Nočná mora - vypadávanie zubov....

Zaujímavé zážitky z vašich snov

Moderátor: Moderátori

leonidasll
Návštevník
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Po Dec 30, 2013 13:21

Nočná mora - vypadávanie zubov....

Príspevok od používateľa leonidasll »

Ahojte. Niekde som sa dočítal, že nočná mora, keď vám vypadávajú a vytrhávajú zuby, je to predtucha smrti blízkeho... Písal to jeden, kt. mal tento sen dva razy a vždy mu niekto z rodiny umrel... Je to pravda? pretože dnes som mal tento sen:

Bol som v dome, v našom dome, asi dva krát vyššiom než je v realite.... mal asi 4 poschodia a povalu.... V jednom poschodí bolo niečo ako trieda, kde som bol zo spolužiakmi.... Chytil som si zub, strašne sa mi kýval, zrazu sa mi odtrhol.... Hovorím im: Chalani, do riti, mne sa vytrhol zub! a V tom ďalší..... Vedel som že je zle...... V tom to všetko začalo.... Vytrhol sa mi další zub.... V realite mám 32 zubov (mám všetky), a v sne my teda vypadlo 22 zubov! posledný zub bol fakt hororový... vytrhol sa, ale nehal mi korienky v dasne kt. mali akokeby nekonečnú dĺžku.... Je to pravda že to môže byť predtucha o smrti blízkeho? Pretože táto nočná mora je fakt hnusná, a neprajem to nikomu...
Pekný zvyšok dňa prajem.
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Nočná mora - vypadávanie zubov....

Príspevok od používateľa Pali »

LeonidasII,

Moja skúsenosť doposiaľ potvrdzuje názor, že všetko čo prežívame v snovej/nefyzickej realite má striktne symbolický pôvod. Jediné na čom záleží sú koncepčné informácie a subjektívne dojmy človeka, ktorý to zažíva.
Koncepčné informácie sú v mojom vnímaní informácie z jadra diania.

Na príklad:
Som bytosť, cítim sa byť mladý alebo malý oproti normálu. Som v nejakom blízkom, známom prostredí spojenom s dojmom bezpečia. Prišli dve väčšie a silnejšie bytosti. Začali so mnou komunikovať a cítil som ohrozenie. Začali na mňa útočiť a ja som zareagoval útekom. Dostal som sa do bezvýchodiskovej situácie - nemal som kam ujsť. Cítil som veľký strach. Zrazu som sa rozhodol že môžem rovno skúsiť spraviť to najlepšie ako viem v danej situácii - že mi nepomôže skrčiť sa v rohu a dať sa do pozície bezmocnosti. V tom momente som akoby narástol- dostal moc a kontrolu. Vedel som že môžem s tými dvoma bytosťami zatočiť, ale namiesto toho som sa s nimi bez strachu začal rozprávať a chcel som sa tak vyhnúť násilnému konfliktu.

V preklade snových zážitkov sa toto môže stať v roli nejakej vesmírnej scény, kde mám nejakú malú stíhačku pri domovskej báze. Kde následne prišli dve väčšie útočné lode, ja som s mojou maličkou loďou unikal, skryl sa v asteroide, cítil sa byť stratený, keď ma dobehli a následne som si uvedomil že posily dorazily a ja sa už nemám dôvod báť.

Rovnako táto scéna môže byť aj u teba doma, kde prišli dvaja zlodeji, alebo to môže byť vo forme diania pod vodou, kde si delfín a prídu 2 žraloky ... a tak ďalej.

Detaily zážitku sú prevažne nepodstatné, koncepčné dianie v jadre zážitku, naše dojmy, pocity a HLAVNE naše reakcie na dané dojmy a pocity, sú to na čom naozaj záleží.
Našu pozornosť neraz upútajú "ligotavé" detaily vo forme prsnatých zelených mimozemšťaniek, krásnych deckých hračiek ak sme doma, alebo nádhernej podmorskej scény s rôznymi detailami. Tie je fajn si užívať, ale nie sa v nich stratiť a zabudnúť sa pozerať na koncepčné jadro diania.

Takže ak sa pýtaš či nejaký symbol znamená nejaký výsledok v tejto realite, moja odpoveď by bola jednoznačné NIE. Preto sú aj snáre podľa mňa zavádzajúce - dávajú len šancu nájsť si tam nejakú ilúziu istoty u ľudí, ktorí veria že v snároch nájdu odpoveď. A kto verí a hľadá, napasuje si veci do výkladu snárov.

Skús sa teda pozrieť na to čo si cítil a ako si sa k tomu postavil. Skús pouvažovať či podobný pocit bezmocnosti alebo strach z nenávratného poškodenia tela nejako vnímaš aj v bežnom živote. Možno sa bojíš že dostaneš nejakú chorobu a nie si si vedomý ako veľmi sa toho bojíš.
Strachy treba podľa mňa spoznať, akceptovať a prerásť.
leonidasll
Návštevník
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Po Dec 30, 2013 13:21

Re: Nočná mora - vypadávanie zubov....

Príspevok od používateľa leonidasll »

Nebol to LD, to viem... A áno bojím sa choroby, pretože mi hrozý borelióza :/ Ale aj tak neviem, sen bol strašne hnusný :/ Fakt to nikomu neprajem, ale ďakujem za odpoveď :)
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Nočná mora - vypadávanie zubov....

Príspevok od používateľa Pali »

To čo som sa snažil popísať nebol scenár LD - každý sen má nejaké dianie.
- Aj v snoch sa rozhoduje postava alebo postavy cez ktoré ten sen prežívame, alebo ktoré pozorujeme z jedného alebo viacerých uhlov pohľadu.
Niekedy sa môže zdať príliš chaotický, ale to je asi preto, lebo náš intelekt nestíha skladať príbeh okolo skutočného diania - takže o tom nevieme uvažovať, alebo si ho vraj v takýchto príkladoch vôbec nepamätáme.

Skús sa uvoľniť s vedomím že strachom boreliózu nezažehnáš - len nejakými akciami, ak ich máš k dispozícii. Uvoľni sa s tým že to nejako bude a nejako to zvládneš - prežiješ to a obohatíš svoje poznanie nejakým spôsobom.
Ľudia, ktorí prešli aj najhorším predstaviteľným utrpením a dokázali od-/pustiť minulosť, získajú obvykle nesmierne bohatstvo vo forme poznania a vnútorného rastu.
leonidasll
Návštevník
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Po Dec 30, 2013 13:21

Re: Nočná mora - vypadávanie zubov....

Príspevok od používateľa leonidasll »

Aha, ďakujem :)
Aiy
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Pi Sep 13, 2013 17:40

Re: Nočná mora - vypadávanie zubov....

Príspevok od používateľa Aiy »

Zdravím.
Mám podobné skúsenosti - nepríjemné sny v ktorých mi vypadajú zuby, a keď si ich obzriem, sú čierne s dierami a hnisom a pod...
Tieto sny mávam vtedy, keď mám v realite nejaký kaz na zube a ešte som si ho nevšimol (často banalita). V detstve som sa o svoje zuby zle staral, teraz na to doplácam.
Jeden môj lucidný sen začal podobne, snový sprievodca mi v ňom povedal že snáre sú hlúposti.
reincarnate
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 140
Dátum registrácie: So Sep 01, 2012 21:47

Re: Nočná mora - vypadávanie zubov....

Príspevok od používateľa reincarnate »

o týchto smrteľných výkladoch viem už od detstva a zuby mi v snoch vypadávajú asi tak 5x za rok čo si pamätám , zvyčajne je to u mňa spúšťač LD ale nikdy sa po takom sne nič nestalo , mne v podstate niky nevychádzajú sny podľa snára, skôr sa mi stáva že mam priame náhľady na budúce situácie
leonidasll
Návštevník
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Po Dec 30, 2013 13:21

Re: Nočná mora - vypadávanie zubov....

Príspevok od používateľa leonidasll »

Ďakujem :) aspoň som kludnejší
Napísať odpoveď