Elementály

Vaše dobré/zlé skúsenosti s mágiou

Moderátori: RedHawk, Moderátori

bezmenak
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 40
Dátum registrácie: So Jan 26, 2013 17:19

Elementály

Príspevok od používateľa bezmenak »

Neviete niekto "návod" na vytvorenie elementu? :) pri najlešom na tvorbu džina ale otom moc enviem iba že pochádza z arabskej mágie je velmi inteligentný, je potrebné ho vychovávat ale tomu moc neverím ztoho čo som čítal z denníka horev klubu je to naozasj prehnane scifi.. dík
arzen
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 63
Dátum registrácie: Pi Sep 02, 2011 12:06
Kontaktovať používateľa:

Re: Elementály

Príspevok od používateľa arzen »

Obrázok - Page050.jpg
http://uloz.to/xVH3Cdk/bosorka-rar
Svět je nádherná kniha, ale nemá cenu pro toho, kdo v ní neumí číst
vlčok
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 75
Dátum registrácie: So Jún 22, 2013 14:55

Re: Elementály

Príspevok od používateľa vlčok »

Myslíš elementála ktorý ti bude pomáhať? Ak áno zožen si nejaký polodrahokam najbližšie tomu čo od neho potrebuješ (byčie oko sila , ruženín mier harmonia , kryštál presun energii) nabíjaj na okne týžden ten kryštál po tom pred spaním do ňho daj všetku energiu a ráno si predstav ako sa vytvára v kryštále postava napríklad z vody a potom mu daj účel :) Je to základna verzia elementála ktorú som skrátil ale takýto elementál na základné úkony stačiť bude.
Stromy su vetšie ako my,zvieratá silnejšie ako my , živly múdrejšie ako my , a my si stále myslíme že sme prvý.
Ak by ste sa chceli naučiť nejaké techniky alebo si len pozrieť iný pohľad na magiu môžte navštíviť http://magiaenergie.wbl.sk/
bezmenak
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 40
Dátum registrácie: So Jan 26, 2013 17:19

Re: Elementály

Príspevok od používateľa bezmenak »

Dík t hej hej na pomáhanie :D a máš to odskúšané?? a nestačí hocijaký kryštál? lebo ja moc neverím an taketo veci ako su aj farby sviečok atd.. . ale som začiatočník tak zbieram skusenosti.. :)


pre zaujímavost keby to nemá byt elemental ktorý má pomáhat tak by vtom postupe bol aký rozdiel?
bezmenak
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 40
Dátum registrácie: So Jan 26, 2013 17:19

Re: Elementály

Príspevok od používateľa bezmenak »

Ospravedlnujem sa ja som sa zaujímal o Elementára čiže ten ktorý posobý na hmotnej,astrálnej a mentálnej úrovni :) ale hodí sa mi aj elementál a teraz moja otázka je ako vytvorím elementára dakujem :)
vlčok
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 75
Dátum registrácie: So Jún 22, 2013 14:55

Re: Elementály

Príspevok od používateľa vlčok »

Farby sviečok je len farba symbolika to nič neovplivni ale napríklad turmalín a ruženín sa skladajú z určitých látok ktoré ovplyvňujú energie :)
Stromy su vetšie ako my,zvieratá silnejšie ako my , živly múdrejšie ako my , a my si stále myslíme že sme prvý.
Ak by ste sa chceli naučiť nejaké techniky alebo si len pozrieť iný pohľad na magiu môžte navštíviť http://magiaenergie.wbl.sk/
vlčok
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 75
Dátum registrácie: So Jún 22, 2013 14:55

Re: Elementály

Príspevok od používateľa vlčok »

Elementár je len skomolenina alebo iný názov tak isto ako egregor,červ,larvy,služobník,majster elementál pôsobi podľa toho ako ho spravíš a koľko energie mu dáš .
Stromy su vetšie ako my,zvieratá silnejšie ako my , živly múdrejšie ako my , a my si stále myslíme že sme prvý.
Ak by ste sa chceli naučiť nejaké techniky alebo si len pozrieť iný pohľad na magiu môžte navštíviť http://magiaenergie.wbl.sk/
reincarnate
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 140
Dátum registrácie: So Sep 01, 2012 21:47

Re: Elementály

Príspevok od používateľa reincarnate »

podľa toho čo som čítal môže tvorba elementálov spustiť reakciu , ktorá zapríčiní že budeš priťahovať všetky situácie, pred ktorými ťa ma elementál chrániť
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Elementály

Príspevok od používateľa Pali »

Vlčok,

Nie je náhodou aj istá chemická kompozícia taktiež symbolom? Čo je vo svojej podstate farba a ako vnímame či už farby, alebo aj celý okolitý svet? - všetko sú to interpretácie symbolov, ktoré SUBJEKTÍVNE vnímame cez nepriame javy:
- Nie je možné dotknúť sa ničoho = atómy sa odpudzujú a teda dotyk je nemožný
- zrak je vnímanie fotónov istého farebného spektra, ktoré NEBOLO pohltené materiálom, od ktorého sa fotóny odrážajú. Takže ak je niečo červené, práve elektromagnetické žiarenie (fotóny) v spektre červenej farby sa odrazili a ostatné boli prevažne pohltené
- sluch = rozkmitané molekuly plynov sú vnímané ako vibrácie na bubienku a cez ústrojenstvo vo vnútornom uchu sú premenené do elektromagnetických signálov a neskôr interpretované v mozgu
- čuch = drobné molekuly látok sa biochemicky spracujú a elektrické impulzy o nich prichádzajú do mozgu, kde sú neskôr interpretované
- hmat = teplo/chlad/tlak sú premenené na elektrické impulzy a interpretované v mozgu

... práve tá interpretácia v mozgu je podstatná časť vnímania .. je čisto subjektívna a symbolická/metaforická aj v "pozemskom" vysvetlení diania.
To čo ja chemicky vnímam ako zelenú farbu, môže tvoje telo interpretovať ako červenú. Avšak sme naučení že isté vnemy majú svoj názov = teda sa obvykle zhodneme čo je červené a zelené, aj keď surové/pôvodné elektrické impulzy prichádzajúce do mozgov hovoria niečo iné.

Chemické zloženie kryštálov, farby sviečok, geometrické konštelácie, rôzne abstraktné symboly ... všetky môžu mať samostatný efekt v pravidlách tejto reality - sú symboly pre realitu aby niečo spravila, ale oveľa podstatnejšie je často aký efekt očakávame/vytvárame svojim vnímaním daného symbolizmu práve mi sami.
Niektoré veci robí/vytvára systém, iné veci mi. Obe kreatívne/tvoriace činnosti dokopy tvoria spoločnú realitu (nie objektívnu - taká neexistuje) a subjektívnu realitu.

Ak dnes vedci hovoria o objektívnej realite, žijú v ilúzii že veci sa dejú čisto nezávisle od nich. Keby tu neboli ľudia, bolo by tu všetko v nejakom stave, akurát bez ľudí. Avšak kvantová fyzika hovorí jasne opak. Vedci si vytvárajú mylnú predstavu objektivity, keď si vytvárajú konsenzus z veľa subjektívnych pohľadov na veci, pričom vyžadujú aby vytváranie podobných subjektívnych pohľadov bolo opakovateľné = z toho plynie pravidlo že objektívna seriózna veda sa dá robiť len so stabilne opakovateľnými javmi. Avšak práve vedomie je čisto subjektívne a preto je odmietané ako predmet skúmania v mainstreamovej vede a je označované za halucináciu nášho tela=biochemického stroja.
- nepochopenie alebo ignorácia skutočných/správnych základov existencie, ktoré aj veda experimentálne dokáže opakovane potvrdzovať

Ak sústredíme pozornosť a úmysel na vytvorenie obrancu, je logické že implicitne vytvárame aj dôvod prečo sa obraňovať. A nemusia to asi byť ani externé/iné bytosti .. možno sú to tvorcovia obrancu, ktorí si vytvárajú zároveň dôvod na obranu.

Vytvára sa tu komplexita bez pochopenia podstaty bytia ... je to zaujímavá hra, avšak skôr či neskôr treba pustiť tieto hračky ktoré neraz vytvárajú utrpenie, a vrátiť sa k podstate, ktorá nám na oplátku umožní pocit osobného šťastia a naplnenia.
vlčok
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 75
Dátum registrácie: So Jún 22, 2013 14:55

Re: Elementály

Príspevok od používateľa vlčok »

reincarnate napísal:podľa toho čo som čítal môže tvorba elementálov spustiť reakciu , ktorá zapríčiní že budeš priťahovať všetky situácie, pred ktorými ťa ma elementál chrániť
Aj ja som čítal ten zdroj ale autor asi už nevedel čo pripísať negatívne na účet elementála.Čo som chcel aha jasné ono to nefunguje že keď mu povieš aby ťa chránil pred nehodou na aute že tá nehoda sa nestane alebo že ju on spôsobí proste v takej situacii nemá vplyv buď sa tá havaria stane alebo nie ale elementál ju určite neodštartuje.

Pali : Áno ale určite má farba sviečky zanedbateľný vplyv oproti ostatným faktorom.
Stromy su vetšie ako my,zvieratá silnejšie ako my , živly múdrejšie ako my , a my si stále myslíme že sme prvý.
Ak by ste sa chceli naučiť nejaké techniky alebo si len pozrieť iný pohľad na magiu môžte navštíviť http://magiaenergie.wbl.sk/
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Elementály

Príspevok od používateľa Pali »

Ahoj Vlčok,
Áno ale určite má farba sviečky zanedbateľný vplyv oproti ostatným faktorom.
Vpliv bude suma symbolického efektu zo strany systému, spolu so subjektívnym symbolickým efektom pre jednotlivca. Ak v prípade sviečky je malý efekt zo strany systému/reality, vie byť nafúknutý cez efekt jednotlivca.
To by sa mohlo udiať tak, že jednotlivec bude skalopevne presvedčený že je to ten najdôležitejší element a dá si nesmierne záležať na vlastnoručnom namiešaní farby vosku z rôznych byliniek a prípravkov do konkrétneho odtieňa danej farby.
- Jednoducho do toho vloží nie len veľkú vieru, ale aj nejakú "fyzickú" námahu.

V takom prípade by mohla mať pre daného jedinca pri nejakom rituále takáto sviečka obrovskú silu.

Ak by tú istú sviečku použil niekto iný, pravdepodobne by sa žiadne jej schopnosti neprejavili.

Takto funguje aj placebo efekt s liečením - iste mnohé alternatívne liečby majú fyzický/bio-chemický efekt na naše telá, ale dôležitejšia je vynaložená námaha na skúmanie správnej liečby a experimentovanie na vlastnom tele. Takto sa dajú použiť aj chemicky neaktívne/neprospešné substancie na vyliečenie veľmi vážnych ochorení. V zásade, o čo viac námahy vloženej do zistenia liečiva a jeho prípravy, prípadne aplikovania, o to väčší efekt sa dá dosiahnuť.
vlčok
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 75
Dátum registrácie: So Jún 22, 2013 14:55

Re: Elementály

Príspevok od používateľa vlčok »

Normálne by sa mi tu hodil big like button pre teba pali .
Stromy su vetšie ako my,zvieratá silnejšie ako my , živly múdrejšie ako my , a my si stále myslíme že sme prvý.
Ak by ste sa chceli naučiť nejaké techniky alebo si len pozrieť iný pohľad na magiu môžte navštíviť http://magiaenergie.wbl.sk/
Napísať odpoveď