Symetria

Zaujímavé zážitky z vašich snov

Moderátor: Moderátori

Aiy
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Pi Sep 13, 2013 17:40

Symetria

Príspevok od používateľa Aiy »

Zdar.
Všimol som si zaujímavý jav v snoch. Niekedy mám v snoch nejakú deformáciu časti tela, napríklad zubu či prstu. O deň či dva sa prejaví nejaký zdravotný problém (zubný kaz, zadretá trieska a pod... Stačí drobnosť...). Predpokladám že podvedomie zaregistruje začiatočnú fázu problému a vytvori jeho projekciu v sne skôr než problém narastie do takej miery, že sa prejaví napríklad bolesťou. Ale neviem si vysvetliť, prečo mám v snoch problém s tou časťou tela, ktorá je zrkadlovo symetrická oproti skutočnosti. Máte niekto teóriu ktorá by to vysvetlila, prípadne iné snové zážitky súvisiace so symetriou vlastného tela?
Používateľov profilový obrázok
TheDreamingDead
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 201
Dátum registrácie: Ut Apr 21, 2009 15:41
Bydlisko: Bratislava

Re: Symetria

Príspevok od používateľa TheDreamingDead »

Ahoj. Slovo symetria... to ma zaujalo. Pekné meno si tomu dal. Myslím, že v tom netreba hľadať nejaké racionálne "prečo," hlavne, keď to je niečo, čo zjavne funguje. Skôr by som to pozorovala a skúmala, ako to je, prehlbovala všímanie si detailov... A možno skrze to natrafíš aj na nejaké svoje vnútorné "prečo," no možno nie.
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1872
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Symetria

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Pokiaľ viem, rozpoznávanie pravej/ľavej strany v snovej realite je oveľa problematickejšie ako v bežnej realite a preto zrkadlové vnímanie tela nie je ničím výnimočné. Nejedná sa preto o symetriu, ale o zrkadlovosť vnímania.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
guide
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Ut Okt 21, 2014 13:38

Re: Symetria

Príspevok od používateľa guide »

Spominam si na jeden zaznam liecenia v LD a tam slo o nejaku cast nohy (koleno ci clenok) a prave snivajuci tiez spominal, ze prirodzene liecil v sne opacnu nohu ako na ktorej mal problem vo fyzickej realite a k vyraznemu zlepseniu doslo, takze fungovalo.
Napísať odpoveď