Mam otazku ohladne LD 2

Čo sa inde nevošlo

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
psychonaut
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Št Jún 25, 2015 11:52
Kontaktovať používateľa:

Re: Mam otazku ohladne LD

Príspevok od používateľa psychonaut »

Apple napísal:A prečo niekto nepôjde zistiť do astrálu, ako to naozaj bolo s kresťanstvom? (len taký nápad) :D
Predpokladám, že ty si už mladší človek a si rozhodne na vyššej duchovnej úrovni ako väčšina tých starších.
Veľmi rozumná poznámka. Áno skutočne to je možné. Šamani pomocou AC sa naozaj vedia vracať do minulosti a zisťovať informácie.
Samozrejme aj veľmi skúsený astrálny cestovateľ dokáže ísť späť do minulosti a zisťovať informácie, čo ale na tomto fóre nie je asi nikto
Používateľov profilový obrázok
Apple
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Ut Jún 30, 2015 21:14

Re: Mam otazku ohladne LD

Príspevok od používateľa Apple »

Nechcem sa do toho moc miešať, ale predsa. :D
Podla mňa, niečo na tom bude.
Náboženstvá ovplyvňujú celý svet, ako napísal psychonaut, spovedať sa do kostola, že napr. mal dlhší sex, alebo predmanželský sex je celkom dosť ponižujúce. Ďalej, neviem ako vy, ale ja z kresťanstva pozitívne nič necítim. "Keď sa nebudeš modliť, pôjdeš do pekla!"
Alebo keď sa ide do kresťanského kostola, cítíte pozitívnu energiu? Ja teda nie. Ja vidím iba smutných ludí.
Kresťanstvo, je podla mňa, negativistické náboženstvo, ktoré otravuje človeka a obmedzuje slobodu, duchovný vývoj ludí.
Toto náboženstvo sa ohrňuje, že keď budeme tu na zemi trpieť, modliť sa, chodiť do kostola, dodržiavať desatoro, pôjdeme do neba. Nie je to trošku choré? Ako môžeme ísť do neba, keď budeme na zemi žiť v negatívnom živote?
cirkev tiež negativisticky, smutne a depresívne hovorí a ježišovej smrti, spievajú v kostole smutné a depresívne piesne, no to mi ako dobré náboženstvo ale vôbec nepríde.
Teraz sa cítim lepšie, ako keby mi spadol kameň zo srdca, keď som sa vzdal kresťanstva.
A ešte niečo. Kresťanstvo zakazuje: Bielu mágiu, čiernu mágiu, astrálne cestovanie (vraj to je démonická praktika),
silvovú metodu ( pozor, to je podla kresťanstva zasvatenie sa démonmi), dokonca je aj proti meditácie !
A to nehovorím o orientícií. Všetky orientácie, okrem hetero sú zakázané! (Ale pozor, predmanželský sex tiež)
Pekný deň ;-)
Používateľov profilový obrázok
psychonaut
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Št Jún 25, 2015 11:52
Kontaktovať používateľa:

Kresťanstvo

Príspevok od používateľa psychonaut »

Apple:
to áno. Máš veľmi rozumné názory. Si vyspelá duša, nie si zmanipulovaný a preto dokážeš chápať aj vyšším veciam.
Všetko to čo tu píšeš o kresťanstve, môžem ja ako bývalý veľmi aktívny kresťan potvrdiť ako pravdivé a objektívne.
Vo všetkom s tebou súhlasím.

A v niektorých situáciach aj ja s vlastných skúseností môžem potvrdiť, že som z niektorých typom modlitieb cítil veľmi zlé negatívne energie. Hoci napriek tomu že som bol vtedy ešte kresťan, cítil som že je to od niečoho zlého. Niekedy som s kresťanstva cítil doslova démonické sily. Aj na jednej veľkej náboženskej akcii GODZONE som cítil ako z toho idú temné démonické energie.
Apple napísal:Teraz sa cítim lepšie, ako keby mi spadol kameň zo srdca, keď som sa vzdal kresťanstva.
A vidím že si sa zriekol kresťanstva. Tak pre všetkých ostatných vidíte, že nie som sám.
Apple si veľmi vyspelá duša, že si sa dokázal vyslobodiť s takého začarovaného kruhu manipulácie. Veľmi si ťa vážim :ok: :D
Používateľov profilový obrázok
TheDreamingDead
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 201
Dátum registrácie: Ut Apr 21, 2009 15:41
Bydlisko: Bratislava

Re: Mam otazku ohladne LD

Príspevok od používateľa TheDreamingDead »

Apple, môžeš byť rád, že nie si kresťan a pri tom nešíriť nenávisť voči nim.

Sama som v silne kresťanskej domácnosti, chodila som na veľmi prísnu cirkevnú základnú, trávila som čas s mladými saleziánmi, opus dei a verbistami. Moji rodičia celkom neakceptovali, že sa nepovažujem za kresťana a striedavo sa mi snažia prehovoriť do duše. Nevidia aká som a čomu všetkému sa prakticky venujem a v akých kruhoch sa hýbem. S otcom sa bežne ocitám v diskusiách, v ktorých po sebe v pátose kričíme argumenty o Biblii, cirkvi, histórii a Židoch, chodíme za sebou s otvorenými knihami a citujeme si.. :D Ak to niekedy počuť do iných bytov, tak z nás musia mať dobrú show.
Mám z toho chvíle recesie a rebélie. V niečom sa zhodneme, niečo je podľa mňa argumentácia v kruhu.

Aj ja som rada, že nie som kresťan, odľahlo mi, keď som to konečne úspešne dala doma najavo, pretože mi bolo už veľmi nepríjemne v takejto rozštiepenosti identity. Konkrétne moji rodičia sú veľmi uzatvorení a veľa ľudí, ktorých som stretla na farnostiach boli plní nie bázne k Bohu, ale strachu z Boha, či romantickej sebaľútosti, no zopár osôb ma oslovilo.
V jednom zo spoločenstiev, v ktorých som sa hýbala sa ma raz začali pýtať na AC, LD a iné veci, síce vždy som tieto témy držala bokom od týchto kruhov. Zaujímalo ich to, niektorí to aj vyskúšali, niektorým sa aj podarilo. Niektorí pri rozhovore prišli s tým, že to už v minulosti zažili a zaujímali ich aj iné zvláštne zážitky, čo si nevedeli vysvetliť.
V inom spoločenstve bola nálada pre zmenu taká, že padali hlasy proti Black Sabbath, Enyi, gotikom a podobne. V tom období som objavovala industrial, ako obmenu voči doom metalu. Nepriznala som sa :D
Poznám ale aj veľmi príjemných, tolerantných a rozhľadených ľudí, čo sa považujú za kresťanov - napríklad dvoch humanitných vedcov, z toho jeden homosexuál - keď ich počúvaš vykladať trebárz aj o kresťanstve, ani Ti nenapadne, že sú kresťania, lebo hovoria veľmi nestranne. Poznám aj fajn kňazov.

Viem, že už len na mne je veľa toho, čo je úplne neprípustné pre kresťanov, aj iných veriacich. Ale obávam sa, že aj väčšina iných ľudí odcudzuje viacero kategórii, do ktorých spadám, alebo ktorých prítomnosť vyhľadávam, preto neriešim kto je akého náboženstva. Podstatné je, či je človek otvorený, priateľský a dokáže rešpektovať druhého s tým aký je, bez toho, že by mu strkal návody na život. To, či je alebo nie je prevaha takýchto ľudí medzi kresťanmi, alebo v inom spoločenstve je sekundárne.

Je prirodzená tendencia vymedzovať sa voči pôvodnému náboženstvu nejakými excesmi a nenávisťou, ale to je jednanie z reaktívnosti - podľa mňa je vhodnejšie jednoducho sa povzniesť nad to. Inak kŕmiš presne to, čo odcudzuješ na nich.
Používateľov profilový obrázok
Apple
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Ut Jún 30, 2015 21:14

Re: Mam otazku ohladne LD

Príspevok od používateľa Apple »

Ja nešírim nenávisť kresťanov.-nechodím vykrykovať po meste, že kresťanstvo je zlo :D a ani kamarátom, ktorý niektorí kresťania sú,nevpychujem svoje názory.
Nepovedal som, že kresťania sú zlí ludia. Ale trošku mi je ich lúto, keď nepoznajú slobodu...
Používateľov profilový obrázok
TheDreamingDead
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 201
Dátum registrácie: Ut Apr 21, 2009 15:41
Bydlisko: Bratislava

Re: Mam otazku ohladne LD

Príspevok od používateľa TheDreamingDead »

Nebolo to mierené výhradne Tebe v reakcii na výhradne to, čo si napísal Ty. Tým, že som Ťa oslovila na začiatku som to domiešala..
Používateľov profilový obrázok
Apple
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Ut Jún 30, 2015 21:14

Re: Mam otazku ohladne LD

Príspevok od používateľa Apple »

Aha,áno už chápem :D
Používateľov profilový obrázok
psychonaut
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Št Jún 25, 2015 11:52
Kontaktovať používateľa:

Kresťanstvo a Ježiš

Príspevok od používateľa psychonaut »

Tiež sa mi pred pár dňami podarilo nájsť človeka menom Petr Chobot. Je žiakom juhoamerických šamanov - väčšinu času trávi u nich a robí si u nich výcvik.
Aspoň niektoré nahrávky, ktoré som si pozrel tam rozhodne s nimi môžem súhlasiť:
Tu napr. venuje dosť veľa priestoru kresťanstvu a osobe Ježiša
https://www.youtube.com/watch?v=Z6zeO_kBCME
Pjotrik
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 117
Dátum registrácie: So Sep 10, 2011 17:30

Re: Mam otazku ohladne LD

Príspevok od používateľa Pjotrik »

To je ten, čo ošaháva mladé dievčatá a podáva skopolamín účastnikom svojich seminárov až skončia v nemocnici?
Používateľov profilový obrázok
TheDreamingDead
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 201
Dátum registrácie: Ut Apr 21, 2009 15:41
Bydlisko: Bratislava

Re: Mam otazku ohladne LD

Príspevok od používateľa TheDreamingDead »

o dievčatách neviem, ale skopolamin sa udial :D
Zo skopolaminu ťažko neskončiť v nemocnici, lebo je to sajrajt v hocijakej dávke.

To, že má pán Chobot peniaze na to, aby lietal do Peru a trávil čas s domácimi je pekné, ale to je všetko. Nepridáva mu to na relevancii, ktorú u mňa zrovna nemá.
Používateľov profilový obrázok
psychonaut
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Št Jún 25, 2015 11:52
Kontaktovať používateľa:

Petr Chobot

Príspevok od používateľa psychonaut »

Rôzne pochybné očierňujúce internetové klebety o Chobotovi treba brať z rezervou.

Napr. veľmi smiešna klebeta o Chobotovi koluje po internete, že podával ľuďom ketamín - ide o zakázanú látku a nebol by taký blázon aby rizkoval niekoľko rokov vo väzení, navyše túto látku je extrémne ťažko zohnať - žiaden drogový díler vám ju nepredá - zohnať je ju prakticky nemožné, používajú ju iba anestéziologovia v lekárstve.

Takže informačná hodnovernosť kritikov Chobota, je teda veľmi pochybná.

Stala sa mu raz nepríjemná situácia, že nejakým omylom podal ľuďom bylinky obsahujúce skopomalín (alebo jemu podobné látky).

Aj skopomalín je psychedelická látka a dajú sa pri ňom zažiť zmenené stavy vedomia.
Existuje aj teória v psychiatrii, že pri schizofrénni zohrávajú dôležitú rolu znížená aktivita muskarín-acetylcholínových receptorov, čo spôsobuje aj skopomalín.
Užitie skopomalínu dosť pripomína zmenené stavy vedomia podobné ako pri schizofrénii. Tiež je to zaujímavá psychoaktívna látka, má však určité riziká na srdce je tam riziko prehriatia tela.

Mimochodom skopomalín sa používa aj bežne v lekárstve, napr. dávali ho aj mojej babke, keď mala kŕče hladkých svalov - zabehla jej potrava v krku
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1872
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Mam otazku ohladne LD

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

psychonaut napísal:WhiteWolfSix: ja nehovorím o žiadnej svojej pravde, ale len prezentujem pohľad pôvodných kmeňových šamanov na náboženstvo. Nič viac ani menej.
Kto si, že sa pasuješ za hovorcu pôvodných kmeňových šamanov?
psychonaut napísal:A porovnávať pôvodných kmeňových šamanov s inkvizíciou, tak to je teda naozaj hlúpe.
A tiež je veľmi hlúpe porovnávať, že argumentáciu reálnymi historickými faktami s argumentáciou inkvizície.
Milý psychonaut, ja by som si nedovolil porovnávať kmeňových šamanov s inkvizíciou, avšak Teba áno, pretože o Tebe som písal, nie o šamanoch.

Dovolím si povedať verejne to, čo som Ti už napísal pred časom aj súkromne. Ty o šamanizme nevieš absolútne nič, len to čo si sa niekde dočítal či dopočul. A to je príliš málo na tak závažné tvrdenia, ktoré tu prezentuješ. Odporučil by som Ti menej megalomanstva a viac skromnosti.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
Apple
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Ut Jún 30, 2015 21:14

Re: Mam otazku ohladne LD

Príspevok od používateľa Apple »

Ako vieš, že nevie nič? :D Trochu ponižujúce..
Používateľov profilový obrázok
psychonaut
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Št Jún 25, 2015 11:52
Kontaktovať používateľa:

Re: Mam otazku ohladne LD

Príspevok od používateľa psychonaut »

Tak to áno WhiteWolfSix, písal som si s Vami súkromné správy. Ozvali ste sa prvý.
Podľa všetkého sa zdalo, ako by ste niečo osobne proti mne mali - zrovna emóciami ste nešetrili.
Ja ale osobne nič proti Vám nemám ani po tej diskusii v SS, ale Vy asi nečo máte.

Na Vaše správy som sa snažil reagovať s láskou a pokorne - to dobre viete a veľmi jemne a opatrne som sa Vám snažil naznačiť aj niektoré chyby ktoré robíte.
WhiteWolfSix napísal:Kto si, že sa pasuješ za hovorcu pôvodných kmeňových šamanov?
Za hovorcu šamanov sa necítim
WhiteWolfSix napísal:Ty o šamanizme nevieš absolútne nič, len to čo si sa niekde dočítal či dopočul. A to je príliš málo na tak závažné tvrdenia, ktoré tu prezentuješ. Odporučil by som Ti menej megalomanstva a viac skromnosti.
No veru megalomanstvo by bolo, ak by som sa sám prehlásil za šamana, alebo ak by som svoje názory prezentoval ako šamanské. Ja som len úplne obyčajný človek, ktorý sa snaží pokorne bez svojich vlastných subjektívnych interpretácii prezentovať učenie pôvodných šamanov (teda nie nejakých biznis hlavne amerických pseudošamanistov, ktorý sa snažia napodobovať skutočných šamanov)
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1872
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Mam otazku ohladne LD

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Apple napísal:Ako vieš, že nevie nič? :D Trochu ponižujúce..
Ponižujúce? Ani nie. Bolo to len skonštatovanie faktu. Psychonaut sa o šamanizmus zaujíma čiste teoreticky a to som vo vyššie spomínanom príspevku napísal. Koniec koncov, na tom by nebolo nič zlé, že sa o šamanizmus zaujíma len teoreticky, problém je ako demagogicky tu píše a nie som tu jediný, kto mu vytkol spôsob komunikácie.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Zamknuté