Začiatok a progres vo svete snov

Zaujímavé zážitky z vašich snov

Moderátor: Moderátori

ZacharY
Návštevník
Príspevky: 13
Dátum registrácie: So Feb 12, 2011 18:12
Bydlisko: UK

Začiatok a progres vo svete snov

Príspevok od používateľa ZacharY »

Zdravím vás.
Našiel som si svoj nový objekt zaujimu a tým je snová realita.
V tomto threade sa s vami chcem podeliť o moje nove skúsenosti a s pokrokmi s objavovanim tak prirodzenej a zároveň tak podcenovanej veci ako je snivanie.

Ešte než začnem chcem vás oboznámiť s mojim biorytmom a mojimy testami reality. Robím nočné smeny takže spim od 7-8 rana do 15-16 poobede. Moje úspešne odskusane a fungujuce testy reality sú:

Čítanie textu viackrát po sebe.
Bud ho neviete prečítať vôbec ale sa text zmeni. Pre lepší efekt sa stále pozriem mimo text a potom naspet naňho.

Dýchanie so zapchatým nosom.
Prstami chytim nos a skúša sa nadychnut. Vo sne sa bez problémov nadychnete :)

13.2.2011
Pred spaním som si pripravil zatiaľ provizorny snový denník a budik som nastavil po 4 hodinách spánku. Po prvom prebudeni bolo na hodinkách 4 minuty po dvanastej a zobudila má potreba ísť na záchod. To znamena že som budik vypol ešte ked som spal a to zrejme spôsobilo že som si po prebudeni pametal sen... Bol to obyčajný nelogicky sen ale pametal som si ho. Zapisovat sa mi ho nechcelo, nato som bol príliš unavený. Ked som dospal ďalšie 4 hodiny tak som si zapísal sen. Potom som sa šiel naranajkovat a ked som otvoril chladnicku mal som pocit deja vu. V tom som si spomenul na další sen.
Jednalo sa o FALOŠNÉ ZOBUDENIE a v sne som robil v podstate všetko od rannej potreby až po raňajky.

Prvy poznatok pri skumani snovej reality je:
Robit test reality po prebudeni.
"Nikdy nezabúdaj na to byť v pohode, bolo už aj horšie a možno lepšie nebude."
ZacharY
anth
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 19
Dátum registrácie: So Jan 15, 2011 0:30

Re: Začiatok a progres vo svete snov

Príspevok od používateľa anth »

Ked hovoris o tych snoch.Stala sa mi taka sranda... Pred tyzdnom/tyzdnom a pol som sa ocistil prvy krat v zivote salviou+nejake bylinky(zmes).Odvtedy si pametam sny ako som si ich nepametal nikdy :-D... Rano sa zobudim a nejakou nahodou si pametam 3-4 sny :)
ZacharY
Návštevník
Príspevky: 13
Dátum registrácie: So Feb 12, 2011 18:12
Bydlisko: UK

Re: Začiatok a progres vo svete snov

Príspevok od používateľa ZacharY »

anth napísal:Ked hovoris o tych snoch.Stala sa mi taka sranda... Pred tyzdnom/tyzdnom a pol som sa ocistil prvy krat v zivote salviou+nejake bylinky(zmes).Odvtedy si pametam sny ako som si ich nepametal nikdy :-D... Rano sa zobudim a nejakou nahodou si pametam 3-4 sny :)
Tak to gratulujem. A vedel by si napísať niečo viac o tých bylinkach ktorými si sa čistil?

To ja som si myslel že si nepametám sny. Teraz zistujem že som si za dve noci, odkedy som sa rozhodol ovládnuť snovu realitu, zapametal 4 sny. Predtým som takéto číslo dosiahol za 2 mesiace.

Tak nejak mi z toho vypliva, že
som si sny pametal, ale nesnažil som sa spomenúť si.
"Nikdy nezabúdaj na to byť v pohode, bolo už aj horšie a možno lepšie nebude."
ZacharY
anth
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 19
Dátum registrácie: So Jan 15, 2011 0:30

Re: Začiatok a progres vo svete snov

Príspevok od používateľa anth »

No co to bolo ani ci to malo nejaky vpliv ti presne povedat neviem. Ale su tam listy salvie pustnej a vidim tam aj nejake take male ihlicky.Superne to voni :).No myslim ze ked si zozenies tie salviove listky tak ti to bude asi najlepsie.Henta zmes ma vysla lacnejsie mam taky dojem ze preto som ju kupil.Salvia sa pouziva v samanizme a na cistenie ale to asi urcite vies...

Hmm.Ale stale nechapem vyznam tych snov...Napriklad dnes sa mi snivalo
1.Skusala ma ucitelka z fyziky
2.zajtra mi odpadnu 3 hodiny
3. Bol som vteleny do pavuka a zabil som nejakeho pavuka(neviem preco ale mal som pocit ze ten pavuk co som ho zabil bol jedovaty)
4.Plaval som v mori a nejaka velka ryba ma zozrala xD Najlepsie bolo na tom to ze bola pomala ale velka a nevedel som jej aj tak uplavat :-D....

Tieto sny su fakt onicom ale aj tak som rad ze si ich pametam :-D....
Co ma najviac stve je to ze ja viem aj o tom ze snivam ked snivam ale nijak sa to nesnazim vyuzit...Robim akokeby automaticke veci.Ked som bol vteleny do pavuka tak som nerobil to co som chcel ale to islo proste same.A ani ma nenapadlo ovladat ten sen...
ZacharY
Návštevník
Príspevky: 13
Dátum registrácie: So Feb 12, 2011 18:12
Bydlisko: UK

Re: Začiatok a progres vo svete snov

Príspevok od používateľa ZacharY »

anth napísal:No co to bolo ani ci to malo nejaky vpliv ti presne povedat neviem. Ale su tam listy salvie pustnej a vidim tam aj nejake take male ihlicky.Superne to voni :).No myslim ze ked si zozenies tie salviove listky tak ti to bude asi najlepsie.Henta zmes ma vysla lacnejsie mam taky dojem ze preto som ju kupil.Salvia sa pouziva v samanizme a na cistenie ale to asi urcite vies...
A to si to užival ako čaj?
anth napísal: Tieto sny su fakt onicom ale aj tak som rad ze si ich pametam :-D....
Co ma najviac stve je to ze ja viem aj o tom ze snivam ked snivam ale nijak sa to nesnazim vyuzit...Robim akokeby automaticke veci.Ked som bol vteleny do pavuka tak som nerobil to co som chcel ale to islo proste same.A ani ma nenapadlo ovladat ten sen...
Ked vieš že snívaš tak v momente keď to zistiš skús si to povedať nahlas, zastaviť sa, preistotu spraviť test reality, a hlavne NABRAŤ VEDOMIE. To je to očom sem napíšem.
"Nikdy nezabúdaj na to byť v pohode, bolo už aj horšie a možno lepšie nebude."
ZacharY
anth
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 19
Dátum registrácie: So Jan 15, 2011 0:30

Re: Začiatok a progres vo svete snov

Príspevok od používateľa anth »

LoL... Dnes dalsi haluzny sen :-D:-D.... Ja som pri tom snivani ako keby pri vedomi a aj viem ze snivam ale proste nijak sa mi nechce zasahovat do toho sna :) Dnes dalsi haluzny sen xD... 2 sny
anth
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 19
Dátum registrácie: So Jan 15, 2011 0:30

Re: Začiatok a progres vo svete snov

Príspevok od používateľa anth »

Salviu som palil
ZacharY
Návštevník
Príspevky: 13
Dátum registrácie: So Feb 12, 2011 18:12
Bydlisko: UK

Re: Začiatok a progres vo svete snov

Príspevok od používateľa ZacharY »

Moja monotónna a automatická práca mi poskituje obrovské kvantum času na rozmýšĺanie a tak som rozmýšĺal nad snamy a konkrétne o LD. Napadlo ma, čo spravím ked budem mať LD? Ako prve má napadlo sex, lietanie, atd atd...
Proste strašne veľa vecí naraz. A to iste by má zrejme napadlo aj v sne k tomu pripočitam vzrušenie z LD a prebudenie je isté... Tak som si rozmyslel čo by bolo najlepšie spraviť ako prvé v prípade LD. Zistil som, že:

Ako prvé musím nabrať plné vedomie.
Stalo sa mi že pri LD som stratil vedomie a z LD sa stal bežný sen.
Naberanie vedomia nemám až tak naštudované takže uvítam nejaké rady.
Podľa mňa je pre zvíšenie vedomia potrebná akási koncentrácia, sústredenie.
Preto hned ako zistím že mám LD musím zostať pokojný lebo ináč vítaj realita, pozrieť sa na ruky, ale nie len pozrieť no absolútne sa koncentrovať a taktiež sa sústrediť a úplne vedome hýbať prstami, pošúchať si dlane, a rozhliadnuť sa okolo seba. Ono to funguje aj v reale, môžte si to skúsiť, získate pocit prítomnosti. Ešte to nemám odskúšané ale podľa mňa by to malo prehĺbiť pocit sebauvedomenia v sne. A keď už mám plne vedomie, môžem ísť na krok 2. A to OVLÁDANIE SNOVEJ REALITY. Aj to sa podľa mna treba naučiť lebo potom vás sen nebude posluchať na slovo a z boha sa stane poloboh :) otom v ďalšom príspevku zajtra.
"Nikdy nezabúdaj na to byť v pohode, bolo už aj horšie a možno lepšie nebude."
ZacharY
RedHawk
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 652
Dátum registrácie: Ne Júl 10, 2005 21:56

Re: Začiatok a progres vo svete snov

Príspevok od používateľa RedHawk »

Zaujimalo by ma co myslis pod pojmom snova realita.
v akom zmysle.
V samanizme je to totiz stav :)
ZacharY
Návštevník
Príspevky: 13
Dátum registrácie: So Feb 12, 2011 18:12
Bydlisko: UK

Re: Začiatok a progres vo svete snov

Príspevok od používateľa ZacharY »

RedHawk napísal:Zaujimalo by ma co myslis pod pojmom snova realita.
v akom zmysle.
V samanizme je to totiz stav :)
No snová realita... V zmysle takom že je to realita vytvorená mozgom, no pritom tak isto reálna ako realita vnímaná mozgom, čiže reálna realita. Snová preto lebo snívaš a realita preto lebo až ked sa zobudíš vieš že to bol sen.

Neviem či je to odpoveď akú si čakal ked nie skús objasniť.

Čo presne je v samanizme stav? Jaksi mi to neide dopasovat k ničomu :)
"Nikdy nezabúdaj na to byť v pohode, bolo už aj horšie a možno lepšie nebude."
ZacharY
ZacharY
Návštevník
Príspevky: 13
Dátum registrácie: So Feb 12, 2011 18:12
Bydlisko: UK

Re: Začiatok a progres vo svete snov

Príspevok od používateľa ZacharY »

To pametanie snov vie zapričinit pekne sklamanie. :)
Včera som si vo sne dohodol istý pich s jednou holčinou. Taka radosť bola, a ked som zistil že to len sen bol úplne si vravim škoda. :)
Dnes som si vo sne nachystal jedlo ako torta, kávička, a vravim si ešte niečo malé sladké by to chcelo. To som našiel kamión plny sladkosti od vymislu sveta. To bolo radosti si vyberať. A ked som to už mal všetko nachystane že si to spapam vtom bum všetko zmyzlo. Si myslím saakra ! Sny sa mi páčia viac jaak realita :)) Som tam dvojnásobne šťastný ako tu :P
"Nikdy nezabúdaj na to byť v pohode, bolo už aj horšie a možno lepšie nebude."
ZacharY
ZacharY
Návštevník
Príspevky: 13
Dátum registrácie: So Feb 12, 2011 18:12
Bydlisko: UK

Re: Začiatok a progres vo svete snov

Príspevok od používateľa ZacharY »

Pri dnešnom snení sa mi stala zauimava vec. Vedel som že snivam ale nenabral som vedomie. Išlo oto že má mali zožrať zombíci a vravel som si "Prinajhoršom sa zobudim." keď som zistil že zobudiť sa nieje take ľahké tak si vravim "Vo sne by má nemalo bolieť keď má budú žrať." no bolelo to jak sviňa.
Neviem prečo som nenabral vedomie. Ani test reality som nerobil lebo som bol pozorovateľom.
"Nikdy nezabúdaj na to byť v pohode, bolo už aj horšie a možno lepšie nebude."
ZacharY
Fantasmic
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Pi Sep 17, 2010 17:08

Re: Začiatok a progres vo svete snov

Príspevok od používateľa Fantasmic »

U mna to je obycajne tak ze cim divocejsi sen tak tym tahsie si uvedomim, ze je to sen. Proste ked ma niekto alebo nieco nahana tak ma vobec nenapadne spravit test reality, zvycajne sa snazim iba utekat alebo bojovat...
ZacharY
Návštevník
Príspevky: 13
Dátum registrácie: So Feb 12, 2011 18:12
Bydlisko: UK

Re: Začiatok a progres vo svete snov

Príspevok od používateľa ZacharY »

Ubehlo 6 dní a je tu "prvé"* LD.
Rozoznanie sna som zvládol bravúrne, nadychol som sa so zapchtym nosom.
A neovplivnil má ani fakt že má snová postava presviedčala že to není sen.**
Ale spravil som pár chýb ktoré v budúcnosti zamedzim.

Nenaučil som sa ovládať sen!

Keď som si uvedomil sen boli v miestnosti 3 ľudia. Dvoch som poslal von a pochopitelne dievča som tam nechal, veď sa môže ešte zísť. :)
Samozrejme som na to neskôr doplatil keď som potreboval niečo zmeniť.
Samozrejme má rozptyľovala a tým pádom som nemyslel na ovládnutie sna ale vypytal som si masáž. A tu som urobil ďalšiu chybu.

Zatvoril som oči!

Počas masáže som mal zatvorené oči. Ked som ich otvoril bol sen zmenený a zatmený. Druhýkrát som zatvoril oči keď som jej cmúľal buchtu. Keď som ich otvoril už to boli ralne oči :).
No jednu vec som zvládol bravúrne a som na to hrdý!

Nepanikáril som !

Keď som zistil že to je sen, vzal som to s pokojom. K tomu mi pomohla technika ktorú som čítal na anglickej stránke o lucidite. Táto technika je otom že počas testovania reality ked zistiš že to nieje sen, tak pokracujes ďalej tím že si predstaviš že to sen je a čo by si robil. To pomohlo zamedziť náhle vzrušenie z odhalenia sna a tím pádom neželané prebudenie.

Čo sa mi však páči viac je fakt, že keď som sa počas sna začal prebúdzať, ostal som pokojný a pozrel som na ruky ktore sa mi stracali pred očami v temnote. Sústredil som sa na ne kyval som prstamy až sa obraz trošku ustalil, otom som ešte chvíľu trel dlane o seba a sen bol stabilizovaný :)

* V minulosti som už mal LD no s tímto sa nedajú porovnať.
** Mám predchádzajúce skúsenosti s tím že po otázke na snovú bytosť "Neni to sen?" mi prišla odpoveď "Ne, ti jebe?" :)
"Nikdy nezabúdaj na to byť v pohode, bolo už aj horšie a možno lepšie nebude."
ZacharY
Používateľov profilový obrázok
sorer
Admin
Admin
Príspevky: 859
Dátum registrácie: Pi Dec 12, 2003 12:29
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Začiatok a progres vo svete snov

Príspevok od používateľa sorer »

No ano, tomu sa vyhybaj prestat byt v sne aktivny (pokusat sa zaspat, meditovat a pod), alebo naopak nechat sa uplne vtiahnut do nejakej cinnosti. Inak gratulujem.
Napísať odpoveď