Ako na to : Astrálne cestovanie

Metódy, návody a rady ako sa dostať z tela a astrálne cestovať

Moderátor: Moderátori

Bimbo
Návštevník
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Št Aug 29, 2013 19:25

Ako na to : Astrálne cestovanie

Príspevok od používateľa Bimbo »

zdravim,
chcel by som sa opytat ako astralne cestovat. velmi ma to zaujima a chcel by som to skusat
arzen
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 63
Dátum registrácie: Pi Sep 02, 2011 12:06
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako na to : Astrálne cestovanie

Príspevok od používateľa arzen »

To nejde len tak - ľudia povedzte mi ako na to lebo sa nudim, chcem to skúsiť ale nechce sa mi hľadať, proste len taký rýchly návod ako na to... No tak na toto zabudni, materiálu je tu na stránke dosť akurát ti možem odporučiť knihu..
http://uloz.to/xkKtQPq/robert-s-peterso ... ojekce-pdf
Svět je nádherná kniha, ale nemá cenu pro toho, kdo v ní neumí číst
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1872
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako na to : Astrálne cestovanie

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

:grin:
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Ako na to : Astrálne cestovanie

Príspevok od používateľa Pali »

Nečítal som knihu čo odporúča arzen, ale toto je podľa mňa zatiaľ najjednoduchší a najpriamejší spôsob ako skúsiť a zažiť:

http://www.czech.obe4u.com/

Je to jednoduché, len treba prejaviť trošku vytrvalosti. Raduga spomína že podľa svojich odhadov má okolo 90% úspešnosť pri presnom nasledovaní jednoduchých mentálnych cvikov a postupov.
Ja môžem len potvrdiť, keď som si jeden víkend povedal že idem to toho, mal som asi 5 prebudení počas noci, čo bolo neobvykle veľa, ale napokon som aj zažil nejaké to OBE/LD - on to nazíva fázou.

Netreba sa trápiť pojmami, treba si skúsiť a overiť si za seba - intelektuálne chápanie, akokoľvek hlboké, je nepodstatné, pokiaľ ide o zmenu vnútra človeka. Skutočnú zmenu vyvoláva len vedomosť - a tú je možné získať len zážitkom .. nie chápaním.
Používateľov profilový obrázok
Forte6
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Ut Mar 24, 2015 22:46

Re: Ako na to : Astrálne cestovanie

Príspevok od používateľa Forte6 »

Nazdar vsetci :)

Po dlhej dobe , znova sa ma zmocnilo nadchnutie spolu so zvedavostou, ake by to bolo astralne vycestovat. Vedome astralne cestovanie som este nezazila. Teda ze by som o tom vedela , ze som von z tela. Ale mam problem. Vzdy ked sa rozhodnem ze to skusim a som na to pripravena, pride vecer a sa bojim aj zaspat , popripade ked sa zobudim tak na to myslim a mam rozne strachy. Bojim sa, neviem coho viac- ked opustim telo, ake to bude , alebo strach z toho co uvidim , ked budem mimo tela. Ci sa zlaknem nejakej bytosti, keby som nejaku strezla. Aj sprievodcu by som sa zlakla , prisaham. Ked tu tak pisem tak mam pocit, ze nic z toho co som pisala sa nebojim- ja mam strach z toho , ze sa budem bat. Strach zo strachu :D ..preto by som chcela astralnu cestu podstupit , ze by som sa aspon ciastocne strachu zbavila. Druha vec je zvedavost ale ta je myslim u kazdeho kto cestovat chce. A ako tretie , tym ze som dobrodruh , kazdy novy zazitok mi da sirsi obzor , a cim viac noveho , tym lepsie :) a po stvrte, mne by uplne stacilo zazit to LEN raz.

Dostanem od vas slova ktore by ma povzbudili? A nielen to , potrebovala by som aj zistit , co ma tam caka a ako sa pripravit. Najlepsie by bolo , keby sa mi k tomu vyjadril whitewolfsix . Hadam to cita :) a Pali by mohol tiez :D ked to uz citate . Pripadate mi skusenejsi a obaja davate perfektne rady. A samozrejme ze aj ini skuseny tu su len nejak sa tu neukazuju :D takze vsetci co mate skusenosti s astralom , sup sup sem pisat! Dakujem :)
Používateľov profilový obrázok
psychonaut
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Št Jún 25, 2015 11:52
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako na to : Astrálne cestovanie

Príspevok od používateľa psychonaut »

Snáď v nahrávkach veľmi skúseného človeka pána Chobota nájdeš mnoho dobrého povzbudenia a pozitívnej inšpirácie. Viac v odkaze
blog.php?u=1604&b=77
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Ako na to : Astrálne cestovanie

Príspevok od používateľa Pali »

Nazdar Forte :)

Vnímam v sebe potrebu odpovedať. Aj keď mám dojem že je to nevhodná motivácia druhu "pomôcť/opatrovať", idem do toho.

Ale nebudem ťa opatrovať - rozhodujem sa mať dôveru v to že vieš čo je pre teba dobré v každom jednom momente.

Vieš čo máš robiť aby si mala AC. Zjavne vieš čo ti prekáža v tom aby si si ho dovolila mať. Takže ti chýba akoby len rozhodnutie prekonať tú vec, ktorou si brániš ísť do toho na plno. Na plno sa rozhodnúť, znamená že zo slovníka zmiznú slová ako "snažiť sa" alebo "skúsim".

Jednoducho budeš vedieť čo chceš a bude tam pevné vnútorné rozhodnutie ísť za tým takými spôsobmi a tak dlho, ako bude treba.

Takže sa rozhodni a choď do toho. Teóriu ani sladké slová nepotrebuješ - tie ti nepomôžu podľa mňa.
Ak je to pre teba vhodná aktivita, tak s tým vytrváš až do úspešného zavŕšenia. Ak nie, tak sa tým budeš zaoberať chvíľu a potom sa na to vykašleš, len aby si sa k tomu možno vrátila o trochu neskôr, keď už možno budeš bližšie k tomu stabilnému vnútornému rozhodnutiu.
Takže žiadne stresy, žiadne porovnávanie, žiadne karhanie sa - rob ako to cítiš a pozoruj či ti výsledky v živote vyhovujú. A potom sa znova slobodne rozhoduj a rob znova ako to cítiš. ;)
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1872
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako na to : Astrálne cestovanie

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Ahoj Forte6,

problém, ktorý si opísala má asi dosť veľká skupina ľudí, ktorí začínajú s AC. Strach z neznáma je pomerne častý a zažívame ho aj v bežných každodenných situáciach. Každý človek má iný spôsob ako tento strach prekonať. Rozhodne Ti neradím ísť cestou "hodím sa do vody, keď neviem plávať, snáď sa mi podarí to zvládnuť", je to extrémny spôsob prekonávania svojho strachu. Na druhej strane budeš musieť podstúpiť istú mieru rizika, inak sa nikam nedostaneš. Začni preto uvažovať, čo by Ti pomohlo zvýšiť pocit bezpečia, keď ideš cvičiť AC. Napríklad, skús sa vyhnúť večerno-nočným hodinám, kedy je vonku tma. Tma (noc) vo všeobecnosti zvyšuje pocit nebezpečia a preto je dobré vyhnúť sa jej v počiatočných fázach AC. Zvedavosť, túžba po dobrodružstve môže byť silná motivácia, no pre úspech je potrebný jasný zámer. Jasný zámer Ti pomôže získať pevné rozhodnutie, o ktorom písal Pali a prekonať tak všetky prekážky na Tvojej ceste do neznáma. No a nakoniec, keď už AC zažiješ, zistíš, že všetky Tvoje strachy boli úplne nezmyselné, zbytočné.

Držím Ti palce.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
psychonaut
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Št Jún 25, 2015 11:52
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako na to : Astrálne cestovanie

Príspevok od používateľa psychonaut »

Forte6 napísal:a po stvrte, mne by uplne stacilo zazit to LEN raz.
Ešte k tejto veci by som niečo doplnil. A chceš mať AC len jednorazové, tak v takom prípade by ti bolo výhodnejšie použiť na vytelesnenie psychedelickú látku. Viac o tom píšem na blogoch, v tých najstarších článkoch.
Blogy meditačných technikách a šamanizme si môžete pozrieť tu old/blog.php?u=1604
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Ako na to : Astrálne cestovanie

Príspevok od používateľa Pali »

Súhlasím so Psychonautom že ak by šlo o jednorázový "výlet", nejaká chemikália by bola možná voľba.
Ale ja si myslím že skratky tohto druhu majú veľkú pravdepodobnosť že uškodia viac ako pomôžu.

Jednorázový zážitok by bol možno dobrý na uspokojenie zvedavosti. Ale veľa vecí, ktoré by sa týmto zážitkom spustili, by boli podľa mňa s odstupom času spätne hodnotené ako nie veľmi vhodné, neprospešné, neužitočné.

Nehovorím teraz o tom čo v inom vlákne spomínal WW6 - ohľadom nefyzických hrozieb.

Hovorím skôr o tých praktických "pozemských" nevýhodách - ten kto má zážitok, má neskôr aj očakávanie takéhoto vrcholového stavu vedomia na základe vlastného poznania. Avšak keďže to bola skratka (niečo ako výťah), nevieme správne kráčať z vlastnej sily (po "schodoch").

A každý "schod" je pre nás námaha, ktorá nás akoby vôbec nepribližuje k tomu vrcholovému zážitku. Takto stále porovnávame chodenie po schodoch vedúcich na prvé poschodie, s vrcholovým zážitkom ktorý je akoby 10. poschodie.
- takáto frustrácia z nevhodného porovnávania je príliš nepríjemná. A tak asi ľudia radšej siahnu znova po tej "skratke" - po tom "výťahu".

Toto buduje naviazanosť/závislosť na niečom nezaslúženom - nemáme schopnosti ("svaly"), ktoré by nás dostali na to 10 poschodie z vlastnej sily. A tieto schopnosti nie sú len o dosiahnutí toho 10 poschodia, ale aj o plnohodnotnom pohybovaní sa (fungovaní) na danej úrovni.
Kto sa tam nedostane z vlastnej sily - zaslúžene, ten je vystavený väčšiemu riziku že so svojou nedostatočnou schopnosťou narazí na problémy. Tieto problémy by boli asi jednoducho zvládnuteľné pre niekoho, kto sa na 10 poschodie dostal zaslúžene. A tuto začínajú asi tie riziká o ktorých písal WW6.

Takže tuto ponúkam na zváženie či tá krátkodobá stratégia na zaplnenie potreby "zvedavosti" naozaj stojí za dlhodobé riziko nežiadúcich následkov.

Kto si spraví z cesty cieľ, ten si bude vychutnávať postupne každý jeden krok/schod.
A bez nevhodného porovnávania zážitkov si z toho môžeme spraviť naozaj pôžitok a radosť. S radosťou sa rýchlosť nášho postupu postupne zrýchľuje. Najprv je to jemné zrýchlenie, ale potom je to čoraz rýchlejšie a rýchlejšie. Akoby sme sa postupom času s vhodným pohľadom na veci, kde si vychutnávame cestu/schody, naučili robiť stále väčšie kroky. Akoby sme brali schody po 2, 3 a neskôr aj po 10 schodoch na jeden záber.
Taký je efekt poznania - čím viac viem, o to viac vidím a vnímam. O čo viac vidím a vnímam, o to viac sa z toho viem naučiť. A cyklus sa opakuje.
Používateľov profilový obrázok
psychonaut
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Št Jún 25, 2015 11:52
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako na to : Astrálne cestovanie

Príspevok od používateľa psychonaut »

Forte6 napísal: ja mam strach z toho , ze sa budem bat. Strach zo strachu :D
A čo sa týka strachu, tak na to, aby si sa z toho dostala, by snáď bola dobrá metóda "terapie" techník LD alebo hypnagógie. Aby si ale docielila nejaké výsledky, tak si to samozrejme vyžaduje roky vytrvalej práce na sebe a nemalej námahy. Aj to je spôsob ako postupne očistiť vedomie od strachov.
Viac tu:
blog.php?u=1604&b=76
Používateľov profilový obrázok
Forte6
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Ut Mar 24, 2015 22:46

Re: Ako na to : Astrálne cestovanie

Príspevok od používateľa Forte6 »

Dakujem pekne vsetkym. A s tou tmou si to fakt rozmyslim WhiteWolfSix a radsej cez den budem trenovat :D
Používateľov profilový obrázok
Forte6
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Ut Mar 24, 2015 22:46

Re: Ako na to : Astrálne cestovanie

Príspevok od používateľa Forte6 »

Tu na hlavnej stranke je pdf subor s nazvom Weedova fyzicka metoda a ako som si ju precitala, velmi sa mi zapacila a vyzera doveryhodne! Zda sa ze som nasla pre mna vhodne cvicenie :)
Napísať odpoveď