Hádanka

Zážitky z vašich ciest v ríši vedomých snov

Moderátor: Moderátori

Aiy
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Pi Sep 13, 2013 17:40

Hádanka

Príspevok od používateľa Aiy »

Zdravím.
V poslednom lucidnom sne som oslovil snového sprievodcu vetou "Ukáž mi čo potrebujem vidieť." Cítil som akoby ma niečo vytiahlo preč, nič som nevidel - len akúsi hmlu. Zrazu sa ozval veľmi zreteľný ženský hlas. Ten hlas mi hovoril hádanku. Bola vo veršoch, zapamätal som si len 2 z asi 14.

Celkovo mám problém zapamätať si nejaký text doslova. Viem si zapamätať podstatu a zopakovať to vlastnými slovami, ale v tomto prípade to akosi nejde.
Máte niekto podobnú skúsenosť?
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Hádanka

Príspevok od používateľa Pali »

Ahoj Aiy,

Poznám podobné situácie a obvykle u seba cítim frustráciu. Frustráciu ja vnímam ako formu negativity - negatívne je všetko, čo ide od "stredu", od vyrovnanosti, smerom k strachu. Všetky emócie sú niekde na polarite/rozmedzí medzi láskou/radosťou a strachom.

Pre občerstvenie, expresívne princípy lásky a strachu
Láska: nesebeckosť, sústredenie sa na potreby druhých, spájanie - vytváranie spojení, komunikácia, otvorenosť, zdieľanie/sharovanie, tvorivosť, rozdeľuje moc/silu, AKCEPTÁCIA = branie toho čo sa naskytne, ľahká uvoľnená hravosť, radosť zo spontánnosti

Strach: sebeckosť, sústredenie sa na vlastné potreby, rozpájanie - prerušovanie spojení, ne-komunikácia, zatvorenosť, nezdieľanie - uzurpovanie pre seba, deštruktivita, sústreďuje moc/silu, NE-AKCEPTÁCIA = snaha KONTROLOVAŤ, neuvoľnenosť - strnulosť a neužívanie si diania vďaka prílišnej vážnosti (opak hravosti), strach zo spontánnosti = nedá sa predvídať ani kontrolovať

V podstate platí jedno všade prítomné pravidlo, ktoré z môjho pozorovania môžem zatiaľ len potvrdiť. Akákoľvek miera negativity, je NE-prospešná z dlhodobého pohľadu. Niekedy negatívna reakcia (v zmysle princípov strachu) môže priniesť krátkodobý želaný výsledok, ale v dlhodobom pohľade je vždy lepšie konať v zmysle lásky (teda princípov hore).

Ako to súvisí s tvojou otázkou?
Všimni si že máš očakávanie toho, že si máš zapamätať to čo ti hovoria. Všimni si či máš v sebe istú negativitu/frustráciu spojenú so svojou neschopnosťou zapamätať si to, čo si myslíš že je potrebné. Všimni si nakoľko berieš veci ako hru a koľko vážnosti (ne-hravosti) u seba vnímaš?
A s týmto všetkým si všimni aké máš dlhodobé výsledky svojho úsilia.

Odporúčam ti, aby si si sám za seba otestoval to čo som hore načrtol, ak si to už nespravil v minulosti. Skús si uvedomovať koľko princípov strachu využívaš v spojení s nejakou tvojou životnou oblasťou - či už je to LD, alebo komunikácia s istou osobou. Skús pustiť očakávania, viery, normy (spoločenské aj osobné), akceptovať nevedomosť a neistotu. A potom si všimni ako sa počas týždňov a mesiacov vyvíjajú veci.

Predpokladám že výsledok bude znížená miera všeobecnej negativity/frustrácie v tvojom živote, ako aj zdanlivo hravé a ľahké dosahovanie nových a nových pozitívnych výsledkov.
Pozor - tie výsledky môžu byť iné, ako si si ty naplánoval. Avšak iste zistíš spätne že tie výsledky ktoré prišli s hravým a ľahkým prístupom boli skutočne tie, ktoré si v danom čase najviac potreboval. A taktiež si spätne uvedomíš že tie, ktoré si si naplánoval, boli nepodstatné a napokon tiež prišli v svojom prirodzenom čase - keď si na to bol pripravený.

Hravý prístup je ten, kde sa nebudeš snažiť veci meniť silovo. Ak je slabé vnímanie v LD, môžeš skúsiť ho hravou formou a bez očakávaní vylepšiť. Ak nepôjde, tak na to jednoducho kašli a hraj sa ako uznáš za vhodné. Ak si pamätáš 2 verše zo 14, tak sa teš z toho že si si zapamätal tie 2 a dúfaj že sa naskytne príležitosť nabudúce si zapamätať ďalšie dva verše.
Stále si uvedomuj ako sa cítiš, akú mieru negativity vnímaš a vtedy sa pozri aké očakávania, viery a strachy ju môžu vytvárať. Následne to skús pustiť s uvedomením si, že akokoľvek sa podarí, akokoľvek "dobre" to zvládneš, že to bolo najlepšie ako si vedel v danom momente.
Nabudúce môžeš skúsiť lepšie, ak sa bude dať - bez očakávaní a s hravosťou.
Používateľov profilový obrázok
TheDreamingDead
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 201
Dátum registrácie: Ut Apr 21, 2009 15:41
Bydlisko: Bratislava

Re: Hádanka

Príspevok od používateľa TheDreamingDead »

Nuž že prečo to bolo v tejto forme, a prečo si to nevieš zapamätať, si vieš zodpovedať najlepšie sám :)

Dávnejšie som mala podobnú skúsenosť. Rozhodla som sa spojiť so snovým sprievodcom s rovnakou alebo podobnou otázkou a ako prostriedok som automaticky siahla na knihu, keďže sprievodca v tom priestore práve nebol ako osoba. Vytiahla som ju zo skrine a začala listovať. Strany však boli prázdne, texty vystrihané a keď som konečne niečo našla, bola to veršovaná hádanka. Povedala som si ale, že nemám čas na hádanky a že sú tak hlboké, že nepoznám odpovede, tak som listovala ďalej, tam bola ale znova hádanka a takto som prešla veľa hádaniek. Potom už neviem čo som v sne robila, ale čo sa týka vtedy tej snahy o komunikáciu so sprievodcom, tak skončila v tomto bode. Hádanky som si tiež ráno nepamätala.
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Hádanka

Príspevok od používateľa Pali »

Tak práve dnes ráno som mal zážitok, ktorý vnímam ako dobrý príklad pre to čo som napísal hore. Dúfajúc že v ňom uvidíš niečo, čo bude aj pre teba osožné:
Najskôr som mal pekné LD/OBE, z ktorého som sa akoby prebudil do druhého, o úroveň vyššieho LD/Sna. V tom druhom som mal menej lucidity a nesnažil som sa meniť prostredie tak veľmi.
V tom LD/OBE som sa dostal do situácie, kde sa mi niečo nepozdávalo a chcel som to zámerom zmeniť. Videl som že to nejde, tak som to akceptoval a práve vtedy sa tá vec zmenila na to, čo som si prial.
Následne v tom LD/OBE som mal konverzáciu, ktorú si takmer doslova pamätám - asi vďaka tomu, že nijako nestresujem. Jednoducho to beriem ako som hore odporúčal - bude ako bude, vezmem si z toho najviac ako viem a neriešim veci, ktoré sú zdanlivo momentálne mimo môj dosah.
Na záver som mal v tom LD/Sne situáciu, ktorá mi pripomenula druhú (doposiaľ nespomenutú) stratégiu, ako prekonávať bariéry akéhokoľvek druhu - či už v nefyzických realitách, alebo v tejto "fyzickej" realite:

Dostal som sa do situácie, kde som niečo chcel niekomu povedať, avšak prišlo veľké rušenie treťou stranou. Najskôr som sa snažil to rušenie, ten hluk, prekričať.
Akoby som silovo pôsobil proti inej sile. Nemalo to efekt - druhá sila, teda to rušenie, sa stále prispôsobilo aby bolo o trochu silnejšie/hlasnejšie ako ja.

Následne som zmenil vo svojom vnútri prístup - akceptoval som že je tam nejaká sila/rušenie, ktoré mi chce v niečom zabrániť. Avšak som si povedal že ja spravím najviac pre to, aby som dosiahol svoj cieľ - sprostredkovať informáciu druhému človeku, ktorý tam pri mne bol. Nech to dopadne ako to má dopadnúť, plne akceptujúc vo svojom vnútri možný neúspech.

V tom momente som pustil z vedomia snahu pôsobiť proti tomu rušeniu z 3. strany. Prestal som sa snažiť pôsobiť silou proti sile. Akoby som koncentroval viac svoje vedomie LEN na výsledok bez očakávania úspechu a bez vnímania tej druhej sily - toho rušenia ako niečoho, čo musím prekonať.

Všímam si že v oboch prípadoch pekne vychádza potreba vnútorného akceptovania toho "čo je". Frustrácia/negativita v týchto nefyzických "triedach", v ktorých sa tam učíme, vytvára dianie v súlade s univerzálnym princípom, ktorý som sa snažil načrtnúť v mojom príspevku hore.

Ospravedlňujem sa ak dávam znova príliš komplikovanú odpoveď, avšak mám sklon pozerať sa na veci komplexne. Mám obvykle dojem že vidím do jadra záležitosti a vidím komplexné riešenie. Potom však asi neraz stratím možnosť pomôcť druhej strane, lebo moje riešenie je akoby 2-3 "údolia" vzdialené za momentálnym "obzorom" druhého človeka.
Moje rady sa teda zdajú byť asi príliš často odtrhnuté od pôvodného problému človeka, na ktorý očakáva jednoduchú odpoveď v zmysle: "skús si predstaviť snového sprievodcu oblečeného v zelenom, lebo zelená je farba srdcovej čakry".
Aiy
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Pi Sep 13, 2013 17:40

Re: Hádanka

Príspevok od používateľa Aiy »

Hmmm...
"Všimni si že máš očakávanie toho, že si máš zapamätať to čo ti hovoria. Všimni si či máš v sebe istú negativitu/frustráciu spojenú so svojou neschopnosťou zapamätať si to, čo si myslíš že je potrebné. Všimni si nakoľko berieš veci ako hru a koľko vážnosti (ne-hravosti) u seba vnímaš?"

Už dávnejšie som sa vzdal očakávaní toho, že moje zážitky budú podobné tomu čo čítam na nete a v knihách.
LD neberiem príliš vážne - to nikam neviedlo. Vedel som že si nedokážem zapamätať toľko slov, ale chcel som - zaujímalo ma to. Mojim jediným očakávaním (alebo prianím) bolo zažiť niečo zaujímavé a poučné (to síce bolo, ale čakal som viac).
Lucidným snom som sa začal venovať aby som získal odpovede, ale s každou novou skúsenosťou prichádza stále viac otázok. Kupodivu to vo mne nevyvoláva frustáciu, ale zvedavosť.
Snažím sa sústrediť hlavne na podstatu zážitkov - forma ako taká je pre mňa málo zaujímavá.
Všimol som si u seba rozdiel v myslení a emóciách keď bdiem/snívam. V lucidných snoch nezvyknem pociťovať negativitu alebo strach.

Vďaka, že ste sa podelili so zážitkami.
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Hádanka

Príspevok od používateľa Pali »

Mám pocit že ideš veľmi dobre na veci. Možno z toho čo píšeš postrádam trochu tú ľahkosť a vnímam prílišnú vážnosť.
Práve s týmto sa aj ja momentálne zaoberám už nejakú dobu - podarilo sa mi to aspoň identifikovať a všímam si teraz čoraz jasnejšie kedy veci vnímam príliš strnulo a samozrejme s očakávaním toho, že si niečo vezmem alebo niečo mám zobrať.

Aj ja by som chcel ísť čo najpriamejšie k "cieľu", ale čoraz viac chápem vo svojom vnútre že do cieľa sa dá len ísť a najrýchlejšia cesta ktorá vedie tým smerom, je cesta uvoľnenosti, hravosti, všímavosti a akceptácie.

Táto príhoda o mužovi, ktorý chcel vedieť všetko má v sebe z môjho pohľadu veľa hlbokých myšlienok, ktoré okrajovo súvisia aj s touto našou témou:
http://www.zemavek.sk/articles/view/o-m ... et-vsechno
angi2
Návštevník
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Št Máj 28, 2015 17:44

Re: Hádanka

Príspevok od používateľa angi2 »

Veľmi chladné miesto. Tiež som bol s jasné sny. Rád by som prehĺbiť svoje znalosti na túto tému. Aké sú vaše skúsenosti? Poznáte nejaké zaujímavé články na túto tému?
dvere
Naposledy upravil/-a angi2 v Po Jún 01, 2015 18:00, upravené celkom 2 krát.
VonVein
Návštevník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pi Máj 15, 2015 12:15

Re: Hádanka

Príspevok od používateľa VonVein »

Ja som tu stále, ale asi sám :D
Napísať odpoveď