Ešte raz Falun Gong

Čo sa inde nevošlo

Moderátor: Moderátori

GeorgeLD
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 37
Dátum registrácie: So Sep 22, 2007 8:15

E

Príspevok od používateľa GeorgeLD »

odstraneno uzivatelem GeorgeLD 5.5.2009
Naposledy upravil/-a GeorgeLD v Ut Máj 05, 2009 20:01, upravené celkom 1 krát.
RedHawk
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 652
Dátum registrácie: Ne Júl 10, 2005 21:56

Re: Totemove / silove zvierata

Príspevok od používateľa RedHawk »

WhiteWolfSix napísal:Ja by som ešte odporučil knihu od Sandry Ingerman: Welcome Home, ale obávam sa, že ju ešte nepreložili. :(
Hm no ta by zaujimala aj mna.
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1872
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Totemove / silove zvierata

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

GeorgeLD: Uff... je to príliš dlhé, takže sa mi to vôbec nechce čítať do konca. Z toho mála, čo som prečítal, mi napadá toto:

Každý nový "systém - viera - náboženstvo" (jedno ako to nazveme), ktorý sa chce presadiť v určitom priestore (Eurórpa, Ázia, Afrika, atď.), je nútený konfrontovať sa s existujúcimi systémami daného priestoru. Keď sa v Európe začalo šíriť Kresťanstvo, prvé čo spravili misionári (a robia to dodnes) je, že pôvodnú spiritualitu označili za zlú, nečistú, Diabolskú, atď., čím mali pádny dôvod na "zabratie" daného priestoru vytlačením pôvodnej tradície. Jednoducho "argumentami" presvedčili obyvateľov daného priestoru, aby svoju pôvodnú spiritualitu opustili. Slovo argumenty som dal do úvodzoviek preto, lebo sa častokrát vôbec nejedná o argumenty, ale o jednoduché manipulovanie.

Keď si toto aplikujeme na priestor (Čína), kde zvieratá (drak, pes, atď.) majú hlboké prepojenie s miestnou spiritualitou a kde má Falun snahu najviac sa presadiť, je vyššie uvádzaný "výklad" z môjho pohľadu snahou o diskreditáciu pôvodnej spirituality so snahou presadiť tú svoju.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
GeorgeLD
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 37
Dátum registrácie: So Sep 22, 2007 8:15

Príspevok od používateľa GeorgeLD »

....
Naposledy upravil/-a GeorgeLD v Št Nov 13, 2014 18:56, upravené celkom 1 krát.
RedHawk
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 652
Dátum registrácie: Ne Júl 10, 2005 21:56

Re: Totemove / silove zvierata

Príspevok od používateľa RedHawk »

GeorgeLD
Dovolim si zareagovat na tento tvoj druhy prispevok. K prvemu som sa nevyjadroval presne z dovodu ktory napisal WW6.

Kazdy z nas si bude chranit s cim pracuje, i ked respektujem smery vzdy beriem do uvahy aj prospech pre mna ci moje okolie.

Samanizmus vyuziva stare archetypy. Saman bol sucastou komunity uz v praveku kdezto magia ci nabozenstva nepresahuju 2000 -3000 rokov. Prakticky prechadzaju stale zmenami. Cize nie su ustalene a akykolvek prispevok o tom zavysi od objektivity alebo zainteresovanosti dotycnej osoby.

To len pre vysvetlenie toho co idem pisat:
1.) Nizsia sfera cerpa vzdy energiu z vyssej. cize kontakt kohokolvek z nas s buddhom (alebo osvietenim ci vyssou bytostou) pripravuje dotycnu o energiu. Nas o nu pripravuju zvierata a "bezny" ludia.
2.) zviera v samanizme je archetyp nejakej sily. Nejde o bezne zviera.
3.) nemam rad ked som obmedzeny tym, aby majster/ucitel mi vzdy kultivoval energiu. som tym padom s nim prepojeny a zavysli od neho.
4.) v Zene je dolezite vzdy vo vsetkom spracovat deje s odosobnenim a odstupom. S tym plne suhlasim
5.) Filozofia a politika by nemali zasahovat do duchovnej a energetickej prace.
6.) Casom zistis ze aj clovek sa moze zrodit ako zviera:)
7.) kazdy mame PODSTATU zaklad duse ktora je niecim. Ako su bytosti vyssie su i nizsie. Odporucam ti knihu Strovolosky mag kde Daskalos krasne popisuje preco neznicil demona a ako pri kontakte z moslimom pouziva islam pri kontakte s zidmi judaisticke veci a pri krestanoch krestanske.

To iste plati pri praci. Pre europana je casto vychodne nabozenstvo a smer unikom z klietky a nevidi dopady. Samanizmus je zalozeny na starycjh archetypoch znamych vsade (co som uz pisal vyssie)

Pokial nemam o nejakom smere info z vlastnej skusenosti neposudzujem ;)
GeorgeLD
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 37
Dátum registrácie: So Sep 22, 2007 8:15

Príspevok od používateľa GeorgeLD »

....
Naposledy upravil/-a GeorgeLD v Št Nov 13, 2014 18:56, upravené celkom 1 krát.
RedHawk
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 652
Dátum registrácie: Ne Júl 10, 2005 21:56

Re: Totemove / silove zvierata

Príspevok od používateľa RedHawk »

;) ja nehovorim o konflikte. si to moc rozpisal a mnohi sme lenivi.

Zhrnul som to do strucnej veci :)
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1872
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

GeorgeLD napísal:WW6: to co rikas zni vskutku rozumne a ja nebyt praktikujicim FG, dal bych ti za pravdu.
Práve by ma prekvapilo, keby si mi dal za pravdu, keďže si praktikujúci FG. Neočakával som od Teba súhlas tak, ako neočakávam od katolíckeho kňaza podporu antikoncepcie. 8) Jednoducho, ak si sa začlenil do určitej komunity a chceš v nej zotrvať, musíš prijať jej pravidlá, pohľad na svet a pod. Nedávno tu o tom písal aj putnik26.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
GeorgeLD
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 37
Dátum registrácie: So Sep 22, 2007 8:15

Príspevok od používateľa GeorgeLD »

....
Naposledy upravil/-a GeorgeLD v Št Nov 13, 2014 18:56, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1872
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

GeorgeLD: Nehnevaj sa, ale toto mi už skôr zaváňa propagandou.

Na záver môjho účinkovania v tejto diskusii sa Ťa opýtam, ako dlho sa FG venuješ a koľko máš naozaj vlastných skúseností s priamim kontaktom s duchovnými bytosťami (nielen silovými zvieratami), aby si mohol posudzovať čo môžu človeku poskytovať. Sám za seba môžem povedať, že mám praktické skúsenosti s Tao kultivačnými technikami založenými na metóde čínskeho majstra Mantak Chia, s ktorými som sa stretol prvýkrát už v roku 1994. Toto som Ti sem napísal len tak na okraj, aby si si nemyslel, že o technikách energetickej kultivácie nemám poňatia. Rád by som však poznal odpoveď na moje vyššie uvedené otázky, aby som vedel, koľko poňatia máš Ty.

O užitočnosti a prínose silových zvierat Ťa presviedčať nebudem, pretože rešpektujem to, že si sa rozhodol ísť cestou FG, ktorá sa "pozerá" na zvieratá tak ako si písal. Ja sám si svoje presvedčenie ponechám tiež, pretože je založené na 12-ročných praktických skúsenostiach so šamanizmom a tým aj s kontaktom so silovými zvieratmi, ktoré mimochodom priamo kontaktujem a komunikujem s nimi.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
GeorgeLD
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 37
Dátum registrácie: So Sep 22, 2007 8:15

Príspevok od používateľa GeorgeLD »

....
Naposledy upravil/-a GeorgeLD v Št Nov 13, 2014 18:57, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1872
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

GeorgeLD napísal:No, ja bych zacal tak, ze ten nazev nove diskuze je trosku zavadejici. Ja tohle tema nezacal proto, ze bych chtel reprezentovat Falun Gong, ale proto, ze by jste mi k tomu (konkretne ke zviratum) mohli vy sami neco rict, protoze s nimi nemam zadne vlastni zkusenosti, tedy delam to SAM ZA SEBE. Ale nedozvedel jsem se co jsem se dozvedet chtel - mate s tim dlouholete zkusenosti, ale na tu otazku nemate odpoved. (?)
Odpoveď mám určite, ale nemám pocit zmyslu tejto diskusie, keďže máš otázku ohľadne zvierat v sebe uzavretú, cit.: "Nemam zkusenosti se zviraty a ani po nich netouzim, protoze moje kultivacn praxe to nevyzaduje". Touto vetou si jednoducho diskusiu dávno uzavrel. Všetko ostatné je: Mám takéto presvedčenie a teraz mi ho vyvráťte, presvedčte ma, že nemám pravdu. Sorry, ale naozaj nemám potrebu Ťa o niečom presviedčať a preto Ti odpoveď ani nemám prečo dať, nie preto, že by som ju nemal. 8)
GeorgeLD napísal:WW6: zkusenosti se zviraty ?nemam? zadne, se zlymi bytostmi mam zkusenosti asi takove, ze me kazdy vecer obtezujou a houkaji na me a snazi se me vydesit svymi obliceji. V astralu jsem byl sikanovan nejakou bytosti, co me porad roztacela jako list a na me otazky odpovidala jen straslivym smichem.
Na toto Ti môžem povedať jedno, keby si mal kontakt a ochranu silového zvieraťa, takéto "skúsenosti" by si buď vôbec nemal, alebo hravo zvládal. Keďže si sa však rozhodol nemať s nimi skúsenosti, potom Ti musím len odporučiť hľadať účinnú techniku vo FG alebo do astrálu vôbec neliezť.
GeorgeLD napísal:Jednou jsem se vedome dostal do nejakeho prostoru (dle Moonroa to byla asi nejaka Svetonazorova oblast) kde uz jsem komunikoval s jakymisi bytostmi.
Považujem to za Tvoju interpretáciu prirovnaním k tej oblasti, pretože tam sa len tak nedostaneš.
GeorgeLD napísal:Takze v podstate nemam zadne zkusenosti. Ja jen pisu takovym zpusobem, aby to pro mne znelo logicky a pro jine si myslim taktez a reprezentuji sve vlastni pochopeni cele zalezitosti - a jak jinak nez za ucelem ziskani lepsiho pochopeni.

Vy byste jenom porad respektovali FG, ale jak rikam, ja tady nereprezentuji FG a na to co jsem psal, jsem cekal nejakou kritiku, kde se mylim, co je podle vas jinak apod., ktere by mi to mohly vyvratit, protoze jsou to me vlastni myslenky - ale kritika kvuli ktere jsem to psal a ktera by mi to pomohla lepe pochopit se nekonala. Za coz vas samozrejme neodsuzuju, rikam to proto, aby jste po kazde me odpovedi nekritizovali FG, ale mne, protoze se jedna predevsim o MOJE VLASTNI pochopeni.
S FG jsem se seznamil teprve v cervnu, takze to delam kratce a tak jiste chapete, kdyz bych rad ziskal taky vas pohled na vec - jenomze z toho co jsem touto diskuzi ziskal je snad jen to, ze vyuzivate zvirata, bavite se s nimi, navzajem si vypomahate, ale hlubsi vyznamy techt zalezitosti jeste nejste schopni poznat. A vas postoj ke zviratum je tedy kladny VE VSECH OHLEDECH.
Ďakujem za hrubú interpretáciu toho čo dokážem a čo nedokážem poznať. Máš zaujímavý postoj po ani nie polroku skúsenosti s FG.
GeorgeLD napísal:Neznam presny vyznam slova PROPAGANDA, ale nekdo by si ho mohl s necim spatne spojit, tak tedy pouziju slovo popularizace.
Dám Ti tri rôzne zdroje:
Český: http://cs.wikipedia.org/wiki/Propaganda
Slovenský: http://sk.wikipedia.org/wiki/Propaganda
Anglický: http://en.wikipedia.org/wiki/Propaganda
GeorgeLD napísal:Ano, je to popularizace, Mistr Li Hongzhi take rika ze se to snazil vytvorit tak, aby to bylo vhodne k popularizaci a kazdy praktikujici se to take snazi popularizovat, ze sve vlastni vule.
Aby nedošlo k nedorozumeniu, o propagande som teraz nehovoril v súvislosti s pánom Hongzhim, skôr s Tvojím písaním o FG. :wink:
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
GeorgeLD
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 37
Dátum registrácie: So Sep 22, 2007 8:15

Príspevok od používateľa GeorgeLD »

....
Naposledy upravil/-a GeorgeLD v Št Nov 13, 2014 18:57, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1872
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

GeorgeLD napísal:No ja jsem rikal, jeste kdyz to slo, ze ono to vlastne nei dulezite :) ale byl jsem dotlacen k tomu, abych se rozepsal o mem pochopeni, ktere by mohly podlehnout kritice. Nejedna se o presvedcovani, ale o kritiku - protoze kdyz ja pisu sve porozumeni, tim se snzim rict jak to chapu a ucelem toho celeho z me strany bylo to, aby jste mi rekli co presne spatne chapu a co je podle vas jinak.
Najväčším problémom v tejto diskusii je, že sa na začiatku spoznávania jedného systému (FG) snažíš porovnávať ho so systémom, ktorý je postavený na úplne odlišných základoch. Práve preto z toho vychádza neporozumenie a Tvoj pocit, že Ti nedávame odpovede, ktoré chceš počuť.
GeorgeLD napísal:to jsem rekl samozrejme spravne - a bylo to mysleno tak, ze nemam v planu se zviraty pracovat, protoze to co delam to nevyzaduje - coz ale nemeni nic na veci, ze jsem se o nich chtel dozvet neco vic.
Nehnevaj sa, ale skutočný otvorený záujem som v tom nevidel, práve pre tú uzavretosť, ktorú si dal najavo.
GeorgeLD napísal:Co se tyce toho, zda-li by mi mohli skutecne ublizit - kdybych to sam nechtel, tak urcite ne, protoze kazdy praktikujici ma ochranu Mistra - nevim jestli to nezni moc propagacne :)
:grin: Na "majstrov" tu žijúcich mám svoj názor. 8) To je však úplne iná diskusia.
GeorgeLD napísal:to jsem skutecne trochu prehnal, ale myslel jsem to tak, zda-li jste schopni odhalit, zda delaji dobre skutky, nebo zda to delaji vuli toho, ze chteji ziskat neco jineho.
Nad týmto sa musím len pousmiať.
GeorgeLD napísal:je to tak, snazim se propagovat FG.
V pohode, skús to robiť bez konfrontácie s inými systémami. Ľudia si dokážu spraviť vlastné porovnanie sami.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
putnik26
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 70
Dátum registrácie: Ne Aug 06, 2006 19:48
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

re: georgeLD

Príspevok od používateľa putnik26 »

Takze davnejsie som si prebehol knihy od Falun Gongu a chlapce lietas v tom tato skupina ma evidentne znamky sekty. A ty podla mojho nazoru trosku schadzas k fanatizmu. Ukazal si to hned na zaciatku ked si do prispevku dal citat z hlavneho spisu falun gong. Potom jasne deklarujes ze falun gong je jedine a prave a ze ty co ho nepraktizuju nedokazu nieco pochopit. A co sa tyka tych astralnych bytosti rovne pritahuje rovne ked ich mas okolo seba ma to nejaky dovod. No a falun gong som skusal cvicit ale nejak mi tie cvicenia nesadli. Toto neber ako rypanie ale ako poznamky cloveka co fanatika citi na 100km lebo snimi vyrastal.
It's just ten percent luck
Twenty percent skill
Fifteen percent concentrated power of will
Five percent pleasure
Fifty percent pain
And a hundred percent reason to remember the name - Fort Minor
Napísať odpoveď