Prvý zážitok?

Zážitky z vašich astrálnych výletov

Moderátor: Moderátori

nitramon
Návštevník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: St Okt 24, 2012 10:27

Prvý zážitok?

Príspevok od používateľa nitramon »

Ahojte,
meditujem asi tak rok, odkedy som bol na retreat s budhistickym mnichom. tam som zazil stav prebudenia, volaju to aj satori. jasnost mysle, ticho mysle, ziadne ego, nazvat to mozme hocijak to je jedno. odvtedy meditujem skoro furt. ked sedim, lezim, chodim, jem, pijem, vyprazdnujem sa, pracujem, pozeram, proste furt. vsetko pozorujem bez mentalnych koncepcii (ci je to dobre alebo zle), je to take ake to je. zacalo to koncentraciou na dych a pocitanim nadychov. ked mysel odbehne a zacne premyslat, len sa vratit naspät a zas pocitat. az to niekto dokaze do 21 uz nemusi pocitat. len cisto dych. potom uz to samo prejde na kontemplaciu okoliteho prostredia, mysle a tela.
o astralnom cestovani som cital, skusal, no pokial dobre viem, tak nic. lucidne sny som mal 2x, ale toto bolo ine...
dnes som si lahol asi pred hodinkou okolo pol jedenastej. uvolnil som sa a pozoroval. napadlo ma astralne cestovanie, pred tym to neslo, ale teraz to bolo divne. citil som ze sa mi podarilo pohnut prstami bez toho aby sa pohlo fyzicke telo. slo to z tazka, ale skusil som ze vyjdem cely. tak som sa akoby zaprel o postel, slo to tazko ale potom ma to ako keby len vyplulo. bol som ako keby pred postelou na kolenach a pomaly som vstaval, slo to tazko, hlavu som mal dole a nevedel som ju zdvihnut, no nakoniec sa mi to podarilo, ako keby vazila tonu. bol som doma sam, len som psom, ktory akurad lezal pod postelou. no ked ma to vyplulo tak tam nebol a navyse presiel okolo mna rozzureny otec, pocul hlasy. ako sa hadaju s matkou. vonku je zamracene, no tam bolo vidno, svietilo slnko, akoby letny podvecer. len som chvilu stal, presiel som sa k balkonu, nohy boli 100 kilove kazda jedna, pozrel som sa na ruku a prsty sa mi akoby rozdvojili, take ako dvojite videnie, tak som sa vratil a lahol si naspät do fyzickeho tela, ktore som nevidel. videl som len tak zahmlene, mlhavo ci jak to popisat. cely cas som bol pri vedomi, skusil som to zas, zas prsty a potom cely. teraz som skusil prejst cez cez dvere, presiel som do kuchyne, bol to zvlastny pocit, potom si nepamatam mozno ma to hodilo naspat do fyzickeho tela, potom som siel este raz a skusil som preletiet cez balkon von, bol som na balkone, napadlo ma, ze skocim dole, ved viem lietat :-) skocil som, ale ako som padal, tak som spomalil, a dopadol jemne ako s padakom, ale mal som strach, citil som ako mi rychlo bije srdce, alebo nejaky taky ten, no proste strach. preletel som sa po ulici, boli tam nejaki ludia, ale videl som rozmazane a na konci ulice som si vsimol, ze su bloky poprehadzovane, nechcelo sa mi letiet nazad tak ma napadlo, ze by som sa dostal do tela nazad pomocou myslienky, tak som bol znova v tele. este som parkrat vysiel, napadlo ma ze vyletim na mesiac, ale na to som nemal az taku odvahu tak som to zamietol, no a teraz si myslim, ze uz stacilo, ale nevedel som ovladat fyzicke telo. chcel som nim pohnut, ale stale som sa pohol astralne, zacal som mat trochu strach, ale napadlo ma, ze som cital, ze niekedy treba chvilu pockat, ze sa netreba bat, tak som chvilu cakal a snazil sa hybat prstami fyzickeho tela, nakoniec sa to podarilo. vstal som, isiel som sa vycurat a teraz pisem tu.
este nieco, raz som sa videl na posteli, ale inokedy nie, nebolo tam moje fyzicke telo, ale ked som prisiel blizsie a zaostril, videl som akoby nadvihnuty paplon, ale hlava nikde, akokeby len energia to nadvihovala, to bolo zvlastne.
tak mam zopar otazok. cestoval som astralne? bol som v minulosti ci v buducnosti? ci ked to bolo viackrat tak hodicke? ak to budem robit castejsie budem mat jasnejsie videnia a koordinovanejsie pohyby? budem moct si vybrat ci chcem ist do buducnosti alebo minulosti, ci do pritomnosti? budem moct ist aj do inych svetov? rozpravat s mrtvymi alebo nenarodenymi, s anjelmi atd.? a preco som nevidel svoje telo? je mozne ze som bol v buducnosti kedy uz budem mrtvy?
zatial len tolko, mam este nejake povinnosti a pojdem to vyskusat zas. dakujem za odpovede a za hocjake komentare. majte sa krasne
Forte
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2012 19:04

Re: Prvý zážitok?

Príspevok od používateľa Forte »

Wau,zaujímavé :) a nemohlo to byť skôr lucídne snívanie,ked si si to telo nevidel? Teda ja neviem,nezažila som ani LD ani AC,ale možno to čo si zažil bolo LD..ale nehovorím,že sa nemohlo jednať o AC.
V každom prípade je to zaujímavý článok,páči sa mi to :)
nitramon
Návštevník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: St Okt 24, 2012 10:27

Re: Prvý zážitok?

Príspevok od používateľa nitramon »

no, nieco som si tu precital, ale neviem. nezda sa mi zeby som spal, vedome som vstupoval a vystupoval. nie som si isty, ale povedal by som, ze som sa dostal do toho tranzu pomocou meditacie a myslienkou na astralne cestovanie sa to spustilo. neviem vsak vysvetlit tie ine situacie a prostredie. ak sa mi podari a nezabudnem skusim si zavolat sprievodcu a opytat sa co to ma znamenat za "bordel" :-D
Forte
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2012 19:04

Re: Prvý zážitok?

Príspevok od používateľa Forte »

No zavolať sprievodcu je dobrý nápad :D keď hľadáš otázky on je ten správny..ale aj ty sám,tvoje vnútro :)
Forte
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2012 19:04

Re: Prvý zážitok?

Príspevok od používateľa Forte »

Tak už sa sem pridávam aj ja :D dneska sa mi niečo stalo a myslím že sa v podstate mohlo jednať o AC,ale tak teda k veci: No takže..som sa ráno zobudila o 3:50 .. keďže ja skúšam teraz LD..šla som znova spať ale už otočene (toto robím teraz často kvôli paralýze-aby som ju dosiahla a tento týždeň sa mi to podarilo v ten istý den aj 2 krát)
No a vlastne,zrazu som v tom sne alebo v čom stála,vedľa matracu,na ktorom údajne spím.. Bola všade tma,ale nie úplná ale tak ako ráno býva..Išla som,pozrela som sa do spálne. Mama tam neležala. Išla som ďalej. Pozrela som sa do dalšej izby a tiež tam neležali (nespali) tí,čo by tam mali byť,..tak som sa otočila,a znova sa pozrela do spálne,kde by mala mama spať. Nebola tam..tak som šla do tej izby kde spím. Potom to prešlo akoby do obyčajného sna,že sa sestra zobudila a v kúpeľni bolo zapálené svetlo...zobudila som sa s hukotom v ušiach, prišlo mi to akoby paralýza skončila,nesledovala som či sa viem pohnúť či nie,ale oči som mala zatvorené po zobudení. Hukot v ušiach zmizol, začal zas ale znova zmizol...to som otvorila oči a bolo už 4:50..
Tak teraz..neviem si toto celé vysvetliť. Začneme asi tým..mne sa nikdy nesníva že sa zrazu nachádzam v tej izbe kde spím..nemávam ani takéto tmavé sny (v sne nezvyknem mať tmu) a tiež mi bolo zvláštne aj to,že všetko v byte malo presne takú podobu ako naozaj..dokonca som videla aj ostro..viem,že v izbe kde spala moja sestra boli spojené postele..aj to som videla v tom sne či v čom..kráčala som,zvyčajne v mojich snoch ked kráčam tak nie tak ako v realite (v snoch kráčam inakšie,nie som krok po kroku tam kde by som v skutočnosti mala byť,a ako by som sa po pár krokoch teleportovala na iné miesto..zvláštne bolo tam aj to,že na začiatku toho všetkého som zrazu stála. Stála som tam aj vtedy,ked sa toto skončilo..no na matrac som sa nepozrela,ani ma to vtedy nenapadlo,..škoda že nie,možno by som práve vtedy zistila čo toto bolo..toto všetko bolo živé..ako naozaj živý "sen"..hoc si už na toto tak nepamätám,pamätám si iba to čo som tu opísala..
Námesačná nie som,.. fakt je aj to,že som si necítila ako kráčam..
Mohlo to byť AC? vraj môže sa stať že nevidíme telá..môže to byť pravda,ale nemusí..
Tak,čo toto mohlo byť?
Pjotrik
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 117
Dátum registrácie: So Sep 10, 2011 17:30

Re: Prvý zážitok?

Príspevok od používateľa Pjotrik »

To máš jedno, čo to bolo. Dôležitý je samotný zážitok, nie jeho kategorizácia. Ja všetko, čo zažijem počas noci, hádžem pod LD. Keby sa mi to isté podarilo cez deň, poviem, že to bolo AC. Ale v podstate oboje mi príde ako jedno a to isté.

V LD tiež začínam vždy zo svojej postele. Niekedy si vidím svoje telo ako spí a inokedy nie. Izbu vnímam niekedy rovnako ako veľmi tmavú a ledva tam rozoznávam obrysy. No to sa mi stáva len vtedy keď sa nevenujem LD poriadne a namiesto toho ich beriem ako krátky útek od reality, keď mám toho strašne veľa, nič nestíham a potrebujem zmenu :D

Gratulujem k úspechu a prajem veľa, len pozitívnych, zážitkov :)
Forte
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2012 19:04

Re: Prvý zážitok?

Príspevok od používateľa Forte »

No lenže ja som taký typ človeka čo musí všetko presne vedieť :D tak nech to bolo čokoľvek,moja reakcia je na to len "wáu" :)
Myslím keď sa mi to stane ešte raz už budem vedieť čo to je a spomeniem si že som to už mala :)
A ďakujem za gratuláciu :)
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1872
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Prvý zážitok?

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Pravdepodobne sa jednalo o LD, nakoľko pri AC človek ostáva bdelý a je si vedomý toho, že nespí a že to čo zažíva je AC a nie LD.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Forte
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2012 19:04

Re: Prvý zážitok?

Príspevok od používateľa Forte »

Takže to mohlo byť LD ktorý som si neuvedomila a bol ako o AC? :)
Nemyslím že by človek na prvý raz rozoznal o čo ide :) teda aspoň ja nie
bonhomme
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Po Mar 12, 2012 5:15

Re: Prvý zážitok?

Príspevok od používateľa bonhomme »

Niekedy sa to tazko rozozna, ci to bolo AC ci WILD (LD). Mne sa podarili asi 3 AC co boli uplne ine ako mojich asi 36 WILD. Hlavne sa to tazko rozlisi, ked ti LD zacne tym, ze sa vykotulas z postele. Uplne chapem, ze to chces kategorizovat, ja som na tom tak isto. Ale skus mat viac udalosti a potom sa ti bude lahsie porovnavat/rozlisovat.

A este k tomu ci si bol v minulosti ci v pritomnosti. V astralnom svete je len jeden cas. Minulost, pritomnost a buducnost sa tam odohrava naraz. A ked si AC, len ak si v priestore ktory sa vola Real Time Zone, vsetko vidis presne tak ako to aj je. Vtedy je mozne, ze nas ostatni vidia ako duchov. RTZ je nas materialny svet. Dalsia astralna 'vrstva' je len energetickou kopiou nasho sveta a posledne vrstvy su uz len energia. Tak ta kopia nasho sveta sa podoba, ale nie je identicka. Preto tam vidis povedzme iny nabytok, osoby, a pod.

Nech to bolo cokolvek, muselo to byt super.
Forte
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2012 19:04

Re: Prvý zážitok?

Príspevok od používateľa Forte »

ďakujem za odpoveď :) tak zatiaľ odvtedy sa mi ešte nič také podobné nestalo,ani paralýzu som nemala odvtedy..ale tento týždeň by sa mi už mala podariť (viem to,aj si všímam ako často sa mi darí do nej dostať).
Takže keď to bolo povedzme AC, tak to bola tá kópia reality,resp. môjho bytu a bola som tam sama?:)
Samozrejme že to bolo super,len troška aj šokujúce, keďže sa mi nič podobné ešte nestalo :)
bonhomme
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Po Mar 12, 2012 5:15

Re: Prvý zážitok?

Príspevok od používateľa bonhomme »

Forte napísal:ďakujem za odpoveď :) tak zatiaľ odvtedy sa mi ešte nič také podobné nestalo,ani paralýzu som nemala odvtedy..ale tento týždeň by sa mi už mala podariť (viem to,aj si všímam ako často sa mi darí do nej dostať).
Takže keď to bolo povedzme AC, tak to bola tá kópia reality,resp. môjho bytu a bola som tam sama?:)
Samozrejme že to bolo super,len troška aj šokujúce, keďže sa mi nič podobné ešte nestalo :)
Viem ze sa vela hovori o paralyze, ale podla mna paralyzu nepotrebujes. Ak ju mavas normalne, alebo sa v nej nahodou zobudis, tak ju mozes vyuzit a zacat hybat astralnym telom, kedze nehrozi, ze nahodou pohnes spiace telo.

Ale ak paralyzou netrpis, tak na nu cakat je zbytocne, lebo ta zacne az ked zacneme snivat. SP nam zabrani tomu, aby sme si v sne ublizili - aby sme nekopali do steny a tak. Ale normalne pri AC alebo pri LD WILD paralyzu necitis.

Co vsak mozes citit, su rozne priznaky normalneho procesu, ked ti telo zaspava a ty to pritom sledujes, lebo si narocky nechas mysel zobudenu. Vibracie, rozne obrazky za zatvorenymi ocami, pocit ze je telo velmi lahke/tazke, ze sa prepadavas do matraca, letis obrovskou rychlostou, tocis sa na posteli, alebo ti vykruca telo akoby praclik. To su vsetko hypnagogicke halucinacie (HH)

Po tychto HH, bud si v LD a vies o tom, lebo prechod bol dost zjavny, alebo o tom nevies, lebo prechod bol uplne nebadatelny. Obcas sa ti stane, ze zrazu vidis svoju izbu a uvedomis si, ze mas zavrete oci. Tak z toho tiez vies, ze si v LD, pripadne v AC.

Ked tieto HH prestanu a vidis len ciernotu a myslis si, ze to zlyhalo, urob bezpohybovy test reality. "ak je toto sen, vznasam sa". Ak sa vznesies, vies ze si vo sne/AC.

Mne sa zatial vsetky AC podarili, ked som to vlastne neskusala, ale robila som WILD.
Pjotrik
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 117
Dátum registrácie: So Sep 10, 2011 17:30

Re: Prvý zážitok?

Príspevok od používateľa Pjotrik »

bonhomme napísal:Mne sa zatial vsetky AC podarili, ked som to vlastne neskusala, ale robila som WILD.
a ako vieš, že to bolo AC?
bonhomme
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Po Mar 12, 2012 5:15

Re: Prvý zážitok?

Príspevok od používateľa bonhomme »

Pjotrik napísal:
bonhomme napísal:Mne sa zatial vsetky AC podarili, ked som to vlastne neskusala, ale robila som WILD.
a ako vieš, že to bolo AC?
Jedna udalost bola, ked som ráno skúšala WILD. Nešlo to, tak som si povedla dofrasa aj s tím, idem spať. Otočila som sa na pravý bok a po 5 sekundách som si uvedomila, ze vidim strop zo vzdialenosti asi 30cm. Vtedy som si povedala "k oknu" a okamzite ma to prenieslo do laveho horneho rohu okna, presne ako som si to nacvicovala cez den. Odtial som vyletela von.

Uplne prvy krat bolo, ked som po galantamine mala velmi silne vibracie. Tiez som skusala WILD. Lezim na lavom boku a zrazu my nohy vysia vo vzduchu, smerom hore. Pred tym som vedela WILD navodiť tak, že som pomyslene zatlačila hlavu do vankusa a nohy smerom hore, aby som navodila pocit padania. Tak som to skusila aj teraz a padanie do lucidneho sna sa podarilo, ale do LD som nevstúpila.

Pár minút za tým som spozornela na to, že svoju izbu vidim z vyššej polohy, asi 30 cm nad postelou a tiez citim druhe telo, pričom moje hmotne telo akoby prestalo existovať. Vtedy som si povedala "choď", pričom som v mysli chcela prejsť nad koberec, čiže preč od postele. Začala som sa hýbať a v tej istej výške, v ležiacej polohe som sa presúvala cez kuchyňu, kde som sledovala ako prechádzam popri kuchynských skrinkách a rúre, až kým som neprišla k stene do susedov. Tu som mala čas si pomyslieť, že asi uvidím, ako to je u susedov. Cesta cez stenu bola dlhšia než by mala byť podľa hrúbky steny a na druhej strane bola podzemná miestnosť s na bielo omietnutou stenou, s opadávajúcou omietkou, bez okien, dlážka len udupaná zemina. Miestnosti nemám rada, prečo, to neviem, ale odtiaľ som chcela odísť rýchlo. Tak som prešla cez stenu, pričom som myslela na krásnu pláž, ktorá ma na druhej strane iste čaká. Ale nie, bol tam vestibul modernej budovy, z ktorej som vyšla na nočnú ulicu.

Tieto exity boli veľmi iné, než mojich ostatných 36 exitov do WILD. Preto si myslím, že to bol exit to AC/OBE. Ale či som po exite ostala v AC/OBE, alebo sa to kvôli nedostatku uvedomenia si zmenilo na LD, to neviem.
Pjotrik
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 117
Dátum registrácie: So Sep 10, 2011 17:30

Re: Prvý zážitok?

Príspevok od používateľa Pjotrik »

Bonhomme, musím sa Ti poďakovať :D Čítal som Tvoj príspevok pár minút pred spaním a pred chvíľou som mal niekoľko nečakaných spontánnych WILDov. Možno to bol iba jeden dlhý WILD s niekoľkými falošnými prebudeniami a nasledovnými falošními zaspatiami... Stále keď sa mi to stane, hovorím si, že si musím na to davať pozor, ale nikdy si nedám... :D LD som už nemal celkom dlho, taký 1 mesiac a keď nie Tvoj príspevok, tak netuším čo iné ich mohlo evokovať.

WILDov som už zažil slušné množstvo, nejakú stovku, ktoré viac menej vždy začínali rovnako. No dnes tam bolo niečo úplne iné. Ako som ležal v posteli, uvedomil som si, že sa pozerám so zatvorenými očami na spolubývajúceho v posteli. Okamžite som spozornel a všimol som si, že mi ešte aj silno píska v ušiach. Tieto dve zložky mi vždy chýbali pri vstupe do LD, aj keď som o nich veľa čítal, no sám ešte nezažil. Bola to zaujímavá skúsenosť.

Na to AC som sa pýtal preto, lebo ja zvyknem hádzať všetky nočné zážitky pod kategóriu LD a tie denné pod kategóriu AC. Jediný rozdiel aký medzi týmito dvoma vidím je, že pri AC sa sám rozhodnem kedy zážitok ukončím, nakoľko pri LD nemám takúto právomoc. A tak pri všetkom, čo som ja zažil počas noci, som nerozhodoval o skončení, aj keď tam boli niektoré zážitky ktoré boli netypické, napríklad videnie pod uhlom 360°, videnie svojej ruky ako priehľadnú, nevidenie sa v zrkadle, "iný pocit" :D, stále ich radím ako LD.
Napísať odpoveď