REM bez spánku?!

Zážitky z vašich ciest v ríši vedomých snov

Moderátor: Moderátori

Angelo1354
Návštevník
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Pi Nov 04, 2011 0:39

REM bez spánku?!

Príspevok od používateľa Angelo1354 »

Zdravím
Nedávno som bol na trojdňovom festivale a stalo sa mi niečo naozaj zvláštne. Dosť sme toho popili a posledný deň mi bolo zle, tak som alkohol úplne vynechal. Večer mi bolo ešte horšie tak ma napadlo, Ibalgin je na všetko a buchol som si dva, veď som celý deň nepil alkohol tak prečo nie. Ľahol som si do stanu a odpočíval. Po zavretí očí to ale prišlo, žiadne malé zvukové halucinácie ako normálne keď človek zaspáva... oči mi pod viečkami behali ako o závod a nemohol som ich nijak zastaviť. Videl som úplne jasné obrazy ako keby som mal otvorené oči, bola to moja partia a behali okolo mňa, kričali na mňa (to som iba vydedukoval z toho čo som videl, zvuk to nemalo vôbec). Absolútne som nespal, dokonca som nad tým vedome uvažoval že čo to má znamenať veď nespím. Otvoril som oči, bolo mi stále dosť zle, po tom ibalgine asi ešte viac ako predtým ale zároveň ma to samozrejme aj nadchlo tak som to skúsil opäť. Zatvoril som oči a presne opäť tá istá scéna. Skúšal som aj mať oči iba trocha privreté čiže som videl aj halucinácie(ak sa to tak dá nazvať) a aj vnútro stanu. Celkom silný zážitok a myslím že to bolo REM pretože to vyplýva už z názvu a mne tie oči fakt behali, doslova rýchlo vibrovali pod viečkami. A pár zaujímavostí, scéna bola stále čiernobiela a žiadne farby. Nemohol som nijak ovplyvniť čo sa tam deje a ani ľudí čo tam boli aj keď som sa snažil. Stále len kamaráti ktorí na mňa niečo kričia ako keby ma k niečomu povzbudzovali? Tiež sme deň predtým pili absinth ktorý má vraj slabšie halucinačné účinky a možno nejako s tým ibalginom? No bolo mi teda neskutočne zle ale zážitok zaujímavý .... :)
Používateľov profilový obrázok
psychonaut
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Št Jún 25, 2015 11:52
Kontaktovať používateľa:

Re: REM bez spánku?!

Príspevok od používateľa psychonaut »

To áno, ibalgin môže podporiť snenie. Druhá vec je to, že ibalgin je sračka, veľmi to neodporúčam. Existujú lepšie a zdravšie možnosti

https://www.google.sk/webhp?hl=cs#hl=cs ... ucinations

Dostupné látky, ktoré vám spôsobia psychedelické zážitky vo forme živých snov, Ludid Dreamind
blog.php?u=1604&b=52
Pjotrik
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 117
Dátum registrácie: So Sep 10, 2011 17:30

Re: REM bez spánku?!

Príspevok od používateľa Pjotrik »

Skoro určite to nebol REM spánok. Sám vravíš, že si nespal - bez spánku REM fázu nedostaneš. Oči sa v REM v skutočnosti hýbu zvyčajne pomaly (približne každé 3 sekundy jeden pohyb), väčšinou je ich pohyb korelovaný s pohybom očí vo sne. Ak chceš dosiahnuť rýchly pohyb fyzických očí, začni nimi rýchlo hýbať vo sne. Rôzne očne zášklby a kŕče majú viacero pričín medzi ktoré patrí alkohol, únava, stres, kafeín.
Napísať odpoveď