Mám z toho strach...

Metódy, návody a rady ako sa dostať z tela a astrálne cestovať

Moderátor: Moderátori

polopat3
Návštevník
Príspevky: 1
Dátum registrácie: So Dec 01, 2012 20:54

Mám z toho strach...

Príspevok od používateľa polopat3 »

Ešte sa mi to nikdy nestalo, no chcel by som to skúsiť. Avšak našiel som komentár :


Pri astrálnom cestovaní môžete: 1) navštíviť akékoľvek miesto, 2) preniesť sa do minulosti alebo budúcnosti, 3) zbaviť sa strachu zo smrti 4) dohliadať na milované osoby a priateľov, 5) uskutočniť astrálnu cestu vo dvojici, 6) navštívit mŕtvych a pokračovať vo vzťahu s nimi.
To je sice pekne, a znie to ako reklama cestovnej kancelarie - priam vylet do Zeme zaslubenej... lenze kolki z nas sa do nej skutocne dostanu? ak sa niekomu (nezasvatenemu - ktory nema ziadnu ochranu a nebodaj mava depresie alebo je nestastne zalubeny, alebo skratka nevyrovnany sam so sebou, ci zije velmi neusporiadane) podari opustit telo, tak mu to s velkou pravdepodobnostou ublizi. minimalne mu bude fyzicky zle - s pocitom na zvracanie cely den, alebo aj ovela dlhsie. je pravdepodobne, ze clovek pociti existenciu zla kazdou bunkou svojho tela, pretoze mnohe temne bytosti (a v astrale je ich dost) cakaju len na takych naivnuckych zvedavcov, ktorych by obrali o zivotnu energiu. da sa z toho aj ochoriet, pripadne sa aj nevratit, pripadne si priniest nieco nezelane so sebou - napriklad fobiu. tusite vobec, ze je to nebezpecne a ze to nie je nijaka hra??? kedysi boli tieto nauky poskytovane len ludom na vyssom duchovnom stupni... pred verejnostou to bolo prisne strazene, co malo svoj opodstatneny dovod. verte ze zvedavost nie je dobry radca v tomto pripade... A mimochodom, ten kto napise NAVOD na nieco taketo, je vo vyssom zmysle zodpovedny za kazdeho jedneho komu to ublizi. Nemyslim teraz pravne - to nie je az take podstatne, ale univerzalne. Neviem kto by na seba chcel vziat take bremeno za tolko dusi a zit s takou karmou. Zrejme len niekto, kto skutocne nema sajnu... neodsudzujem ich zato, pretoze zjavne vobec netusia, aky moze mat ich cin dosledky... ale treba na to mysliet. Pretoze to budu skusat PRAVE ti nevyrovnani a zvedavi ludia, ktori sa vystavia najvacsiemu riziku.Berte to ako VAROVANIE. Nechcem tu mudrovat, no mam vlastne skusenosti, a na nete je toho skutocne neurekom. A pisu to sami neskuseni ludia, pripadne kopiruju, ci pisu svoje zahmlene domnienky...
Dobra rada na zaver. Ak nepocuvnete (a som si ista, ze takych vas bude dost), tak uz ked bude neskoro, a po odchode ci prichode pocitite dosledky, okuste uprimnu silu modlitby (ma nesmiernu silu)... zlo skor alebo neskor ustupi...
Mimochodom, je pre nas obycajnych ludi skutocne dolezite: 1) navštíviť akékoľvek miesto, 2) preniesť sa do minulosti alebo budúcnosti, 3) zbaviť sa strachu zo smrti 4) dohliadať na milované osoby a priateľov, 5) uskutočniť astrálnu cestu vo dvojici, 6) navštívit mŕtvych a pokračovať vo vzťahu s nimi. ? Venujme sa radsej dolezitejsim veciam, ktore maju zmysel, odporucam zit pokojny, vyrovnany, stastny zivot, pracovat neustale na sebe a Astral prenechat kompetentnym, ktori sa vedia vyhnut suvisiacim rizikam

A ja mávam sem tam depresie, som nevyrovnany sam so sebou a zijem velmi neusporiadane. Je to premňa riziko? Ďakujem
Vedec
Návštevník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pi Nov 02, 2012 18:06

Mas pravdu

Príspevok od používateľa Vedec »

Podla mna pokial niekdo nezvladne na 100% LD tak nema co robit v astrale v LD sa da trenovat mysel a mysel je v AC velmi dolezita.
Miňo
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ut Jún 12, 2012 14:40

Re: Mám z toho strach...

Príspevok od používateľa Miňo »

polopat3 napísal:A ja mávam sem tam depresie, som nevyrovnany sam so sebou a zijem velmi neusporiadane. Je to premňa riziko? Ďakujem
Ja by som techniky na umele alebo skor nasilu natahovanie do LD na tvojom mieste ako prvy vstup do nefyzickej reality neskusal. Mozes ocakavat neprijemnosti, ale LD nebezpecne alebo ohrozujuce zivot podla mna nieje. Ak sa bojis vysok a lietania, pravdepodobne uz fobiu mas a vysvetlit si, ze si k nej zrazu prisiel po LD, nie je pravdive. Mal som par spontannych LD ktore sa dostavili par noci po absolvovani kurzu prechod branou I a prezil som tam nielen pozitivne zazitky ale v kazdom pripade ma to posuva dopredu.
Mozno by si si mohol skusit dat zakladnu otazku: preco chces vstupit do zmeneneho stavu vedomia? Aky je tvoj zamer?
Pises ze mas depresie a zijes velmi neusporiadane. Vsetko co sa naucis tu, aky si, kde zijes, ake mas tuzby a akymi myslienkami sa zaoberas to vsetko beries zo sebou do zmenenych stavov vedomia. Pretoze myslienka nielen v zmenenom stave vedomia tvori energiu, ktora nechava stopu v astrale - snovej realite. Teraz si to vobec nemusis uvedomovat ale skus si aspon predstavit svet v ktorom sa splni kazde tvoje prianie, nielen dobre ale i to zle a vsetky tuzby ktore ta mozu napadnut spontanne. Moze to byt celkom zaujimavy kolotoc nie?
Je to velmi dolezite ucit sa to postupne krok po kroku od urovne ohniska 10 (telo spi-mysel bdela). Zistis svoje nedostatky uz tam a na zaklade toho sa mozes rozhodovat ci chces vstupovat hlbsie. Na to aby si si overil ci sa naozaj nachadzas v zelanom stave je nutne si to prezit najlepsie v skupine, kde sa riesia rozne problemy na mieste a mozes si kazdy stav vedome ohmatkat a zoznamit sa s nim dokladne. Na kurze prechod branou I. sme sa ucili viac krat po sebe vstupovat do jednotlivych stavov vedomia aby sme ich vedeli aj od seba odlisit a vnimat rozdiely napr. medzi ohniskom 10 a-12. No najdolezitejsia je priprava alebo pripravny proces. Spracovanie strachu. Potom je zaklad naucit sa chranit pred posobenim nefyzickych energii (v akomkolvek stave vedomia).
A pamataj si este pred vstupom do zmenenych stavov vedomia tuto vetu: podobne pritahuje podobne ako tvrdil Robert Monroe.
Hodne zdaru prajem :grin:
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1872
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Mas pravdu

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Vedec napísal:Podla mna pokial niekdo nezvladne na 100% LD tak nema co robit v astrale v LD sa da trenovat mysel a mysel je v AC velmi dolezita.
Dovolím si nesúhlasiť. Fungovanie v AC vôbec nie je podmienené úspešnosťou LD.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Miňo
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ut Jún 12, 2012 14:40

Re: Mas pravdu

Príspevok od používateľa Miňo »

Tak toto je zaujimave WW6 :ok: .Mozno by to vysvetlovalo fakt, ze v ohnisku 12 mi kazdy zazitok pride omnoho realnejsi a viac som si vedomy, ale v prezivani je uplne odlisny od LD. Dakujeme za poznamku WW6 :grin:
madagaskar
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 149
Dátum registrácie: Ut Júl 12, 2011 20:04

Re: Mám z toho strach...

Príspevok od používateľa madagaskar »

súhlasím s WW6, LD a AC celkovo nerád porovnávam, lebo čo sa týka mňa v oboch stavoch rozmýšľam úplne inak a takisto vo fyzickej realite inak a to, že sa niekomu nedarí LD neznamená, že nezvládne AC. Môžem sa spýtať Vedec, či si v AC už bol? Lebo ja tam mám myseľ úplne čistú a nemyslím na hlúposti a pritom mám tiež vo fyzickom živote kopu problémov a častokrát myseľ zaplnenú nezmyselnými myšlienkami
Miňo
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ut Jún 12, 2012 14:40

Re: Mám z toho strach...

Príspevok od používateľa Miňo »

madagaskar napísal:LD a AC celkovo nerád porovnávam
Prečo? Ľudia chcú vedieť aspoň zhruba opísatelné pocity a vnemy. Verím že vždy existuje spôsob interpretácie a opis porovnania, ktorý pochopí každý. Len záleží na tom, či to ten dotyčný chce. Monroe porovnával aj popisoval napríklad vnímanie mimotelesného zážitu takto citujem: Při mimotělesném stavu je člověk téměř při vědomí, jak tento stav definuje naše civilizace.
madagaskar napísal:čo sa týka mňa v oboch stavoch rozmýšľam úplne inak a takisto vo fyzickej realite inak
Podľa mňa rozmýšľaš rovnako, len inak to vnímaš. Ale stále si to ty.
madagaskar napísal:Môžem sa spýtať Vedec, či si v AC už bol? Lebo ja tam mám myseľ úplne čistú a nemyslím na hlúposti a pritom mám tiež vo fyzickom živote kopu problémov a častokrát myseľ zaplnenú nezmyselnými myšlienkami
To sa nepodarilo nikdy ani najznámejšiemu astrálnemu cestovatelovi Robertovi Moroeovi :grin: .
Vo svojich knihách často spomínal, že mnohokrát sa ocitol na miestach a dozvedel o svojich túžbach, o ktorých ani nevedel.
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Mám z toho strach...

Príspevok od používateľa Pali »

Z toho ako som pochopil veci, ak má niekto depresie, nemusí to znamenať že nesmie skúšať mať podobné výlety/zážitky. Ak nie je pripravený, asi mu to systém nedovolí. Ak mu to aj dovolí pri dosť silnom úmysle, dostane možno užitočnú lekciu ktorá posunie ďalej, alebo kopanec že si takéto veci nemá priať, lebo ešte zjavne nie je pripravený.

K rozdielu medzi LD a OBE som akurát včera počúval na YouTube rozhovor s Williamom Buhlmanom. On na to povedal že pri LD máme menej svojho uvedomenia (Ega) a sme tam viac vnorený v deji s inou sadou spomienok, hodnôt, priorít, cieľov. Pričom pri OBE je to skôr moje Ja s plnším vedomím a neskresleným obrazom Ega.
- Teda ak niekomu poletujú myšlienky a dostane sa nejako do OBE, bude tam asi poletovať a rýchlo vypadne. Ak je niekto negatívny/ustráchaný, bude mu asi dovolené zažiť korešpondujúce veci - teda možno nejaká mimotelová nakladačka, ako som čítal v Monroovej knihe. Všetko priama spätná väzba ako reakcia na naše pocity, myšlienky, slová a činy ... v OBE sú to už asi len pocity a myšlienky. Až kým si neuvedomíme že mi si vytvárame to čo vidíme/zažívame a vedome sa nerozhodneme pre zmenu/kontrolu v sebe.

Čo si o tom myslíte?
Napísať odpoveď