Jaké je LD???

Moderátor: Moderátori

Handuk

Jak

Príspevok od používateľa Handuk »

Už je to nějaký pátek co jsem se dozvěděl LD. Nadchl jsem se a začal si psát snový deník , dělat TR atd. , však to znáte. Měl jsem pár snů, ve který jsem si uvědomil , že je to sen a můžu dělat co chci. Když se ale probudím tak jediné co si pamatuju je že to bylo naprosto reálné, jinak mi to příjde jako obyčejný sen. Podle vašich zážitků jsem si myslel , že v tom okamžiku uvědomění se probudí vaše vědomí a vy to skutečně prožíváte, přemýšlíte a jednáte. Porstě já nic takového nepocituji. Tak by mě zajímalo v čem to LD vlastně je. Jste to vy v tom snu, nebo je to jen o tom produit své vědomí aby mohlo udělat to co jste si naplánovali?

Nevím jestli jste mě pochopili , ale prosím , napište jak vlastně tu reálnost LD poci'tujete...děkuji moc všem
Alino
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 244
Dátum registrácie: So Feb 10, 2007 12:13

Príspevok od používateľa Alino »

LD je ked zistis v sne ze snivas. nemusis ho vedet ani kontrolovat, proste ked vies ze to je sen tak je to LD.
Používateľov profilový obrázok
sorer
Admin
Admin
Príspevky: 859
Dátum registrácie: Pi Dec 12, 2003 12:29
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Jak

Príspevok od používateľa sorer »

Skusil si uz vo sne lietat, alebo sa premenit na zviera ...?
Stretneme sa vo sne ;)
Zenny
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 382
Dátum registrácie: Ne Jan 28, 2007 11:00

Príspevok od používateľa Zenny »

Handuk, len porozmyslaj, co by si chcel zazit, alebo skusit, co sa v reale neda..nehovor mi, ze nic take sa nenajde...ako tu uz spomenul Sorer, tak mozes skusit napr. to lietanie, alebo moje oblubene hratky s casom :lol:
Handuk

Re: Jak

Príspevok od používateľa Handuk »

párkrát už jsem lítal, zkoušel jsem změnu prostředí , přivolat si nějakou osobu..... ale já z toho nemám žádný zážitek, žádné nadšení , prostě je to jako normální sen a až na to že sem v něm skusil něco nového....nevim co si mám o ld myslet.....mám to teda chápat tak ,že si ve snu řeknu že je to sen a tím pádem udělám to co jsem si přál udělat? jako automaticky? možá blbě blábolim....měl by jsem si přečíst nějakou knihu....každopádně díky za reakce
Zenny
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 382
Dátum registrácie: Ne Jan 28, 2007 11:00

Príspevok od používateľa Zenny »

Ak ta nebavi byt panom celeho sveta, kde nic nie je nemozne, tak LD asi nebude pre teba :shutup: kazdopadne mna to bavi a myslim, ze aj dalsich 90% ludi co to zazilo :)
niekde som aj cital, ze LD je druha najlepsia vec aku moze clovek zazit(prvu si domysli :D )
Handuk

Príspevok od používateľa Handuk »

to by mě teda zajímalo jaká :grin: ....každopádně to budu ještě nějakou dobu zkoušet a uvidím jestli je to to co hledám....
Zenny
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 382
Dátum registrácie: Ne Jan 28, 2007 11:00

Príspevok od používateľa Zenny »

Dnes som mal 2 LD a 1 obycajny sen a mozem povedat, ze pocity po prebudeni boli UPLNE odlisne. Po prebudeni z LD o tom sne este rozmyslam dalsich 10 minut a citim sa byt nejako obohateny dalsou skusenostou, ale po obycajnom sne si len poviem "no co, dalsi nudny tuctovy sen, idem spat dalej" :)
Handuk

Príspevok od používateľa Handuk »

tak to balhopřeju :ok:
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Jak

Príspevok od používateľa dr.Katz »

Zkus to jinak, třeba jako já. Dopředu si vytvoř plán, co bys chtěl zažít. Něco co by tě ohromilo, co normálně nemůžeš uskutečnit. Já jsem si vymyslel cestu na Měsíc a uskutečnil jsem to (sice jsem tam nedoletěl, ale už jsem byl blízko :-)). Např. setkání s Ježíšem, s mimozemšťany, cesta do budoucnosti atd. atd. možností je nekonečně mnoho a fantazii se meze nekladou. No a pak se věnuj tomu konkrétnímu plánu. Nemusíš pak být zklamaný z toho, že tě běžné LD opět nijak neohromilo, ale naopak můžeš být nadšený z toho, že dokážeš uskutečnit cokoliv si zamaneš. Posledně jsem si ve snu potřeboval vyzkoušet jakousi Silvovu metodu rozšíření vědomí a trvalo mi to asi dva dny a stálo to za to. Musíš mít plán. Jo a nezapomeň na to, že ve snu jsi v takové hladině (alfa), kdy se můžeš věnovat svému vlastnímu zdokonalování, kdy je tvá mysl a podvědomí otevřeno a lze ji přeprogramovat.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Handuk

Príspevok od používateľa Handuk »

dr.Katz>>> děkujü za vyčerpávající příspěvek....už mám plán a půjdu si za ním..jenom bych si chtěl zlepšit snovou pamět´...snový deník si píšu a před spánkem si vyzualizuji červené tibetské A v oblasti krku....já vím že je to mimo rozsah tohoto téma ale neexistují i jiné způsoby???
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Jak

Príspevok od používateľa dr.Katz »

deník je nejdůležitějsí, zkus si každý sen vzpomenout do všech detailů, všech pocitů cos měl atd., hlavně hned po probuzení - napsat si co nejvíc , sny se velice rychle zapomínají.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Handuk

Re: Jak

Príspevok od používateľa Handuk »

dr.Katz napísal:Jo a nezapomeň na to, že ve snu jsi v takové hladině (alfa), kdy se můžeš věnovat svému vlastnímu zdokonalování, kdy je tvá mysl a podvědomí otevřeno a lze ji přeprogramovat.


O tom jsem ještě neslyšel , jak takové přeprogramování probíhá?
bonkwodny
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Št Okt 05, 2006 19:07

Príspevok od používateľa bonkwodny »

mam pocit,ze viem o com handuk pise.zazival som to aj ja.ide o to,ze sa v sne sice "prebudim" ale sen akoby siel automaticky,bez toho,aby som ho v tej chvili nejakym vyznamnejsim sposobom ovladal.zacal som to riesit kludnym sposobom-snazil som sa vsetko zastavit a len tak sa v mojom sne prechadzat,vsimat si okolie,ale nic nerobit.ak som takto dokazal pocas celeho sna nerobit nic,bol som pripraveny v nom robit cokolvek
nebo je to jen o tom produit své vědomí aby mohlo udělat to co jste si naplánovali?
nie,v poriadnom LD robis to,co si v tej chvili zaumienis,bez ohladu na to,ci si si to pred spankom a samotnym snom planoval
"...houba je ve skutecnosti
inteligentní entitou, ne z tohoto sveta, ale mimozemskou, schopnou
prostrednictvím stavu transu sdelovat svou osobnost jako cosi prí
tomného v do nitra obráceném vnímání toho, kdo stav prožívá." Terence McKenna
Handuk

Re: Jak

Príspevok od používateľa Handuk »

bonkwodny>>> děkuju , budu teda zkoušet nezasahovat a jen se dívat...
Napísať odpoveď