OBE, LD alebo halucinacie?

Zážitky z vašich astrálnych výletov

Moderátor: Moderátori

KingDiamond3
Návštevník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Pi Nov 22, 2013 7:50

OBE, LD alebo halucinacie?

Príspevok od používateľa KingDiamond3 »

Ahojte, vcera som sa pokusal o OBE a netusim ci sa mi to podarilo alebo to boli len nejake halucinacie alebo LD. Skusim popisat situaciu:
Poriadne som sa uvolnil a vycistil si hlavu. Zhruba po 15 minutach som sa dostal do stavu bdelosti a zrychlil sa mi tep. Srdce som pocul bit ako o zivot a mal som pocit, ze exploduje. Citil som ako sa podomnou zacala vlnit postel, bolo to ako keby mi do chrbata, noh, ruk a temena hlavy narazali miniaturne vlny a nahle som sa vylakal pretoze som pocitil tlak a frekvencia tepu sa nadalej zvysovala a pocitil som chlad na koncekoch prstov. Potom to okamzite skoncilo a otvoril som oci. Nasledne som sa este pokusal dostat do stavu bdelosti a mal som pocit, ze zrazu ako keby vidim izbu cez zatvorene oci, len som ju videl ako keby cez rozvlnenu vodnu hladinu. Ked som sa snazil "pozerat" do stran tak sa mi zdalo ze uhol pohladu je sirsi ako normalne, cize som som videl viac do stran bez pohnutia hlavy ako v normale. Pokusal som sa "vykotulat" z fyzickeho tela do stran, ale ako keby ma drzalo nieco pruzne ale hlavne pevne.
Neviem co si mam o tom mysliet, ci som bol blizko alebo to bol iba sen. Chcel by som skusenejsich poprosit o nazor, radu. Vdaka moc :) ;)
KingDiamond3
Návštevník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Pi Nov 22, 2013 7:50

Re: OBE, LD alebo halucinacie?

Príspevok od používateľa KingDiamond3 »

A este som zabudol na jeden detail, ked mi tak strasne busilo srdce, pocul som sumenie (ako ked sumeli starsie typy televizorov) ale to sumenie bolo velmi intenzivne a hlasne.
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: OBE, LD alebo halucinacie?

Príspevok od používateľa Pali »

Ahoj,
Je naozaj také podstatné vedieť čo to bolo?
Čo to bolo alebo nebolo podľa teba a aký to má vplyv na ten prežitý zážitok?
Aký to má potom vplyv na tvoje ďalšie smerovanie - chceš to ďalej skúmať, alebo sa teraz bojíš?

Ja osobne si myslím, súdiac z tvojho popisu, že šlo o mimotelový zážitok, alebo lucidný sen s efektom falošného prebudenia sa. V podstate je to takmer to isté - uvedomenie sa v nefyzickej realite.
Ak to bolo prvý raz, čo si také niečo zažil, mohlo ísť aj o strachové testy tebou samotným - teda ak by si sa bol priveľmi bál, mal by si stratiť záujem tento stav vedomia skúmať/zažívať ďalej. Teda až do doby, kedy by si bol pripravenejší ... s menšou dávkou strachu.

Nikto ti nepovie presne čo je skutočné z toho, čo ty sám zažívaš - ty si jediná autorita na tvoje vlastné zážitky.
Skutočné / neskutočné, pravda /nepravda ... ty si vyberáš ... vyberaj si tak, aby to čo najlepšie ovplyvnilo tvoje ďalšie smerovanie v učení sa.
KingDiamond3
Návštevník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Pi Nov 22, 2013 7:50

Re: OBE, LD alebo halucinacie?

Príspevok od používateľa KingDiamond3 »

Dakujem Pali :) , bol to moj uplne prvy zazitok tohoto druhu a priznam sa uprimne, ze ma to vylakalo. Najma to busiace srdce, mal som pocit, ze mi vyskoci z hrude alebo skolabuje. Snazil som sa mysliet na to, ze to chcem skumat dalej, vyletiet von a skumat, ucit sa, lenze asi strach bol vacsi a obmedzoval ma. Na druhej strane som sa cudoval, ze takyto zazitok prisiel tak skoro. Skusam to iba druhy den a taky rychly spad som necakal. Urcite chcem pokracovat dalej, ale dnes som sa snazil "vysvetlit si", ze sa nemam coho bat a chcem pozorovat co sa bude diat dalej a co nove mi tento zazitok ponukne. Tesim sa na dalsie zazitky :)
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: OBE, LD alebo halucinacie?

Príspevok od používateľa Pali »

Super! ... to znie ako prospešné postavenie sa k "veci". Blahoželám ti k tomu rozhodnutiu.

Ak ti môžem odporučiť, skús sa pozrieť na vlákno "Začiatočník":
http://www.3oko.sk/viewtopic.php?f=83&t=2195

- ponúkol som tam svoj subjektívny názor, ktorý možno budeš považovať za prospešný alebo zaujímavý

Dovolím si polemizovať že zážitok prišiel asi preto tak skoro, lebo si to nečakal - to je vraj bežné. Teraz je na tebe, aby si odbúral vedomé aj podvedomé očakávania a robil isté veci s pravidelnosťou a postojom k veci takým, že to budeš brať len ako rutinu ... bez očakávaní. To môže chvíľku trvať ... takže sa skús nevzdať a pokračuj smerom ktorý si si vytýčil.
Pri opätovných zážitkoch sa skús skôr zamyslieť čo ti to dalo, ako nad tým čo to bolo. Neskôr si iste spravíš názor na to, čo to bolo pre teba. Rôzne pomenovania a metafory ktoré sa používajú v spojení s týmito experimentmi v nefyzických realitách ber s nadhľadom - nie príliš doslovne. Sám si sprav experimenty a rozhodni sa ako dané veci pomenuješ, ak ich budeš mať potrebu nejako pomenúvať.

Maj na pamäti že takmer všetko negatívne, čo pri týchto pokusoch môžeš zažiť je tvojim vlastným vedomým, alebo podvedomým výtvorom.
Prajem zábavné a naplňujúce učenie sa ;)
Napísať odpoveď