Dianetika

Čo sa inde nevošlo

Moderátor: Moderátori

Jacqueline
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 92
Dátum registrácie: St Feb 13, 2008 21:21

Re: Dianetika

Príspevok od používateľa Jacqueline »

Vodíkový bomby... Zlý mimozemský vládce Xen... Slovy jedné mé známé, "poserem se z tyho, decka!"... :mrgreen:

Ale líbila se mi tahle část: "Netolerantní ateisti: "Všetky náboženstvá sú kulty." Netolerantní veriaci: "Všetky náboženstvá okrem toho nášho sú kulty." A predstavitelia kultov: "Každé náboženstvo možno označiť za kult, takže kritika kultov je iba kritikou slobody vierovyznania." To je tak pravdivý až to bolí :)
Někteří lidé tvrdí, že změna je život, ale ve skutečnosti znamená jen to, že se stalo něco, co jsme si přáli ze všeho nejméně... Kathleen Kelly
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Príspevok od používateľa dr.Katz »

dr.Katz: Takze ty si skusal robit sam na sebe alebo v pare s niekym blizkym auditing? Ak ano, ako to prebiehalo, aky je vlastne postup a mas nejake vysledky?
Nezkoušel jsem auditing, zatím. Občas zajdu do Dianetického centra na nějakou přednášku, byl jsem na ukázkové hodině angličtiny LITE a doma si čtu Hubbardovu Dianetiku, to je všechno. Zajímá mě to hlavně proto, že studuji religionistiku v Brně na masarykáči a taky proto, že mě zajímají veškeré způsoby jak se naučit ovládat svůj mozek.
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1872
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Dianetika

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Dianetika

Príspevok od používateľa dr.Katz »

Zajímavý článek, jde z toho mráz po zádech. Zajímavé jsou taky některé reakce čtenářů, které jsou pod článkem, protože ti mají s touto církví naprosto opačné zkušenosti. Takže komu teď věřit, novinářce, nebo členům církve? Úplně nejlepší je ale ta stať o původu lidstva :grin: :grin: Manipulace tam ale každopádně probíhá, o tom jsem se přesvědčil sám a stačily mi na to dvě přednášky. Kde začíná církev, tam končí svoboda.
mudrc
Návštevník
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Po Dec 01, 2014 13:26

Re:

Príspevok od používateľa mudrc »

Jacqueline napísal:Katzi, když už jsi se do mně tak pustil zrovna kvůli téhle části příspěvku :lol: Můj bráška má taky přítele a prostě v tom nevidím, proč by se měl léčit. Nikdo do mě žádný názor nenapumpoval, to není žádná představa vycházející z médií nebo lékařských studií; prostě jen vidím, jak dokáže být takovej člověk štastnej, když svou druhou polovičku najde. Je fuk, jestli ženskou nebo chlapa. Právě kvůli tomuto nemám na dianetiku, respektive její zakladatele dobrý názor; nikoliv kvůli tomu, že by mi rozbourali nějaký myšlenkový systém.
Nicméně, proto mně právě zarazil zrovna takový informační text, který vyzníval tak, že dianetika je zázračný způsob jak tuto "chorobu" vyléčit. Samozřejmě pochybuji o tom že by se jim to povedlo, ale mně šlo o to, KDO asi píše o téhle možnosti a CO je to zač, když má tyto názory.

Jasně, dianetiku můžeš dělat doma, ale to už v podstatě dianetikou není; tento způsob zbavování se strachů pomocí návratů do bodu, odkud vychází, ti nabídne každý regresní terapeut nebo i naprosto "normální" ( :mrgreen: ) psycholog.

Dianetika jako taková prostě spadá pod určitou církev, která nemá názory, se kterými bych já souhlasila; proto raději vyhledám tu samou techniku, ale už ne pod jejich záštitou.

No, my ti samozřejmě v clearování ale nebráníme, tak se s námi potom poděl o své zážitky, okay? :mrgreen:
1. najskôr si naštuduj dianetiku a potom hovor, či to čo dokáže hocaký psychológ, tak je to isté ako robí dianetika. Ja som si ju preštudovala preto, viem, že je to niečo podstatne diametrálne odlišné. To pochopíš aj sám ak si to prečítaš. Keby to vedel hocaký psychológ, tak by sa to už davno robilo a svet by bol niekde úplne inde.
2. tvôj názor na partnerstvo vychádza z čoho? Z toho že niekomu je dobre keď si nájde niekoho z opačného pohlavia? Podla mňa to prirodzené a teda správne vôbec nieje a pokiaľ je systém ako mozog odblokovať a nastaviť ho tak aby fungoval správne, tak to je tá správna cesta.
3. na to aby mohol niekto opravovať poškodený program mozgu, tak musí vedieť ako mozog funguje a presne o tom je dianetika. doteraz to nikdy žiaden psychológ tak dokonale a komplexne nevysvetlil ako to funguje. až dianetika to vysvetluje. a preto je aj účinná.
4. to že scientologia sa nazvala cirkvou, ma svoje dôvody, ale vôbec to neznamená že sa tam niekto modlí, alebo podlieha nejakému presvedčeniu či dogmám čo mu niekto iný vtĺka do hlavy tak ako v iných náboženstvách. podla mňa si tým uškodili že to nazvali cirkvou, lebo ludia majú o tom mylné prestavy a navyše to konkuruje ostatným naboženstvám, aj keď len formálne a preto to tak strašne ohovárajú. no ohovárajú len tí, ktorý o tom nič nevedia. keby to bolo také zlé ako všetci hovoria, tak by tam nikto nebol. no napriek tomu ako strašne to je očierňované, tak ich množstvo stále rastie a prečo asi? no preto, lebo tam dosiahnu najlepší pokrok vo vlastnom vývoji tí ludia. obdlokujú svoje bloky a mozog im pracuje na vyššej úrovni. to že v usa ako cirkev majú odpustené dane, tak to je pre nich výhodné a preto zrejme fungujú na tejto báze. avšak nielen ostatným cirkvám ale hlavne politikom vadí že títo ludia si vedia vyriešiť svoje problémy a stávajú sa inteligentnejšími, pretože žiadna vláda nepotrebuje inteligentných ludí, ale hlúpe ovečky čo platia dane a na nič sa nepýtajú.
paprikar
Návštevník
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ut Dec 09, 2014 11:13

Re: Dianetika

Príspevok od používateľa paprikar »

:D :D umrem tu z Vás.. :D :D mám v rodine scientologa ktory sa zaobera aj dianetikou.. a poznamvelmi dobre o co sa tam jedna..
dokonca som bol aj na 2 kurzoch ale nejako ma to neoslovilo..
takto by som zacal.. DIANETIKA je len na to, aby sa cloveku lepsie zilo.. scientologia je uz akoby vyssia forma, teda cirkev... ale k nikomu sa nemodlia.. nie ze by boli neveriaci, respektuju kazde nabozenstvo a nikoho v nicom neobmedzuju..
byt CLEAR co tu niekto spomenul, znamena vymazat si z hlavy vsetky bloky..
ale k tomu je potreba zbavit sa engramov...
engram nie je ziadny demon.. su to len negativne zazitky...
uvediem priklady nejake..
č1 ked pojdes s kamaratom na aute ktore bude napr fabia.. ak sa s nim vtedy strasne pohadas, alebo sa ti stane nieco velmi negativne.. popripade nehoda, v tvojej mysli sa to zapise.. po urcitom case sa moze stat ze ked znovu budes sediet vo fabii, tak sa hned zacnes citit nepohodlne, az sa ta zacne zmocnovat nervozita popripade ti pride az fyzicky zle..
podla dianetiky a scientologie sa clovek sklada : z tela, z mysle, a z ducha..
mysel sa u nich rozdeluje este do reaktivnej a analytickej..
analyticka mysel je proste logicka.. cize nou rozmyslas, jednas podla zdraveho alebo podla teba spravneho usudku..
reaktivna mysel je to, co ovlada teba na zaklade zlych emocii, engramov..
príklad číslo 2.. si lenivý, nepracujes a nic vlastne nerobis.. niekto ti bude kazdodenne kricať ze si neschopny...
taketo zazitky sa v tebe ulozia.. a raz ked sa tvoja rola s niekym vymeni, budes pouzivat presne tie iste slova ktore niekto zvykol vykricat tebe.. a to preto, lebo ta ovladla tvoja reaktivna mysel..
v reaktivnej mysli mas strasne vela "zlych udalosti" ulozenych.. a stat sa clearom znamena zbavit sa reaktivnej mysle..
Samozrejme za takuto sluzbicku si nechaju aj pekne zaplatit..
ale aby som nemiesal jedno s druhym, DIANETIKA sa zaobera clovekom po stupen clear..
ak chces ist dalej, potrebujes sa uz stat scientologom..
maju veeela kurzov..
v samotnej dianetike su to desiatky kurzov, ktore ta nedostanu k tomu aby si sa stal clearom.. ale maju ti pomoct aby si zvladal svoj zivot lepsie.. od beznej komunikacie, cez vztahy, manzelstvo az po co len chces..
co je v scientologii vam nedokazem vysvetlit takouto formou...
inak su to pomerne rozumny ludia, ktory inak nemaju problemy s drogy ako t tu niekto pisal..
clovek ktory uzival v minulosti drogy uz u nich nie je auditovatelny.. cize sa uz nemoze stat clearom.. neviem ci do toho spada aj trava alebo len tvrde drogy a je mi to jedno..
nechcem aby si niekto myslel ze ich tu chcem propagovat..
len uz mi lezie na nervy ked o nich ludia pisu blbosti alebo raz v nejakom clanku nejake noviny pisali, ze su to sekta ktora sa modli k nejakemu bohovi ktory na zem z vesmiru poslal nejaku super lod a podobne... takze niekto ma umysel ich naschval poskodzovat.. zaujimavostou je, ze v inych castiach sveta bol hubbard velmi uznavany clovek..
clenmi scientologickej cirkvi su TOM CRUISE, a JOHN TRAVOLTA..
ked 11.9. 2001 spadli dvojicky, tom cruis poslal vsetkych ktory pomahali do sauny aby vypotili skodlive latky.. normalne po zachranaroch v saunach zostali fialove uteraky..
staraju sa o svoje telo, snazia sa bojovat proti drogam.. to sa im napriklad podarilo celkom uspesne v juznej amerike.. neviem presne v ktorom state, ale viem ze ich brozurky "cesta ku stastiu" (su inak zdarma v ktoromkolvek centre dianetiky) tam rozdavali policajti, vojaci a dokonca to tam odporucal aj prezident a tak... ano..
ked na haiti boli tie strasne zaplavy, tak scientologovia tam isli pomahat...
nechcem im tu robit reklamu... ale toto je to, o com viem ze su pravdive informacie...
musite si uvedomit par veci.. komu tento svet patri, a komu by patrit mal... aby ste to pochopili musel by som ist strasne do veci ktore s touto strankou a jej obsahom nemaju nic spolocne.. ale boli by ste prekvapeny kto vlastni kazdy jeden vytlaceny dolar a ako vdaka tomu ovlada svety svet.. ;)
Napísať odpoveď