Energie a snění

Moderátor: Moderátori

jetsiu
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Po Aug 22, 2011 20:35

Energie a snění

Príspevok od používateľa jetsiu »

Potřeboval by jsem ujasnit pojem energie ve vztahu ke snění. Není mi to až tak úplně jasné a určitě nejsem zdaleka sám. Jedině snad Carlos Castaneda to v některých svých knihách více rozebíral. Bohužel z toho nelze všechno vyčíst a navíc se nabízí další otázky. Takže...

Snění prý spotřebovává energii (mozek přece "žere" mnohem více energie ve spánku právě při snění než v bdělém stavu). Je otázkou zda pouze LD/OBE spotřebovává energii nebo i běžné snění (příp. zda LD spotřebovává více a obyčejné sny málo energie). Ta energie se tedy má pomalu průběžně čerpat a dobíjet bez zvláštního úsilí(?). To ale znamená, že pokud ji nějakou technikou přímo nedoplňujeme jakoby navíc, je velký problém mít LD každý den/noc nebo aspoň několikrát do týdne, protože prostě není dostatek energie.
Dostatek této energie by tedy spolu s motivací, vírou a záměrem, měl zaručovat úspěch ve snění. Navíc trvalý a nezávislý. Ostatní věci jsou podružné či méně důležité (prostředí, strava, technologie) resp. ony dokážou pouze krátkodobě povzbudit a pozvednout úroveň snění.

Co je to tedy ta energie? Je to součást životní energie duše? Energie je tedy volně dostupná všem v celém vesmíru a stačí si ji pouze "vzít"? Souvisí tato energie i se sexualitou (tantra, Kundalini)? Jak ji rozšiřovat a čím se nebo co ji spotřebovává (myslím kromě snění :) )? Lze ji také uchovávat? Je možné, aby energii dokázalo blokovat také něco jiného kromě nás samých? Je nějaké jiné měřítko než kvalita snění pro ověření úrovně naší energie, nějaký test? Jak se tedy projevuje nadbytek nebo enormní nedostak energie? Lze současně čerpat energii přímo ve snění-tudíž po ukončení snění prakticky nepoklesla nebo jen málo? Je energie stále proměnlivá bez ohledu na zkušenosti a vědomí bytosti nebo je tu jistá hranice, které když se dosáhne, už nelze klesnout? Jakým způsobem lze předat energii pro snění z jedné bytosti na druhou?

Tím nechce básník říci, že mu z toho není nic jasné. Určitě na většinu otázek min. aspoň tušíme zhruba odpověď. Mě hlavně zajímá, zda se už někdo na tím trošku hlouběji zamyslel a co, z toho momentálně vyvodil. Praktické záležitosti by byly nad očekávání. Můžete také někdo zkusit rozšířit okruh dotazů na toto téma.
LEVITATE
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Pi Mar 25, 2011 19:42

Re: Energie a snění

Príspevok od používateľa LEVITATE »

Carlos Castaneda opisoval, že naše energetické podmienenie - ľudských bytostí je obmedzené, nakonfigurované tak, aby sme všetkú "energiu" počas dňa spotrebovali (vymrhali) na reálnu skutočnosť rôznych problémov a na vlastnú dôležitosť.. Preto je zbytočnosť upriamovať svoju pozornosť na vrodenú ľudskú energetickú podmienenosť bežných ľudí (tam kde upriamiš pozornosť tam ide energia). Čarodejovia verili, že toto energetické obmedzenie a našu energetickú podmienenosť ide prekonfigurovať, narušiť tak, aby vyhovovalo naším zámerom čo sa týka cesty čarodejov čiže "snenia čarodejov", ktoré sa vymyká obyčajným snom a normálnosti vnímania bežných ľudí. Pretože ak sa touto cestou vydáte to čo niekedy pre vás bolo dôležité budú zbytočnosti a to čo budete riešiť patrí do rozšíreného vnímania nášho vedomia, ktoré siaha do neznáma s vašou snahou uvedomiť si ho...
jetsiu
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Po Aug 22, 2011 20:35

Re: Energie a snění

Príspevok od používateľa jetsiu »

Budeme-li vycházet z toho, že myšlenka je energie a pokud na něco intenzívně, dlouho a nepřerušovaně myslíme, zvětšujeme tuto energii ve vztahu k cíli, nabízí se otázka jakým vhodným způsobem lze zacílit myšlenku na snění? Snění přece jen na rozdíl od hmotných cílů je poněkud neviditelně hmatatelný cíl. Navíc si dovolím tvrdit, že většina z nás ani nedokáže vyvinout potřebnou úroveň energie pro snění jednuduše, protože nemá příliš času. Obvykle musíme chodit do práce nebo školy, pak je tu domácnost, rodina, přátelé a koníčky. Většina lidí z pochopitelných důvodů nejvíce hledí na materiální zabezpečení, aby měli kde bydlet, měli práci, dostatek peněz ev. si pořídili rodinu. Staří čarodějové, se ale podle Castanedy snění věnovali na plný úvazek! To je veliký rozdíl. Oni dokázali snít prakticky každý den/noc na rozdíl od nás. V naší době je veliký úspěch pokud se někomu podaří mít LD/OBE aspoň jednou týdně. Energii pro snění sice můžeme posilovat např. čtením různých článků, knih o LD/OBE nebo přemýšlením o svých snech, ale toto asi není ten nejefektivnější způsob zisku energie. Pokud se něčemu věnujeme jen občas, budeme mít jen občasné výsledky - to je logická úměra. Kolik z nás může říci, kolik času denně nebo aspoň týdně věnuje myšlenky o snění?
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1872
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Energie a snění

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

jetsiu napísal:jakým vhodným způsobem lze zacílit myšlenku na snění?
Jednoznačne zámerom. 8)
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
jetsiu
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Po Aug 22, 2011 20:35

Re: Energie a snění

Príspevok od používateľa jetsiu »

No jo, to se lehko řekne záměrem... Za sebe můžu říct, že kolikrát mám nejlepší sny nebo LD v době, když to zas až tak úplně nečekám. Jakoby člověk neměl příliš tlačit na pilu a zároveň by mu to nemělo být úplně šum a fuk (asi nějaký univerzální pravidlo, he?). Pokud by to tak bylo, pak mě není jasné, jak se lze tvářit, že nám na něčem nezáleží, když vnitřně víme, že je to pravý opak - sami před sebou přece nic neutajíme a před kým jiným bysme asi své cíle měli tajit?
lolitka_6
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ne Nov 24, 2013 13:00

Re: Energie a snění

Príspevok od používateľa lolitka_6 »

Ahojte.. Píšem do tejto témy, nakoľko neviem nájsť tému vhodnú pre moju otázku :)

Už parkrát som si všimla, že keď spím na chate, kde nie je klasický elektrický prúd s elektrospotrebičmi, sníva sa mi celú noc mnoho dlhých snov, ktoré si nie som schopná ráno ani všetky zapísať, nakoľko si kvôli množstvu neviem na všetko ani spomenúť.
Narozdiel od toho, keď spím doma vo svojej izbe, snívajú sa mi dva sny, zriedkavo aj tri, avšak poväčšine sú to krátke sny, v ktorých si len raz za čas stihnem uvedomiť, že snívam, čím sa mi aj znižuje možnosť mať LD, pričom si myslím, že to bude kvôli mobilu a rádiobudíku.
Chcem sa opýtať či má niekto podobnú skúsenosť a ako ju zvykne riešiť, keďže budík kvôli vstávaniu do práce potrebujem a baterkový ma neraz sklamal..

Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
TheDreamingDead
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 201
Dátum registrácie: Ut Apr 21, 2009 15:41
Bydlisko: Bratislava

Re: Energie a snění

Príspevok od používateľa TheDreamingDead »

Ahoj Lolitka,

používam mobil ako budík a hodinky, robím to tak, že mám nastavený režim lietadlo - nemal by tak byť pripojený k sieti. Ideálne by bolo mobil otočiť smerom k podlahe, aby Ti nerušili spánok prípadné záblesky obrazovky pri slabej batérii a podobne - to rušenie môže byť skôr podvedomé, práve ako si popísala.

Inak svetelný smog môže pôsobiť rušivo počas spánku, preto je dobré si poriadne zastrieť okná. Ak to nejde a myslíš, že by Ti to mohlo tiež vadiť, tak si skús prekryť oči šatkou, či sa Ti tak bude spať lepšie aj doma.

Tiež mám všetky elektrospotrebiče v izbe pripojené cez predlžovačku s vypínačom, takže vždy pred spánkom ich všetky takto jednoducho vypojím zo siete, aby ma podvedome nerušil zvuk a svetielka. Ruší ma hlavne ten vysokofrekvenčný zvuk reproduktorov, ktoré sú zapojené, ale aj iná elektronika robí tie zvuky podľa mňa. Je to niečo čo skôr cítim svalmi v tele, než počujem ušami - keď všetko v noci sústredene vypojím, cítim, že to skryté neustále svalové napätie opadne. To isté, keď nastavím režim lietadlo na mobile, tam to napätie je ale naozaj veľmi jemné a skryté.

Možno si to namýšľam, ale zároveň mi priateľ vysvetľoval, že ten zvuk nad hranicou počuteľnosti tam naozaj je a popísal mi tiež ako a prečo. Mne také veci prefučia hlavou a nechám si len pointu pre seba, tak už to neviem zreprodukovať, ale keby Ťa to zaujímalo, tak keď príde by Ti to mohol rozpísať. Tiež je možné, že sa príliš fixujem na tento detail a staviam sa k nemu zbytočne ako k niečomu čo mi vadí v obzore zmyslov.
lolitka_6
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ne Nov 24, 2013 13:00

Re: Energie a snění

Príspevok od používateľa lolitka_6 »

ahoj TheDreamingDead,

práve kvôli rušeniu spánku, sme s manželom zásadne proti akýmkoľvek spotrebičom v spálni.. až na ten mobil, ktorý nás budí.. Po tom, čo ma sklamal budík v mobile, mi manžel kúpil rádiobudík a odvtedy sa mi sníva málo.. neverím ale budíkom v mobile, tak neviem ako to vyriešiť inak :-/
jetsiu
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Po Aug 22, 2011 20:35

Re: Energie a snění

Príspevok od používateľa jetsiu »

Ahojte,

jo, nepodceňoval bych to. Taky mě zajímalo dlouhodobé působení wifi a mobilních sítí. Např. bydlíte-li v paneláku, moc lidí se zrovna netrápí tím, že by taky mohli přes noc vypnout bezdrátové vysílání na svém routeru, když stejně spí a nevyužívají ho. Tady by zkusil na pomoc některé kameny (např. Fluorit, Turmalín(černý), Záhněda, Lepidolit, Malachit, Sodalit nebo Tyrkys), příp. speciální čipy v podobě různých karet, přívěšků atd. k odrušení elekromagnetického záření. Další věc je, že někteří lidé jsou na toto citlivější, jiní méně. Zřejmě elektrosmog působí v těle nejvíce na mozek. Také si myslím, že se mozek může do jisté míry zhoršením podmínkám příspůsobit, ale to asi nebude stačit.
Také používám k buzení telefon v režimu letadlo, nicméně zkouším experimentovat buzení vibračním alarmem na náramkových hodinkách. A jistě, že se najdou experti, kteří spí s mobilem u hlavy se zapnutou sítí vč. wifi. Displeje telefonů taky vydávají modré světlo, které může v noci narušovat tvorbu Melatoninu a tím pádem zhoršit spánek, proto dávám v noci minimální jas.

ja nevím, když se nad tím člověk zamyslí, tak vždy se najde něco, co ho bude nějakým způsobem brzdit, limitovat nebo snad i škodit. Ale přesto si nemyslím, že bysme nad tím vším měli jen mávnout rukou. Obávám se, že samotná nevědomost nebo víra respektive nevíra ("stejně tomu nevěřím!") má své limity, které nebudou dostačující.
Napísať odpoveď