Môj návod.

Metódy, návody a rady ako sa dostať z tela a astrálne cestovať

Moderátor: Moderátori

redblueman729
Návštevník
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ut Aug 09, 2011 16:09

Môj návod.

Príspevok od používateľa redblueman729 »

Chcem vám pomôcť z vašou cestou mimo telo a v poznaniu, tak som sa rozhodol že napíšem návod ako to spraviť :)

Prve než vôbec sa pustíme do AC je treba si uvedomiť že do Astralu nemôžete vstúpiť zo strachom inak to veľmi rýchlo skončí. Preto je najprv potrebné LD a isté spojenie zo svojím podvedomím. Ak sa o AC pokúsite násilim tak že vás niekto odtiaľ vytiahne je to jedno lebo aj tak si z toho nebudete nič pamätať maximálne útržky.

-Založte si snový denník kde si budete písať každý deň vaše sny, píšte všetko čo si pamätáte každú hlúposť a snažte sa na to spomenúť.
Pred spaním si povedzte jednoduchú afirmáciu aby ste oboznámili povedomie že chcete ld teda "Chcem LD". Doba dosiahnutia LD by sa mala pohybovať do 2 týždňov. Potrebujete si zvýšiť úroveň prebranosti vo vašom priestore. Rovnako ako pri AC ani vo sne alebo LD nieste vo svojom tele ste len v istom priestore ktorý je len váš.

-Po dosiahnutí LD sa snažte písať snový denník ďalej a skúste sa postaviť strachu, Astrál je miesto kde sa všetko zmení na peklo alebo na ráj a záleží to len na vás. Zmente vašu afirmáciu na "Chcem Astrálne Cestovať", skúste sa stretnúť z vašim sprievodcom a poprosiť ho o radu. Čo dalej nemôžem vám dať špecifickejší návod pretože každý z vás má inú osobnosť a svoje problémy. Váš sprievodca bude vedieť čo robiť a však pozor na to aby to nebol výplod vašej predstavivosti ale v skutočnosti on. Ale myslím že to spoznáte.

V astrálnom cestovaní by ste mali požiadať svojho sprievodcu aby vás odviedol na zopár miest a poprípade ukazál miesto kde sa začnete učiť, to že budete poletovať nad zemeguľou vám v ničom nepomôže aj keď to môže byť pekné ale ak vaším cieľom nieje poznanie tak zámer ísť do astralu je v podstate o ničom. Váš život sa zmení po vstupe do astralu dosť výrazne preto prosím vás naozaj sa musíte u istiť čo robíte. Budte pripravený že ak sa kolotoč rozbehne váš život bude predĺžený o 10 až 100 rokov a na planéte ubehne možno hodina možno dve. Nakoniec si sami musíte byť istý či sa na kolotoč budete pozerať a sedieť na ňom alebo ho pôjdete rozkrútiť a niečo aj zažiť.

A ešte priateľská rada nesnažte sa robiť gebuziny v našom solárnom systéme to by vás mohlo stáť divnú skúsenosť.
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Môj návod.

Príspevok od používateľa Pali »

Vďaka za podelenie sa o tvoje skúsenosti Redblueman.

Mám pár otázok a dotazov v snahe pomôcť komukoľvek, kto sa rozhodne toto prečítať, umožniť osobné experimenty s čo najmenej vnútornými obmedzeniami.

Ako sa podľa teba lýši sen, LD, OBE, AC, ... ?
Načo sú podľa teba všetky tie známe aj neznáme skratky ako aj táto realita?

Pochopil som že vnímaš rôznorodosť ľudí, ale na druhej strane píšeš vo svojom návode pre úplných začiatočníkov hneď o rôznych svojich obmedzujúcich vierach. Príklady:
"Ak sa o AC pokúsite násilim tak že vás niekto odtiaľ vytiahne je to jedno lebo aj tak si z toho nebudete nič pamätať maximálne útržky."
"... pozor na to aby to nebol výplod vašej predstavivosti ale v skutočnosti on."
"ak vaším cieľom nieje poznanie tak zámer ísť do astralu je v podstate o ničom"

Chápem že chceš pomôcť a snažíš sa o to najlepšie ako momentálne vieš. Bodaj by nás bolo viac takých, ako si ty. S istými aspektmi limitujúcich príkladov hore osobne aj súhlasím. S čím však nesúhlasím je "odsudzovanie" ľudí k istým výsledkom na základe istých predpokladov. Za všeobecne užitočnejšie by som považoval, ak by si vo svojich výrokoch používal väčšiu voľnosť. Tou voľnosťou by si u niektorých jedincov mohol zamedziť vytváraniu si obmedzujúcej viery. Ale na druhej strane, ak sa niečo také prihodí, dať im istý návod na čo sa majú pozerať.

K téme "sprievodcu" by som dodal že sa neraz ľudia zaseknú na tomto bode - chcú stretnúť sprievodcu. A potom musí byť ešte skutočný - nie nejaká "trápna" projekcia. Pritom majú istú fixnú vieru/predstavu ako taký sprievodca má vyzerať, znieť, hovoriť, ... a ak to tak nie je, tak to odsúdia ako bezpredmetnú projekciu/ilúziu alebo jednoducho úplne prehliadnu.

Pritom by bolo o toľko užitočnejšie uvedomiť si čo očakávame od sprievodcu a všímali si ak dané veci/výstup dostaneme akoukoľvek formou - aj bez postavy ktorú by sme vnímali ako externú/nezávislú bytosť.
Ja som zistil že so mnou Systém komunikuje cez moje myšlienky - neraz mi príde nejaký nápad alebo sa snažím niekomu aj tuto na fóre poradiť, pričom si následne uvedomím ako hlboká a praktická/využiteľná myšlienka to bola. Často s istým odstupom času spozorujem že som dostal odpoveď na otázku, ktorú som si prial mať zodpovedanú neraz aj veľmi dlhý čas.

Tuto zhrnuté v bodoch mnohé z najbežnejších "chýb", ktorými si mi sami bránime v prežívaní aspektov "väčšej" reality:
http://forum.annwin.eu/astralne-cestova ... -t723.html
redblueman729
Návštevník
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ut Aug 09, 2011 16:09

Re: Môj návod.

Príspevok od používateľa redblueman729 »

SEN LD OBE
- sa líšia v prebudenosti a v lokácií kde sa odohráva.
SEN A LD sa odohrávajú vo vašom súkromnou priestore kde síce je možný zásah ale je to iné ako OBE. Sen je nekontrolovateľný už z dôvodu toho že naše vedomie v sne je minimálne alebo ani si neje schopné uvedomiť samo seba teda je to asi ako tehlou po hlave do slova a keď sa prebudíte pamätáte si len zvyšky teda máte okno. LD je už prebudenosť a uvedomenie seba samého v sne teda istá kontrola nad svojím priestorom.

Priznám sa asi som to zle sformuloval: je dôležite si uvedomiť zámer cestovania do astralu môžeš mi veriť že ak tam ideš kvôli hlúpostiam ako sú lezenie dievčatám do kúpelne tak buď z toho nič nebude alebo ta to možno ani nebude zaujímať. V AC je to trošku iné ako keď je pri vedomí len jedna tvoja časť. Preto nie nadarmo vravím že je potrebné sa zbaviť strachu.

Sprievodca: Ak nechceš aby ti pomáhal tak sa na to vykašle lebo rešpektuje tvoje požiadavky, ak ho však požiadaš o prítomnosť a miesto kde by si sa mohol začať učiť alebo aby ti nejako pomohol tak to spraví samozrejme ak to bude pre teba dobré. V LD ho vicítiš pretože bude tak trošku nemenný alebo na neho budeš mať slabý vplyv. V LD ak sa spýtaš podvedomia otázku vznikne ti s toho hlúposť typu "Včera som videl ovocie na mesiaci lebo pekne pršalo o 3 hodiny". Myslím že jeho odpovede sú celkom jasné a zrozumiteľné. Áno potvrdzujem v AC sa nerozpráva pokiaľ na to nieje špecifická podmienka inak všetko je komunikácia cez myšlienky alebo obrazy. Tvoj astrálny sprievodca vyzerá len tak ako si ho sám predstavíš ale jeho odpovede nejdú predstaviť a nedajú sa ani meniť.
redblueman729
Návštevník
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ut Aug 09, 2011 16:09

Re: Môj návod.

Príspevok od používateľa redblueman729 »

.
Naposledy upravil/-a redblueman729 v Ut Feb 11, 2014 0:02, upravené celkom 1 krát.
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Môj návod.

Príspevok od používateľa Pali »

Ďakujem znova za podelenie sa o tvoje názory :).

Zabudol si asi odpovedať na otázku načo sú podľa teba sny, LD, AC, OBE, táto realita, ...

Z tvojho podania toho čo je snový sprievodca som pochopil že je podľa teba dobrý na učenie nás.

Čo ak nejaká projekcia bude na nás mať taký vplyv, že nás podnieti k pochopeniu istej dôležitej veci? Bolo by to menej hodnotné, ako keby to prišlo od "sprievodcu"?
Čo ak si budeš 100% istý že si stretol sprievodcu alebo trebárs aj nejakú "osvietenú" pokročilú bytosť, ale nepovie ti nič skutočne užitočné? Bolo by podľa teba vhodné a podnetné vyhľadávať prítomnosť a rady danej bytosti?

Ja si myslím že jediné na čom záleží sú výsledky. Je jedno z akého zdroja si myslíme že prichádzajú informácie, lekcie, zážitky, ... záleží len na tom, ako nás ovplyvňujú, či nám pomáhajú rásť a či je ten rast v správnom smere.
- Máš na tento môj názor iný pohľad? Prosím podeľ sa oň ak to vidíš inak.

Ohľadom zrozumiteľnosti komunikácie v LD, ale aj vo všeobecnosti:
Iste sa ti už stalo že si bol nedočkavý alebo nejako predpojatý a vnímal si význam slov niekoho druhého v rámci konverzácie úplne inak, ako ich ten druhý zamýšľal. Dokonca si neskôr mohol po opakovaní konverzácie vidieť že už prvý krát bola daná myšlienka vyslovená pochopiteľne, avšak ty si ju predsa len pochopil inak.
Potom sú prípady kde neovládame dostatočne lokálnu reč, prízvuk alebo máme iné metafory pri ktorých použití sa rozchádza význam kontextu konverzácie.
Na týchto pár príkladoch chcem zvýrazniť že nezmyselne znejúca informácia môže byť nezmyselná, ale zároveň môže byť len problém v našej interpretácii - v našich schopnostiach vnímať daný balík informácií.
- Asi nikdy nebudeme vedieť objektívne povedať kedy je to tak, alebo onak. Podobne to vidím aj so skutočnosťou sprievodcu, alebo so skutočnosťou akejkoľvek inej veci v nefyzických realitách.
redblueman729
Návštevník
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ut Aug 09, 2011 16:09

Re: Môj návod.

Príspevok od používateľa redblueman729 »

Sen - je len proste aspoň podľa mňa pokiaľ ti do neho nebude nikto zasahovať iba akousi hatlaninou podvedomia a ty si jeho obetou.
LD - je na zdokonalovanie sebaovládania + zvládanie strachu.
AC teda ak sa dostaneš do astrálu tak sa tam môžeš toho veľa naučiť podľa mňa to je prirdozené miesto odkiaľ sme prišli.

Sprievodca - On ta nenaučí nič ale ukáže ti miesto kde sa to naučiť alebo ta zavedie niekam alebo ku niekomu kto ta to naučí on je len výlučne tam kvôli tomu aby ti bol po ruke a odpovedal na otázky. Snový sprievodca ak je to ten istý ktorý stojí v AC pri tebe teda inak duch strážny alebo ako to nazvať tak áno hovoríme o tom istom.

Pohľad na informácie je taký že ak dostaneš informáciu a dokážeš ju použiť k získaniu skúsenosti tak je to správne, ale nie som si istý či existuje nejaký smer rastu podľa mňa každá skúsenosť posúva, hlavne tie problémové ktoré musíš riešiť.

Prepáč ale stručnejšie to neviem vysvetliť išlo mi len o to aby ste sa dostali do LD zavolali svojho sprievodcu zistili otázkami či je to on po prípade jedna jednoduchá je priamo tu :"Pomôžeš sa mi dostať von z tela ?" a on odpovie "Nie, musíš to dokázať sám" ak odpovie somarinu alebo neodpovie čo sa teda málokedy stáva tak potom to nieje on. Stručnosť a jednoduchosť sú znaky ktoré na neho sedia, pochybujem žeby mal tvoj osobný sprievodca nejaký záujem ti robiť vtipy a odpovedať niečo iné alebo sa tváriť že to nieje on. Z rečou je to tak že nijako ako by si chcel neodpovieš dosť dostatočne na to aby to niekto pochopil, najlepšie to funguje tak ako to je v AC priamosť v myšlienkach ktoré sa ti ukážu.
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Môj návod.

Príspevok od používateľa Pali »

Rád by som ponúkol moje postrehy:
Sen - môže mať prevažne náhodný dej ak sa pozeráme na jednotlivé sny. Avšak ak si niekto začne sny zapisovať a začne uvažovať o svojich snoch, má možnosť zistiť že sa isté záležitosti v dianí snov opakujú.

Sny sú forma triedy/učiliska, tak ako sú podobné formy stavy pod nálepkami LD, OBE, AC ... Táto realita je taktiež trieda, v ktorej sa môžeme a máme učiť. Rôznorodé dianie v snoch môže neraz svojou formou/výzorom odlákať od podliehajúceho diania a pocitov - to dianie, naše reakcie na dané dianie a s tým spojené pocity nám veľmi pekne ukazujú aký sme v skutočnosti.
V tejto realite sa totiž zvykneme klamať svojim intelektom a egom - sny, pri vyhodnocovaní istých opakujúcich sa vzorov, sú pre nás krásnym zrkadlom.

Ak sa neučíme, alebo sa učíme nesprávne lekcie, začneme si vytvárať utrpenie. To utrpenie je jednoduchá a geniálna spätná väzba OD nás pre nás samotných o pochopení lekcií alebo o našom postoji k učeniu sa ako takému.

Sprievodca, alebo anjel strážny je podľa mňa len metafora od systému pre nás, alebo od nášho podvedomia alebo "vyššieho ja" pre nás samotných. Je tam pre nás ako element, ktorý umožňuje isté uvedomenia a/alebo prežitie istých skúseností z ktorých vyplynú dané uvedomenia.
V nefyzických realitách tvoríme myšlienkami a pocitmi - takže ak si niekto praje "sprievodcu" a podvedome očakáva výzor nejakého staršieho pána s bielymi vlasmi, tak si ho vytvorí sám, alebo Systém využije túto príležitosť a posnaží sa v tejto forme pomôcť.

Ak si si ešte nevšimol základné princípy ktorých praktizovanie prináša dlhodobý pocit vnútornej vyrovnanosti a šťastia, popri minimalizovaní utrpenia, tak odporúčam zamerať sa na prejavy nesebeckej lásky bez akýchkoľvek očakávaní, alebo vo všeobecnosti nesebeckého konania v prospech druhých bez vplyvu vier, očakávaní, noriem, vlastného intelektu a ega.

A ako to súvisí s touto témou? Ak sa človek zameria na rast v smere lásky, alebo inak povedané v smere služby druhým, zvýši sa jeho "vnútorná kvalita". Jeho spirituálna moc a potenciál prejavovať túto moc sa taktiež zvýši - a to sa dá v prípade záujmu jednotlivca využiť na skúmanie väčšej reality prostredníctvom AC, LD, OBE, ... samozrejme za účelom ďalšieho rastu "správnym smerom".
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1872
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Môj návod.

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

redblueman729 napísal:SEN LD OBE - sa líšia v prebudenosti a v lokácií kde sa odohráva.
SEN A LD sa odohrávajú vo vašom súkromnou priestore kde síce je možný zásah ale je to iné ako OBE.
Sen - je len proste aspoň podľa mňa pokiaľ ti do neho nebude nikto zasahovať iba akousi hatlaninou podvedomia a ty si jeho obetou.
LD - je na zdokonalovanie sebaovládania + zvládanie strachu.
AC teda ak sa dostaneš do astrálu tak sa tam môžeš toho veľa naučiť podľa mňa to je prirdozené miesto odkiaľ sme prišli.
Dovolím si nesúhlasiť. Ak by to bolo tak, potom by prorocké sny boli nezmysel.
SEN, LD a AC sa odohrávajú v rovnakom priestore, odlišujú sa len mierou bdelosti, no predovšetkym aktivovanosťou racionality. Práve dokonale potlačená (uspatá) racionalita robí v sne či LD čistý "obraz". Akonáhle sa v LD začne racionalita "prebúdzať", obraz sa začne zahmlievať a strácať. V AC sú vedomie a racionalita najaktivovanejšie a aj preto býva hlavne pre mnohých (no nie všetkých) začiatočníkov AC obraz nejasný, tak nepodobný ostrým snom či LD.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Napísať odpoveď