pre mňa to logicky nedáva zmysel ked počas spánku nevedomo opúšťaš telo...
áno samozrejme s tým môžem súhlasiť, u "jasnovidných" ľudí to platí

A čo sa týka toho odkazu, tak sorry nechcem ťa uraziť, ale to sú ezotericko-náboženské drísty ktoré nemajú žiadnu odbornú hodnotu
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Petr Chobot: iný pohľad na AC

Príspevok od používateľa Pali »

Dobroslav,

Smiem vedieť podľa čoho udeľuješ hodnotu alebo hodnovernosť zdrojom?
Tuto zvýrazním že len ty môžeš udeliť = dať hodnotu nejakému zdroju.

Zdroj informácií sám o sebe nemá žiadnu hodnotu, ak nemá možnosť poskytnúť človeku niečo užitočné - tak to ja vnímam.
- a to si znova v tomto duchu vyhodnocuje vždy daný jednotlivec
Používateľov profilový obrázok
WhiteRider
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Pi Mar 07, 2014 13:38

Re: Petr Chobot: iný pohľad na AC

Príspevok od používateľa WhiteRider »

Dobre,ja sa už vzdávam :? :D
Napísať odpoveď