Zaujímavy prípad o spánkovej paralýze

Moderátor: Moderátori

winchester
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 78
Dátum registrácie: Ut Aug 02, 2011 0:35

Zaujímavy prípad o spánkovej paralýze

Príspevok od používateľa winchester »

zdravim, nedavno som nasiel jeden velmi zaujimavy pripad spankovej paralyzi :
Ked sa mi to stalo po prvy krat, bolo to hrozne. Klasicke priznaky ako absolutna paralyza a moznost sa len divat. Obrovsky strach vyvolany neznamo z coho. Pocit ze nie som v miestnosti sam. Pocit bezmocnosti. Ked som ziskal kontrolu nad telom poobzeral som sa po dome a pozapinal vsetky svetla, znova som zaspal. Rano som zacal ziskavat info na internete, a informacie ze ide o halucinacie a stav mozgu ma ukludnila hoci tento jav sa vedecky este nepodarilo rozlustit. Horsie to bolo ked sa to umna zacalo opakovat, nevedel som preco, nahle, od urciteho datumu. Navstivil som lekara. Fyzicky ok. Bol som poslany k psychiatrovi. Skusali sme lieky, konverzacie, ale nic. Nakoniec skusil hypnozu, ktorej som nikdy neveril. Nechcel som k tomu pristupit ale lekar povedal ze moze vyhladat pricinu, mozno nejaku traumu, a liecba sa zjednodusi. Dal som sa na to. O to vacsia hroza a sok sa dostavili ked mi lekar povedal co som tvrdil. Nahravku som odmietol vypocut, ani mi ju neodporucal vypocut. Tvrdil mi ze su len dve moznosti: bud som presvedcil sameho seba ze som naozaj unasany nejakou entitou, alebo to unasanie je skutocne. Dalej mi nedokazal pomoct, tvrdil ze sa nechce dalej angazovat v tomto pripade a ze nevie ako by mi pomohol. Odstahoval som sa zo Slovenska do Škotska s vierou ze zacnem odznova a ze nove prozstredie mi pomoze. Tiez tu bol psychiater ktory sa s tymto fenomenom stretaval dost casto a pomohol mnohym. Povedal mi ze mi nepomoze s tym aby sa to neopakovalo, ale ze mi pomoze ohradit svoju mysel proti tomu. Pomaha mi dodnes. Neviem co sa deje v noci ked spim, neviem ani preco. Viem vsak ze cviky mi pomohli zit dalej.
zaujimal by ma vas nazor na to
"Co chceme, tomu taky ochotně věříme a doufáme, že si i ostatní myslí, co si myslíme sami."
Caesar Gaius Iulius
Napísať odpoveď