Čo presne sú lucidné sny?

Moderátor: Moderátori

blackmesa
Návštevník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: So Aug 20, 2011 11:25

Čo presne sú lucidné sny?

Príspevok od používateľa blackmesa »

Dnes mi niečo napadlo. Prečo v lucidných snoch si môžeme všetko sami vytvoriť myšlienkami? A vlastne aj v tomto svete si môžeme všetko vytvárať predstavivosťou. Nieje to nádhodov preto, lebo v lucidnom sne som sám - nikto iný tam netvorí svojimy predstavami - takže 100% z mojich predstáv sa stanú skutočnsťou. Je vlastne iná dimenzia existencie však? V tomto svete je veľa ľudí, takže to trvá dlhšie, kým sa to premení na skutočnosť. Je to cvičisko? Alebo len teraz sme offline, nikto sa ku nám nemôže pripojiť, lebo nám chýba tých 10 závitov DNA?
Tieto myšlienky mi narýchlo napadly :) tak som ich tu napísal, možno z toho bude mať niekto úžitok - tak pls hneď ma nezakopte pod zem :wink:
Bianka
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 66
Dátum registrácie: Ne Júl 24, 2011 16:36

Re: Čo presne sú lucidné sny?

Príspevok od používateľa Bianka »

it makes sense :D
madagaskar
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 149
Dátum registrácie: Ut Júl 12, 2011 20:04

Re: Čo presne sú lucidné sny?

Príspevok od používateľa madagaskar »

podľa mňa snový svet, ktorý vidíš v LD už existuje a tiež má svoje zákonitosti a nie je správne ho svojvoľne a kompletne meniť alebo ničiť. Meníš alebo ničíš tak časť seba samého.
Fantasmic
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Pi Sep 17, 2010 17:08

Re: Čo presne sú lucidné sny?

Príspevok od používateľa Fantasmic »

Mňa veľmi zaujal citát z jednej knihy o lucidných snoch: "Žiadny námorník neovláda more... a žiadny lucidne snívajúci človek neovláda kompletne sen a ani ho sám nevytvára..." Myslím si, že je to na zamyslenie...
madagaskar
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 149
Dátum registrácie: Ut Júl 12, 2011 20:04

Re: Čo presne sú lucidné sny?

Príspevok od používateľa madagaskar »

Fantasmic napísal:Mňa veľmi zaujal citát z jednej knihy o lucidných snoch: "Žiadny námorník neovláda more... a žiadny lucidne snívajúci človek neovláda kompletne sen a ani ho sám nevytvára..." Myslím si, že je to na zamyslenie...
podla mna je to pravda
bonhomme
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Po Mar 12, 2012 5:15

Re: Čo presne sú lucidné sny?

Príspevok od používateľa bonhomme »

Veci v sne sú zložené z energie (thought forms) a jediný kto ich ovplyvňuje, je ten, ktorému sa to sníva. V našom hmotnom svete sú veci tiež z energie, ale sú pritom hmotnejšie než tie vo sne. A ovplyvňuje ich viacero ľudí naraz. Každý z tých ľudí si pri to želá niečo iné, preto sa zmeny na veciach neprejavú tak rýchlo, ako vo sne. Samozrejme, len môj názor.
Bianka
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 66
Dátum registrácie: Ne Júl 24, 2011 16:36

Re: Čo presne sú lucidné sny?

Príspevok od používateľa Bianka »

neviem kam to mám dať tak skúsim sem :D moja mama si myslí že keď sa snažím o LD môžem otvoriť nejaké okno do inej dimenzie/paralelného sveta a tým sem vpustím nejaké negatívne energie/bytosti ktoré nám môžu spôsobovať v živote problémy.podľa mňa je to blbosť...čo myslíte? :D
LEVITATE
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Pi Mar 25, 2011 19:42

Re: Čo presne sú lucidné sny?

Príspevok od používateľa LEVITATE »

1. Ako si môžete dovoliť logicky definovať "vedomé sny" ??? V realite sa to dá? Logicky si odôvodniť iracionálny priebeh sna?
2. "Vedomie" = > "duch priestoru" + "blúznenie mysle" = nám vzniknú "vedomé sny".
3. Všetko je energia! Hranica medzi skutočnosťou a snami (halucináciami) je veľmi tenká, ale hlavne krehká, to tvorí našu "psyché" !
4. V realite snívame energiu priamo vo snoch neexistuje hmotný rámec.
5. Ale niečo majú spoločné, to je presne tá energia v pohybe, ktorá ide od neviditeľného spektra až po viditeľné.
Vo snoch, stačí nám - male množstvo energie, aby sme dokázali inšpiratívne zázraky, ktoré môžeme skúšať presadiť v realite.
6. Môžeme sa prirovnať k tým indiánom, čo pozerajú v tme na oheň a si niečo zvláštne začňu uvedomovať ... tie tiene čo sú, v tej tme, všade vôkol nich, tiež niekedy boli energiou, toľko ľudí čo žilo pred nami a nevieme už o nich nič, neznamená, že neexistujú! Niekedy žili a už niesu! Také iste vedomie máme aj my! Jediná skutočnosť je tu, že sme tu len my vedomí spolu s týmito tieňmi predkov všade vo všetkom a súčasne nikde.
bonhomme
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Po Mar 12, 2012 5:15

Re: Čo presne sú lucidné sny?

Príspevok od používateľa bonhomme »

Bianka napísal:neviem kam to mám dať tak skúsim sem :D moja mama si myslí že keď sa snažím o LD môžem otvoriť nejaké okno do inej dimenzie/paralelného sveta a tým sem vpustím nejaké negatívne energie/bytosti ktoré nám môžu spôsobovať v živote problémy.podľa mňa je to blbosť...čo myslíte? :D
Sníva sa nám každú noc, či o tom vieme, či nie, či si sen pamätáme, či nie. Jediný rozdiel medzi lucidným snom a obyčajným snom je ten, že v LD si uvedomíš, že sa ti sníva.
Napísať odpoveď