Hľadanie

Zážitky z vašich ciest v ríši vedomých snov

Moderátor: Moderátori

Elora
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Po Apr 27, 2015 15:37

Re: Hľadanie

Príspevok od používateľa Elora »

Rada by som. No, bohužiaľ, to nejde
Používateľov profilový obrázok
nou
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 206
Dátum registrácie: Po Jan 30, 2006 22:57

Re: Hľadanie

Príspevok od používateľa nou »

Precital som si to tu a napadlo ma len jedno slovo Chuunibyou
Prídem si po teba.
Elora
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Po Apr 27, 2015 15:37

Re: Hľadanie

Príspevok od používateľa Elora »

Ako prosím?
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1872
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Hľadanie

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Elora napísal:Rada by som. No, bohužiaľ, to nejde
Skus v sebe najst odpoved na to, co Ti brani otvorit sa a podelit sa o svoje realne skusenosti s ostatnymi clenmi tohto fora. A ked odpoved najdes, bohyna v Tebe to dokaze prekonat. V opacnom pripade ostanes aj nadalej osamela a mlcky potvrdis pochybnosti inych, ktore voci Tebe vyjadrili. Svoj osud mas vo vlastnych rukach.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Elora
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Po Apr 27, 2015 15:37

Re: Hľadanie

Príspevok od používateľa Elora »

Po prvé. Čo mi bráni. Bráni mi to, že to budú vidieť všetci. To mi bráni. Bojovala som s démonmi, bojovala som s mojou ,,podarenou sestričkou" a tomu všetkému som čelila sama. Jediný kto ma zachránil, bola moja mágia. To je úplne v skratke vyrozprávané, pretože zase ma niekto vystopuje a to naozaj nepotrebujem.
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1872
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Hľadanie

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Off-topic:
Dobre, využil som svoje právomoci moderátora a odstránil som v Tvojom i mojom príspevku linky s Tvojou e-mailovou adresou, aby sa zachovalo Tvoje súkromie. Ktokoľvek, kto príde na toto fórum po tomto mojom zásahu už nezistí, kto je Elora. Toto bola pre Teba lekcia toho, ako si máš chrániť svoje súkromie. Kedykoľvek zverejníš svoju súkromnú e-mailovú adresu, ktorá obsahuje Tvoje plné meno, ohrozuješ svoje súkromie. Na šťastie, tu je možné spraviť nápravu, na iných weboch to tak bohužiaľ nie je.

K téme:
Opíš okolnosti za ktorých si sa stretla s démonom/démonmi a akú úlohu v tom zohrala Tvoja sestra. Teraz už hádam nebude vadiť, že to uvidia všetci. :wink:
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Elora
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Po Apr 27, 2015 15:37

Re: Hľadanie

Príspevok od používateľa Elora »

Samozrejme. Moja sestra je síce o pár minút mladšia, ale býva u Otca a tak má oveľa viac kníh a príležitostí vzdelávať sa v mágii. Je prekvapivo dobrá. No svoje schopnosti využíva na rozosievanie strachu a zlé úmysly. A démoni? Sestra zabŕda všade kam nemá a trochu ich pohnevala proti mne. Pomaly som si už na to zvykla. Len kým som sa začala efektívnejšie brániť, chvíľu to trvalo. A mala zopár možností ukázať mi, ako ma nenávidí. Ovláda obrovskú silu. A démoni ju poslúchajú ako svoju vodkyňu. Nenávidí ma, pretože Otec chcel vždy mňa a nie ju.
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1872
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Hľadanie

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Ak tomu správne rozumiem, so sestrou ste dvojičky a po rozchode rodičov Ty žiješ s matkou a ona s otcom? Všetky Tvoje strety s démonmi boli v súvislosti so sestrou? Z Tvojich slov vyplýva vzájomná rivalita o priazeň otca, čo je v súrodeneckých vzťahoch pomerne častý jav. Ako to, že nežiješ s otcom, keď vždy chcel Teba? A ešte posledná otázka, ako vieš, že si bojovala s démonmi a nie inými povedzme bytosťami?
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Elora
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Po Apr 27, 2015 15:37

Re: Hľadanie

Príspevok od používateľa Elora »

Áno, správne tomu rozumieš. Sme dvojičky. Ja nežijem s Otcom len kvôli Mame. A moja mama ma chce zakaždú cenu uchrániť od mágie. Ona tvrdí, že by ma to úplne pokazilo. Že by ma to zničilo. Vo všetkom ju počúvnem, ale v tomto nie. Pochádzam z rodiny, kde sú čary na bežnom poriadku. Kvôli tomu sa naši rozišli. Samozrejme, všetkým nahovárajú, že to jednoducho neklapalo. Vieš. Ja to nazývam Démonmi, ale v skutočnosti sú to ešte neobjavené bytosti alebo dávno vyhynuté bytosti. Všetky strety so sestrou vždy dopadnú hádkou alebo vzájomnými bojmi...
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1872
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Hľadanie

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Nuž, myslím si (ako som aj tušil), že bytosti s ktorými bojuješ nie sú démoni. Sú to elementáli. Pre doplnenie si dovolím sem skopírovať text môjho priateľa, ktorý je známy pod nickom Anubis:
Anubis napísal:Quabballa universalis a z nej neskôr vyčlenená Magica universalis popisujú v rámci duchovných bytostí aj bytosti neduchovné. Neduchovné v tom zmysle, že nemajú dušu, ani ducha.

V tejto téme by som rád upriamil našu pozornosť na dva druhy bytostí. Bytosti elementárne - elementári, a bytosti elementálne - elmentáli. Ich názvy sú veľmi podobné, a mne sa spočiatku dosť plietli. :-k

Elementárne bytosti.
Bytosti jednotlivých štyroch živlov. HOHÓ. Namietne vyznávač kráľovskej cesty. Živlov poznáme päť. Áno, áno. Ale piaty živel všeobecne zvaný éter či Ether, nemá bytosti obývajúce jeho ríšu, lebo éter nemá vlastnú formu. Preberá formy iných živlov, často aj viacerých naraz. Takže, štyri živly - oheň, voda, vzduch, zem. Majú dušu ale nemajú ducha. Ich telá sú o rôznej jemnosti, vo všeobecnosti sú jemnohmotné v porovnaní s našími ľudskými.

Elementárov delíme na:
oheň Salamandri
voda Rusalky
vzduch Víly
zem Gnómovia

Zatiaľ čo človek pozostáva zo všetkých piatich živlov, elementári pozostávajú len z jedného živlu. Duchovná časť človek po smrti opustí telo a to sa postupne rozloží do jednotlivých živlov. Elementára, nemajúceho ducha, po smrti opustí duša - šechína a telo elementára sa rozpaden do príslušného živlu.

Elementálne bytosti.
Sú to bytosti vytvorené za určitým účelom. Po ukončení účelu zaniknú. Toto im ale musí byť prikázané pri ich vytvorení. Pokiaľ mág zabudne, elementál trvá ďalej, može sa jeho činnosť obrátiť proti mágovi. Tieto bytosti nemajú ducha ani dušu. Často nemajú ani telo, čiže existujú len vo forme usmernenej myšlienky.
Možno by bolo vhodné uviesť, že tvorba elementála ve veľmi zložitá operácia. Ale v určitých stresových situáciách sú niektorí disponovaní jedinci (napr. mladé dievčatá v čase dospievania a veškého stresu) shcopní vytvoriť elementála mimovoľne, nevedomky. Takéhoto elementála voláme larva. Je jasné, že s larvami sú vždy len problémy. :grin:
Zdroj: http://forum.annwin.eu/magia/elementaln ... -t640.html
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Elora
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Po Apr 27, 2015 15:37

Re: Hľadanie

Príspevok od používateľa Elora »

Nie. Nemáš pravdu. Oni MAJÚ telo. Hmotné, zdôrazňujem
Elora
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Po Apr 27, 2015 15:37

Re: Hľadanie

Príspevok od používateľa Elora »

A moja sestra ich nevytvorila. Rozprávala som sa s nimi.
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Hľadanie

Príspevok od používateľa Pali »

Slovo "hmotné" je to isté ako povedať "skutočné".

Skutočné je v mojej skúsenosti všetko, čo vieme zažiť - čo vieme vnímať našim vedomím.
Podľa mňa sú všetky vnemy vo svojej podstate informácia - zrak, čuch, sluch, hmat a ostatné zmysly dávajú nášmu vedomiu nejakú spätnú väzbu =INFORMÁCIU cez myseľ/mozog.

Takto však vieme do vedomia dostať informácie nie len z tejto "fyzickej" reality. Môžeme ich dostať z rôznych zdrojov v sebe (svojej bytosti) aj z vonka (mimo svojej bytosti).

Takže nijako nespochybňujem že to čo si zažila považuješ za skutočné, ale napriek tomu to TEORETICKY MôŽE byť AJ INAK.

Pekný príklad subjektívneho vnímania je toto:

Obrázok

Možno vidíš kruh a WhiteWolfSix sa ti snaží ukázať že to môžeš vidieť aj ako štvorec ... ak sa tak rozhodneš.

Z mojej skúsenosti máme obrovskú moc v možnosti zvoliť si pohľad/prístup/perspektívu k dianiu, veciam a ľuďom/bytostiam. Za najlepší výber prístupu považujem niečo, čo nám pomáha byť šťastnejšími/radostnejšími a ZÁROVEŇ aj funkčnejšími/konštruktívnejšími v našich životoch.
- ak si dovolíš aj inú interpretáciu diania, kde sa staneš z obete tvorca, nájdeš možno väčšiu radosť v prežívaní života.

Kde je väčšia radosť, tam je menšia bolesť a zároveň jasnejšie vnímanie toho, čo sa deje. Keď sme v bolesti, pozeráme sa akoby cez "bolestivé okuliare" na všetko v nás aj mimo nás. Vtedy je všetko zafarbené tou našou bolesťou a preto sa zdá byť svet celý zafarbený na "bolestivú" ;).
Kde je však vedomá voľba vymeniť bolesť za radosť, otvorenosť, láskyplnosť, tam sa stáva aj svet takým. Možno nie hneď, ale postupne určite. Práve keď nie sme v bolesti, máme možnosť pomáhať svojim blízkym. Prvý krát máme možnosť vidieť čo potrebujú a byť tam pre nich, ak si od nás jedného dňa vypýtajú pomoc. A pomoc si vypýtajú potom, keď uvidia v našom živote niečo "dobré" - funkčné. Až vtedy nám uveria že im máme čo ponúknuť - že im môžeme nejako pomôcť. Kým sme v bolesti, môžeme im ponúknuť len bolesťou zafarbenú snahu pomôcť - tá nebude veľmi lákavá pre niekoho kto je tiež v bolesti.

Dôverujem že si vieš zvoliť správne pre seba aj svojich blízkych Elora.

EDIT:
Po pokece s Farsee som si uvedomil že moja línia myšlienok nemusí byť zjavná a teda text čo som napísal môže byť ľahko nepochopený. Takže tuto dávam "návod" ako chápať moju odpoveď - na čo vlastne odpovedám.

1. Páčila sa mi ponuka náhľadu na veci od WW6 a chcel som ponúknuť "rampu" na umožnenie zmeny názoru/pohľadu na veci.
2. Pohľad na veci cez vedomé rozhodnutie vnímam ako riešenie pre každého, kto sa cíti vo svojom živote často smutný, menej šťastný alebo nešťastný = utrpenie v rôznej miere.
3. V skratke som chcel povedať že ak máme bolesť, vidíme svet obvykle skreslený v negatívnom smere. Svet sa javí horší ako asi naozaj je. Ak sa rozhodneme zmeniť pohľad na veci, zníži sa utrpenie. Utrpenie je jednoducho mechanizmus, ktorým nám život ukazuje že je treba niečo zmeniť. So zníženým utrpením si umožníme vnímať dané dianie s odstupom a máme možnosť sa z neho niečo naučiť o sebe. Potom to konkrétne utrpenie už nie je potrebné v našom živote, lebo sme sa rozhodli zmeniť vo svojom vnútre.
Naposledy upravil/-a Pali v St Máj 13, 2015 15:31, upravené celkom 1 krát.
Aiy
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Pi Sep 13, 2013 17:40

Re: Hľadanie

Príspevok od používateľa Aiy »

Elora napísal:Oni MAJÚ telo. Hmotné, zdôrazňujem
To znie zaujímavo. Tak ich nabudúce odfoť. Raz vidieť je lepšie ako sto krát o tom čítať.
Elora
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Po Apr 27, 2015 15:37

Re: Hľadanie

Príspevok od používateľa Elora »

Jasné. Rovno si s nimi dám selfi :D :P
Napísať odpoveď