Na zamyslenie

Zaujímavé zážitky z vašich snov

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Tesla
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 270
Dátum registrácie: Pi Dec 09, 2005 22:26
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať používateľa:

Na zamyslenie

Príspevok od používateľa Tesla »

Mal som taky zaujimavy sen:
Mali sme ist niekde do zahranicia na dovolenku, a tak sme sa balili.
Nejako ma napadlo, ze si zatvorim oci - stalo sa.
Zrazu som mal take zvlastne pocity, a vsetkym som ukazoval, ze vidim so zatvorenimy ocami.
Nevidel som velmi detailne, ale vsetky farby boli take ako som ich este nevidel. Dost som bol prekvapeny, ked som sa zobudil a boleli ma oci :confused:
A po tomto sne som zacal mat falosne spomienky. Napriklad som si bol na 100% isty ze v telefone mam video na ktorom je cas 6:66 :) potom (asi po dni) som si uvedomil, ze to je vlastne pekna blbost.
Alebo troska nebezpecnejsie: Rano vstavam do skoly, ale v tom som si bol isty, ze je nedela.
Keby ma nikto nezobudil, bol by som urcite zaspal.
Stalo sa mi to uz aj naopak, ale to nebola falosna spomienka.
By bola dost haluz, keby som sa vybral uprostred letnych prazdnin do skoly :D

A tak ma napadlo, ci to nemozu byt tie spomienky alebo aj deja vu sposobene zabudnutym snom, a neskor pri velkej zhode by podvedomie povedalo: ved toto sa uz stalo
Ak ano tie sny by boli vlastne vestecke nie?
Alebo by to mohlo byt sposobene stracanim hranice medzi "realitou" a inimi svetmi.
Používateľov profilový obrázok
nekromancer
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 62
Dátum registrácie: Št Júl 21, 2005 19:10
Bydlisko: Myjava
Kontaktovať používateľa:

Deja vu

Príspevok od používateľa nekromancer »

Deja vu mavam aj ja, ale spomeniem si, ze som tu situaciu uz raz "prezil" az vtedy, ked sa znova :confused: stane... Moc vestecke mi to nepripada :shock:
A vacsinou je to tak, ze idem doma po chodbe alebo ze sa napriklad divam na telku a presne viem co bude nasledovat, vlastne v ten okamih, ked sa to uz zacalo diat (velmi zlozita veta), ale ja som o nieco popredu :!: :?:
Rob si čo chceš, pokiaľ to nikomu neublíži, vrátane teba.
[img]http://www.cheesebuerger.de/images/smilie/konfus/n070.gif[/img]
anavI
Návštevník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: St Apr 11, 2007 14:02

Re: Na zamyslenie

Príspevok od používateľa anavI »

chápem to,aj mne sa to stáva :)
Integer
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Št Dec 15, 2005 21:07
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Integer »

Mne sa stávajú tiež také deja vu, ale v poslednom čase sa mi začalo stávať niečo zložitejšie. Už som to opísal v inej téme, tak to sem len vložím: " Tak toto isté sa stáva aj mne.... Vzniká z toho také zvláštne deja vu. Najzvláštnejšie na tom je, že ten moment deja vu viem, že už bol, ale pár sekúnd po ňom, si už neviem spomenúť, ktorá scénka to bola. Ale v ten krátky moment si nie len že uvedomujem, že to už bolo, ale tiež aj to, že je to opakované viackrát. Neviem to presne opísať, ale akoby sa to opakovalo viackrát a ja si v ten krátky okamih spomeniem na všetky tie časy, kedy sa to opakovalo, ale trvá to len zlomok sekundy. "
Alino
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 244
Dátum registrácie: So Feb 10, 2007 12:13

Príspevok od používateľa Alino »

ten pocit mavam aj ja. mozno sa nas zivot nejak primieta dokola ale na konci sa vymaze pamat a niekedy si vspomenieme :D
Integer
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Št Dec 15, 2005 21:07
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Integer »

No... je to rozhodne divné....
Alino
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 244
Dátum registrácie: So Feb 10, 2007 12:13

Príspevok od používateľa Alino »

tiez sa mi stava ze myslim na nieco, a o par sekund ide otom reklama v telke. Alebo si vspomeniem na nejaky film, a za dva dni co nevidim? davaju ho v telke... takysto sa mi stalo ze som si vspomenul na jednu hru, a ze mohol by vist druhy diel si poviem, chvilu browsujem po nete a vidim reklamu vo flashi na pokracovanie tej hry, na ktoru som myslel.
filozof
Návštevník
Príspevky: 6
Dátum registrácie: St Okt 17, 2007 11:35
Bydlisko: Trencin
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filozof »

Deja vu sa stane kazdemu cloveku najmenej 100x za zivot a z toho drviva vetsina v detstve a v puberte :appl:
Viem ze nic newiem=som teda mudry ked viem o svojej nevedomosti alebo sprosty lebo nic neviem???
http://mag.tym.sk moja stranka :D fakt sa oplati vidiet. MAGIA 4EVER
Používateľov profilový obrázok
Sius
Návštevník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: So Sep 15, 2007 9:41
Bydlisko: Zlín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Sius »

Kdysi sem jel na kole domu, ale po ceste sem se vysekal (uz si ani nepamatuju proc). No a v momente kdy sem mel hlavu 20cm od zeme mi v ni problesklo: "Ale o tom ze tady spadnu, kdyz tadyma pojedu na kole se mi uz zdalo!". Nu a o vterinu pozdeji sem utiral asfalt svoji hlavou, ale ani tak me to nebolelo, jako sem byl spis v soku z te vzpominky na to, ze se mi o tom zdalo...
Jen dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost, ale tou první si nejsem jistý.
Alino
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 244
Dátum registrácie: So Feb 10, 2007 12:13

Príspevok od používateľa Alino »

poslednych 5 dni som mal asi 10x deja vu, mozno to je tym ze sa deju velke zmeny v mojom zivote, stahujeme sa a tak. Inak ma napadlo ze to dejavu ma daco spolocne s paralernymi vesmirmi. akoze napr. vo vedlajsiom vesmire sa daka cinnost uz odohrala, a vtomto aktualnom este nie, no ale je to nejak prepojene a som si akoze nejak vspomenul z vedlajsieho do aktualneho v momente pri ktorom cinnost nasleduje.
Naposledy upravil/-a Alino v Ne Okt 28, 2007 16:01, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Delord
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Ne Feb 11, 2007 20:57
Bydlisko: Humenne
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Delord »

Je vedecky dokazane ze nas mozog dokaze predvidat niektore udalosti v kratkom case co je okamih .... tak vznika dojem ze sa to uz niekedy stalo to co sa prave v danu chvilu odohrava ...
Astral forever....astral has you
RedHawk
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 652
Dátum registrácie: Ne Júl 10, 2005 21:56

Re: Na zamyslenie

Príspevok od používateľa RedHawk »

no ludsky mozog ukryva kopec srandy :)
knox
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 66
Dátum registrácie: Po Apr 02, 2007 23:18
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa knox »

Ehm ako ze je vedecky dokazane ze mozog dokaze predvidat udalosti? :roll: Myslim ze nie.

Pokial viem deja vu sa skor vysvetluje na zaklade kratkodobej a dlhodobej pamete, ze z nejakej priciny sa ti vnem dostane skorej do dlhodobej pamete nez do kratkodobej a mas preto pocit ze sa to stalo v minulosti.
Zenny
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 382
Dátum registrácie: Ne Jan 28, 2007 11:00

Príspevok od používateľa Zenny »

"z nejakej priciny" zaujumalo by ma z akej? :roll:
Používateľov profilový obrázok
necrotising_
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Po Jún 04, 2007 16:58

Re: Na zamyslenie

Príspevok od používateľa necrotising_ »

Nedávno jsem četl článek o výzkumu na tohle téma, kde dokázali ten pocit uměle vyvolat a tím i vysvětlit, jak a proč vzniká... což už si ale bohužel nepamatuju. :lol:
Napísať odpoveď