Vízia budúcnosti v sne a cestovanie v čase

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Hanawa
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 190
Dátum registrácie: Št Jún 10, 2004 13:06
Bydlisko: Krupina

Príspevok od používateľa Hanawa »

:wink: okej ... tak im odkáž, tým cestovateľom z Damanhure, nech prinesú z budúcnosti potraviny a inú pomoc pre tretí svet, ďalej nech založia inštitúciu, ktorá bude ľudí varovať pred pohromami, aby už tie milióny neumierali zbytočne ... tiež by nemuseli byť takí nevďační a mohli by už konečne prezradiť spôsoby liečby na tie zákerné choroby, ktoré nás sužujú, kde je ich súcit a láska?

problém asi bude, že ak by sa niečo také dalo, trochu by sa tá budúcnosť pomenila a to by tiež znamenalo, že tie ich "cesty" asi nie sú cestami do budúcnosti ... budúcnosť neexisuje !!! ak by existovala, už by to potom nebola budúcnosť ... minulosť neexistuje !!! ak by existovala, už by to potom nebola minulosť

skús nejak konzistentne zadefinovať, čo je to budúcnosť! ináč sa obávam, že si neporozumieme
Používateľov profilový obrázok
majk
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 486
Dátum registrácie: Po Jan 26, 2004 9:14
Bydlisko: morava cz

Príspevok od používateľa majk »

jak to tak sleduju tak dneska je VELKY DEN NEPOROZUMENI, protoze si tady nerozumim s ww6, ty si nerozumis s kokopelli a ja shodou nahod jsem si denska nerozumel s dalsima svyma 2 kolegama a asi 3 zakaznikama a pritom slo jen o to, ze kazdy pochopil tu vec o ktere jsme se bavili uplne jinak ... :lol:
Používateľov profilový obrázok
kokopelli
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 77
Dátum registrácie: Št Júl 08, 2004 13:59

Príspevok od používateľa kokopelli »

Hanawa, cestovatelia z komunity v talianskom Damanhure necestujú do budúcnosti preto, aby do nej akýmkoľvek spôsobom zasahovali! Cesty do budúcnosti popisuje - na základe vlastných zážitkov - napr. Robert Monroe vo svojich knihách, ktoré vyšli prelložené aj do češtiny (ww6 :wink: ) a tiež Joe McMoneagle, ktorý je známy tým, že bol jeden z top-expertov v oblasti tzv "psychickej špionáže" - pracoval pre tajný armádny program STARGATE, v rámci ktorého sa skúmali jeho schopnosti a schopnosti asi 5 jeho ďalších kolegov nazerať na rôzne miesta planéty a rôzne časové obdobia (v minulosti aj budúcnosti) svojím "vnútorným zrakom". To len na okraj. Cestovanie v čase je reálnejšie, než si myslí väčšina tých, čo dúfajú v to, že v budúcnosti to bude možné. Je to možné už dnes, ale opakujem, vo väčšine prípadov ide o cesty vedomím a iba v prípade Damanhuru a jeho pár bádateľov aj o cesty fyzické...
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1872
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: NORMALNI ALE ZIVE SNY

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Môžem len potvrdiť kokopelliho slová :wink:, že Joe McMoneagle pôsobí v skupine skúmajúcej možnosti cestovať v čase. Joe napísal niekoľko kníh, ktoré bohužiaľ ešte nevyšli u nás, no pevne verím, že sa to čoskoro podarí. Tu sú anglické názvy jeho kníh:
1. MIND TREK: Exploring Consciousness, Time, and Space Through REMOTE VIEWING
2. THE ULTIMATE TIME MACHINE: A Remote Viewer's Perception of Time, and Predictions for the New Millennium
3. REMOTE VIEWING SECRETS: A Handbook
4. THE STARGATE CHRONICLES: Memoirs of a Psychic Spy
Viac info nájdete v angličtine na jeho stránke: http://www.mceagle.com/

V osobnom rozhovore s Joeom, ktorý som mal v marci t.r. sme rozoberali jeho súčasnú prácu, keďže pre vládu USA už dlhšie nepracuje. Naznačil, že výskum v oblasti cestovania časom je už pokročilý, pretože vo svete na ňom pracuje niekoľko nezávislých skupín. Budúci mesiac by mal prísť do Európy, kde by sa mal zúčastniť na konferencii, s témou cestovania časom.
Používateľov profilový obrázok
majk
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 486
Dátum registrácie: Po Jan 26, 2004 9:14
Bydlisko: morava cz

Príspevok od používateľa majk »

jeho kolega ze stargate david morehouse napsal taky knizku ktery vysla pred rokem i v cestine v EMINENT pod nazvem PSYCHICKÁ VÁLKA. Je úžasná !!!! Jinak je možné se v USA prihlasit do jejich kurzu ktery stoji cca 2 500 dollaru.
Používateľov profilový obrázok
majk
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 486
Dátum registrácie: Po Jan 26, 2004 9:14
Bydlisko: morava cz

Príspevok od používateľa majk »

to ww6:
Neni cesky preklad McMoneaglovych knizek v nekterem vydavatelstvi ? Ma anglictina je velmi primitivni.
Jeste jestli se muzu zeptat. Mluvili jste spolu i treba o zkoumani mimozemskych civilizaci ? Ja vim, ze morehouse i mcmoneagle, kdyz delali ve STARGATE tak brouzdali pri te prilezitosti taky ve vesmiru s tim ze chteli vypatrat nejakou civilizcai. Dost by me zajimalo, jestli odhalili neco v okoli nasi Zeme ?
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1872
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: NORMALNI ALE ZIVE SNY

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Pokiaľ viem, tak žiadna z McMoneaglových kníh sa oficiálne neprekladá, pretože Joe je držiteľom autorských práv a bol by mi povedal, že sa niečo pripravuje.

No ak ti nerobí problém poľština, viem, že niektoré knihy vyšli v Poľsku. Mne osobne Joe s podpisom venoval poľské vydanie knihy Mind Trek s názvom Wędrujący Umysł (vydalo nakladateľstvo Limbus).

Áno, hovorili sme aj o skúmaní ET, čo je mimochodom aj súčasť výskumu v The Monroe Institute.
Používateľov profilový obrázok
Hanawa
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 190
Dátum registrácie: Št Jún 10, 2004 13:06
Bydlisko: Krupina

Príspevok od používateľa Hanawa »

takže ešte raz: skúsi mi niekto povedať, čo tá budúcnosť je? aby bolo jasné, v akej rovine sa bavíme. pretože do budúcnosti ako ju chápem ja sa nedá cestovať a to už z princípu, nie že nám chýba nejaká znalosť alebo súčiastka
a taktiež principiálne sa nedá so 100% pravdepodobnosťou predpovedať, čo sa v tej budúcnosti stane ako sa to dá ľahko vidieť na tom paradoxe s tým prístrojom

mám svoju predstavu ako to s budúcnosťou funguje a ako by teor. mala fungovať "jasnozrivosť" a prepovedanie budúcnosti, ale to je na veľa A4iek, resp. na dlhú debatu pri pive :beer:
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1872
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: NORMALNI ALE ZIVE SNY

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Aj tak by som rád poznal tvoj detailnejší pohľad na budúcnosť :wink:.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
majk
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 486
Dátum registrácie: Po Jan 26, 2004 9:14
Bydlisko: morava cz

Príspevok od používateľa majk »

ww6: jakym zpusobem ses seznamil s McMoneaglem a kde ? ten clovek musi byt hodne zvlastni ...
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1872
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: NORMALNI ALE ZIVE SNY

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

S Joeom ma zoznámili moji veľmi dobrí priatelia, ktorí sa s ním poznajú už niekoľko rokov :wink:. V marci/březnu t.r. som bol v Monroeovom inštitúte (TMI), v ktorého blízkosti Joe žije a pracuje.

Moji priatelia ma jednoducho vzali s ním a jeho manželkou Nancy na večeru, kde som mal príležitosť si s ním podebatiť. Bohužiaľ pre krátkosť času som s ním nemohol do detailov prediskutovať všetko čo by ma zaujímalo, no aj tak som sa dozvedel zaujímavé veci. Áno, je to zvláštny človek a dobrý rozprávač.

Potom som mal ešte dve ďalšie príležitosti sa s ním stretnúť, no už to nebolo na takejto osobnej rovine, pretože prišiel robiť prednášku do TMI.

Počas môjho pobytu som si mohol sám vyskúšať svoje RV schopnosti a bol som veľmi milo prekvapený úrovňou, ktorú som dosiahol pri pokuse. Musím podoktnúť, že to bol môj prvý RV pokus :D.

Zaujímavé je to, že RV schopnosti sa s časom vôbec nemenia, ostávajú konštantné. Len na začiatku jeho "kariéry" zaznamenal nárast presnosti s akou bol schopný zaznamenávať určené objekty, no po čase sa táto presnosť ustálila a už sa nemení.
Používateľov profilový obrázok
majk
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 486
Dátum registrácie: Po Jan 26, 2004 9:14
Bydlisko: morava cz

Príspevok od používateľa majk »

to musim rict ze tedy malokdy zavidim, ale v tomto pripade ti zavidim ...
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1872
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: NORMALNI ALE ZIVE SNY

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

O Joeovi som nepísal preto, aby si mi (alebo ktokoľvek iný) závidel. Písal som o ňom ako o človeku, ktorý sa aktívne venuje problematike cestovania časom, čo bolo predmetom našej diskusie. To, že som mal príležitosť a česť sa s ním osobne zoznámiť nebola náhoda, ale výsledok mojej 9-ročnej práce v tejto oblasti. Akejkoľvek činnosti sa venuješ dostatočne dlho a intenzívne môžeš dosiahnuť závideniahodné výsledky alebo získať zaujímavé kontakty, no to nie je vôbec dôležité. Dôležité je to, ako použiješ to, čo si sa naučil.
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1872
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Hanawa napísal:takže ešte raz: skúsi mi niekto povedať, čo tá budúcnosť je? aby bolo jasné, v akej rovine sa bavíme. pretože do budúcnosti ako ju chápem ja sa nedá cestovať a to už z princípu, nie že nám chýba nejaká znalosť alebo súčiastka a taktiež principiálne sa nedá so 100% pravdepodobnosťou predpovedať, čo sa v tej budúcnosti stane ako sa to dá ľahko vidieť na tom paradoxe s tým prístrojom
Ako som už predtým písal, keď hovorím o putovaní časom (do minulosti alebo budúcnosti), hovorím o nefyzickom cestovaní. Tzn., že moje fyzické telo ostáva tu v tejto realite, tomto čase. Cestovať časom môže moje vedomie (duša, astrálne telo...), ktoré sa posúva v časovom pásme v niekaždodennej realite (astrálnej sfére, atď.). Najskôr sa však musíš dostať na hranicu časopriestoru, pretože len odtiaľ môžeš takto cestovať.

Z toho je možné ľahko odvodiť, že z takéhoto "výletu" si nemôžeš doniesť žiadne predmety, ale len skúsenosť či zážitok. Pri výletoch do budúcnosti je to náročné aj na "pochopenie" (áno rozumom :)) d, ktoré sú primerané danej dobe. To je akoby sa dostal človek zo 14. storočia do našej doby - len veľmi málo by bol schopný pochopiť :wink: (no táto téma už bola tiež sfilmovaná).

Pri takýchto cestách veľa zmien urobiť v budúcnosti nie je možné. Môžeš byť len akýmsi pozorovateľom, nič viac. To je aspoň moja skúsenosť, ktorá sa môže líšiť od vašej skúsenosti.
Používateľov profilový obrázok
kokopelli
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 77
Dátum registrácie: Št Júl 08, 2004 13:59

Príspevok od používateľa kokopelli »

a taktiež principiálne sa nedá so 100% pravdepodobnosťou predpovedať, čo sa v tej budúcnosti stane ako sa to dá ľahko vidieť na tom paradoxe s tým prístrojom
Nuž, neviem, kto tu tvrdí, že sa dá so 100% pravdepodobnosťou povedať, čo sa v budúcnosti stane. Logicky, to by nebola pravdepodobnosť, ale istota (keď hovoríme o 100%-tách). :wink:

Vidím to celé takto: minulosť ani budúcnosť neexistujú A PREDSA existujú. Logický nezmysel? Tu nejde o logiku. Obe možnosti sú reálne, hoci sa zdanlivo vzájomne vylučujú. Ide totiž o to, ako sa na veci pozeráme.

Tvoje narodenie sa na tento svet je reálnou vecou a hoci už patrí minulosti (alebo chceš tvrdiť, že nie?), je stále reálnym faktom. A predsa, tvoje narodenie je iba ilúzia a preto je tá udalosť iluzórnou minulosťou, neexistuje. ..
Ak vnímame z úrovne časopriestoru, minulosť aj budúcnosť existujú, hoci budúcnosť ako niečo neznáme a preto do rôznej miery pravdepodobné. Z úrovne vnímania kde čas (a priestor) neexistujú sú minulosť i budúcnosť nezmyslom, pretože JE IBA VEČNÉ TERAZ. A preto, že obe roviny vnímania existujú paralelne popri sebe, resp. sa prekrývajú, navzájom sa vylučujú iba zdanlivo...
Napísať odpoveď