Můj názor na sny

Moderátor: Moderátori

Co si o tom myslíte?

Máš pravdu
15
94%
Nemáš pravdu
0
Žiadne hlasovania
Máš jí jen z poloviny
1
6%
 
Celkom hlasov: 16

Používateľov profilový obrázok
Hanyman
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 121
Dátum registrácie: Pi Máj 02, 2008 11:16
Bydlisko: ČR,Česko,Česká Republika

M

Príspevok od používateľa Hanyman »

sny jsou podle mě každý den ti co nemaj sny maj sny akorát si nepamatujou že maj ty sny vim toz vlastní zkušenosti normální den myslel jsem že nemam žádnej sen a asi v polovině toho dne jsem si vzpomněl na ten sen a od toho dne mam tenhle názor na sny
dávám sem anketu o tom. :ok: :ok:
Používateľov profilový obrázok
georg
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 208
Dátum registrácie: St Apr 04, 2007 14:51

Príspevok od používateľa georg »

Jasne ze mame sny kazdy den, resp. noc. Ked sa dostava mozok do REM fazy spanku, vtedy sa nam sniva.
Aspon tak si to ja pamätam cca rok co som sa po prvy krat dozvedel o LD.
mnohý a ani jeden
Zenny
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 382
Dátum registrácie: Ne Jan 28, 2007 11:00

Príspevok od používateľa Zenny »

je pekne, ze si na to prisiel sam, ale v oblasti snenia to je znamy fakt, staci si nieco precitat na nete :wink:
ale inak tiez sa mi obcas stane, ze po zobudeni mam pocit, ze sa mi nic nesnivalo, a potom ked sa rozpomeniem, tak sa cudujem, ako je mozne, ze som si nepamatal taky dlhy a zaujimavy sen :)
Alino
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 244
Dátum registrácie: So Feb 10, 2007 12:13

Príspevok od používateľa Alino »

ked som si dal minule asi 15 vodnych bong, tak som isiel spat ale nic sa mi nesnivalo, asi som nespal. proste som cely cas vnimal len ciernotu. zrejme mozog nemal cas na sny alebo na ich ukladanie do mozgu a potreboval sa sustredovat na obnovu nejakych mozgovych buniek co mi z tolkeho huliva odumreli, mozno som iba astralne putoval, proste bez toho aby sa to ukladalo do mozgu a preto som si nic nepamatal. proste som bol vypnuty. ale ked som len normalne zhuleny tak sa mi snivaju strasne nezmysli.
Používateľov profilový obrázok
Hanyman
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 121
Dátum registrácie: Pi Máj 02, 2008 11:16
Bydlisko: ČR,Česko,Česká Republika

Re: M

Príspevok od používateľa Hanyman »

ty jo cernota to se mi asi este nestalo
Jacqueline
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 92
Dátum registrácie: St Feb 13, 2008 21:21

Re: M

Príspevok od používateľa Jacqueline »

Taky si myslím, že vzhledem k prokázanosti faktu budou všichni jednoznačně souhlasit :D

Alino, neber si to osobně, ale hrozně jsem se u tvého příspěvku nasmála... Ne, fakt, byl takovej... upřímnej, zvlášť o těch mozkových buňkách :D Připomíná mi to stav po deseti vodárnách, kdy máš dojem, že ti mozek vyskočí nosem...
Někteří lidé tvrdí, že změna je život, ale ve skutečnosti znamená jen to, že se stalo něco, co jsme si přáli ze všeho nejméně... Kathleen Kelly
Používateľov profilový obrázok
M2-player
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 72
Dátum registrácie: Ne Okt 23, 2005 9:55

Príspevok od používateľa M2-player »

Jasné, že každý má sny, ale nie každý si ich pamätá. Ja si možno tak zapamätám 1 sen za mesiac. To záleží od toho, v ako hlbokom spánku sa nachádzate a samozrejme, že tie hlboké spánky, po ktorých si nič zo snov nepamätáte sú najlepšie. Napríklad mne sa dnes dačo snívalo, síce už neviem čo, ale uvedomil som sa tam, že to je sen a aj som ho vnímal. To ma trocha vytrhlo z hlbokého sna a teraz si pamätám iba to, že som sa uvedomil a viem iba to o čom som tam premýšľal a kde som bol, ale o čom bol sen dovtedy už neviem. Keby som sa "neuvedomil", tak by som si ho nepamätal - logické. Tí čo mávajú LD, nemajú kvalitný spánok a nie je to zdravé, pretože sa počas spánku ukladajú informácie, ktoré sme nabrali počas dňa a sny sú akoby tomu pomáhali, preto by sa do nich nemalo zasahovať. Počas spánku (teda toho kvalitného) hypofýza vylučuje úplne iné látky ako cez deň počas bdenia, tak načo byť bdelý aj počas spánku? Navyše sny sa ukladajú do stredného mozgu, inde ako ostatné vedomosti nadobudnuté počas bdenia a aj inou formou, preto si veľa ľudí nepamätá svoje sny. Najčastejšie si ich pamätá, keď sa v noci zobudí a ešte stále aktívne pracujú niektoré časti stredného mozgu (je ich 32) a ľudia si vedia na sny spomenúť (zo stredného mozgu prejdu signály do predného mozgu, kde sa "rozkódujú") a potom si na ne vedia spomenúť aj počas dňa.
Kľudne ma ukrižujte, len som vyjadril svoj názor...
--=Všetko sa dá, stačí vedieť ako=--
--=www.meditacia.sk=--
Zenny
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 382
Dátum registrácie: Ne Jan 28, 2007 11:00

Príspevok od používateľa Zenny »

fuha, pamatat si 1 sen za mesiac by som nechcel...to by bola potom nuda chodit spat :lol: a u mna osobne ci je to normalny sen, alebo LD vobec neoplyvnuje kvalitu spanku...vzdy sa vyspim dobre(teda ak nemusim stavat skoro rano do skoly :D )
Používateľov profilový obrázok
Danso
Návštevník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Št Dec 18, 2008 21:44
Bydlisko: Bratislava - DNV
Kontaktovať používateľa:

Re: M

Príspevok od používateľa Danso »

alino ti co si dal :D
tiez som sa dost nasmial
sny ma jednoznacne kazdy
Používateľov profilový obrázok
Dusanko
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Pi Nov 09, 2007 2:22
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: M

Príspevok od používateľa Dusanko »

Alino, kebyze si dam ja 15 vodnych, tak si na tuty nepamatam z noci fakt vobec nic:D

Z vlastnych skusenosti inak mozem povedat, ze vecerne hulenie mne osobne RAPIDNE znizuje pravdepodobnost zapamatania si sna (aspon o 90% z povodnych 50 na 50) a na druhej strane nejaka (inak lubovolna) forma ci uz relaxacie, meditacie, matrickych cviceni alebo tak zasa aspon o 90% zvysuje.

No poznate niekto lepsi dovod preco tak vela nehulit ? :)
Vsetko je inak
aldumgan
Návštevník
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Št Jan 19, 2012 12:54

Re: Můj názor na sny

Príspevok od používateľa aldumgan »

mozno je pricina v nepametani si snov, aspon scasti, v nasledujucom: zo svojej skusenosti viem, že pri prebudzani, v 1/2-spanku sa mi casto zda sen, ktory sa mi prisnil, velmi nezaujimavy, fadny, neraz som si aj povedal, ze ´s tymto snom sa nebudem namahat´..., ale po uplnom prebudenim sa mi sen zda byt ovela zaujimavejsi, aj ak sa v nom nic mimoriadne nedialo ...
Napísať odpoveď