nepokojné oči

Metódy, návody a rady ako sa dostať z tela a astrálne cestovať

Moderátor: Moderátori

guide
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Ut Okt 21, 2014 13:38

Re: nepokojné oči

Príspevok od používateľa guide »

No praveze vobec nemam taku vieru a v podstate to ani nebol zamer. Ked som cvicieval uvolnenie, tak som sa zacal dostavat do toho priestoru a dlho som vobec nevedel co to je. Cize to bol skor taky vedlajsi produkt cvicenia uvolnenia tela a mysle. A viacmenej to nim stale je.

Kazdopadne vdaka ti za reakcie, budem na tom pracovat ako pises, ale ak by mal niekto este iny nazor, ci radu, tak si rad precitam. Len na margo toho, aby sa to tu nebralo za uzatvorenu vec :)
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: nepokojné oči

Príspevok od používateľa Pali »

Som zvedavý kto ti čo ešte odporučí, ale myslím že sa nevyhneš spoznávaniu seba a akceptovaniu že máš rôzne obmedzujúce viery.
Toto spoznávanie ide najlepšie práve z uvoľnenosti, lebo si tam vieš priznať veci, ktoré by sa ti inak nepáčili - neboli by možno v súlade s tvojimi vierami/normami/očakávaniami a túžbami.

Viera je v mojom slovníku názor, ktorý je príliš ístý - blíži sa 100% istote. Je z mojej skúsenosti dosť ťažké na začiatku objaviť v sebe viery typu "toto sa deje takto a nebude to inak" alebo "toto je nemožné".
Kedysi som mal vieru/očakávanie že OBE/LD je možné len po dlhom ležaní - a tak som to aj mal vo výsledkoch.
Dnes viem že to môže byť aj inak. Práve postupné budovanie referenčných bodov mi umožnilo pustiť túto vieru a umožnilo mi to vidieť ju.
- je veľký rozdiel v tom čo si myslíš že si myslíš o nejakej veci, a medzi tým ako to cítiš - ako to naozaj máš. Sme majstri sebaklamu, keď nemáme spojené vedomie a "podvedomie" do jedného celku.

Ja neviem aké máš viery, ale čo sa týka vnímania "astrálu", sú v podstate 3 možnosti prečo by niekto potreboval hodinu ležania aby niečo vnímal:
1. nepokojná, zaneprázdnená, neuvoľnená myseľ a vedomie ktoré nie je ešte vytrénované (chýbajúce referenčné body)
2. nejaká zákonitosť v pravidlách reality (fyzickej či nefyzickej)
3. viera/očakávanie že to tak je - vychádzajúc z vlastných zážitkov = referenčných bodov

A keď do toho zahrniem koncept placebo/nocebo, ktoré vedia akoby ignorovať zákonitosti reality a ovplyvniť výsledok vierou/očakávaniami, vychádza mi tam stále hlavne možnosť 1. a 3.
Preto ti z vlastnej skúsenosti odporučím snahu spoznať sa. Môžeš sa v uvoľnenom stave akoby sám seba pýtať a uvidíš aké nápady/myšlienky ti prídu. Môžeš sa pýtať prečo je dobré aby si mal to napätie v očiach, čo by si mohol skúsiť robiť aby si zmenil výsledok, pýtať sa kto si, .... pýtaj si a uvažuj o nástrojoch ktoré by práve tebe boli vhodné na to, čo práve máš v tomto bode svojho vývinu robiť.
Hraj sa uvoľnene a uvidíš že ti všetko príde ľahko - a nebudeš mať potrebu pýtať sa niekoho iného čo máš robiť. Budeš dôverovať sám sebe že ti to príde v správny čas - a ono to aj s týmto hravým a uvoľneným prístupom naozaj tak bude.
guide
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Ut Okt 21, 2014 13:38

Re: nepokojné oči

Príspevok od používateľa guide »

Samozrejme, ze nevyhnem. Pracujem na tom :) ale presvedcenie o dlhom cakani nemam, kedze sa mi tam uz raz podarilo dostat aj cca do 5 sekund. Ale pravdepodobne to bude aj o energii, ktorou disponujes a bezne som asi skor v stave, kedy potrebujem dlhsi cas. Aspon tak mi to vychadza zo skusenosti, ale nemam to nicim podlozene, takze zatial len domnienka.

BTW trosku OT, ale ked uz sa tu bavime o presvedceniach, tak toto nie su tie najzaludnejsie. Najhorsie su presvedcenia typu "ked hodim skleny pohar o zem, tak sa rozbije". Pretoze prave taketo presvedcenia sa povazuju za absolutne nemenne a pravdive.

Inak mas samozrejme pravdu a s tym pytanim to vyskusam, to je dobry napad. Kazdopadne som bol zvedavy ako a ci vobec sa to podarilo vyriesit dotycnemu, co tu zakladal tento thread.
Napísať odpoveď