pomoc s definici 2 druhu LD

Moderátor: Moderátori

Johny-115
Návštevník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ut Aug 17, 2010 19:51

pomoc s definici 2 druhu LD

Príspevok od používateľa Johny-115 »

zdravim ... prave jsem se registroval protoze se me nedari nikde zjistit co za zkusenosti to vlastne mam .... problematika je takova ze mam zkusenosti s dvema typy stavu, ktere lze dle zakladni definice(vim ze jsem prave ted ve snu, sen mam moc ovladat) oba povazovat za lucidni sny ... a presto na zaklade tech mych zkusenosti co o nich vim jsou astronomicky odlisne ... hlavne co do prozitku a te zkusenosti (pamet na deni v minulosti jako u bezneho snu vs. pritomne byti v jine realite) ... netrapi me jen usporadani si spravne terminologie pro me sameho ... ale i to ze pokud ostatni mluvi o lucidnich snech tak nemam poneti o kterem druhu mluvi ... a jak jsem jiz rekl pro me je to rozdil nepopsatelne zasadni ... abych se priznal tak cela tahle moje posedlost rozresenim tohoto vznikla tak ze vim ze uz 2 lide co znam me po tom co jsem jim vysvetlil zakladni definici lucidniho snu rekli ze to nekdy mivaji ... a jejich naprosta nezaujatost v tom jak to rikali me vzdy tezce vrtala hlavou a zkratka jsem jim neveril ze kdy nekdy lucidni sen meli, protoze to bylo dobou kdy jsem mel zkusenost jen se zazitkove masivne vyraznym LD ... ted pozdeji jsem mel samovolne jakesi LD ktere se prozitkem nelisi moc od rozpominani si na obsah obycejneho snu ... takze me doklaplo ze tohle mohlo byt to o cem mluvili ti znami a ze vlastne mezi tak zasadnimi typy zkusenosti nemam zadnej zpusob jak je rozdelit, zaradit a rozpoznat

tady je usek z diskuze kde ty dva typy zkusenosti mnohonasobne a vselijak popisuju (prispevky jsou zdola nahoru)
http://files.jon-keyo.net/LD_nyx.png ... citelnejsi graficka forma
http://files.jon-keyo.net/LD_nyx.html ... jen text
galahad1346
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 39
Dátum registrácie: St Aug 11, 2010 19:39

Re: pomoc s definici 2 druhu LD

Príspevok od používateľa galahad1346 »

skratene: 1. sen v ktorom vam mozok nahovara ze to je LD (skoro ziadny zazitok pocas snu a hlavne ziadny pocit stastia po zobudeni)
2. jedna sa o naozajstne LD v ktorom mate plnu kontrolu nad svojou myslou (maximalny zazitok a pocit stastia po zobudeni)
█║▌│█│║║│█║▌│║▌║
© 2010
Galahad™
Frixion93
Návštevník
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Ne Aug 15, 2010 23:15

Re: pomoc s definici 2 druhu LD

Príspevok od používateľa Frixion93 »

Kdyz jsem o tomhle mluvil prave s galahadem, protoze me to trapilo, tak mi rekl podle me peknou vec. Trosililinku to rozvedu. Vetsinou se nam sni o necem, co jsme naposledy zazili, o cem jsme naposledy premysleli. Teda je to aspon casto. Takhle je to i s LD. Mam pocit jako by se mi zdalo o tom, ze mam LD, ale pritom to LD nemam. Takze vlastne sen o LD. Dneska jsem se zameril na to, protoze jsem mel techto v uvozovkach 'LD' za dnesni noc 4. Prechazel jsem z jednoho do druheho a vzdycky jsem si rekl, ze se jedna o LD. Taky jsem si u prvniho vzpomnel, co jsem chtel ve snu delat. Jedna z veci je, ze jsem chtel premyslet nad realnosti snu. Prozivat poryv vetru, zkouset smysly, kdyz jsem to ale zkousel tak me hnal kamarad, abych zkoncil, ze musime nekam jit. A ja ho poslechl. Proc bych to delal v normalnim LD? Po probuzeni mam pocit jako popisujes... zadna radost, euforie, zazitek, nebo dobry pocit. Neni dulezite to pojmenovat, ale vedet, ze to takhle funguje. Zapamatovat si, ze neni LD jako LD.
Johny-115
Návštevník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ut Aug 17, 2010 19:51

Re: pomoc s definici 2 druhu LD

Príspevok od používateľa Johny-115 »

diky ... tahle myslenka je pro me nova .... o LD se ted uz dlouho v praxi nesnazim ale o teorii se porad zajimam a mozna to mam prave podvedomne dost na mysli

jeste sem ted cetl cisi rozdeleni na high a low level LD ... kdy v tom low ... ac pry clovek vi ze je ve snu tak si neni vedom sveho fyzickeho tela ... coz me zpetne doslo byl taky jeden rozdil ... napadli me sice veci tykajicici se myho vedomyho zivota ... ale nevzpominam si vubec ze bych nejak myslel kde teda jsem kdyz snim .... to u toho silnyho ten myslenkovej pochod byl jasnej - snim a ve skutecnosti ted lezim v moji posteli ... taky vim ze u toho jednoho slabyho sem se prave v urcitych chvilich choval ke svym snovym postavam jako k realnym ... nepochopitelne ..... zas ale taky u jednoho slabyho si pamatuju ze sem si vybavil velmi dobre co chci zkouset a poprve lital, taky sem ale nemyslel na svoje telo ... presto u tohohle sem si z toho zazitku letani neco malo po probuzeni pamatoval ... coz me jeste privadi na dotaz co se deje kdyz lucidni sen zaspim, nebo zapomenu svoji luciditu a stane se z toho obycejny sen ... prave u tohoto si narozdil od tech jinych slabych zaroven i jakoby pamatuji ze to co sem zazil s tim litanim bylo silny ... ale uz to tak pritom nevnimam ... jen jako bych si sam sobe napsal vzkaz nezapomen tohle bylo uzasny ... pre u tech jinych vylozene slabych to nemam ani takhle ... jen nejaky dej a cinnosti ... ani vzpominka ze v ten moment by to melo byt silny


v podstate teda jako to ted chapu ... tak by to bylo podobny jako falesny probuzeni - kdyz se probudim ze snu do jineho snu a myslim si ze jsem v realite ...... tak stejne tak toto by byl falesny LD ... jakoze se lucidne uvedomim a pak ovladam sen ... ale ve skutecnosti to divadlo dal hraje jen moje podvedomi ... coz by odpovidalo proc porad nevim kde lezi moje fyzicke telo a zadny pritomny zazitek
Johny-115
Návštevník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ut Aug 17, 2010 19:51

Re: pomoc s definici 2 druhu LD

Príspevok od používateľa Johny-115 »

ted uz sem si jistej :) ... vase myslenky me dovedly k tomuhle postu, kde me vse uvedeny vylozene sedi na ty moje zkusenosti ... THX

http://www.dreamviews.com/f12/my-last-e ... eam-82824/

zkracene:
Lucid Dream, can be divided, wrongly, into two things: Oneself, and The Environment, or, Oneself, and the Dream.

Lucid Dream is: being aware that one is dreaming.
and that always was correct, but the problem is the subject, how one interpret this, and if one interpret this wrongly, can lead to False Lucidity.
I said that if we talk about Lucid Dream wrongly, we would talk about Oneself, and the Dream.
In a lucid dream, there is no separation, no division, one become aware that EVERYTHING is part of the dream. but that's not the entire point.
the problem in a False Lucid Dream is that one has first divided lucidity( accidently, of course) into two things: becoming aware that the environment is a dream, and becoming aware that ONESELF is part of the dream(that oneself is being dreamed)
and that leads to confusion.
when one enters into a False Lucid State, one becomes aware that the environment is a dream, forgetting that one is still part of the dream, that one is being dreamed, that one is hidden by a false ego(because when we are in a dream we do a lot of things that are extremely weird, ok?)
this leads to a change in the plot of the dream.
one nows, start to do things believing he is lucid, when is not, at least not rightly.
finally, let's compare the definitions:
Lucid Dream: a dream in where ONE is aware that HE/SHE is dreaming(this means that ONE and the DREAM are only one thing)

False/Semi Lucid Dream: a dream in where ONE is aware that the environment is a dream(or something like that)
coz je presne muj pripad
- v tom pravym LD jsem byl vylozene panem svyho snu
- kdezto v tech nepravych LD jsem vedel jen ze okoli je sen ... ale uz sem si neuvedomoval ze to je muj sen a ze je v moji moci ... a proto sem se nekdy i nepochopitelne choval ... bral ohled na postavy v nem jako na realny napr. ... opravdu sem treba lital pre sem vedel ze to je sen a pre sem to chtel zkusit ... ale hned na to sem treba udelal nejakou blbost ... kterou bych nemel duvod delat kdyz bych vedel ze si muzu delat co chci

a taky naprosto presne sedi toto
These dreams, only happen in the middle or beginning of the dream(like a DILD) but never WILDING(that's impossible, you are consciously entering the dream)
galahad1346
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 39
Dátum registrácie: St Aug 11, 2010 19:39

Re: pomoc s definici 2 druhu LD

Príspevok od používateľa galahad1346 »

radi sme ti pomohli... aj ked ja som toho moc nenapisal :D frixion to ,,trochu viac´´ rozpisal :) ale tak chapes tomu ... to je podstata :D
█║▌│█│║║│█║▌│║▌║
© 2010
Galahad™
Frixion93
Návštevník
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Ne Aug 15, 2010 23:15

Re: pomoc s definici 2 druhu LD

Príspevok od používateľa Frixion93 »

Myslim, ze takova zakladni vec b mela byt vysvetlovana hned ze zacatku. Co kdyz nekdo zacne delat LD, povede se mu to, ale jenom ten nas low-lewel pripad? Zkusi to jeste jednou a zase.... Pak je otazka jestli nezkonci, protoze LD ma za neco nudneho. Nez jsem mel prvni opravdove LD tak predchazeli 2 tyhle low-level lucidni sny. Jeste ze jsem nezkoncil a poznal opravdovou krasu techto snu :)
Jak rikas, ze neveris, ze tvoji kamaradi meli LD, kdyz reknou, ze to taky zazili. Souhlasim s tebou, ze to musel byt ten druhy pripad.
Johny-115
Návštevník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ut Aug 17, 2010 19:51

Re: pomoc s definici 2 druhu LD

Príspevok od používateľa Johny-115 »

tak to sem netusil ze to de i takhle ... oto hur pro obecny porozumeni lidi tomu
ja sem prave mel prvni to skutecne LD ... takze sem byl zas zmaten prave v tom smyslu ze sem nechapal ty kamarady ... a doslo me to az ted jak sem zacal mivat ty falesne LD ... taky si prave myslim ze to je docela opomijeny :)

termin falesne-semi lucidni sny sem teda nasel jen v tom postu a sem tam po netu ... ale myslim ze to o cem mluvi ve FAQ na http://www.lucidity.com/ LaBerge s tim souvisi
1.2 IS LUCID DREAMING THE SAME AS DREAM CONTROL?

Lucidity is not synonymous with dream control. It is possible to be lucid and have little control over dream content, and conversely, to have a great deal of control without being explicitly aware that you are dreaming. However, becoming lucid in a dream is likely to increase the extent to which you can deliberately influence the course of events. Once lucid, dreamers usually choose to do something permitted only by the extraordinary freedom of the dream state, such as flying.
Frixion93
Návštevník
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Ne Aug 15, 2010 23:15

Re: pomoc s definici 2 druhu LD

Príspevok od používateľa Frixion93 »

Jasny priklad takoveho zklamani, viewtopic.php?f=21&t=1531
Opravdu by se o tom melo vice mluvit... :/
galahad1346
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 39
Dátum registrácie: St Aug 11, 2010 19:39

Re: pomoc s definici 2 druhu LD

Príspevok od používateľa galahad1346 »

malo sa hovori, ale je malo for na ktorich najdes ludi ktori sa do toho fakt rozumeju... ak mam pravdu povedat tak tuto najdes fakt elitu...
█║▌│█│║║│█║▌│║▌║
© 2010
Galahad™
Napísať odpoveď