Vstup do sna

Zážitky z vašich ciest v ríši vedomých snov

Moderátor: Moderátori

joshuasvk
Návštevník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne Feb 27, 2011 22:05

Vstup do sna

Príspevok od používateľa joshuasvk »

Zdravím,

na úvod, neviem či píšem do vhodnej témy (a ani, či niekto odpíše, snáď áno :D) a ak niečo podobné už tu je prepáčte :-) :oops: ....

Takže k môjmu "problému"... LD sa venujem skôr čítam o nich a snažím si privodiť pár dní, bolo obdobie kedy som to skúšal tiež ale potom som prestal...

Vždy keď zaspávam, začínam počuť rôzne zvuky v hlave, občas sa mi vybavuje už aj nejaké prostredie ale na sto percent viem, že som ešte hore, že ešte nespím... Všetko je také "ľahké" "trhavé" hned sa môžem posadiť alebo niečo podobné ...

Ako by ste toto nazvali? Je to už nejaká fáza cez ktorú sa môžem dostať do LD? Pretože ak prestanem rozmýšľať pri tých hlasoch a "vypnem" tak zaspím ...

Ďakujem ;-)
Používateľov profilový obrázok
TheDreamingDead
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 201
Dátum registrácie: Ut Apr 21, 2009 15:41
Bydlisko: Bratislava

Re: Vstup do sna

Príspevok od používateľa TheDreamingDead »

Ahoj. Takýto stav bol na fóre určite už opísaný.
Jedná sa hypnagogické halucinácie. Je to bežné, vraj to má väčšina ľudí (no neviem, podľa mňa si to tá väčšina neuvedomuje, tak tvrdí, že nie). Väčšinou sa jedná o obrazové halucinácie (farby, obrazy, úseky scén,..), ale môžu byť aj sluchové alebo spojené. Krátke, nestále, niekedy dosť živé výjavy..
Hypnagogický stav je stav medzi bdením a snením - t.j. uvedomuješ si, že zaspávaš a si schopný vnímať voľný tok predstáv pri tom.
V slovenčine som veľa o tomto stave nenašla, možno som zle hľadala, ale v angličtine nájdeš určite dosť. :)
joshuasvk
Návštevník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne Feb 27, 2011 22:05

Re: Vstup do sna

Príspevok od používateľa joshuasvk »

TheDreamingDead - ďakujem za odpoveď, a zrejme som sa pozabudol, keď som to písal :D Momentálne som v ošiale z LD a začal som si robiť aj snový denník, snád sa mi v blízkej dobe LD podarí :-) ale to som od témy a vedela by si odpovedať aj na otázku, či sa dá z tohto gypnagogického stavu dostať do LD? :?: :-)
Používateľov profilový obrázok
TheDreamingDead
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 201
Dátum registrácie: Ut Apr 21, 2009 15:41
Bydlisko: Bratislava

Re: Vstup do sna

Príspevok od používateľa TheDreamingDead »

Good question :wink: . Dá sa to. Najprv som to len tak skúšala, reku, čo to dá, ale potom som sa o tom dočítala v knižke "Jóga snu a praxe přirozeného světla" (od Namkai Norbu Rimpočhe). Táto technika sa rozoberá tu: http://www.3oko.sk/viewtopic.php?f=18&t ... +snu#p6853 .
Čo mám ja s tým skúsenosti, tak som dosiahla takýmto spôsobom prevažne len krátke chaotické LD, v ktorých bolo akoby nedokonalé prostredie - také tmavé, nejasné, akoby nebolo jasne sformované. Alebo som počas toho zaspala.
mirom
Návštevník
Príspevky: 7
Dátum registrácie: So Aug 07, 2010 4:15
Bydlisko: Martin

Re: Vstup do sna

Príspevok od používateľa mirom »

Ja si niekedy v tomto stave keď zaspávam púšťam v hlave pesničky a dívam sa čo za somariny sa mi zobrazujú. Čítal som, že sa môžeme pokúsiť ich ovplyvniť alebo nechať plynúť. Ja robím druhú možnosť a pak zaspím. Beriem to ako formu relaxu. Ešte sa mi stáva a prišiel som na to cestou vo vlaku, že keď takto relaxujem tak sa mi (volám to) vypnú uši. Počúvam hluk vlaku a zrazu "cvak" a je ticho keď si to uvedomím tak "cvak" a počujem. Stretol sa s tým niekto?
joshuasvk
Návštevník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne Feb 27, 2011 22:05

Re: Vstup do sna

Príspevok od používateľa joshuasvk »

TheDreamingDead - Ďakujem ešte raz a mam dobrú správu dnes ráno sa mi podaril môj prvý LD, ktorý si pamätám :D a práve z tohto hypnogogického stavu, no nebolo to presne tak ako si opisovala :-) obraz úplne čistý a jasný len pravda, že trochu chaotický, ale možno kôli tomu, že som to ovládal prvý raz :D ... každopádne som veľmi šťastný :D a dúfam, že teraz to bude len lepšie a lepšie ;-) ...

mirom - a ked je to "ticho" tak je ticho akože nepočuješ okolie, realitu? a počuješ niečo v hlave akokeby tie hypnagogické stavy? (zvuky) alebo úplne nič nepočuješ?
mirom
Návštevník
Príspevky: 7
Dátum registrácie: So Aug 07, 2010 4:15
Bydlisko: Martin

Re: Vstup do sna

Príspevok od používateľa mirom »

Nepočujem nič. Ticho. Trvá to ale len chvíľočku. Akokeby telo zaspalo ( v spánku tiež nepočuješ okolie) ale mozog bol tak nahrane medzi spánkom a bdením.
Používateľov profilový obrázok
TheDreamingDead
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 201
Dátum registrácie: Ut Apr 21, 2009 15:41
Bydlisko: Bratislava

Re: Vstup do sna

Príspevok od používateľa TheDreamingDead »

joshuasvk: Tak gratulujem :P LD nie sú moja silná stránka. Vlastne niesom v ničom z týchto vecí nejak výnimočne dobrá.. preto ten zlý (tmavý) obraz.

mirom: To ticho alebo radšej by som to nazvala prázdno sa mi pár krát tiež prihodilo. Je to príjemné, škoda že keď si to uvedomím, tak to už nie je ono.. ešte sa mi stáva, že pri zaspávaní vidím svetlo - to si uvedomím častejšie, tak sa snažím postupne pretrvať v tom aj keď si to uvedomím a myslím, že trocha sa to zlepšilo.

Teraz som si spomenula na dve príhody s hypnagogickými stavmi :D

Boli sme na chate brat, kamarátka a ja a hrali sme šach na posteli.. teda kamarátka s bratom, mňa dáko ma chytali driemoty. Keďže bolo leto, tak tam lietalo veľa múch... a ako som tak ležala na posteli a užívala si pocit voľného pádu pri halucináciach plných farieb a hlasov, tak na mňa sadala mucha a ja som sa ju snažila odháňať... už som sa celkom nekontrolovala a strácala pojem o priestore a bolo to riadne otravné, tak som sa ohnala dosť prudko a zlým smerom a rozhodila som im celú hru :D :D .. obaja boli dosť vyvalení, že čo to stváram.. aj ja... :D

A potom pri inej príležitosti sme boli na izbe tá kamarátka a ja a rozprávali sme sa.. teda tá kamarátka na mňa hovorila a ja som sa ju nie celkom úspešne snažila vnímať cez únavu a snažila sa hovoriť aspoň občasne také veci že "aha, aha" a tak :D Znova som už videla zpoli sen, niečo som už videla konkrétne a pri snahe komunikovať s ňou a zároveň byť v sne som na ňu zrazu "no čo to vidím?? to je fľaša? a čo tam je napísané??" :lol: tak ostala zarazená: "kde, to o čom hovoríš? vnimaš?" :lol: ale to som sa už našťastie spamätala :D
joshuasvk
Návštevník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne Feb 27, 2011 22:05

Re: Vstup do sna

Príspevok od používateľa joshuasvk »

TheDreamingDead - :D :D :D zaujímavé tie stavy :D som sa tak dobre na ráno posmial ;-) :D ... A Ďakujem ešte raz za vysvetlenie :-)
Používateľov profilový obrázok
TheDreamingDead
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 201
Dátum registrácie: Ut Apr 21, 2009 15:41
Bydlisko: Bratislava

Re: Vstup do sna

Príspevok od používateľa TheDreamingDead »

rado sa stalo :)
amethyst
Návštevník
Príspevky: 12
Dátum registrácie: St Mar 16, 2011 10:01

Re: Vstup do sna

Príspevok od používateľa amethyst »

nahodou som takto vstupil vcera do lucidneho sna bez straty vedomia , a vyslo to aj dnes :P takze ak mi to vyjde aj nabuduce, bude to pre mna asi the best technika na lD :* prosto zobudim sa v noci, zacnem si predstavovat okolie a vniknem do toho predstavovaneho prostredia :P
Anauel
Návštevník
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Št Júl 12, 2012 17:09

Re: Vstup do sna

Príspevok od používateľa Anauel »

Zdravím Vás som tu nová. Dostala som sa sem za to, že hľadám odpoveď na moje otázku. Prelúskala som forum a niekde som sa s tým nestretla resp. neviem sa k ničomu priradiť. Okrem iného som veľmi sensibilná, venujem sa energiám a Reiki a taktiež sa venujem anjelom.
Veľmi často sa mi stáva, by som povedala skoro každý večer, že sa dostanem do určitej fázy. Popíšem to lopatisticky lebo nevem ako inak to popísať. Ľahnem si do postele, zatvorím oči, urobím si svoj obvyklí rituál, že poďakujem za deň a za všetko čo sa mi stalo, poprosím si o to čo by som chcela v nasledujúci deň ... a potom to príde, okolie vnímam, ale viem byť aj akoby inde s ľudmi, s ktorými dlho nemôžem byť, cítim ich, rozprávam sa s nimi, jediné čo je nevidím tváre, ale viem kto to je. Potom sa nejak bez pociťovania prechodu dostanem do stavu kedy už okolie nevnímam...

Občas sa mi stávajú také veci (pamätám si len pocit, čo som videla nie) Okolie som nevnímala, len buď pocit štastia - vtedy sa nestrhnem, ale pri pocite úzkosti a strachu sa strhnem a "vrátim sa späť do reality"

Bola by som veľmi vďačná ak by mi niekto vysvetlil čo to je a niekam ma "zaškatuľkoval"
Ďakujem za každý názor
Napísať odpoveď