videnia pri meditacii

Vaše dobré/zlé skúsenosti s mágiou

Moderátori: RedHawk, Moderátori

blair123
Návštevník
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Po Máj 02, 2011 11:25

videnia pri meditacii

Príspevok od používateľa blair123 »

Hm nevedal som kam to napísať tak som sa rozhodla sem :) Chcela by som sa opýtať čo to znamená ak meditujem alebo sa len začínam dostávať do toho stavu tak vidím pri tom rôzne miesta budovy a ľudí všetko velmi zretelne a čisto ale nikdy som nič z toho nevodela naozaj tak neviem čo sú to za videnia alebo čo to má byť ale c poslednom čase sa mi to stáva hocikedy ked zavriem oči a chvíľu sa sústredím o čo ide podľa Vás?
nocte et sanguinem vitam[size=150][color=#FF4000][/color][/size]
madagaskar
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 149
Dátum registrácie: Ut Júl 12, 2011 20:04

Re: pomoc

Príspevok od používateľa madagaskar »

možno hypnagogické halucinácie
blair123
Návštevník
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Po Máj 02, 2011 11:25

Re: videnia pri meditacii

Príspevok od používateľa blair123 »

hm no to znamená čo presne? na internete som tento termín našla len v súvislosti so schysofreniou alebo telepatiou... tak neviem teraz či som cvok alebo sa mam venovať telepatii :D
nocte et sanguinem vitam[size=150][color=#FF4000][/color][/size]
Fantasmic
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Pi Sep 17, 2010 17:08

Re: videnia pri meditacii

Príspevok od používateľa Fantasmic »

Neboj sa nie si cvok :D hypnagogické halucinácie vyznikajú pri prechode medzi bdením a spánkom, ale aj pri relaxácii apod. Je to úplne normálne a prirodzené, len neviem, či by sa mali objavovať aj pri meditácii (meditovaniu sa nevenujem, ale pokial viem cieľom je vyčistiť si myseľ, takže možno potrebuješ viacej zapracovať na samotnom "vyčistení hlavy" :D )
blair123
Návštevník
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Po Máj 02, 2011 11:25

Re: videnia pri meditacii

Príspevok od používateľa blair123 »

Fantasmic napísal:Neboj sa nie si cvok :D hypnagogické halucinácie vyznikajú pri prechode medzi bdením a spánkom, ale aj pri relaxácii apod. Je to úplne normálne a prirodzené, len neviem, či by sa mali objavovať aj pri meditácii (meditovaniu sa nevenujem, ale pokial viem cieľom je vyčistiť si myseľ, takže možno potrebuješ viacej zapracovať na samotnom "vyčistení hlavy" :D )
Jeeeej dik no :) aspon si nemyslím , že som blázon.
Ale tie videnia mávam konkrétne ked chcem prejsť speť zo stavu meditácie alebo pred spanín ale aj po veštení z kariet.
nocte et sanguinem vitam[size=150][color=#FF4000][/color][/size]
Používateľov profilový obrázok
TheDreamingDead
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 201
Dátum registrácie: Ut Apr 21, 2009 15:41
Bydlisko: Bratislava

Re: videnia pri meditacii

Príspevok od používateľa TheDreamingDead »

Tvoje telo, a teda mozog, myseľ tiež, sa uvoľňujú pri meditácii rovnako ako pri začiatku spánku. Meditácia je pre telo asi niečo ako nábeh na spánok čo sa týka zmien v ňom, a tak prichádzajú aj tie obrazy.

Hypnagogický stav je na hrane medzi bdelostou a snívaním. Asi som to tu na fóre už niekedy použila ako vyslovene prechod bdelosť>spánok, ale teraz keď sa nad tým zamýšľam a znova sa pozerám na wikipédiu, tak vidím, že to je stav medzi čiže môže nastať aj pri ukončovaní meditácie a možno aj nadránom. Tiež aj po veštení asi prechádzaš podobným stavom.


Bože, to sa mi len zdá, alebo stále sa tu rieši to isté, len s mierne inou otázkou s rovnakou odpoveďou? :P
Fantasmic
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Pi Sep 17, 2010 17:08

Re: videnia pri meditacii

Príspevok od používateľa Fantasmic »

TheDreamingDead napísal:Bože, to sa mi len zdá, alebo stále sa tu rieši to isté, len s mierne inou otázkou s rovnakou odpoveďou?
nezdá sa ti to :grin: :grin:
Používateľov profilový obrázok
TheDreamingDead
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 201
Dátum registrácie: Ut Apr 21, 2009 15:41
Bydlisko: Bratislava

Re: videnia pri meditacii

Príspevok od používateľa TheDreamingDead »

ale fakt už dosť, už chcem niečo ďalšie, niečo čo som nevidela :P . Ale asi keby ľudia čítali viac staré príspevky skôr než niečo napíšu, tak by tu bolo mŕtvo, to by tiež nebolo ono :grin:
blair123
Návštevník
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Po Máj 02, 2011 11:25

Re: videnia pri meditacii

Príspevok od používateľa blair123 »

ok no pardon už budem viac študovať staré príspevky
nocte et sanguinem vitam[size=150][color=#FF4000][/color][/size]
Používateľov profilový obrázok
TheDreamingDead
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 201
Dátum registrácie: Ut Apr 21, 2009 15:41
Bydlisko: Bratislava

Re: videnia pri meditacii

Príspevok od používateľa TheDreamingDead »

ale však nič :)
Napísať odpoveď